Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2015. gada 9. oktobra saistošie noteikumi Nr. 7 "Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.10.2015., Nr. 213 https://www.vestnesis.lv/op/2015/213.18

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ordeņu kapitula paziņojums Nr.1

Par Triju Zvaigžņu ordeņa piešķiršanu

Vēl šajā numurā

30.10.2015., Nr. 213

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 7

Pieņemts: 09.10.2015.

OP numurs: 2015/213.18

2015/213.18
RĪKI

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.7

Ventspilī 2015.gada 9.oktobrī (prot. Nr.14, 10.§)

Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1. klasē Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
15. panta pirmās daļas 4.punktu, 43. panta trešo daļu,
Izglītības likuma 17. panta pirmo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā reģistrējami un izskatāmi iesniegumi par bērnauzņemšanu 1. klasē Ventspils pilsētas pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) vispārējās izglītības iestādēs, kas īsteno pamatizglītības programmas (turpmāk – Iestāde).

2. Saistošajos noteikumos ir lietoti šādi termini:

2.1. administrators – Iestādes darbinieks, kurš veic iesniegumu par bērnu reģistrēšanu 1. klasē Iestādē;

2.2. bērna likumiskais pārstāvis – bērna vecāki vai persona, kas realizē bērna aizgādību.

3. Pašvaldība līdz katra gada 15. janvārim nosaka atveramo 1. klašu skaitu Iestādē, iesniegumu par bērna uzņemšanu 1. klasē pieņemšanas vērtēšanai prioritārā kārtībā datumu un laiku. Iestādes direktors līdz katra gada 31. janvārim ar rīkojumu nosaka izglītojamo skaitu Iestādes nākamā mācību gada 1. klasēs.

II. Iesniegumu par bērna uzņemšanu 1. klasē reģistrēšanas kārtība

4. Bērna likumiskais pārstāvis var pieteikt bērnu uzņemšanai 1. klasē iesniedzot iesniegumu Iestādē (Pielikums) tajā kalendārajā gadā, kad bērnam aprit septiņi gadi.

5. Atkarībā no veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības iesniegumu par bērna uzņemšanu 1. klasē bērna likumiskais pārstāvis var iesniegt Iestādē vienu gadu agrāk vai vienu gadu vēlāk no 4.punktā minētā vecuma sasniegšanas. Iesniegumam bērna likumiskais pārstāvis pievieno ģimenes ārsta atzinumu (medicīniskā izziņa 026/u) vai psihologa atzinumu.

6. Iesniegumu pieņemšana bērnu reģistrēšanai uzņemšanai 1. klasē, vērtējot tos prioritārā kārtībā, Iestādēs jaunajam mācību gadam notiek trīs pilnu kalendāro nedēļu periodā sākot ar kārtējā kalendārā gada februāra pirmo darba dienu. Pārējos gadījumos prioritārā kārtība netiek piemērota.

7. Reģistrācijas iesniegumu bērna likumiskais pārstāvis aizpilda, un iesniedz attiecīgās Iestādes lietvedībā personīgi vai aizpilda elektroniski, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu, un nosūta uz Iestādes oficiālo e-pasta adresi.

8. Bērna likumiskie pārstāvji drīkst izvēlēties tikai vienu no bērna pieteikšanas veidiem Iestādē – elektroniski vai personīgi. Ja bērna likumiskais pārstāvis ir iesniedzis iesniegumu gan klātienē, gan elektroniski, Iestāde ņem vērā to iesniegumu, kurš saņemts pirmais, vēlāk iesniegtais iesniegums tiek anulēts.

9. Ja vienlaicīgi Iestādē no dažādām personām tiek saņemti gan iesniegumi klātienē, gan elektroniski parakstīti, tie tiek reģistrēti pamīšus, kā pirmo reģistrējot klātienē iesniegto iesniegumu. Pārējos gadījumos, saņemtie iesniegumi tiek reģistrēti hronoloģiskā secībā, ievērojot iesniegšanas datumu un pulksteņa laiku.

III. Iesniegumu par bērna uzņemšanu 1. klasē reģistrēšana, ierodoties Iestādē

10. Lai Iestādē klātienē reģistrētu iesniegumu par bērna reģistrēšanu uzņemšanai 1. klasē, pirms iesnieguma aizpildīšanas, bērna likumiskais pārstāvis uzrāda personu apliecinošu dokumentu un bērna dzimšanas apliecību vai personu apliecinošu dokumentu un nepieciešamības gadījumā bāriņtiesas lēmumu par bērna ārpusģimenes aprūpi un/vai pilnvaru.

11. Administrators bērna likumiskā pārstāvja klātbūtnē noteikumu 9. punktā noteiktajā kārtībā reģistrē iesniegumu reģistrācijas žurnālā, norādot iesnieguma reģistrācijas datumu un laiku. Par iesnieguma iesniegšanu, bērna likumiskais pārstāvis parakstās iesniegumu reģistrācijas žurnālā tam paredzētā vietā.

12. Gadījumā, ja likumiskais pārstāvis neuzrāda kādu no noteikumu 10.punktā minētajiem dokumentiem, administrators iesniegumu par bērna uzņemšanu 1. klasē nereģistrē.

IV. Iesnieguma par bērna uzņemšanu 1. klasē Iestādē iesniegšana elektroniski

13. Lai reģistrētu iesniegumu par bērna reģistrēšanu uzņemšanai 1. klasē, neierodoties Iestādē, bērna likumiskais pārstāvis nosūta iesniegumu uz Iestādes e-pasta adresi, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu. Elektroniski iesniegtajiem iesniegumiem pievienojama bērna dzimšanas apliecības vai personu apliecinoša dokumenta un, ja iesniegumu iesniedz persona, kura nav viens no bērna vecākiem, bāriņtiesas lēmuma par bērna ārpusģimenes aprūpi un/vai pilnvaras kopija. Minēto dokumentu oriģināli ir uzrādāmi klātienē Iestādē, ja bērns atbilstoši noteikumu 19.punktam ir iekļauts pretendentu sarakstā.

14. Administrators izdrukā elektroniski saņemto iesniegumu un reģistrē to šo saistošo noteikumu 9.punktā noteiktajā kārtībā. Reģistrējot ar drošu elektronisko parakstu iesniegto iesniegumu, žurnāla ailē "vecāka paraksts" veic atzīmi "e - doc".

15. Ja tiek konstatēts, ka elektroniski saņemtajā iesniegumam nav pievienoti noteikumu 13.punktā minētie dokumenti vai iesniegums ir aizpildīts kļūdaini, administrators, izmantojot bērna likumiskā pārstāvja iesniegumā norādīto kontaktinformāciju, aicina iesniedzēju precizēt iesniegumu un/vai iesniegt nepieciešamos dokumentus. Iesnieguma reģistrācija tiek atlikta līdz brīdim, kad tiek novērstas iesniegumā vai tam pievienotajos dokumentos konstatētās nepilnības.

V. Iesniegumu izskatīšanas kārtība

16. Iestāde līdz katra gada 1. martam atbilstoši noteiktajam 1. klašu un izglītojamo skaitam veic 1. klašu komplektēšanu nākamajam mācību gadam. Iestāde veido 1. klases pretendentu, par kuru uzņemšanu iesniegumi saņemti šo noteikumu 6. punktā noteiktajā termiņā, sarakstu ievērojot šādu prioritāro secību:

16.1. iesniegumu reģistrēšanas secībā uzņem bērnus, kuriem Iestādē mācās brālis, māsa vai, ja bērnam nodibināta aizbildnība vai viņš ir ievietots audžuģimenē, aizbildņa vai audžuģimenē dzīvojošs bērns, un kuru dzīvesvieta kopā ar likumisko pārstāvi ir deklarēta Ventspils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā vismaz kopš iepriekšējā kalendārā gada 31. decembra;

16.2. iesniegumu reģistrēšanas secībā uzņem bērnus, kuri Iestādē apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu un kuru dzīvesvieta kopā ar likumisko pārstāvi ir deklarēta Ventspils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā vismaz kopš iepriekšējā kalendārā gada 31. decembra;

16.3. iesniegumu reģistrēšanas secībā uzņem Iestādes pedagogu, kuru darba slodze Iestādē atbilst vismaz vienai mēneša darba algas likmei, un darbinieku, kuri Iestādē tiek nodarbināti uz pilnu (normālo) darba laiku, bērnus, kuru dzīvesvieta kopā ar attiecīgo darbinieku ir deklarēta Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā vismaz kopš iepriekšējā kalendārā gada 31. decembra;

16.4.iesniegumu reģistrēšanas secībā uzņem bērnus, kuru dzīvesvieta kopā ar likumisko pārstāvi ir deklarēta Ventspils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā vismaz kopš iepriekšējā kalendārā gada 31. decembra;

16.5. iesniegumu reģistrēšanas secībā uzņem bērnus, kuru dzīvesvieta kopā ar likumisko pārstāvi ir deklarēta Ventspils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā.

16.6. iesniegumu reģistrēšanas secībā uzņem bērnus, kuru deklarētā dzīvesvieta neatrodas Ventspils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuriem Iestādē mācās brālis, māsa vai, ja bērnam nodibināta aizbildnība vai viņš ir ievietots audžuģimenē, aizbildņa vai audžuģimenē dzīvojošs bērns;

16.7. iesniegumu reģistrēšanas secībā uzņem bērnus, kuru dzīvesvieta nav deklarēta Ventspils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā.

17. Ja bērns tiek pieteikt uzņemšanai 1. klasē Ventspils Centra sākumskolā, par Iestādi, kurā mācās brālis, māsa vai, ja bērnam nodibināta aizbildnība vai viņš ir ievietots audžuģimenē, aizbildņa vai audžuģimenē dzīvojošs bērns, šo noteikumu 16.1. un 16.6. punktā tiek uzskatīta arī Ventspils Valsts 1. ģimnāzija.

18. Bērni, par kuru uzņemšanu 1. klasē iesniegumi Iestādē saņemti pēc, atbilstoši noteikumu 6. punktam, noteiktā termiņa, var tikt iekļauti pretendentu sarakstā iesniegumu reģistrēšanas secībā, neievērojot 16. punktā noteikto prioritāro secību, ja Iestādes 1. klasē ir brīvas vietas.

19. Iestāde, ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 5. martam paziņo bērna likumiskajam pārstāvim par bērna iekļaušanu nākamā mācību gada 1. klašu pretendentu sarakstā vai par atteikumu.

20. Pēc Iestādes paziņojuma par bērna iekļaušanu nākamā mācību gada 1. klašu pretendentu sarakstā, bērna likumiskais pārstāvis 10 kalendāro dienu laikā paziņo par bērna uzņemšanu Iestādes 1. klasē vai par reģistrācijas iesnieguma atsaukšanu.

21. Ja bērna likumiskais pārstāvis 10 kalendāro dienu laikā no paziņojuma brīža Iestādei nav paziņojis par bērna uzņemšanu 1. klasē vai ir paziņojis par iesnieguma atsaukšanu, reģistrācijas iesniegums tiek anulēts, un Iestāde nosūta nākamā pretendenta likumiskajam pārstāvim paziņojumu par bērna iekļaušanu 1. klašu pretendentu sarakstā.

22. Bērna uzņemšanu Iestādes 1. klasē noformē ar Iestādes direktora lēmumu.

23. Lēmumu par bērna iekļaušanu Iestādes pretendentu uzņemšanai 1. klasē sarakstā vai par atteikumu var apstrīdēt pašvaldības iestādes "Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvalde" vadītājam mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas. Pašvaldības iestādes "Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvalde" lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā likumā noteiktajā kārtībā.

24. Lemjot par Iestādes reorganizāciju (pievienošana vai apvienošana), Pašvaldības dome lēmumā ir tiesīga noteikt, ka bērnu uzņemšana 1. klasē, reorganizācijā iesaistītajās Iestādēs var notikt katrā reorganizējamā iestādē atsevišķi, piemērojot šajos saistošajos noteikumos noteikto kārtību.

25. Gadījumā, ja pieteikto bērnu nav iespējams nodrošināt ar vietu 1. klasē iesniegumā norādītajā Iestādē, pašvaldības iestāde "Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvalde", konsultējoties ar bērna likumisko pārstāvi, koordinē vietas piešķiršanu citā bērna dzīvesvietai tuvākajā Pašvaldības Iestādē, kurā ir brīvas vietas.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1.vietnieks sadarbības jautājumos G.Blumbergs

 

Pielikums
Ventspils pilsētas domes 09.10.2015. saistošajiem noteikumiem Nr.7 (prot. Nr.14, 10.§)
"Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē
Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs"

   
 

(izglītības iestādes nosaukums)

Direktoram/rei

   
   
 

(iesniedzēja vārds, uzvārds, tālruņa Nr., e-pasta adrese)

IESNIEGUMS

Lūdzu reģistrēt  
 

(vārds, uzvārds, personas kods)

1. klases pretendentu sarakstā.

bērna deklarētā dzīvesvieta:  
 

(adrese, pasta indekss)

bērna faktiskā dzīvesvieta:  
 

(adrese, pasta indekss)

Izglītības iestādē, kurā bērnu piesaka uzņemšanai 1. klasē, mācās bērna brālis, māsa vai, ja bērnam nodibināta aizbildnība - aizbildņa bērns:

     
 

(vārds, uzvārds, izglītības iestāde, klase)

 

Likumiskais pārstāvis strādā* izglītības iestādē, kurā bērnu piesaka uzņemšanai 1. klasē:

     
 

(vārds, uzvārds, izglītības iestāde, amats)

 

Bērna likumiskais pārstāvis:

 

(vārds, uzvārds, deklarētā dzīves vieta, kontaktinformācija)

Esmu iepazinies ar izglītības iestādes dibinātāja noteikto kārtību, kādā izglītojamo reģistrē un uzņem 1.klasē, izglītības iestādes akreditācijas dokumentiem, nolikumu, licencētajām Izglītības programmām un Iekšējās kārtības noteikumiem.

Pielikumā pievienotie dokumenti**:

1. bērna dzimšanas apliecības vai personu apliecinošu dokumenta kopija;

2. bāriņtiesas lēmuma par bērna ārpusģimenes aprūpi un/vai pilnvaras kopija, ja iesniegumu neiesniedz bērna
vecāki.

Datums        
     

(paraksts)

 

* Iestādes pedagogs, kura darba slodze Iestādē atbilst vismaz vienai mēneša darba algas likmei, vai darbinieks, kurš Iestādē tiek nodarbināts uz pilnu (normālo) darba laiku.

** Dokumentu kopijas ir obligāti pievienojamas, iesniedzot iesniegumu elektroniski.

 

Saistošo noteikumu Nr.7 "Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē
Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs"
paskaidrojuma raksts

Sadaļa

Informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošie noteikumi nepieciešami, lai noteiktu kārtību, kādā Ventspils pilsētas pašvaldība nodrošina izglītības procesa organizēšanu 1. klašu izglītojamajiem Ventspils pilsētas pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs, veicinot ērtāku un saprotamāku pakalpojuma pieejamību un sekmējot sistēmas pārraudzību.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi precizē kārtību bērnu reģistrācijai un uzņemšanai Ventspils pilsētas pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs, kas īsteno pamatizglītības programmas.
3. Informācija par plānoto ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav ietekmes uz pašvaldības budžetu.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Noteikumi uzņēmējdarbības vidi neietekmē.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde "Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvalde".

Personas saistošo noteikumu piemērošanā var vērsties Ventspils pilsētas domē, pašvaldības iestādē "Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvalde" un Ventspils pilsētas pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs.

Saistošo noteikumu projekts ir izskatīts Ventspils pilsētas domes Izglītības komisijā (24.04.2015. un 29.09.2015.), Ventspils pilsētas domes Likumības komisijā (01.10.2015.) un Ventspils pilsētas domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejā (02.10.2015.).

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Izstrādājot saistošos noteikumus, ir izvērtēti un ņemti vērā iedzīvotāju viedokļi un ierosinājumi, kas pausti portālos www.ventasbalss.lv un www.ventspils.lv un saņemti Izglītības pārvaldes e-pastā vip@ventspils.lv.

Saistošo noteikumu projekts izskatīts Ventspils pilsētas domes komisijās, kurās darbojas privātpersonas, kas pārstāv dažādas jomas un iedzīvotāju sociālās grupas.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1.vietnieks sadarbības jautājumos G.Blumbergs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!