Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rēzeknes pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rēzeknes pilsētas domes 2014. gada 19. decembra saistošie noteikumi Nr. 58 "Saistošie noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Rēzeknes pilsētas pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 23.12.2014., Nr. 255 https://www.vestnesis.lv/op/2014/255.29

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

23.12.2014., Nr. 255

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rēzeknes pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 58

Pieņemts: 19.12.2014.

OP numurs: 2014/255.29

2014/255.29
RĪKI

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.58

Rēzeknē 2014.gada 19.decembrī (prot. Nr.47, 32.p.)

Saistošie noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Rēzeknes pilsētas pašvaldībā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta trešo daļu,
likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
14.panta sesto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni, kuru nepārsniedzot, ģimene, kas sastāv no laulātajiem, personām, kurām ir kopēji izdevumi par uzturu un kuras mitinās vienā mājoklī, vai atsevišķi dzīvojoša persona (turpmāk – ģimene (persona)), tiek atzīta par maznodrošinātu, kā arī kārtību, kādā novērtējami ģimenes (personas) ienākumi un materiālais stāvoklis.

2. Ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu, ja tās ienākumi nepārsniedz šo noteikumu 3.punktā noteikto ienākumu līmeni un ja:

2.1. tai nepieder naudas līdzekļu uzkrājumi, vērtspapīri vai īpašums, izņemot Ministru kabineta noteikumos par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu (turpmāk – Ministru kabineta noteikumi) un pašvaldības saistošajos noteikumos par īpašumiem, kurus neņem vērā nosakot ģimenes (personas) atbilstību trūcīgas statusam minēto;

2.2. tā nav iegādājusies nekustamo īpašumu pēdējo 12 mēnešu laikā, izņemot gadījumu, ja nekustamais īpašums iegūts privatizējot īrētu dzīvokli vai nekustamā īpašuma maiņas gadījumā;

2.3. tā nav noslēgusi uztura līgumu;

2.4. tā nesaņem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas sniegtos pakalpojumus vai tā neatrodas ieslodzījumā;

2.5. persona ir reģistrējusies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 37.panta pirmajai daļai.

3. Ģimene vai persona atzīstama par maznodrošinātu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 60 % no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas.

II. Maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana

4. Ģimenes (personas) atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam Rēzeknes pilsētas domes pārvalde "Sociālais dienests" (turpmāk – sociālais dienests) novērtē pēc iesnieguma par ģimenes (personas) atzīšanu par maznodrošinātu un Ministru kabineta noteikumos noteiktās iztikas līdzekļu deklarācijas (turpmāk – deklarācija) saņemšanas.

5. Parakstot šo noteikumu 4.punktā minēto iesniegumu, iesniedzējs un viņa ģimenes pilngadīgās personas dienestam dod atļauju izmantot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju par ģimeni (personu).

6. Lai novērtētu ienākumus un materiālo stāvokli, iesniedzējs atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem aizpilda un iesniedz deklarāciju.

7. Deklarācijā norādāmās informācijas apjomu, nosacījumus ienākumu novērtēšanai un iesniedzamos dokumentus nosaka Ministru kabineta noteikumi.

8. Deklarāciju paraksta iesniedzējs, apliecinot deklarācijā norādīto ziņu patiesumu.

9. Sociālais dienests pārbauda deklarācijā sniegtās ziņas, izmantojot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamās ziņas par ģimeni (personu) vai pieprasot ziņas no valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī privātpersonām, ja nepieciešams, pieprasot arī ziņas apliecinošus dokumentus un apsekojot ģimeni (personu) dzīvesvietā.

10. Sociālā dienesta sociālie darbinieki ģimenes (personas) dzīves apstākļu apsekošanu dzīvesvietā ir tiesīgi veikt bez iepriekšējas saskaņošanas ar iesniedzēju.

11. Ģimenes (personas) dzīves apstākļu pārbaudē konstatētais tiek fiksēts apsekošanas dzīvesvietā aktā.

12. Sociālais dienests var atteikt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa piešķiršanu, ja:

12.1. ģimene (persona) sniegusi nepatiesas vai nepilnīgas ziņas, atteikusies sniegt ziņas par ienākumiem, īpašumiem un citiem apstākļiem, kas raksturo ģimenes (personas) spēju nodrošināt pamatvajadzības un iesaistīties pasākumos savas sociālās problēmas risināšanai;

12.2. ģimene (persona) atsakās vai nenodrošina dzīves apstākļu apsekošanu dzīvesvietā.

13. Sociālais dienests ne vēlāk kā mēneša laikā pēc šo noteikumu 4.punktā minētā iesnieguma saņemšanas pieņem lēmumu par ģimenes (personas) atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam vai par atteikumu piešķirt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu.

14. Ģimene (persona) tiek atzīta par maznodrošinātu, sākot ar to mēnesi, kurā pieņemts lēmums par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa piešķiršanu. Ja ģimene (persona) atbilst maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam, dienests izsniedz pēc klienta pieprasījuma rakstisku izziņu par atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam.

15. Maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu nosaka:

15.1. uz trim mēnešiem – ja ģimenē ir darbspējīgas personas;

15.2. uz divpadsmit mēnešiem – ja ģimenē nav darbspējīgu personu, bet ir tikai vecuma un invaliditātes pensijas, sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji.

16. Ja ģimenes (personas) ienākumi pārsniedz šo noteikumu 3.punktā noteikto ienākumu līmeni vai nav ievērotas citas šajos noteikumos minētās prasības, sociālais dienests pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu.

17. Ģimenei (personai) ir pienākums informēt sociālo dienestu par pārmaiņām ģimenes sastāvā, ģimenes (personas) materiālā vai sociālā situācijā nekavējoties, bet ne vēlāk kā viena mēneša laikā, ja tas ietekmē vai varētu ietekmēt tiesības uz piešķirto maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu.

18. Sociālais dienests pieņem lēmumu par piešķirtā maznodrošinātās ģimenes (personas) statusa anulēšanu, ja konstatē, ka ģimene (persona) nav ievērojusi šo noteikumu 17.punkta prasību un, ja pārmaiņu rezultātā ģimene (persona) neatbilst maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa piešķiršanas nosacījumiem.

III. Lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

19. Sociālā dienesta lēmumu par ģimenes (personas) atbilstību maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam, par atteikumu piešķirt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu vai par piešķirtā maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa anulēšanu var apstrīdēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā Rēzeknes pilsētas domē.

20. Rēzeknes pilsētas domes lēmumu par apstrīdēto faktu vai faktisko rīcību klients Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs A.Bartaševičs

 

 

Paskaidrojuma raksts
Rēzeknes pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr.58 "Saistošie noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Rēzeknes pilsētas pašvaldībā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Pašreizējās situācijas raksturojums Saskaņā ar likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 14.panta sesto daļu par maznodrošinātu atzīstama persona, kuras ienākumi un materiālais stāvoklis nepārsniedz attiecīgās pašvaldības domes noteikto līmeni, kas savukārt nedrīkst būt zemāks par trūcīgas personas ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni, kādu, pamatojoties uz Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma, noteicis Ministru kabinets.

Rēzeknes pilsētas pašvaldība, saskaņā ar Rēzeknes pilsētas domes 20.12.2013. saistošo noteikumu Nr.70 "Par sociālo palīdzību Rēzeknes pilsētas pašvaldībā" 3.punktu ir noteikusi ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni, kuru nepārsniedzot ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu, vienādu ar trūcīgas ģimenes (personas) ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni.

Maznodrošinātai ģimenei (personai) ir tiesības saņemt palīdzību dzīvojamo telpu jautājumu risināšanā saskaņā ar likumu "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā", cita palīdzība šādām ģimenēm (personām) Rēzeknes pilsētas pašvaldībā nav paredzēta.

Latvijas Republikas Saeima, nolūkā nodrošināt sociāli neaizsargātu personu atbalstu pēc elektroenerģijas cenu kāpuma, kas prognozējams līdz ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu, 18.09.2014. pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas stāsies spēkā 01.01.2015. Grozījumos tiek paredzēts atbalsts aizsargātam lietotājam – trūcīgai personai (ģimenei), maznodrošinātai ģimenei (personai) un daudzbērnu ģimenei.

2. Saistošo noteikumu projekta nepieciešamības raksturojums, dokumenta būtība Lai atbalstītu sociāli neaizsargātas personas Rēzeknes pilsētas pašvaldībā, ir nepieciešams noteikt maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa līmeni, kas ir augstāks par trūcīgas personas ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni (128,06 euro), kā arī noteikt kārtību, kādā novērtējami ģimenes (personas) ienākumi un materiālais stāvoklis.
3. Īss saistošo noteikumu projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka: ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 65 % no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas (208,00 euro), un tā atbilst saistošajos noteikumos uzskaitītajiem nosacījumiem, piemēram, tai nepieder naudas līdzekļu uzkrājumi, vērtspapīri vai īpašums (saistošie noteikumi nosaka izņēmumus).

Ģimenes (personas) ienākumi un materiālais stāvoklis tiek novērtēti līdzīgi kā tie tiek novērtēti, izvērtējot ģimenes (personas) atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam.

4. Saistošo noteikumu projekta iespējamā ietekme uz pašvaldības budžetu Budžets palielināsies par 30000 euro.
5. Saistošo noteikumu projekta iespējamā ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Neietekmē.
6. Saistošo noteikumu projekta iespējamā ietekme uz administratīvajām procedūrām Neietekmē. Jaunas institūcijas netiks radītas un esošo institūciju funkcijas netiks paplašinātas.
7. Normatīvie akti, saskaņā ar kuriem saistošie noteikumi sagatavoti Likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešā daļa, likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 14.panta sestā daļa.
8. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām saistībā ar saistošo noteikumu projektu Konsultācijas ar privātpersonām nav notikušas.

Saistošo noteikumu projekts un paskaidrojuma raksts ir ievietots Rēzeknes pilsētas pašvaldības mājaslapā internetā www.rezekne.lv, sadaļā "Saistošo noteikumu projekti".

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs A.Bartaševičs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!