Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Slimību profilakses un kontroles centrs
Slimību profilakses un kontroles centrs publicē lēmumus par aizlieguma noteikšanu jaunām psihoaktīvām vielām, kas nav iekļautas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstos un par kurām ir iegūta informācija no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas vai saņemts tiesu ekspertīžu iestādes atzinums. Lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Slimību profilakses un kontroles centra 2013. gada 14. novembra lēmums Nr. 1 "Par aizlieguma noteikšanu vielai 5F-AKB48 un tās saturošiem izstrādājumiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.11.2013., Nr. 224 https://www.vestnesis.lv/op/2013/224.17

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.23

Inženierkomunikāciju un transporta būvju aizsardzības noteikumi

Vēl šajā numurā

15.11.2013., Nr. 224

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Slimību profilakses un kontroles centrs

Veids: lēmums

Numurs: 1

Pieņemts: 14.11.2013.

OP numurs: 2013/224.17

2013/224.17
RĪKI

Slimību profilakses un kontroles centra lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Slimību profilakses un kontroles centra lēmums Nr.1

Rīgā 2013.gada 14.novembrī

Par aizlieguma noteikšanu vielai 5F-AKB48 un tās saturošiem izstrādājumiem

Lēmums adresēts fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata sintētisko kanabinoīdu (N-(1-adamantyl)-1-(5-flourpentyl)-1H-indazole-3-carboxamide) jeb 5F-AKB48 ar CAS nr.: 1400742-13-3 (turpmāk – viela 5F-AKB48).

Pamatojoties uz Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes veikto ekspertīžu rezultātiem un informāciju no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas datu bāzes par jaunajām psihoaktīvajām vielām, ir konstatēts, ka viela 5F-AKB48 pieder kanabinoīdu grupai. Ir zināmas vairākas šai vielai strukturāli radniecīgas vielas, piemēram, RCS-4 [CAS nr.:1345966-78-0] un AM-2201 [CAS nr.: 335161-24-5], kas uzrādījušas kanabinoīdu receptoru agonistu īpašības, turklāt minētās vielas ir iekļautas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstos. Vielas 5F-AKB48 iedarbība var līdzināties kanabiss izraisītai iedarbībai un var radīt draudus veselībai. Līdz 2013.gada jūlijam Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde 138 augu maisījumu ekspertīzēs identificēja vielu 5F-AKB48, kas liecina par vielas plašu izplatību valstī.

Vielas 5F-AKB48 un tās saturošu izstrādājumu lietošana (smēķēšana, vaporizācija, intravenozi) var izraisīt eiforiju un reibumu, uzbudinājumu vai relaksāciju, satraukumu, vizuālās halucinācijas ar krāsu uztveres izmaiņām, paranoju, kā arī var izraisīt agresīvu un neprognozējamu rīcību. Tāpat vielas 5F-AKB48 un tās saturošu izstrādājumu lietošana var izraisīt tahikardiju, sirds aritmiju, kas saistās ar palielinātu infarkta risku, paaugstinātu asinsspiedienu, tremoru, psihozi un nieru nepietiekamības risku.

No minētā secināms, ka vielas 5F-AKB48 un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā.

Tāpat, atskaitot zinātniskos pētījumus, nav norāžu par vielas 5F-AKB48 izmantošanu rūpniecībā vai saimnieciskajā darbībā, kā arī nav zināmas vispāratzītas vai apstiprinātas vielas ārstnieciskās vērtības vai pielietojums.

Ņemot vērā minēto, Slimību profilakses un kontroles centrs, pamatojoties uz Administratīvā procesa likuma 55.panta 2.punktu, 62.panta otrās daļas 1.punktu, 63.panta pirmās daļas 2.punktu un likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta otro daļu, nolemj uz laiku līdz 2014.gada 14.novembrim aizliegt vielas 5F-AKB48 un tās saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu.

Atbilstoši likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta trešajai daļai šajā lēmumā minētā viela 5F-AKB48 un to saturošie izstrādājumi fiziskām un juridiskām personām triju darbdienu laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai.

Ar šo lēmumu fiziskās un juridiskās personas tiek brīdinātas par lēmuma piespiedu izpildi.

Ja fiziskā vai juridiskā persona triju darbadienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas nenodod Valsts policijai vielu 5F-AKB48 vai tās saturošus izstrādājumus, Valsts policija vai izmeklēšanas iestāde vielu 5F-AKB48 vai tās saturošus izstrādājumus saskaņā ar likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta ceturto daļu izņem.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 364.panta pirmo daļu administratīvā akta piespiedu izpildes izmaksas uzliek adresātam.

Atbilstoši likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta otrajai daļai šis lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Šo lēmumu var apstrīdēt mēneša laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas Veselības ministrijā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā izpildi.

Slimību profilakses un kontroles centra direktore I.Šmate

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!