Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 29. oktobra noteikumi Nr. 1195 "Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 21.februāra noteikumos Nr.127 "Noteikumi par ziņojamām, reģistrējamām un valsts uzraudzībā esošām dzīvnieku infekcijas slimībām un kārtību, kādā par tām sniedzama informācija Pārtikas un veterinārajam dienestam"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 1.11.2013., Nr. 214 https://www.vestnesis.lv/op/2013/214.16

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.503

Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā

Vēl šajā numurā

01.11.2013., Nr. 214

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1195

Pieņemts: 29.10.2013.

OP numurs: 2013/214.16

2013/214.16
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 14 Pēdējās nedēļas laikā 19 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.1195

Rīgā 2013.gada 29.oktobrī (prot. Nr.56 114.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 21.februāra noteikumos Nr.127 "Noteikumi par ziņojamām, reģistrējamām un valsts uzraudzībā esošām dzīvnieku infekcijas slimībām un kārtību, kādā par tām sniedzama informācija Pārtikas un veterinārajam dienestam"

Izdoti saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma
25.panta 18.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2012.gada 21.februāra noteikumos Nr.127 "Noteikumi par ziņojamām, reģistrējamām un valsts uzraudzībā esošām dzīvnieku infekcijas slimībām un kārtību, kādā par tām sniedzama informācija Pārtikas un veterinārajam dienestam" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 32.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2.8.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.8. ziņojamā infekcijas slimība – infekcijas slimība, par kuru dienests ziņo Pasaules dzīvnieku veselības organizācijai, Eiropas Komisijai un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm 24 stundu laikā pēc tās primāra uzliesmojuma konstatēšanas valsts teritorijā vai vienas nedēļas laikā Eiropas Komisijai un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, ja tiek konstatēts primārs govju brucelozes, govju tuberkulozes, govju enzootiskās leikozes vai aitu un kazu brucelozes uzliesmojums;".

2. Izteikt 9.1. un 9.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.1. nekavējoties vienas stundas laikā, izmantojot jebkuru saziņas veidu, par šo noteikumu 1.pielikuma I daļā minēto infekcijas slimības ierosinātāju atklāšanu izmeklējamajā paraugā vai pozitīviem testēšanas rezultātiem;

9.2. elektroniski vienas darbdienas laikā par šo noteikumu 1.pielikuma II daļas 1., 5., 13., 23., 24., 34., 45., 46. un 56.punktā minēto infekcijas slimību ierosinātāju atklāšanu izmeklējamajā paraugā vai pozitīviem testēšanas rezultātiem."

3. Svītrot 10.1.apakšpunktā vārdus "vai sekundāru".

4. Papildināt noteikumus ar 12.1, 12.2 un 12.punktu šādā redakcijā:

"12.1 Ja tiek apstiprināts šo noteikumu 1.pielikuma I daļas 22.1, 22.2, 22.3 vai 22.punktā minēto dzīvnieku infekcijas slimību primārs uzliesmojums vai, pamatojoties uz epizootoloģisko vai laboratorisko izmeklējumu rezultātiem, novietnei saskaņā ar normatīvajiem aktiem par govju brucelozes, govju tuberkulozes, govju enzootiskās leikozes vai aitu un kazu brucelozes uzraudzību, kontroli un apkarošanu anulē oficiāli brīvas novietnes statusu, dienests vienas nedēļas laikā par dzīvnieku infekcijas slimības konstatēšanas faktu un anulēto novietnes statusu informē Eiropas Komisiju un citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

12.2 Par šo noteikumu 1.pielikuma I daļas 22.1, 22.2, 22.3 vai 22.punktā minēto dzīvnieku infekcijas slimību uzliesmojumu, kurš saistīts ar iepriekšējo uzliesmojumu un ir pamatots ar laboratorisko izmeklējumu rezultātiem vai par kuru informācija iegūta epizootoloģisko pētījumu rezultātā, kā arī par gadījumu, kad epizootoloģisko vai laboratorisko izmeklējumu rezultātā novietnei saskaņā ar normatīvajiem aktiem par govju brucelozes, govju tuberkulozes, govju enzootiskās leikozes vai aitu un kazu brucelozes uzraudzību, kontroli un apkarošanu anulē oficiāli brīvas novietnes statusu, dienests informē Eiropas Komisiju un citas Eiropas Savienības dalībvalstis kā par sekundāru infekcijas slimības uzliesmojumu.

12.3 Par šo noteikumu 1.pielikuma I daļas 22.1, 22.2, 22.3 vai 22.punktā minēto dzīvnieku infekcijas slimību sekundāru uzliesmojumu dienests reizi mēnesī sniedz apkopojošu informāciju Eiropas Komisijai un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Ziņojumā norāda dzīvnieku infekcijas slimības ierosinātāju, ja tāds ir izolēts (izņemot govju enzootiskās leikozes ierosinātāju)."

5. Izteikt 13.punktu šādā redakcijā:

"13. Ja tiek apstiprināta kāda no šo noteikumu 1.pielikuma I daļā minētajām akvakultūras dzīvnieku infekcijas slimībām:

13.1. par akvakultūras dzīvnieku eksotiskas un neeksotiskas infekcijas slimības uzliesmojuma apstiprinājumu visā valsts teritorijā, iecirknī vai upju baseinā, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par veterinārajām prasībām akvakultūras dzīvniekiem, no tiem iegūtiem produktiem un to apritei, kā arī atsevišķu akvakultūras dzīvnieku infekcijas slimību profilaksei un apkarošanai pasludināts par akvakultūras dzīvnieku infekcijas slimības neskartu, ziņo kā par primāru infekcijas slimības uzliesmojumu, norādot upju baseina zonas vai administratīvās teritorijas nosaukumu un tās aprakstu;

13.2. par pārējiem akvakultūras dzīvnieku infekcijas slimību uzliesmojumiem, kas epizootoloģiski ir saistīti ar iepriekšējo infekcijas slimību uzliesmojumu un nav minēti šo noteikumu 13.1.apakšpunktā, ziņo kā par sekundāru infekcijas slimības uzliesmojumu;

13.3. par sekundāru akvakultūras dzīvnieku infekcijas slimības uzliesmojumu dienests sniedz Eiropas Komisijai un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm apkopojošu informāciju reizi mēnesī. Ziņojumā norāda upju baseina zonas vai administratīvās teritorijas nosaukumu un tās aprakstu."

6. Svītrot 18. un 19.punkta ievaddaļā skaitli "9.".

7. Izteikt 22.punktu šādā redakcijā:

"22. Dienests katru gadu līdz 31.maijam ziņo Eiropas Komisijai par katru iepriekšējā gadā konstatētu saslimšanas gadījumu ar šo noteikumu 1.pielikuma I daļas 2., 2.1, 6., 7., 11., 15.1, 20., 22.1, 22.2, 22.3 un 22.punktā un II daļas 4. un 5.punktā minētajām infekcijas slimībām, norādot informāciju par programmām, ko īsteno valsts teritorijā, tostarp informāciju par citām infekcijas slimībām, kuru uzraudzība un kontrole notiek saskaņā ar infekcijas slimību uzraudzības un apkarošanas programmu, kas ir saskaņota ar Eiropas Komisiju un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm."

8. Papildināt 1.pielikuma I daļu ar 2.punktu šādā redakcijā:

"2.1 Sibīrijas mēris Bacillus anthracis Visas uzņēmīgās sugas"

9. Izteikt 1.pielikuma I daļas 3.punktu šādā redakcijā:

"3. Putnu gripa (augsti patogēnais putnu gripas vīruss, kas konstatēts mājputniem, nebrīvē turētiem putniem un savvaļas putniem, un zemi patogēnais putnu gripas vīruss, kas konstatēts mājputniem un nebrīvē turētiem putniem) Orthomyxoviridae dzimta, Influenzavirus A Putnu klase (Aves)"

10. Izteikt 1.pielikuma I daļas 9.punktu šādā redakcijā:

"9. Zirgu encefalomielīta tipi – zirgu Austrumu encefalomielīts, Japānas encefalīts, zirgu Venecuēlas encefalomielīts, Rietumnīlas drudzis, zirgu Rietumu encefalomielīts Togaviridae dzimta, Alphavirus, Flaviviridae dzimta, Flavivirus Zirgu dzimta (Equidae)"

11. Papildināt 1.pielikuma I daļu ar 15.punktu šādā redakcijā:

"15.1 Trakumsērga Rhabdoviridae dzimta Lyssavirus ģints Plēsēju kārta (Carnivora) un sikspārņu kārta (Chiroptera), kā arī sugas, kurām konstatēta saslimšana"

12. Papildināt 1.pielikuma I daļu ar 22.1, 22.2, 22.3 un 22.punktu šādā redakcijā:

"22.1 Govju bruceloze Brucella abortus Antilopju dzimta (Antilocapridae),
vēršu dzimta (Bovidae), kamieļu dzimta (Camelidae),
briežu dzimta (Cervidae),
žirafu dzimta (Giraffidae),
nīlzirgu dzimta (Hippopotamidae) un pundurbriežu dzimta (Tragulidae)
22.2 Govju tuberkuloze Mycobacterium bovis Zīdītāju klase (Mammalia) (galvenokārt antilopju dzimta (Antilocapridae), vēršu dzimta (Bovidae), kamieļu dzimta (Camelidae), briežu dzimta (Cervidae), žirafu dzimta (Giraffidae), pundurbriežu dzimta (Tragulidae))
22.3 Govju enzootiskā leikoze Retroviridae dzimta, Orthoretrovirinae apakšdzimta, Deltaretrovirus Govis
22.4 Aitu un kazu bruceloze (izņemot B.ovis) Brucella melitensis Antilopju dzimta (Antilocapridae),
vēršu dzimta (Bovidae), kamieļu dzimta (Camelidae),
briežu dzimta (Cervidae), žirafu dzimta (Giraffidae), nīlzirgu dzimta (Hippopotamidae) un pundurbriežu dzimta (Tragulidae)"

13. Izteikt 1.pielikuma I daļas 25.punktu šādā redakcijā:

"25. Virālā hemorāģiskā septicēmija Rhabdoviridae dzimta, Novirhabdovirus Siļķu ģints (Clupea spp.), sīgu ģints (Coregonus sp.), līdaka (Esox lucius), pikša (Gadus aeglefinus), Klusā okeāna menca (Gadus macrocephalus), Atlantijas menca (Gadus morhua), Klusā okeāna lasis (Oncorhynchus spp.), varavīksnes forele (Oncorhynchus mykiss), ūsainā jūras vēdzele (Onos mustelus), taimiņš (Salmo trutta), akmeņplekste (Scophtalmus maximus), brētliņa (Sprattus sprattus), plekste (Paralichthys olivaceus)"

14. Svītrot 1.pielikuma II daļas 2., 3., 8., 9. un 12.punktu.

15. Papildināt 1.pielikuma II daļu ar 94. un 95.punktu šādā redakcijā:

"94. Šmalenbergas vīruss Bunyaviridae dzimta, Orthobunuavirus ģints, Simbu serogrupa Aitas, kazas, govis un citi uzņēmīgie dzīvnieki
95. Epizootiskais čūlu sindroms Aphanomyces invadans Catla, Channa, Labeo, Mastacembelus, kefales (Mugil), Puntius un Trichogaster ģinšu zivis"

16. Papildināt 1.pielikuma III daļu ar 30. un 31.punktu šādā redakcijā:

"30. Maedi-visna slimība Retroviridae dzimta, Orthoretrovirinae apakšdzimta, Lentivirus Aitas un kazas
31. Kazu artrīts–encefalīts Retroviridae dzimta, Orthoretrovirinae apakšdzimta, Lentivirus Aitas un kazas"

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!