Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumi Nr. 910 "Kārtība, kādā atmaksājams samaksātais pievienotās vērtības nodoklis par jauna transportlīdzekļa iegādi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.12.2012., Nr. 203 https://www.vestnesis.lv/op/2012/203.17

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.911

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nolikums

Vēl šajā numurā

28.12.2012., Nr. 203

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 910

Pieņemts: 18.12.2012.

OP numurs: 2012/203.17

2012/203.17
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 39 Pēdējās nedēļas laikā 12 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.910

Rīgā 2012.gada 18.decembrī (prot. Nr.71 50.§)

Kārtība, kādā atmaksājams samaksātais pievienotās vērtības nodoklis par jauna transportlīdzekļa iegādi

Izdoti saskaņā ar
Pievienotās vērtības nodokļa likuma
111.panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā:

1.1. nereģistrēts nodokļa maksātājs vai persona, kura nav nodokļa maksātājs, piegādājot jaunu transportlīdzekli citas Eiropas Savienības dalībvalsts (turpmāk – dalībvalsts) jebkurai personai, saņem no valsts budžeta atmaksājamo pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – nodoklis) summu, kas samaksāta par jauna transportlīdzekļa iegādi, tai skaitā par tā iegādi Eiropas Savienības teritorijā, vai par jauna transportlīdzekļa importu (turpmāk – jauna transportlīdzekļa iegāde);

1.2. aprēķināma no valsts budžeta atmaksājamā nodokļa summa.

2. Lai pēc jauna transportlīdzekļa piegādes citas dalībvalsts personai saņemtu no valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu, kas samaksāta par jauna transportlīdzekļa iegādi, nereģistrēts nodokļa maksātājs vai persona, kura nav nodokļa maksātājs, iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā:

2.1. iesniegumu pievienotās vērtības nodokļa atmaksāšanai par jauna transportlīdzekļa iegādi (turpmāk – iesniegums) (pielikums), aizpildot tā I daļu, kurā ietverts lūgums atmaksāt no valsts budžeta nodokli;

2.2. nodokļa rēķinu, kas izrakstīts par jauna transportlīdzekļa piegādi citas dalībvalsts personai;

2.3. no reģistrēta nodokļa maksātāja saņemto nodokļa rēķinu par jauna transportlīdzekļa iegādi iekšzemē un dokumentu, kas apliecina samaksu par jauna transportlīdzekļa iegādi iekšzemē;

2.4. normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā apliecinātu dokumenta kopiju, kas saņemta no citas dalībvalsts personas, kurai piegādāts iesniegumā minētais jaunais transportlīdzeklis, un kas apliecina, ka nodoklis par šā transportlīdzekļa iegādi ir samaksāts attiecīgajā dalībvalstī, un ir norādīta samaksātā nodokļa summa.

3. Valsts ieņēmumu dienests pēc iesnieguma saņemšanas pārbauda, vai ir izpildīti šādi nosacījumi:

3.1. iesniegums ir noformēts atbilstoši šo noteikumu prasībām;

3.2. ir iesniegti nepieciešamie dokumenti saskaņā ar šo noteikumu 2.punktu;

3.3. iesniegumā norādītais jaunais transportlīdzeklis ir piegādāts citas dalībvalsts personai;

3.4. nereģistrēts nodokļa maksātājs vai persona, kura nav nodokļa maksātājs, ir iesniegusi Valsts ieņēmumu dienestā paziņojumu par nodokļa samaksu par jauna transportlīdzekļa iegādi no citas dalībvalsts personas;

3.5. nereģistrēts nodokļa maksātājs vai persona, kura nav nodokļa maksātājs, ir samaksājusi valsts budžetā nodokļa summu par jauna transportlīdzekļa iegādi Eiropas Savienības teritorijā;

3.6. attaisnojuma dokuments, kas apliecina jauna transportlīdzekļa iegādi no reģistrēta nodokļa maksātāja iekšzemē, ir noformēts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā;

3.7. iesniegumā norādītais transportlīdzeklis atbilst Pievienotās vērtības nodokļa likumā noteiktajai jauna transportlīdzekļa definīcijai;

3.8. šo noteikumu 2.4.apakšpunktā minētajā dokumentā ir norādīta samaksātā nodokļa summa.

4. Valsts ieņēmumu dienests mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas pieņem lēmumu par nodokļa summas atmaksāšanu vai par atteikumu atmaksāt nodokli.

5. Valsts ieņēmumu dienests pieņem lēmumu par nodokļa summas atmaksāšanu, ja ir izpildīti šo noteikumu 3.punktā minētie nosacījumi.

6. Pieņemot lēmumu par nodokļa summas atmaksāšanu, Valsts ieņēmumu dienests:

6.1. aprēķina no valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu saskaņā ar šo noteikumu 7. un 8.punktu;

6.2. aizpilda iesnieguma II daļu.

7. No valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu aprēķina jauna transportlīdzekļa piegādes dienā spēkā esošās nodokļa standartlikmes apmērā no šo noteikumu 2.2.apakšpunktā minētajā nodokļa rēķinā norādītās jaunā transportlīdzekļa piegādes vērtības.

8. Atmaksājamā nodokļa summa, kas aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 7.punktu, nedrīkst pārsniegt nodokļa summu, kas norādīta attaisnojuma dokumentā par jauna transportlīdzekļa iegādi.

9. Piecu darbdienu laikā pēc tam, kad pieņemts lēmums par nodokļa summas atmaksāšanu, Valsts ieņēmumu dienests:

9.1. no valsts budžeta atmaksā iesnieguma II daļā norādīto nodokļa summu, pārskaitot to uz iesniegumā norādīto nereģistrēta nodokļa maksātāja vai personas, kas nav nodokļa maksātājs, bankas kontu;

9.2. nosūta iesnieguma iesniedzējam lēmumu par nodokļa summas atmaksāšanu, kā arī iesniegtos nodokļa rēķinus un citus attaisnojuma dokumentus, uz kuriem veiktas atzīmes par nodokļa summas atmaksāšanu.

10. Valsts ieņēmumu dienests pieņem lēmumu par atteikumu atmaksāt nodokli, ja:

10.1. nav izpildīti šo noteikumu 3.3., 3.5., 3.6, 3.7. un 3.8.apakšpunktā minētie nosacījumi;

10.2. nereģistrēts nodokļa maksātājs vai persona, kura nav nodokļa maksātājs, 15 darbdienu laikā neiesniedz šo noteikumu 12.punktā minētos dokumentus.

11. Ja Valsts ieņēmumu dienests ir pieņēmis lēmumu par atteikumu atmaksāt nodokli, pamatojoties uz šo noteikumu 10.punktu, tas piecu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas nosūta iesnieguma iesniedzējam lēmumu par atteikumu atmaksāt nodokli, iesniegtos nodokļa rēķinus un citus attaisnojuma dokumentus.

12. Ja Valsts ieņēmumu dienests konstatē, ka nav izpildīti šo noteikumu 3.1., 3.2. un 3.4.apakšpunktā minētie nosacījumi, tas lūdz nereģistrētu nodokļa maksātāju vai personu, kura nav nodokļa maksātājs, 15 dienu laikā pēc Valsts ieņēmumu dienesta pieprasījuma saņemšanas iesniegt:

12.1. precizētu iesniegumu, to noformējot atbilstoši šo noteikumu prasībām;

12.2. iesniegumam pievienojamos dokumentus saskaņā ar šo noteikumu 2.punktu;

12.3. paziņojumu par nodokļa samaksu par jauna transportlīdzekļa iegādi no citas dalībvalsts personas.

13. Valsts ieņēmumu dienests 15 darbdienu laikā pēc šo noteikumu 12.punktā minēto dokumentu saņemšanas vai to iesniegšanas termiņa beigām pieņem lēmumu par nodokļa summas atmaksāšanu vai par atteikumu atmaksāt nodokli.

14. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2004.gada 20.aprīļa noteikumus Nr.366 "Kārtība, kādā pievienotās vērtības nodoklis piemērojams neapliekamās personas veiktajai jauna transportlīdzekļa piegādei Eiropas Savienības teritorijā" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 66.nr.; 2008, 202.nr.; 2010, 206.nr.).

15. Noteikumi stājas spēkā 2013.gada 1.janvārī.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Padomes 2006.gada 28.novembra Direktīvas 2006/112/EK par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Finanšu ministrs A.Vilks

 

 

Pielikums
Ministru kabineta
2012.gada 18.decembra
noteikumiem Nr.910

Iesniegums pievienotās vērtības nodokļa atmaksāšanai par jauna transportlīdzekļa iegādi

Finanšu ministrs A.Vilks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!