Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2012. gada 11. oktobra saistošie noteikumi Nr. 40 "Par īpašumiem, atzīstot ģimeni vai atsevišķi dzīvojošu personu par trūcīgu vai maznodrošinātu Jūrmalas pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.12.2012., Nr. 194 https://www.vestnesis.lv/op/2012/194.38

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.26

Grozījumi Rēzeknes pilsētas domes 28.01.2011. saistošajos noteikumos Nr.1 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Rēzeknes pilsētā"

Vēl šajā numurā

11.12.2012., Nr. 194

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 40

Pieņemts: 11.10.2012.

OP numurs: 2012/194.38

2012/194.38
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.40

Jūrmalā 2012.gada 11.oktobrī (prot. Nr.17, 26.p.)

Par īpašumiem, atzīstot ģimeni vai atsevišķi dzīvojošu personu par trūcīgu vai maznodrošinātu Jūrmalas pašvaldībā

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta
2010.gada 30.marta noteikumu Nr.299
"Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas
atzīšanu par trūcīgu" 19.4.apakšpunktu

I. Vispārīgais jautājums

1. Saistošie noteikumi nosaka kustamos un nekustamos īpašumus, kuri netiek uzskatīti par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas (turpmāk – ģimene (persona)) īpašumu, novērtējot ģimenes (personas) materiālo stāvokli un normatīvajos aktos noteiktā kārtībā atzīstot ģimeni (personu) par trūcīgu vai maznodrošinātu Jūrmalas pašvaldībā.

II. Nosacījumi materiālā stāvokļa novērtēšanai

2. Izvērtējot ģimenes (personas) materiālā stāvokļa atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam, papildus normatīvajā aktā par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu noteiktajam, par īpašumu netiek uzskatīts:

2.1. ģimenes (personas) īpašumā esošs viens vieglais automobilis, kas nav jaunāks par 10 gadiem, nav iegādāts iepriekšējo trīs mēnešu laikā pirms pabalstu pieprasīšanas vai sociālās palīdzības saņemšanas laikā, kā arī airu laiva ģimenes (personas) īpašumā, automobiļa piekabe ģimenes (personas) īpašumā un viens velosipēds, mopēds vai motorollers katram ģimenes loceklim;

2.2. viena garāža viena transportlīdzekļa novietošanai, ja ģimenei (personai) pieder vieglais automobilis, kas atbilst šo saistošo noteikumu 2.1.apakšpunktā minētajiem kritērijiem un ja tajā netiek veikta saimnieciskā darbība, tā netiek izīrēta vai iznomāta;

2.3. nekustamais īpašums vai tā daļa, kas pieder klientam vai kādam no ģimenes locekļiem, kur savu dzīvesvietu ir deklarējis un dzīvo ģimenes locekļu pirmās pakāpes radinieki, kuriem nepieder cits nekustamais īpašums.

III. Noslēguma jautājumi

3. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstos "Latvijas Vēstnesis" un "Jūrmalas pašvaldības informācijas biļetens".

4. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākošajā dienā pēc to publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis

 

 

Paskaidrojuma raksts
saistošajiem noteikumiem Nr.40 "Par īpašumiem, atzīstot ģimeni vai atsevišķi dzīvojošu personu par trūcīgu vai maznodrošinātu Jūrmalas pašvaldībā"

Jūrmalas pilsētas domes saistošo noteikumu projekts "Par īpašumiem, atzīstot ģimeni vai atsevišķi dzīvojošu personu par trūcīgu vai maznodrošinātu Jūrmalas pašvaldībā" ir noteikumu projekts, kas sagatavots saskaņā ar 2010.gada 30.marta MK noteikumu Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu" 19.4.apakšpunktu.

Īss projekta satura izklāsts.

Jūrmalas pilsētas domes saistošo noteikumu projekts "Par īpašumiem, atzīstot ģimeni vai atsevišķi dzīvojošu personu par trūcīgu vai maznodrošinātu Jūrmalas pašvaldībā" nosaka, papildus MK noteikumu Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu" noteiktajam kustamos un nekustamos īpašumus, kas var būt ģimenes (personas) īpašumā, ja personai tiek noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss Jūrmalas pilsētā. Saistošo noteikumu projektā iekļautie kustamie un nekustamie īpašumi, kas nav uzskatāmi par ģimenes īpašumu, nosakot ģimenes atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statusam, ir atbilstoši tiem nosacījumiem, kas bija spēkā pirms MK noteikumu Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu" grozījumiem 29.05.2012., izņemot to, ka papildus tiek iekļauta airu laivas, automobiļa piekabes esamība īpašumā un noteikts automobiļa vecums – ne jaunāks par 10 gadiem.

Projekta nepieciešamības pamatojums.

Saskaņā ar 29.05.2012. MK noteikumiem Nr.366 "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumos Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu", kas stājās spēkā 2012.gada 1.jūnijā, tika izslēgti kustamo un nekustamo īpašumu veidi, kuri varēja būt ģimenes (personas) īpašumā, to atzīstot par trūcīgu, tajā pašā laikā nosakot šo noteikumu 19.4.apakšpunktā, ka pašvaldība savos saistošajos noteikumos var noteikt kustamos un nekustamos īpašumus, kuri var būt ģimenes īpašumā, kas MK noteikumu Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu" izpratnē nav uzskatāmi par īpašumu. Pēc Labklājības pārvaldes aprēķiniem, sakarā ar MK noteiktajiem nosacījumiem apmēram 20% Jūrmalas pilsētas trūcīgo personu zaudē tiesības pretendēt uz trūcīgas ģimenes statusu un saņemt pabalstu garantētā minimālā ienākumu līmeņa (GMI) nodrošināšanai un ar atvieglojumiem saņemt veselības aprūpes un citus valsts un pašvaldības garantētu pakalpojumu atvieglojumus. 2009.gada 26.februāra Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.5 "Kārtība, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par maznodrošinātu Jūrmalas pilsētā" paredz ģimenes (personas) materiālā stāvokļa novērtēšanu veikt, pamatojoties uz 2010.gada 30.marta MK noteikumiem Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu". Līdz ar to MK noteiktie nosacījumi ir attiecināmi uz ģimenes (personas) materiālā stāvokļa izvērtēšanu un atbilstības noteikšanu maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam. Saistošie noteikumi nepieciešami, lai nesamazinātu personu iespējas saņemt pašvaldības sociālo pabalstus, īpaši GMI pabalstu, kas paredzēts personas vai tās ģimenes locekļu pamatvajadzību (ēdiena, apģērba, mājokļa, veselības aprūpes un obligātās izglītības) nodrošināšanai un valsts atbalsta trūcīgām personām saņemšanai.

Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu.

Saistošo noteikumu projekts neparedz papildus finanšu līdzekļu nepieciešamību Jūrmalas pašvaldības budžetā.

Ja saistošo noteikumu projekts netiks realizēts, samazināsies finanšu līdzekļu izlietojums sociālajai palīdzībai, īpaši GMI pabalstam, kas paredzēts personas vai tās ģimenes locekļu pamatvajadzību (ēdiena, apģērba, mājokļa, veselības aprūpes un obligātās izglītības) nodrošināšanai.

Saistošo noteikumu izpildes administrēšanai papildus līdzekļi pašvaldības budžetā nav nepieciešami.

Informācija par plānoto projekta saskaņošanu un konsultācijām ar privātpersonām.

Saistošo noteikumu projekta nepieciešamība apspriesta un atbalstīta 09.07.2012. Jūrmalas pilsētas domes Sociālo, veselības, kultūras un sporta jautājumu komitejā un 07.08.2012. Jūrmalas pilsētas domes Finanšu komitejā. Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 45.pantu saistošie noteikumi tiks publicēti laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", laikrakstā "Jūrmalas pašvaldības informācijas biļetens" un pašvaldības mājaslapā.

Saistošo noteikumu projekts attiecas uz sociālo jomu.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!