Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2004. gada 3. augusta noteikumi Nr. 689 "Noteikumi par testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju, sertificēšanas un inspicēšanas institūciju un vides verificētāju akreditāciju un uzraudzību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 6.08.2004., Nr. 124 https://www.vestnesis.lv/ta/id/92099

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.690

Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 28.maija noteikumos Nr.219 "Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darbinieku darba braucieniem saistītie izdevumi"

Vēl šajā numurā

06.08.2004., Nr. 124

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 689

Pieņemts: 03.08.2004.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.689

Rīgā 2004.gada 3.augustā (prot. Nr.46 18.§)

Noteikumi par testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju, sertificēšanas un inspicēšanas institūciju un vides verificētāju akreditāciju un uzraudzību

Izdoti saskaņā ar likuma “Par atbilstības novērtēšanu ” 13.panta pirmo daļu un likuma “Par vides aizsardzību” 5.panta ceturto daļu

 

1. Noteikumi nosaka nacionālās akreditācijas sistēmas darbību, kas ietver testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju, kā arī kvalitātes sistēmu, personāla un produktu sertificēšanas institūciju, inspicēšanas institūciju un vides verificētāju (turpmāk – institūcija) akreditāciju un uzraudzību.
2. Akreditācijas vienotas vadības principus institūciju atbilstības novērtēšanā reglamentētajā un nereglamentētajā sfērā nodrošina valsts aģentūra “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” (turpmāk – birojs).
3. Akreditācijas un tās vienotas vadības principu izstrādē atbilstoši kompetencei piedalās Latvijas Nacionālā akreditācijas padome. Padome pārstāv akreditācijā iesaistīto pušu intereses.
4. Birojs sniedz Latvijas Nacionālajai akreditācijas padomei pārskatu par akreditācijas sistēmas darbību un īsteno padomes ieteikumus.
5. Birojs veic sertificēšanas un inspicēšanas institūciju un vides verificētāju akreditāciju atbilstoši LVS EN 45010 standartam, kā arī testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju akreditāciju atbilstoši LVS EN 45003 standartam.
6. Birojs ar akreditējamo institūciju slēdz līgumu. Līgumā nosaka akreditācijas kārtību, termiņus un samaksas kārtību.
7. Birojs veic to atbilstības novērtēšanas institūciju akreditāciju, kuras darbojas reglamentētajā atbilstības novērtēšanas sfērā, atbilstoši normatīvajos aktos par akreditāciju noteiktajiem institūciju novērtēšanas kritērijiem.
8. Birojs informē Ekonomikas ministriju par atbilstības novērtēšanas institūcijām, kuras darbojas saskaņā ar noteiktajām prasībām reglamentētajā atbilstības novērtēšanas sfērā.
9. Birojs ne retāk kā reizi mēnesī informē Ietekmes uz vidi novērtējuma valsts biroju par novērtēšanas institūcijām un fiziskajām personām, kas akreditētas vides verificēšanas jomā.
10. Birojs pēc ministriju pieprasījuma sniedz informāciju par akreditēto institūciju darbības jomu, ievērojot konfidencialitāti attiecībā uz citu akreditācijā iegūto informāciju.
11. Birojs reizi ceturksnī laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” publicē akreditēto institūciju sarakstu, kurā norāda akreditēto institūciju darbības jomu.
12. Birojs izveido un uztur akreditēto institūciju reģistru. Reģistrs pieejams biroja mājas lapā internetā.
13. Atzīt par spēku zaudējušiem Minis-tru kabineta 2000.gada 4.aprīļa noteikumus Nr.133 “Noteikumi par testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju un sertificēšanas un inspicēšanas institūciju akreditāciju” (Latvijas Vēstnesis, 2000, 125./126.nr.).

Ministru prezidents I.Emsis

Ekonomikas ministrs J.Lujāns

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 7.augustu.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!