Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 18. decembra noteikumi Nr. 921 "Noteikumi par pabalsta apmēru invalīdam, kuram nepieciešama kopšana, pabalsta apmēra pārskatīšanas kārtību un pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.12.2007., Nr. 206 https://www.vestnesis.lv/ta/id/168488-noteikumi-par-pabalsta-apmeru-invalidam-kuram-nepieciesama-kopsana-pabalsta-apmera-parskatisanas-kartibu-un-pabalsta-pieskirsan.

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.922

Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 19.novembra noteikumos Nr.650 "Invaliditātes ekspertīzes kārtība Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā"

Vēl šajā numurā

22.12.2007., Nr. 206

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 921

Pieņemts: 18.12.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.921

Rīgā 2007.gada 18.decembrī (prot. Nr.70 76.§)

Noteikumi par pabalsta apmēru invalīdam, kuram nepieciešama kopšana, pabalsta apmēra pārskatīšanas kārtību un pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību

Izdoti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 15.panta pirmo daļu un 17.panta pirmo un otro daļu

 

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka pabalsta apmēru invalīdam, kuram nepieciešama īpaša kopšana (turpmāk – pabalsts), pabalsta apmēra pārskatīšanas kārtību, kā arī pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību.

II. Pabalsta apmērs un tā pārskatīšana

2. Pabalsta apmērs ir 100 latu mēnesī.

3. Pabalsta apmēru pārskata Ministru kabinets pēc labklājības ministra ierosinājuma atbilstoši valsts budžeta iespējām, kā arī izvērtējot ekonomisko situāciju valstī.

III. Pabalsta pieprasīšana un piešķiršana

4. Lai saņemtu pabalstu, tā pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona iesniedz jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā rakstisku pieprasījumu par pabalsta piešķiršanu un uzrāda šādus dokumentus:

4.1. personu apliecinošu dokumentu;

4.2. pilnvaru (ja pabalstu pieprasa pilnvarota persona).

5. Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija vai tās struktūrvienība (vispārēja vai speciāla profila veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisija, turpmāk – komisija) informāciju par invalīdu, kuram smagu funkcionālu traucējumu dēļ nepieciešama īpaša kopšana, regulāri (ne retāk kā reizi nedēļā) elektroniski iesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Ja informāciju par invalīdu elektroniski iesniegt nav iespējams, atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību invalīdam komisija Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā iesniedz papīra formā.

6. Dokumentus par pabalsta piešķiršanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa (atbilstoši pabalsta pieprasītāja deklarētajai dzīvesvietai) izskata 10 dienu laikā pēc to iesniegšanas un pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu, ja nav ievērotas šajos noteikumos noteiktās prasības.

7. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt pabalstu:

7.1. ja persona neatbilst pabalsta piešķiršanas nosacījumiem, kas noteikti šajos noteikumos un citos normatīvajos aktos valsts sociālo pabalstu jomā;

7.2. ja pabalsta pieprasītājs neiesniedz un neuzrāda Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā šo noteikumu 4.punktā minētos dokumentus;

7.3. ja pabalsta pieprasītājs pieprasījumā par pabalsta piešķiršanu sniedzis nepatiesas ziņas.

8. Lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai pamatotu atteikumu piešķirt pabalstu, ja nav ievērotas šajos noteikumos noteiktās prasības, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa pabalsta pieprasītājam paziņo rakstiski un norāda lēmuma apstrīdēšanas vai pārsūdzēšanas kārtību.

9. Pabalstu piešķir ar dienu, kad izsniegts komisijas atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību invalīdam, kuram smagu funkcionālu traucējumu dēļ nepieciešama īpaša kopšana.

VI. Pabalsta izmaksa

10. Pabalstu sāk izmaksāt ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc pabalsta piešķiršanas dienas.

11. Pēc pabalsta saņēmēja pieprasījuma pabalstu piegādā viņa dzīvesvietā.

12. Ja persona tai piešķirto pabalstu šo noteikumu 10.punktā noteiktajā termiņā nav saņēmusi Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļas vainas dēļ, attiecīgo summu izmaksā bez termiņa ierobežojuma.

13. Pabalsta saņēmēja vainas dēļ nepamatoti saņemto pabalsta summu pabalsta saņēmējs atmaksā labprātīgi vai tā tiek ieturēta no valsts sociālajiem pabalstiem, kas personai izmaksājami nākamajos mēnešos un no kuriem atļauts izdarīt ieturējumus.

14. Pabalsta izmaksu pārtrauc ar tā mēneša pirmo datumu, kas seko mēnesim, kad radušies apstākļi, kuru dēļ pārtraucama pabalsta izmaksa, izņemot gadījumus, ja pabalsta piešķiršanas brīdī jau bijis zināms pabalsta izmaksas pārtraukšanas termiņš.

15. Lai saņemtu aprēķināto, bet pabalsta saņēmēja nāves dēļ nesaņemto pabalsta summu, pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā iesniedz rakstisku pieprasījumu par nesaņemto pabalsta summu un uzrāda šādus dokumentus:

15.1. personu apliecinošu dokumentu;

15.2. mirušā pabalsta saņēmēja miršanas apliecību;

15.3. laulības apliecību (ja nesaņemto pabalsta summu pieprasa mirušā pabalsta saņēmēja laulātais);

15.4. radniecību apliecinošus dokumentus (ja nesaņemto pabalsta summu pieprasa mirušā pabalsta saņēmēja pirmās vai otrās pakāpes radinieks);

15.5. pilnvaru (ja nesaņemto pabalsta summu pieprasa pilnvarota persona).

V. Noslēguma jautājumi

16. Personām, kurām komisijas atzinums par īpašas kopšanas nepiecieša­mību izsniegts 2008.gada janvārī, pabalstu 2008.gada janvārī piešķir par pilnu mēnesi.

17. Noteikumi stājas spēkā ar 2008.gada 1.janvāri.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Labklājības ministre I.Purne

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2008.gada 1.janvāri.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!