Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 18. septembra noteikumi Nr. 639 "Kārtība, kādā iekļauj, labo un dzēš ziņojumus Šengenas informācijas sistēmā, kā arī nodrošina papildinformācijas pieejamību SIRENE Latvijas birojam, un kārtība, kādā institūcijas un iestādes apmainās ar papildinformāciju". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.10.2007., Nr. 160 https://www.vestnesis.lv/ta/id/164150-kartiba-kada-ieklauj-labo-un-dzes-zinojumus-sengenas-informacijas-sistema-ka-ari-nodrosina-papildinformacijas-pieejamibu-sirene.

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.648

Kārtība, kādā piešķir valsts budžeta dotāciju pašvaldībām, lai nodrošinātu iespēju pašvaldību bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus

Vēl šajā numurā

04.10.2007., Nr. 160

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 639

Pieņemts: 18.09.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.639

Rīgā 2007.gada 18.septembrī (prot. Nr.52 60.§)
Kārtība, kādā iekļauj, labo un dzēš ziņojumus Šengenas informācijas sistēmā, kā arī nodrošina papildinformācijas pieejamību SIRENE Latvijas birojam, un kārtība, kādā institūcijas un iestādes apmainās ar papildinformāciju
Izdoti saskaņā ar Šengenas informācijas sistēmas darbības likuma
8.panta otro daļu, 9.panta trešo daļu un 10.panta piekto daļu
I. Vispārīgie jautājumi
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Šengenas informācijas sistēmā (turpmāk - sistēma) iekļaujami, labojami un dzēšami ziņojumi, nodrošināma papildinformācijas pieejamība SIRENE Latvijas birojam (turpmāk - birojs), kā arī kārtību, kādā institūcijas un iestādes apmainās ar papildinformāciju.
2. Lai nodrošinātu ziņojumu apstrādi sistēmā automatizētajā vai tiešsaistes datu pārraides režīmā, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs slēdz līgumus ar institūcijām un iestādēm, kuru kompetencē ir datu apstrāde sistēmā. Līgumā nosaka datu apmaiņas kārtību, datu drošības nosacījumus un pušu saistības.
3. Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs Šengenas informācijas sistēmas darbības likumā norādīto institūciju un iestāžu amatpersonām piešķir tiesības apstrādāt ziņojumus atbilstoši šajos noteikumos noteiktajai institūciju un iestāžu kompetencei. Minētās tiesības piešķir, pamatojoties uz institūciju vai iestāžu vadītāja iesniegumu.
II. Ziņojumu iekļaušana sistēmā un papildinformācijas nodrošināšana un apmaiņa
4. Ziņojumu sistēmā iekļauj pēc tam, kad tas ir izveidots šajos noteikumos noteiktajā kārtībā un birojs ir apstiprinājis ziņojuma iekļaušanu sistēmā. Bez biroja apstiprinājuma sistēmā iekļauj ziņojumu priekšmeta vai dokumenta izņemšanai, ja sistēmā nav iekļauts cits ziņojums, kas nepieļauj abu ziņojumu līdzpastāvēšanu.
5. Ziņojumu izveido automatizētajā datu pārraides režīmā. Ja ziņojuma izveidošana automatizētajā datu pārraides režīmā nav iespējama, ziņojumu izveido tiešsaistes datu pārraides režīmā.
6. Ziņojumu izveido institūcija vai iestāde, kuras amatpersona pieņēmusi lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā. Ziņojumu izveido nekavējoties, bet ne vēlāk kā nākamajā darbdienā pēc lēmuma pieņemšanas par ziņojuma iekļaušanu sistēmā.
7. Ja lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā pieņēmis prokurors vai tiesnesis, minēto lēmumu ziņojuma izveidošanai var nosūtīt pirmstiesas izmeklēšanas iestādei, kurai ir piešķirtas tiesības izveidot ziņojumu. Pirmstiesas izmeklēšanas iestāde attiecīgo ziņojumu izveido nekavējoties, bet ne vēlāk kā nākamajā darbdienā pēc lēmuma saņemšanas par ziņojuma iekļaušanu sistēmā.
8. Amatpersona, kura pieņēmusi lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā, lai liegtu personas ieceļošanu un uzturēšanos dalībvalstīs, vienas darbdienas laikā pēc attiecīgā lēmuma pieņemšanas nosūta to Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde attiecīgo ziņojumu izveido nekavējoties, bet ne vēlāk kā nākamajā darbdienā pēc lēmuma saņemšanas par ziņojuma iekļaušanu sistēmā.
9. Ziņojumu nederīgu dokumentu vai transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes izņemšanai, lai novērstu nelikumīgu izmantošanu, izveido automātiski, tiklīdz dokuments vai transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīme atzīta par nederīgu un Latvijas datubāzē izdarīta atzīme par dokumenta vai transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes statusa maiņu.
10. Ziņojumā par personu, priekšmetu vai dokumentu norāda:

10.1. ziņojuma identifikācijas numuru;

10.2. ziņojuma mērķi;

10.3. rīcību (darbību) pēc ziņojumā norādīto personu, priekšmetu vai dokumentu konstatēšanas.
11. Ziņojumā par personu papildus šo noteikumu 10.punktā minētajiem datiem norāda šādu informāciju:

11.1. vārds (vārdi);

11.2. uzvārds;

11.3. īpašās fiziskās pazīmes, kas ir nemainīgas (ja tās ir zināmas);

11.4. dzimšanas datums;

11.5. dzimšanas vieta (ja tā ir zināma);

11.6. dzimums (ja tas ir zināms);

11.7. valstiskā piederība;

11.8. īpašās norādes par personu (piemēram, personai ir nosliece uz vardarbību, persona ir bruņota, izbēgusi no ieslodzījuma) (ja tās ir zināmas).
12. Ziņojumā par mehānisko transportlīdzekli, kura motora darba tilpums pārsniedz 50 cm3, piekabi, kuras pašmasa pārsniedz 750 kg, dzīvojamo kabīni, kuģošanas līdzekli, gaisa kuģi, rūpniecības iekārtu un piekaramo motoru papildus šo noteikumu 10.punktā minētajiem datiem norāda šādu informāciju:

12.1. priekšmeta kategorija;

12.2. marka;

12.3. modelis (ja tas ir zināms);

12.4. krāsa (ja tā ir zināma);

12.5. sērijas numurs (šasijas numurs);

12.6. reģistrācijas numurs (ja tas ir zināms);

12.7. reģistrācijas valsts;

12.8. īpašās pazīmes (ja tās ir zināmas).
13. Ziņojumā par šaujamieroci papildus šo noteikumu 10.punktā minētajiem datiem norāda šādu informāciju:

13.1. priekšmeta kategorija;

13.2. marka (ja tā ir zināma);

13.3. modelis (ja tas ir zināms);

13.4. kalibrs (ja tas ir zināms);

13.5. sērija un numurs.
14. Ziņojumā par dokumentu veidlapām papildus šo noteikumu 10.punktā minētajiem datiem norāda šādu informāciju:

14.1. priekšmeta kategorija;

14.2. dokumenta veidlapas sērija un numurs;

14.3. valstiskā piederība.
15. Ziņojumā par dokumentu papildus šo noteikumu 10.punktā minētajiem datiem norāda šādu informāciju:

15.1. priekšmeta kategorija;

15.2. dokumenta sērija un numurs;

15.3. dokumenta turētāja vārds (vārdi) un uzvārds vai nosaukums;

15.4. dokumenta turētāja dzimšanas datums (ja tas ir zināms);

15.5. izdevējvalsts;

15.6. datums, kurā dokuments tika noziedzīgā ceļā atsavināts vai pazaudēts.
16. Ziņojumā par banknoti (reģistrēto naudaszīmi) papildus šo noteikumu 10.punktā minētajiem datiem norāda šādu informāciju:

16.1. valūtas veids;

16.2. banknotes (reģistrētās naudaszīmes) numurs;

16.3. nominālvērtība;

16.4. īpašās pazīmes (ja tās ir zināmas).
17. Ziņojumā par transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmi papildus šo noteikumu 10.punktā minētajiem datiem norāda šādu informāciju:

17.1. priekšmeta kategorija;

17.2. valsts reģistrācijas numurs;

17.3. valstiskā piederība;

17.4. notikums, ar kuru saistībā ziņojums iekļauts sistēmā (transport­līdzekļa valsts reģistrācijas numura zīme noziedzīgā ceļā atsavināta vai pazaudēta).
18. Institūcija vai iestāde, izveidojot ziņojumu (izņemot ziņojumu nederīgu dokumentu vai transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmes izņemšanai, lai novērstu nelikumīgu izmantošanu), Latvijas datubāzē iekļauj šādu informāciju:

18.1. tās institūcijas vai iestādes nosaukums, kuras amatpersona pieņēmusi lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā;

18.2. lēmuma par ziņojuma iekļaušanu sistēmā pieņemšanas datums un reģistrācijas numurs, krimināllietas numurs vai operatīvās uzskaites lietas numurs;

18.3. notikuma apraksts vai datne ar lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā.
19. Institūcija vai iestāde, kuras amatpersona ir kompetenta pieņemt lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā, birojam sniedz:

19.1. informāciju par lietas būtību sais­tībā ar ziņojuma iekļaušanu sistēmā, ja minētā informācija nav norādīta šo noteikumu 18.3.apakšpunktā noteiktajā kārtībā;

19.2. informāciju, kas var palīdzēt noskaidrot personas, priekšmeta vai dokumenta atrašanās vietu citā dalībvalstī, - tiklīdz šāda informācija tiek saņemta;

19.3. informāciju vai materiālus, kas var palīdzēt identificēt personu, priekšmetu vai dokumentu, ja minētā informācija vai materiāli nebija pieejami datubāzēs tiešsaistes režīmā ziņojuma izveidošanas laikā, - tiklīdz šāda informācija vai materiāli tiek saņemti;

19.4. informāciju par plānoto rīcību pēc personas, priekšmeta vai dokumenta konstatēšanas, ja rīcība nav norādīta šo noteikumu 18.3.apakšpunktā minētajā notikuma aprakstā vai lēmumā par ziņojuma iekļaušanu sistēmā.
20. Ja prokurors vai tiesnesis ir uzdevis izveidot ziņojumu pirmstiesas izmeklēšanas iestādei, attiecīgā pirmstiesas izmeklēšanas iestāde, izveidojot ziņojumu, sniedz birojam šo noteikumu 19.punktā minēto informāciju. Saistībā ar ziņojumiem, kas izveidoti, lai liegtu personai iespēju ieceļot un uzturēties dalībvalstīs, šo noteikumu 19.punktā minēto informāciju birojam sniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.
21. Šo noteikumu 19.4.apakšpunktā minēto informāciju var nesniegt, ja ziņojumu iekļauj sistēmā, lai:

21.1. liegtu personai iespēju ieceļot un uzturēties dalībvalstīs;

21.2. maskētā veidā veicot pārbaudi, iegūtu informāciju par personu vai priekšmetu;

21.3. maskētā veidā iegūtu informāciju par personu vai priekšmetu;

21.4. noskaidrotu personas atrašanās vietu.
22. Triju dienu laikā pēc šo noteikumu 18.punktā minētās informācijas iekļaušanas Latvijas datubāzē birojs izvērtē, vai ziņojuma iekļaušana sistēmā atbilst sistēmas darbību regulējošo normatīvo aktu prasībām, un veic vienu no šādām darbībām:

22.1. ja konstatēts, ka nav saņemta visa nepieciešamā informācija, lai izlemtu jautājumu par to, vai apstiprināma attiecīgā ziņojuma iekļaušana sistēmā, - neapstiprina ziņojuma iekļaušanu sistēmā un pieprasa papildu informāciju šo noteikumu 19. vai 20.punktā minētajai institūcijai vai iestādei;

22.2. ja ziņojuma iekļaušana sistēmā neatbilst sistēmas darbību regulējošo normatīvo aktu prasībām - neapstiprina ziņojuma iekļaušanu sistēmā un informē par to institūciju vai iestādi (norādot šādas rīcības iemeslus), kuras amatpersona ir kompetenta pieņemt lēmumu par attiecīgā ziņojuma iekļaušanu sistēmā;

22.3. ja cita dalībvalsts sistēmā ir iekļāvusi ziņojumu par to pašu personu, priekšmetu vai dokumentu un šo ziņojumu līdzpastāvēšana sistēmā nav pieļaujama - neapstiprina ziņojuma iekļaušanu sistēmā, informējot par to institūciju vai iestādi, kuras amatpersona ir kompetenta pieņemt lēmumu par attiecīgā ziņojuma iekļaušanu sistēmā;

22.4. ja par to pašu personu, priekšmetu vai dokumentu sistēmā ir iekļauts Latvijas Republikas institūcijas vai iestādes izveidots ziņojums ar augstāku prioritāti - neapstiprina ziņojuma iekļaušanu sistēmā, informējot par to institūcijas un iestādes, kuru amatpersonas ir kompetentas pieņemt lēmumus par attiecīgo ziņojumu iekļaušanu sistēmā;

22.5. ja par to pašu personu, priekšmetu vai dokumentu sistēmā ir iekļauts Latvijas Republikas institūcijas vai iestādes izveidots ziņojums ar zemāku prioritāti - apstiprina ziņojuma iekļaušanu sistēmā, pirms tam dzēšot zemākas prioritātes ziņojumu sistēmā un informējot par to institūcijas vai iestādes, kuru amatpersonas ir kompetentas pieņemt lēmumus par attiecīgo ziņojumu iekļaušanu sistēmā;

22.6. ja nav konstatēts neviens no šo noteikumu 22.1., 22.2., 22.3. un 22.4.apakšpunktā minētajiem gadījumiem - apstiprina ziņojuma iekļaušanu sistēmā.
23. Ja birojs ziņojuma iekļaušanu sistēmā neapstiprina šo noteikumu 22.1.apakš­punktā minētā iemesla dēļ, ziņojuma iekļaušanas sistēmā atbilstību sistēmas darbību regulējošo normatīvo aktu prasībām birojs izvērtē triju dienu laikā pēc pieprasītās papildinformācijas saņemšanas un veic vienu no šo noteikumu 22.punktā minētajām darbībām.
24. Ja birojs ziņojuma iekļaušanu sistēmā neapstiprina šo noteikumu 22.3. un 22.4.apakšpunktā minētā iemesla dēļ, ziņojuma iekļaušanas sistēmā atbilstību sistēmas darbību regulējošo normatīvo aktu prasībām birojs izvērtē triju dienu laikā pēc tam, kad sistēmā dzēsts ziņojums, kas nepieļāva attiecīgā ziņojuma iekļaušanu sistēmā, un veic vienu no šo noteikumu 22.punktā minētajām darbībām.
25. Ziņojumu sistēmā iekļauj:

25.1. uz noteiktu vai nenoteiktu laiku - par personām;

25.2. uz laiku līdz pieciem gadiem - par priekšmetiem, ja minēto ziņojumu iekļauj sistēmā, lai, maskētā veidā veicot pārbaudi, iegūtu informāciju vai lai maskētā veidā iegūtu informāciju;

25.3. uz laiku līdz 10 gadiem - par priekšmetiem vai dokumentiem, ja minēto ziņojumu sistēmā iekļauj, lai tos izņemtu vai izmantotu par pierādījumu kriminālprocesā.
26. Ja ir zināms laiks, kad zudīs nepieciešamība sasniegt attiecīgajā ziņojumā norādīto mērķi vai tā sasniegšanu nebūs iespējams nodrošināt, amatpersona, kura ir kompetenta pieņemt lēmumu par šo noteikumu 25.1.apakšpunktā minēto ziņojumu, norāda, līdz kuram laikam attiecīgais ziņojums ir iekļaujams sistēmā. Amatpersona, kura ir kompetenta pieņemt lēmumu par šo noteikumu 25.2. vai 25.3.apakšpunktā minēto ziņojumu, norāda, līdz kuram laikam attiecīgais ziņojums ir iekļaujams sistēmā, ja laiks, kad zudīs nepieciešamība sasniegt attiecīgajā ziņojumā norādīto mērķi vai tā sasniegšanu nebūs iespējams nodrošināt, ir īsāks par 25.2. vai 25.3.apakšpunktā minēto termiņu.
27. Amatpersona, kura ir kompetenta pieņemt lēmumu par šo noteikumu 25.1.apakš­punktā minētā ziņojuma iekļaušanu sistēmā, izvērtē attiecīgā ziņojuma nepieciešamību un apstiprina tā uzturēšanu sistēmā:

27.1. katru gadu (kad paiet pilns gads pēc ziņojuma iekļaušanas sistēmā), ja ziņojums ir iekļauts sistēmā, lai, maskētā veidā veicot pārbaudi, iegūtu informāciju vai lai maskētā veidā iegūtu informāciju;

27.2. ik pēc trijiem gadiem no ziņojuma iekļaušanas sistēmā.
III. Ziņojumu labošana un dzēšana
28. Ja institūcijas vai iestādes amatpersona, kura ir kompetenta pieņemt lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā vai atzīt dokumentu vai transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmi par nederīgu, iegūst datus, kas nav iekļauti ziņojumā, vai konstatē, ka ziņojumā iekļautie dati ir kļūdaini, attiecīgā institūcija vai iestāde labo ziņojumu.
29. Ja prokurors vai tiesnesis, kurš ir kompetents pieņemt lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā, iegūst datus, kas nav iekļauti ziņojumā, vai konstatē, ka ziņojumā iekļautie dati ir kļūdaini, pienākumu labot ziņojumu var uzdot pirmstiesas izmeklēšanas iestādei, kurai ir piešķirtas tiesības izveidot ziņojumu.
30. Ja amatpersona, kura ir kompetenta pieņemt lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā, lai liegtu personai iespēju ieceļot un uzturēties dalībvalstīs, iegūst datus, kas nav iekļauti ziņojumā, vai konstatē, ka ziņojumā iekļautie dati ir kļūdaini, pienākumu labot ziņojumu uzdod Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei.
31. Attiecīgā institūcija vai iestāde par veiktajiem labo­jumiem nekavējoties informē biroju.
32. Ja tādas institūcijas vai iestādes amatpersona, kura nav minēta šo noteikumu 28. vai 30.punktā, konstatē, ka ziņojumā iekļautie dati ir kļūdaini, tā nekavējoties informē biroju.
33. Ja birojs konstatē, ka sistēmā iekļautais ziņojums neatbilst sistēmas darbību regulējošo normatīvo aktu prasībām vai ziņojumā iekļautie dati ir kļūdaini, birojs informē amatpersonu, kura ir kompetenta pieņemt lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā vai atzīt dokumentu vai transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmi par nederīgu. Amatpersona dzēš vai labo ziņojumu. Ja minētais ziņojums netiek dzēsts vai labots vienas darbdienas laikā pēc attiecīgās amatpersonas informēšanas, birojs ziņojumu sistēmā dzēš.
34. Ziņojumu dzēš institūcija vai iestāde, kuras amatpersona ir kompetenta pieņemt lēmumu par attiecīgā ziņojuma iekļaušanu sistēmā, ja lēmums par ziņojuma iekļaušanu sistēmā ir atcelts.
35. Ja lēmuma pieņemšana par attiecīgā ziņojuma iekļaušanu sistēmā ir prokurora vai tiesneša kompetencē, pienākumu dzēst ziņojumu var uzdot pirmstiesas izmeklēšanas iestādei, kurai ir piešķirtas tiesības dzēst ziņojumu.
36. Ziņojumu, kas sistēmā iekļauts, lai liegtu iespēju ieceļot un uzturēties dalībvalstīs, labo un dzēš Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pēc tās amatpersonas rakstiska pieprasījuma saņemšanas, kura ir kompetenta pieņemt attiecīgo lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā.
37. Ziņojums tiek dzēsts automātiski, ja:

37.1. Latvijas datubāzē tiek dzēsts ziņojumam līdzvērtīgs ieraksts;

37.2. beidzies termiņš ziņojuma uzturēšanai sistēmā;

37.3. nepieciešamība uzturēt ziņojumu sistēmā nav apstiprināta šo noteikumu 27.punktā minētajā termiņā.
38. Mēnesi pirms šo noteikumu 27.punktā minētā termiņa iestāšanās sistēma automātiski brīdina institūciju vai iestādi, kuras amatpersona izveidojusi ziņojumu.
39. Ja institūcija vai iestāde, kas saņēmusi brīdinājumu par ziņojuma automātisku dzēšanu sistēmā, nav kompetenta pieņemt lēmumu par ziņojuma iekļaušanu sistēmā, tā nekavējoties informē institūciju vai iestādi, kuras amatpersona ir kompetenta pieņemt attiecīgo lēmumu.
IV. Noslēguma jautājumi
40. Šo noteikumu 8. un 36.punkts ir piemērojams pēc tam, kad stājies spēkā Eiropas Padomes lēmums par robežkontroles atcelšanu uz Eiropas Savienības iekšējām robežām.
41. Ziņojumi par transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmēm sistēmā iekļaujami pēc tam, kad stājies spēkā Eiropas Padomes lēmums par attiecīgo ziņojumu iekļaušanas tehniskā nodrošinājuma izpildi.
Ministru prezidents A.Kalvītis

Iekšlietu ministra vietā - īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās O.Kastēns

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!