Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 11. septembra noteikumi Nr. 622 "Kārtība, kādā pieprasa un izsniedz informāciju par datu subjektu, kura glabājas Šengenas informācijas sistēmā un SIRENE informācijas sistēmā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.10.2007., Nr. 160 https://www.vestnesis.lv/ta/id/164148

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.636

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 20.aprīļa noteikumos Nr.354 "Noteikumi par būtiskajām prasībām kosmētikas līdzekļiem un to uzraudzības kārtību"

Vēl šajā numurā

04.10.2007., Nr. 160

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 622

Pieņemts: 11.09.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.622

Rīgā 2007.gada 11.septembrī (prot. Nr.50 31.§)
Kārtība, kādā pieprasa un izsniedz informāciju par datu subjektu, kura glabājas Šengenas informācijas sistēmā un SIRENE informācijas sistēmā
Izdoti saskaņā ar Šengenas informācijas sistēmas darbības likuma 18.panta otro daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā persona - datu subjekts (turpmāk - datu subjekts) par sevi un par savu personas datu saņēmējiem pieprasa informāciju, kura glabājas Šengenas informācijas sistēmā un SIRENE informācijas sistēmā, un šīs informācijas izsniegšanas kārtību.
2. Lai saņemtu Šengenas informācijas sistēmā un SIRENE informācijas sistēmā esošo informāciju par sevi un par savu personas datu saņēmējiem, datu subjekts (vai tā pilnvarota persona) iesniedz Valsts policijā vai Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā (turpmāk - pārstāvniecība) rakstisku iesniegumu. Iesniegumā norāda:

2.1. ziņas par datu subjektu:

2.1.1. vārds (vārdi);

2.1.2. uzvārds;

2.1.3. dzimšanas datums;

2.1.4. personas kods (ja tāds ir);

2.1.5. dzimšanas vieta;

2.1.6. valstiskā piederība;

2.1.7. personu apliecinošā dokumenta (ja tāds ir) tips, numurs, izdevējiestādes nosaukums, izsniegšanas datums un derīguma termiņš;

2.2. pieprasāmās informācijas apjomu (informācija par datu subjektu, informācija par datu subjekta personas datu saņēmējiem);

2.3. informācijas saņemšanas veidu (personīgi ierodoties Valsts policijas iestādē vai pārstāvniecībā vai nosūtot informāciju uz norādīto adresi);

2.4. pilnvarotās personas vārdu, uzvārdu, personas kodu (ja tāds ir) un dzimšanas datumu, ja informāciju pieprasa pilnvarota persona.
3. Datu subjekts, iesniedzot iesniegumu, savu identitāti apliecina, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Pilnvarotā persona uzrāda notariāli apliecinātu pilnvarojumu, kas apliecina tiesības saņemt informāciju par datu subjektu, vai uzrāda dokumentu, kas apliecina vecāku, adoptētāju, aizbildņu vai aizgādņu tiesības. Ja iesniegumu iesniedz elektroniski, datu subjekta identitāti apliecina drošs elektroniskais paraksts.
4. Datu subjekts vai viņa pilnvarota persona iesniegumā norādītās informācijas patiesumu apliecina ar parakstu. Ja iesniegumu iesniedz elektroniski, tajā norādītās informācijas patiesumu apliecina ar drošu elektronisko parakstu.
5. Valsts policijas vai pārstāvniecības amatpersona, saņemot iesniegumu, pārliecinās, vai to ir iesniedzis datu subjekts vai datu subjekta pilnvarota persona, un nosūta iesniegumu Valsts policijas struktūrvienībai - SIRENE Latvijas birojam.
6. SIRENE Latvijas birojs izskata iesniegumu un mēneša laikā pēc tā saņemšanas sniedz pieprasīto informāciju vai atsaka sniegt informāciju, nosūtot vēstuli uz norādīto adresi vai izsniedzot to pret parakstu. Ja datu subjekts ir norādījis, ka atbildi vēlas saņemt personīgi, ierodoties Valsts policijas iestādē vai pārstāvniecībā, SIRENE Latvijas birojs pieprasīto informāciju nosūta attiecīgajai Valsts policijas iestādei vai pārstāvniecībai.
7. Pieprasīto informāciju atsaka sniegt (norādot atteikuma iemeslu), ja:

7.1. iesniegumā nav norādīta visa šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minētā informācija vai tā ir neprecīza, tāpēc traucē identificēt datu subjektu;

7.2. pieprasītās informācijas sniegšana nav pieļaujama saskaņā ar Šengenas informācijas sistēmas darbības likumu.
8. Ja pieprasītās informācijas sniegšana nav pieļaujama saskaņā ar Šengenas informācijas sistēmas darbības likumu vai tā netiek glabāta Šengenas informācijas sistēmā vai SIRENE informācijas sistēmā, informācijas pieprasītājam tiek sniegta šāda satura atbilde: "Šengenas informācijas sistēmā un SIRENE informācijas sistēmā nav tādas informācijas par Jums, kas būtu sniedzama, pamatojoties uz Šengenas informācijas sistēmas darbības likumā noteikto pienākumu sniegt informāciju".
9. Ja datu subjektam vai tā pilnvarotajai personai atsaka sniegt pieprasīto informāciju vai sniedz atbildi saskaņā ar šo noteikumu 8.punktu, datu subjektam vai tā pilnvarotajai personai ir tiesības Datu valsts inspekcijā iesniegt iesniegumu par nepieciešamību veikt pārbaudi par likumā noteikto datu subjekta tiesību ievērošanu.
Ministru prezidenta vietā - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs A.Štokenbergs

Iekšlietu ministrs I.Godmanis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!