Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2023. gada 23. maija noteikumi Nr. 256 "Kārtība, kādā ostu pārvalde nosaka ostas maksas, to atvieglojumus un atbrīvojumus, kā arī ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņus". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 26.05.2023., Nr. 101 https://www.vestnesis.lv/op/2023/101.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 257

Radioamatieru eksaminācijas apliecību un radioamatieru radiostacijas atļauju saņemšanas kārtība, kā arī radioamatieru radiostaciju lietošanas kārtība

Vēl šajā numurā

26.05.2023., Nr. 101

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 256

Pieņemts: 23.05.2023.

OP numurs: 2023/101.4

2023/101.4
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 256

Rīgā 2023. gada 23. maijā (prot. Nr. 27 33. §)

Kārtība, kādā ostu pārvalde nosaka ostas maksas, to atvieglojumus un atbrīvojumus, kā arī ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņus

Izdoti saskaņā ar Ostu likuma 7. panta otrās daļas
1. punktu un 13. panta 3.daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā nosaka Ostu likuma 13. panta pirmajā daļā norādītās ostas maksas, to atvieglojumus un Ostu likuma 13. panta 3.1 daļā noteikto kanāla maksu un atbrīvojumu no tās, kā arī tarifu robežlīmeņus Ostu likuma 15. panta pirmajā daļā noteiktajiem pakalpojumiem.

2. Noteikumi neattiecas uz mazās ostas pārvaldi.

3. Noteikumi attiecībā uz kuģu atkritumu pieņemšanas maksu ir piemērojami tiktāl, ciktāl normatīvajos aktos par kuģu atkritumu pieņemšanas kārtību nav noteikts citādi.

4. Ostas pārvalde attiecīgās ostas iekšējās kārtības noteikumos nosaka ostas maksu un ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņu indeksēšanas biežumu, nosacījumus un kārtību.

II. Ostas maksu, to atvieglojumu un kanāla maksas atbrīvojuma, kā arī ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņu noteikšanas principi

5. Ostas pārvalde var dažādot ostas maksas, to atvieglojumus un kanāla maksas atbrīvojumu, kā arī ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņus atbilstoši kuģa veidam, izmēram, bruto tilpībai, apkalpotās kravas veidam un apjomam un citiem kritērijiem.

6. Ostas pārvalde, nosakot ostas maksas, identificē attiecināmās ostas pārvaldes sniegto pakalpojumu, resursu, izmaksu un ieņēmumu kategorijas. Uz ostas maksu attiecināmās izmaksas var ietvert:

6.1. tiešās izmaksas, kas saistītas ar attiecināmās ostas infrastruktūras ekspluatāciju, uzturēšanu, pakalpojumu sniegšanu un administrēšanu;

6.2. infrastruktūras attīstības izmaksas;

6.3. netiešās administratīvās izmaksas, kas rodas ostas pārvaldē.

7. Ostas pārvalde, ieviešot ostas maksu atvieglojumus, kā arī kanāla maksas atbrīvojumu, kas atbilst Komercdarbības atbalsta kontroles likuma 5. pantā  noteiktajām pazīmēm, ievēro komercdarbības atbalsta kontroles regulējuma prasības.

8. Ostas pārvalde nosaka un apstiprina kritērijus un kārtību, kādā ostas lietotājs var pretendēt uz ostas maksu atvieglojumu un kanāla maksas atbrīvojumu saņemšanu.

9. Ostas pārvalde, nosakot ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņus, vērtē pakalpojuma pieprasījumu un pieejamību, identificējot pakalpojuma sniedzējus.

10. Ostas pārvalde, nosakot ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņus, katram ostas pakalpojumu veidam vērtē izmaksu un ieņēmumu kategorijas un pakalpojuma tarifā iekļaujamās komponentes.

11. Ostas pārvalde var pieprasīt ostas pakalpojumu sniedzējiem informāciju par pakalpojuma apjomu un izmaksām pēdējos trijos gados, kā arī plānotajiem ieguldījumiem pakalpojuma attīstībai ostas teritorijā.

III. Ostas maksu un ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņu noteikšanas kārtība

12. Ostas pārvalde reizi gadā izvērtē nepieciešamību veikt izmaiņas ostas maksās un ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņos.

13. Ostas lietotāji var rosināt ostas pārvaldei pārskatīt ostu maksas.

14. Ostas pārvalde veic izpēti, aprēķinus, izstrādā pamatojumu un sagatavo priekšlikumus izmaiņām ostas maksās un ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņos.

15. Ostas pārvalde var pieņemt lēmumu par izmaiņu ierosināšanu ostas maksās un ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņos un par apspriešanas uzsākšanu ar ostas lietotājiem.

16. Apspriešanas laikā ar ostas lietotājiem par izmaiņām ostas maksās un ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņos tiek piedāvātas, skaidrotas un pārrunātas plānotās izmaiņas un to pamatojums, kā arī tiek apkopoti ostas lietotāju komentāri, iebildumi un priekšlikumi. Ostas lietotāju komentāriem, iebildumiem un priekšlikumiem ir ieteikuma raksturs.

17. Ostas pārvalde izvērtē ostas lietotāju komentārus, iebildumus un priekšlikumus un, ja nepieciešams, veic izmaiņas ostas maksās un ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņos vai pieņem lēmumu par izmaiņu atcelšanu, pārskatīšanu vai apstiprināšanu.

18. Administratīvo aktu par attiecīgās ostas pārvaldes pieņemtajām ostas maksām un ostu pakalpojumu tarifu robežlīmeņiem var apstrīdēt Satiksmes ministrijā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Satiksmes ministrijas lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Satiksmes ministrs J. Vitenbergs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!