Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2022. gada 31. marta saistošie noteikumi Nr. 14 "Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites un maksas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 19.04.2022., Nr. 75 https://www.vestnesis.lv/op/2022/75.25

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Dienvidkurzemes novada domes lēmums Nr. 272

Par detālplānojuma apstiprināšanu īpašuma Dienvidu iela 12, Pāvilostā, Dienvidkurzemes novadā, zemes vienība 6413 006 0045

Vēl šajā numurā

19.04.2022., Nr. 75

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 14

Pieņemts: 31.03.2022.

OP numurs: 2022/75.25

2022/75.25
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Jūrmalas domes saistošie noteikumi Nr. 14

Jūrmalā 2022. gada 31. martā (prot. Nr. 6, 38. p.)

Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites un maksas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta pirmās daļas 1. punktu un 13. punktu,
Ģeotelpiskās informācijas likuma
6. pantu, 13. panta sesto daļu
un 26. panta trešo daļu un 7.1 daļu,
Ministru kabineta 2012. gada 24. aprīļa
noteikumu Nr. 281 "Augstas detalizācijas
topogrāfiskās informācijas
un tās centrālās datu bāzes noteikumi"
69. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka kārtību, kādā Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā (turpmāk – Pašvaldība) tiek veikta augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas izsniegšana, iesniegšana un pieņemšana pārbaudei un reģistrācijai Pašvaldības topogrāfiskās informācijas datubāzē (turpmāk – Datubāze), kā arī nosaka augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites pakalpojumu cenrādi un maksas veikšanas kārtību.

2. Noteikumu mērķis ir nodrošināt visu veidu augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas elementu (ar mēroga noteiktību 1:500 un lielāka) ievietošanu Datubāzē un noteikt prasības Datubāzes uzturēšanai un aktualizēšanai.

3. Noteikumi ir saistoši visām juridiskām un fiziskām personām, kas Pašvaldības teritorijā veic:

3.1. visa veida būvju un inženierkomunikāciju projektēšanu, būvniecību vai ekspluatēšanu;

3.2. ģeodēziskos, topogrāfiskos, kadastrālās uzmērīšanas vai zemes ierīcības darbus.

II. Topogrāfiskās informācijas izsniegšanas, iesniegšanas un pieņemšanas kārtība

4. Pašvaldībā topogrāfisko informāciju topogrāfiskajā plānā un izpildmērījuma plānos pieņem, pārbauda un Datubāzē reģistrē Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētplānošanas pārvaldes Ģeomātikas nodaļa, kas ir Datubāzes turētāja (turpmāk – Datubāzes turētājs).

5. Ielu sarkanās līnijas, aizsargjoslas, vietējos ģeodēziskā tīkla punktus un topogrāfisko informāciju, kas nepieciešama mērniecības darbu veikšanai, Datubāzes turētājs no Datubāzes izsniedz elektroniski trīs darba dienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas vai autorizētiem lietotājiem bez maksas tīmekļa vietnē tiešsaistē.

6. Mērnieks vai komersants topogrāfisko plānu vai izpildmērījuma plānu iesniedz pārbaudei un reģistrācijai Datubāzē digitālā vektordatu formā DGN vai DWG datņu formātā, nosūtot to uz e-pastu: topo@jurmala.lv.

7. Pirms topogrāfiskā plāna iesniegšanas pārbaudei un reģistrācijai, Datubāzē to saskaņo ar tiem inženierkomunikāciju turētājiem, kas ir atbildīgi par inženiertīkliem teritorijā, kurā veikta topogrāfiskā uzmērīšana, atbilstoši šo Noteikumu 2. pielikumā norādītajam sarakstam.

8. Topogrāfiskā plāna uzmērīšanas beigu datums, kā arī inženiertīklu turētāja saskaņojuma datums nedrīkst būt vecāks par sešiem mēnešiem brīdī, kad topogrāfiskais plāns tiek iesniegts pārbaudei un reģistrācijai Datubāzē.

9. Topogrāfiskā plāna robežas ēku projektiem norāda:

9.1. 6 m aiz zemes vienības robežas;

9.2. piegulošās ielas teritoriju starp sarkanajām līnijām;

9.3. no jūras krasta kāpas vietas, kuru sasniedz augstākās bangas;

9.4. ielu inženiertīkliem topogrāfiskā plāna robežas ielas sarkanajās līnijās;

9.5. kaimiņu zemes vienībās norāda ēku (būvju) kontūras, kas atrodas līdz 10 m attālumā no robežas;

9.6. ēku (būvju) izvietojums visā īpašumā, ja veic topogrāfisko uzmērījumu zemes vienības daļai;

9.7. ielu sarkanās līnijas, aizsargjoslas, tauvas joslu, kā arī vietējo un valsts ģeodēziskā tīkla punktus un to aizsargjoslas.

10. Pārbaudot topogrāfiskā plāna atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, Datubāzes turētājs 10 (desmit) darba dienu laikā no topogrāfiskā plāna un samaksas saņemšanas dienas:

10.1. reģistrē topogrāfisko plānu un ģeodēziskos uzmērījumus informāciju Datubāzē;

10.2. atsaka reģistrāciju, norādot pamatojumu, un nosūta attiecīgo datni mērniekam vai komersantam labojumu veikšanai.

11. Topogrāfiskā plāna derīguma termiņš ir divi gadi no tā reģistrācijas datuma Datubāzē.

12. Ja iesniegtajā topogrāfiskajā informācijā tiek konstatētas būtiskas atšķirības no Datubāzē reģistrētajiem datiem, tad Datubāzes turētājam ir tiesības pieprasīt no topogrāfisko darbu veicēja iesniegt uzmērīšanas lietu un lauka mērījumu datu izdrukas, lai pārliecinātos par mērījumu ticamību.

13. Ja topogrāfiskās uzmērīšanas vajadzībām mērnieks izveido uzmērīšanas tīklu, kas balstās uz pastāvīgo globālās pozicionēšanas bāzes staciju vai to sistēmu (izņemot LatPos), mērnieks veic kontrolmērījumus, lai nodrošinātu Ministru kabineta 2012. gada 24. aprīļa noteikumu Nr. 281 20. punkta prasības. Informāciju par vietējiem ģeodēziskā tīkla punktiem var saņemt pie Datubāzes turētāja bez maksas.

14. Ja, veicot būvdarbus, tiek atrastas topogrāfiskajos plānos neuzrādītas vai plānam neatbilstoši izvietotas inženierkomunikācijas, to novietojumu dabā sertificēts mērnieks fiksē, uzmēra un ataino topogrāfiskajā plānā vai inženiertīkla izpildmērījumā.

15. Sagatavojot izpildmērījuma plānus objekta nodošanai ekspluatācijā, ir jāveic pilna topogrāfiskās informācijas uzmērīšana, tajā jānorāda:

15.1. ēkas ārējie izmēri, ēkas attālums līdz zemes vienības robežai, ēkas vertikālā piesaiste (tīrās grīdas atzīme), ēkas cokola, dzegas, kores augstuma atzīme, ēkai pievienoto ārējo inženiertīklu izvietojums, citu vienlaikus izbūvētu inženierbūvju (grāvji, ceļi, laukumi, dīķi u.tml.) ārējie izmēri, žoga izvietojumu un tā augstumu;

15.2. ēkas vertikālās piesaistes attēlo, noformējot ēku vertikālo uzmērījumu plānus, norādot tajā ēkas faktisko augstumu no zemes planējuma atzīmes;

15.3. jaunizbūvētās būves faktisko novirzi attiecībā pret būvniecības ieceres dokumentāciju.

16. Sagatavojot inženiertīklu izpildmērījuma plānu, tajā jānorāda pazemes inženiertīklu izvietojums to eksplikācija, pa zemes vienībām, kurā doti to tehniskie parametri: garums, materiāls, augstuma atzīmes, citi raksturīgie rādītāji (piemēram, diametrs u. tml.).

17. Sagatavojot būvju izpildmērījuma plānu transportbūvēm, laukumiem, tajā jānorāda būves novietojums (arī seguma virszemes situācijas elementi, piemēram, aku vāki, gūlijas u.tml.), piesaistes attālums līdz zemes vienības robežai, būves vertikālā piesaiste (atzīmes), izmēri, ar būvi saistīto inženiertīklu izvietojums, visu būvju eksplikācija pa zemes vienībām, kurā doti to tehniskie parametri: seguma veidi (platība), inženiertīkliem garums, dziļums, materiāls, citu vienlaikus izbūvētu inženierbūvju, piemēram, grāvju, izvietojums, izmēri, vertikālās atzīmes, ceļa zīmju izvietojums.

18. Sagatavojot būvju izpildmērījuma plānu hidrotehniskām būvēm, tajā jānorāda būves novietojums, piesaistes attālums līdz zemes vienības robežai, izmēri, būves vertikālā piesaiste (krasta, gultnes (ja iespējams), ūdens līmeņa atzīmes u.tml.), būvdarbu laikā skartās teritorijas reljefa augstumu atzīmes, ar būvi saistīto inženiertīklu vai inženierbūvju izvietojums, attālumi no zemes vienības robežas, ja inženiertīkli ir izvietoti tuvāk kā 10m no zemesgabala robežas, visu būvju eksplikācija, kurā doti to tehniskie parametri: ūdenstilpnēm – objekta platība m2, dziļums, inženiertīkliem garums, dziļums, materiāls.

19. Sagatavojot būvju izpildmērījuma plānu meliorācijas būvēm, tajā jānorāda būves novietojums, augstumu atzīmes, izmēri, materiāls. Meliorācijas būvju elementus var mērīt pēc attiecīgo normatīvu prasībām un mērogiem, bet noformēt – pēc augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas apzīmējumu prasībām, lai topogrāfisko informāciju reģistrētu Datubāzē.

20. Saņemot personas rakstveida iesniegumu par būvju situācijas plāna izsniegšanu, Datubāzes turētājs izvērtē iespēju sagatavot būvju situācijas plānu. Ja būvju situācijas plānu ir iespējams sagatavot, to izsniedz divu darba dienu laikā. Būvju situācijas plāns netiek sagatavots un izsniegts, ja Datubāzē nav informācijas par visu pieprasīto teritoriju vai virszemes stāvoklis apvidū neatbilst Datubāzē uzkrātajai topogrāfiskajai informācijai.

21. Būvju situācijas plāns, ko izgatavojis mērnieks, ir nododamas pārbaudei Datubāzes turētājam, lai pārbaudītu atbilstību normatīvajiem aktiem un aktuālo topogrāfisko informāciju ievietotu Datubāzē.

III. Datubāzes izmantošana un maksa

22. Datubāzē uzkrātos datus izsniedz:

22.1. Jūrmalas valstspilsētas administrācijas struktūrvienībām un Pašvaldības iestādēm to funkciju un uzdevumu izpildei;

22.2.ģeodēzisko un mērniecības darbu veicēji, izpildot konkrētu pasūtījumu par kuru pieprasīta informācija Datubāzes turētājam.

23. Samaksu par topogrāfiskās informācijas pārbaudi, sagatavošanu, reģistrāciju Datubāzē un izsniegšanu veic pirms topogrāfiskā plāna un/vai izpildmērījuma plāna saskaņošanas saskaņā ar Noteikumu 1. pielikumā noteikto cenrādi. Šo Noteikumu 22.1.apakšpunktā minētajiem subjektiem maksu neaprēķina.

IV. Noslēguma jautājums

24. Ar Noteikumu spēkā stāšanās dienu spēku zaudē Jūrmalas pilsētas domes 2013. gada 17. oktobra saistošie noteikumi Nr. 73 "Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites un maksas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā".

Jūrmalas domes priekšsēdētājs G. Truksnis

 

1. pielikums
Jūrmalas domes 2022. gada 31. marta
saistošajiem noteikumiem Nr. 14
(prot. Nr. 6, 38. p.)

Pakalpojumu cenrādis par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas apriti Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā*

Nr.p.k.

Pakalpojuma veids

Mērvienība

Cena bez PVN (euro)

1. Par topogrāfiskās informācijas pieņemšanu, pārbaudi, saskaņošanu un nosūtīšanu Valsts zemes dienestam  

1.1

Objekta platība līdz 0.3 ha (ieskaitot)

objekts

18.81

1.2

Objekta platība virs 0.3 ha līdz 0.5 ha (ieskaitot)

objekts

27.08

1.3

Objekta platība virs 0.5 ha līdz 1.0 ha (ieskaitot)

objekts

31.60

1.4

Objekta platība virs 1.0 ha papildus par katru nākamo ha

ha

7.53

2. Par inženiertīklu izpildshēmu pārbaudi un ievadīšanu datu bāzē  

2.1

Trases garums līdz 300 m

objekts

18.81

2.2

Trases garums virs 300 m, papildus par katriem nākamajiem 100 m

metri

3.76

3. Par būvniecības izpildmērījumu pieņemšanu, pārbaudi, saskaņošanu un ievadīšanu datu bāzē  

3.1

Uzmērījuma objekta nodošanai ekspluatācijā ienešana datu bāzē

objekts

11.28

3.2

Par vienas būves novietnes pārbaudes ienešanu datu bāzē

objekts

11.28

*Saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 3.panta astoto daļu pievienotās vērtības nodokli nepiemēro.

 

2. pielikums
Jūrmalas domes 2022. gada 31. marta
saistošajiem noteikumiem Nr. 14
(prot. Nr. 6, 38. p.)

Inženierkomunikāciju turētāju saraksts, ar kuriem saskaņojami topogrāfiskie plāni Jūrmalas valstspilsētā

Nr.p.k.

Valsts un pašvaldību institūcijas un/vai inženierkomunikāciju turētāja nosaukums

Adrese

Elektroniskā adrese

1.

A/S "Sadales tīkls" (vid. un zemsprieguma elektroapgādes tīkli) skaņo elektroniski Līči, Stopiņu novads, LV-2118

st@sadalestikls.lv

2.

A/S "GASO", Jūrmalas iecirknis Klints iela 1, Jūrmala, LV-2015

info@gaso.lv

3.

VAS "Latvijas dzelzceļš",

Rīgas ceļu distances dienests

Signalizācijas un sakaru distance SCB

Torņakalna iela 16-304, Rīga, LV-1004

Krūzes iela 47A-250, Rīga, LV-1002

Turgeņeva iela 14-336, Rīga, LV-1050

info@ldz.lv

4.

SIA "TET" (elektronisko sakaru tīkli), skaņo elektroniski Dzirnavu iela 105, Rīga, LV-1011

uzraugi@tet.lv

5.

VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (elektronisko sakaru tīkli), skaņo elektroniski Ierēdņu iela 3, Rīga, LV-1013

info@lvrtc.lv

6.

SIA "Jūrmalas Gaisma" Jomas iela 28, Jūrmala

gaisma@jurmalasgaisma.lv

7.

SIA "Jūrmalas ūdens" Promenādes iela 1A, Jūrmala, LV-2015

info@jurmalasudens.lv

8.

Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētplānošanas pārvaldes Inženierbūvju nodaļa - Meliorācija Edinburgas prospekts 75, Jūrmala, LV-2010

melioracija@jurmala.lv

8.

SIA "Jūrmalas siltums" Slokas iela 47A, Jūrmala, LV-2018

info@jurmalassiltums.lv

9.

VAS Latvijas valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) Ērgļu iela 14, Rīga, LV-1012

info@lvrtc.lv

10.

SIA "Baltcom" Maskavas iela 322, Rīga, LV-1063

network@baltcom.lv

11.

Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētplānošanas pārvaldes Ģeomātikas nodaļa (Sarkanās līnijas, tauvas joslas, īpašās zonas, ģeodēzija), skaņo elektroniski Edinburgas prospekts 75, Jūrmala, LV-2010

pasts@jurmala.lv

* Informācija aktualizēta uz 2022. gada martu. Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar konkrēto inženierkomunikāciju turētāju

 

Paskaidrojuma raksts
Jūrmalas domes 2022. gada 31. marta saistošajiem noteikumiem Nr. 14 "Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites un maksas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka prasības topogrāfisko un ģeodēzisko darbu veikšanai, topogrāfiskās informācijas pārbaudei, saskaņošanai un ievadīšanai datubāzē. Atbilstoši Ģeotelpiskās informācijas likuma 26. panta trešajai daļai ir noteikta maksa par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas pārbaudi, reģistrāciju datu bāzē, sagatavošanu un izsniegšanu, un nosūtīšanu Valsts zemes dienestam.
2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums Likuma "Par pašvaldībām" 43. panta ceturtajā daļā noteikts, ka pildot deleģētās valsts pārvaldes funkcijas un pārvaldes uzdevumus, pašvaldības dome var pieņemt saistošos noteikumus tikai tad, ja tas paredzēts likumā vai Ministru kabineta noteikumos.

Saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 13. panta sesto daļu, vietējā pašvaldība, lai nodrošinātu savu funkciju un uzdevumu izpildi, par savu administratīvo teritoriju izveido un uztur augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datubāzi atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas specifikācijai, veic iesniegtās informācijas pārbaudi un nodrošina datubāzes sadarbspēju ar centrālo datubāzi Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Pašvaldības dome nosaka augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas iesniegšanas un pieņemšanas kārtību.

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība ir augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datubāzes turētāja no 2009. gada. Spēkā esošie Jūrmalas pilsētas domes 2013. gada 17. oktobra saistošie noteikumi Nr. 73 "Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites un maksas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā" ir novecojuši un tajos vairākkārt veikti grozījumi.

Ņemot vērā iepriekš minēto, nepieciešams izdot jaunu normatīvo aktu par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites un maksas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu Ar saistošajiem noteikumiem netiek paredzēti papildus izdevumi vai ieņēmumi pašvaldības budžetā.
4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz sabiedrību un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi ir saistoši visām juridiskām un fiziskām personām, kas Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā veic visa veida būvju un inženierkomunikāciju projektēšanu, būvniecību un ekspluatēšanu, ģeodēziskos, topogrāfiskos, kadastrālās uzmērīšanas un zemes ierīcības darbus.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošina Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētplānošanas pārvaldes Ģeomātikas nodaļa.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav veiktas.

Jūrmalas domes priekšsēdētājs G. Truksnis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!