Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ropažu novada domes 2022. gada 31. augusta saistošie noteikumi Nr. 37/22 "Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ropažu novadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.10.2022., Nr. 198 https://www.vestnesis.lv/op/2022/198.32

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Dažādi sludinājumi

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

12.10.2022., Nr. 198

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ropažu novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 37/22

Pieņemts: 31.08.2022.

OP numurs: 2022/198.32

2022/198.32
RĪKI

Ropažu novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ropažu novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 37/22

Ulbrokā 2022. gada 31. augustā

Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ropažu novadā

Apstiprināti ar Ropažu novada pašvaldības domes
31.08.2022. sēdes lēmumu Nr. 1459 (prot. Nr. 46/2022, 7. §)

Izdoti saskaņā ar Ģenētiski modificēto organismu
aprites likuma 22. panta otro daļu

1. Šie saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka aizliegumu audzēt jebkādus ģenētiski modificētus kultūraugus Ropažu novada administratīvajā teritorijā.

2. Ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizliegums ir spēkā 30 (trīsdesmit) gadus no šo Noteikumu pieņemšanas dienas.

3. Ar šo Noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē:

3.1. Inčukalna novada domes 2015. gada 15. jūlija saistošie noteikumi Nr. 7/2015 "Par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas ierobežojumiem Inčukalna novada administratīvajā teritorijā";

3.2. Stopiņu novada domes 2015. gada 16. decembra saistošie noteikumi Nr. 17/15 "Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Stopiņu novadā";

3.3. Garkalnes novada pašvaldības 2011. gada 29. marta saistošie noteikumi Nr. 2 "Ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas ierobežojumi Garkalnes novada administratīvajā teritorijā".

Ropažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja V. Paulāne

 

Saistošo noteikumu Nr. 37/22 "Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ropažu novadā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Ģenētiski modificēto organismu aprites likuma 22. panta otrā daļa noteic, ka pašvaldība, ievērojot sociālekonomiskos, klimatiskos vai vides apstākļus vai izvērtējot lauksaimnieciskās darbības metodes, pēc savas iniciatīvas vai uz personas priekšlikuma pamata ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem var noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai attiecīgajā administratīvajā teritorijā vai tās daļā.

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 17. punkts nosaka, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus saistošos noteikumus, līdz ar to nepieciešams pieņemt jaunus noteikumus par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai visā jaunajā novadā nosakot vienotu regulējumu.

Saistošie noteikumi tiek pieņemti, lai novērstu ģenētiski modificēto organismu negatīvo ietekmi uz cilvēku veselību, saglabātu bioloģisko daudzveidību un veicinātu ilgtspējīgas lauksaimniecības un biotehnoloģijas attīstību Ropažu novadā.

2. Īss projekta satura izklāsts Noteikumi nosaka aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai visā Ropažu novada administratīvajā teritorijā uz trīsdesmit gadiem.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav ietekmes.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Projekts ierobežo saimniecisko darbību, neļaujot veikt ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu un vienlaikus rada pozitīvu efektu lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem, kas nodarbojas vai plāno nodarboties ar bioloģisko lauksaimniecību.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Projekts nerada ietekmi uz administratīvajām procedūrām.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Priekšlikumu un iebildumu sniegšanai informācija par nodomu noteikt aizliegumu audzēt ģenētiski modificētus kultūraugus Ropažu novadā tika publicēta 08.07.2022. informatīvajā izdevumā "Tēvzemīte", Ropažu novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.ropazi.lv, kā arī nosūtīta Zemkopības ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, ievietošanai savās mājaslapās internetā.

Ropažu novada pašvaldībā 30 (trīsdesmit) dienu laikā no paziņojuma publicēšanas dienas nav saņemti priekšlikumi un iebildumi pret šādu saistošo noteikumu pieņemšanu.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!