Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Durbes novada domes 2020. gada 29. decembra saistošie noteikumi Nr. 8/2020 "Par maznodrošinātās mājsaimniecības statusa noteikšanu Durbes novada pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.12.2020., Nr. 251 https://www.vestnesis.lv/op/2020/251.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

30.12.2020., Nr. 251

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Durbes novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 8/2020

Pieņemts: 29.12.2020.

OP numurs: 2020/251.12

2020/251.12
RĪKI

Durbes novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Durbes novada domes saistošie noteikumi Nr. 8/2020

2020. gada 29. decembrī

Par maznodrošinātās mājsaimniecības statusa noteikšanu Durbes novada pašvaldībā

APSTIPRINĀTI
ar Durbes novada domes
29.12.2020. sēdes lēmumu Nr. 439
(prot. Nr. 17 4. §)

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
14. panta sesto daļu

1. Noteikumi nosaka mājsaimniecības vai atsevišķas personas mājsaimniecībā ienākumu slieksni, kuru nepārsniedzot mājsaimniecība vai atsevišķa persona mājsaimniecībā tiek atzīta par maznodrošinātu.

2. Mājsaimniecība vai atsevišķa persona mājsaimniecībā atzīstama par maznodrošinātu, ja tās vidējie ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 327,00 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 229,00 euro pārējām personām mājsaimniecībā.

3. Piešķiršanas kārtību nosaka un mājsaimniecības vai atsevišķas personas mājsaimniecībā ienākumu un materiālā stāvokļa atbilstību maznodrošinātās statusam novērtē Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktajā kārtībā.

4. Sociālā dienesta lēmumu par mājsaimniecības vai atsevišķas personas atbilstību maznodrošinātās statusam vai par atteikumu piešķirt maznodrošinātās statusu mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas var apstrīdēt Durbes novada domē.

5. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī.

6. Atzīt par spēku zaudējušiem Durbes novada domes 2017. gada 23. novembra saistošos noteikumus Nr. 13/2017 "Par ģimenes (personas) atzīšanu par maznodrošinātu Durbes novadā".

Durbes novada domes priekšsēdētājs O. Petrēvics

 

Paskaidrojuma raksts
Durbes novada pašvaldības saistošiem noteikumiem Nr. 8/2020 "Par maznodrošinātās mājsaimniecības statusa noteikšanu Durbes novada pašvaldībā"

Saistošo noteikumu projekta nepieciešamības raksturojums Saistošie noteikumi izstrādāti, ievērojot veiktos grozījumus likumā "Par palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā" un Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, ar 2021. gada 1. janvāri. Lai būtu iespējams izvērtēt mājsaimniecību ienākumus ir nepieciešami jauni saistošie noteikumi, ar kuriem tiek noteikts ienākumu līmenis mājsaimniecības vai atsevišķas personas atzīšanai par maznodrošinātu.

Ienākumu līmenis tiek noteikts atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 36. pantā noteiktajam, jo 2010. gada 30. marta Ministru kabineta noteikumi Nr. 299 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu" ar 2021. gada 1. janvāri zaudē spēku.

Īss saistošo noteikumu projekta satura izklāsts Tiek noteikts jauns ienākumu līmenis Durbes novadā deklarētajām personām, lai mājsaimniecību vai atsevišķu personu mājsaimniecībā atzītu par maznodrošinātu.
Saistošo noteikumu projekta ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav iespējams precīzi noteikt, bet pastāv risks, ka būtiski palielinoties iespējām saņemt pabalstus var mazināties darbspējīgo iedzīvotāju interese pilnvērtīgi iesaistīties darba tirgū.
Saistošo noteikumu projekta ietekme uz administratīvajām procedūrām Atbildīgā iestāde par saistošo noteikumu izpildi ir Durbes novada pašvaldības Sociālais dienests.
Normatīvie akti, saskaņā ar kuriem Saistošie noteikumi sagatavoti Izdoti saskaņā ar likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 14. panta sesto daļu un Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 24. pantu.

Noteikumi stājas spēkā ar 2021. gada 1. janvāri.

Informācija par konsultācijām ar privātpersonām saistībā ar Saistošo noteikumu projektu Nav notikušas.
Saistošo noteikumu ietekme uz budžetu Ņemot vērā, ka līdz persona nav vērsusies Sociālajā dienestā nav iespējams apstrādāt datu bāzi par iedzīvotāju ienākumiem un nav precīzi nosakāms personu loks, kuras būs tiesīgas saņemt normatīvajos aktos noteiktos pabalstus. Vienlaikus ir prognoze, ka šis personu loks var būtiski palielināties, jo ienākumu līmenis, pie kura mājsaimniecība tiek atzīta par maznodrošinātu tiek būtiski palielināts no euro 230,00 uz euro 327,00 pirmajai personai mājsaimniecībā, euro 229,00 pārējām personām mājsaimniecībā.

Durbes novada domes priekšsēdētājs O. Petrēvics

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!