Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2019. gada 12. decembra saistošie noteikumi Nr. 13 "Grozījumi Ventspils pilsētas domes 2010. gada 15. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 5 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība fiziskajām un juridiskām personām, kuras veic saimniecisko darbību Ventspils pilsētā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 21.01.2020., Nr. 14 https://www.vestnesis.lv/op/2020/14.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 14

Grozījumi Ventspils pilsētas domes 2014. gada 20. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 7 "Par pašvaldības nodevām Ventspils pilsētā"

Vēl šajā numurā

21.01.2020., Nr. 14

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 13

Pieņemts: 12.12.2019.

OP numurs: 2020/14.9

2020/14.9
RĪKI

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 13

Ventspilī 2019. gada 12. decembrī (prot. Nr. 22; 7. §)

Grozījumi Ventspils pilsētas domes 2010. gada 15. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 5 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība fiziskajām un juridiskām personām, kuras veic saimniecisko darbību Ventspils pilsētā"

Izdoti saskaņā ar
likuma "Par pašvaldībām"
14. panta trešo daļu un likuma
"Par nekustamā īpašuma nodokli"
5. panta pirmo, trešo un ceturto daļu

Izdarīt Ventspils pilsētas domes 2010. gada 15. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 5 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība fiziskajām un juridiskām personām, kuras veic saimniecisko darbību Ventspils pilsētā" (Latvijas Vēstnesis, 2010, Nr. 130, Nr. 145; 2011, Nr. 107; 2013, Nr. 129; Nr. 234; 2019, Nr. 132) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 2.1 punktu šādā redakcijā:

"2.1 Nodokļu atvieglojumu piešķir saimnieciskās darbības veicējiem saskaņā ar Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu (ES) Nr. 1407/2013 par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam (turpmāk – Komisijas regula Nr. 1407/2013), ievērojot, ka:

2.1. atbalstu nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojuma veidā nevar piemērot, ja nodokļu maksātājam ar tiesas spriedumu ir pasludināts maksātnespējas process vai ar tiesas spriedumu tiek īstenots tiesiskās aizsardzības process, vai ar tiesas lēmumu tiek īstenots ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process, tam uzsākta bankrota procedūra, piemērota sanācija vai mierizlīgums vai tā saimnieciskā darbība ir izbeigta, vai tas atbilst valsts tiesību aktos noteiktiem kritērijiem, lai tam pēc kreditoru pieprasījuma piemērotu maksātnespējas procedūru;

2.2. atbalstu nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojuma veidā nepiešķir saimnieciskās darbības nozarēm un darbībām, kuras minētas Komisijas regulas Nr. 1407/2013 1. panta 1. punktā;

2.3. saņemto atbalstu var apvienot ar citu atbalsta programmu vai individuālā atbalsta projekta ietvaros saņemto de minimis atbalstu, nepārsniedzot Komisijas regulas Nr. 1407/2013 3. panta 2. punktā noteiktos ierobežojumus triju fiskālo gadu periodā viena vienota uzņēmuma līmenī. Viens vienots uzņēmums atbilst Komisijas Regulas Nr. 1407/2013 2. panta 2. punktā noteiktajai "viena vienota uzņēmuma" definīcijai;

2.4. ja nodokļu maksātājs, kuram piemēro atbalstu nodokļu atvieglojuma veidā, darbojas arī nozarēs, kas minētas Komisijas regulas Nr. 1407/2013 1. panta 1. punkta "a", "b" vai "c" apakšpunktā, tas nodrošina šo nozaru darbību vai izmaksu nodalīšanu no tām darbībām, kurām piešķirts de minimis atbalsts nodokļu atvieglojuma veidā.";

2. Izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Nodokļa maksātājiem, kuri pretendē uz nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu saņemšanu, jāiesniedz Ventspils pilsētas domei iesniegums par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojuma piešķiršanu, kurā norāda:

5.1. fiziskajām personām – nodokļa maksātāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarēto adresi;

5.2. juridiskajām personām – nodokļa maksātāja nosaukumu, reģistrācijas numuru, juridisko adresi;

5.3. nodokļa maksātāja kontaktinformāciju;

5.4. nekustamā īpašuma nodokļa objekta, par ko tiek lūgts nodokļa atvieglojums, adresi un kadastra numuru vai apzīmējumu;

5.5. nodokļa atvieglojuma saņemšanas pamatojumu, norādot šo noteikumu 4. punktā minēto attiecīgo nodokļu maksātāja kategoriju."

3. Papildināt noteikumus ar 5.1 punktu šādā redakcijā:

"5.1 Nodokļa maksātājs papildus šo noteikumu 5. punktā minētajam iesniegumam pievieno:

5.1 1. de minimis atbalsta uzskaites sistēmā sagatavotas un apstiprinātas veidlapas izdruku atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra noteikumu Nr. 715 "Noteikumi par de minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtību un de minimis atbalsta uzskaites veidlapu paraugiem" 1. pielikumam (vai veidlapas identifikācijas numuru norāda šo noteikumu 5. punktā minētajā iesniegumā);

5.1 2. ja nodokļa maksātājs atbilst šo noteikumu 4.1. apakšpunktā minētajai kategorijai, nodokļa maksātājs papildus iesniedz parakstītu apliecinājumu, ka gada vidējais nodarbināto skaits iepriekšējā taksācijas gadā ir 10 vai vairāk nodarbinātie (ja taksācijas gads ir uzņēmuma darbības pirmais gads, apliecinājumā jāuzrāda plānotais gada vidējais nodarbināto skaits);

5.1 3. gadījumā, ja nekustamā īpašuma nodokļa objektā, par ko tiek lūgts nodokļa atvieglojums, saimniecisko darbību neveic nodokļa maksātājs, nodokļa maksātājs papildus iesniedz dokumenta kopiju (nomas, patapinājuma u.c. līgumi), kas apliecina nekustamā īpašuma izmantošanu šo noteikumu 4. punktā noteiktās saimnieciskās darbības veikšanai;

5.1 4. ja nodokļa maksātājs atbilst šo noteikumu 4.9. apakšpunktā minētajai kategorijai, nodokļa maksātājs papildus iesniedz kompetentas institūcijas izsniegtu apliecinājumu par atbilstību publiskas lietošanas pirtīm noteiktajām higiēnas prasībām, kas izsniegts ne agrāk kā 12 mēnešus pirms iesnieguma par nodokļa atvieglojumu piešķiršanu iesniegšanas dienu.";

4. Aizstāt noteikumu 12. punktā vārdu "laikrakstā" ar vārdiem "Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā".

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1. vietnieks infrastruktūras jautājumos J. Vītoliņš

 

Paskaidrojuma raksts
Ventspils pilsētas domes 2019. gada 12. decembra saistošajiem noteikumiem Nr. 13 "Grozījumi Ventspils pilsētas domes 2010. gada 15. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 5 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība fiziskajām un juridiskām personām, kuras veic saimniecisko darbību Ventspils pilsētā""

Paskaidrojuma raksta sadaļa Norādāmā informācija
1. Saistošo noteikumu grozījuma nepieciešamības pamatojums Atbilstoši likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 5. panta ceturtajā daļā noteiktajam, ka "to nodokļa maksātāju kategorijām, kuri ir saimnieciskās darbības veicēji, pašvaldības var piešķirt nodokļa atvieglojumus kā de minimis atbalstu, ievērojot Komisijas 2013. gada 18. decembra regulas (ES) Nr. 1407/2013 par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam (Dokuments attiecas uz EEZ…)", nodokļa maksātājam, kurš pretendē uz NĪN atvieglojumu saņemšanu, nepieciešams reģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra noteikumiem Nr. 715 "Noteikumi par de minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtību un de minimis atbalsta uzskaites veidlapu paraugiem". Ņemot vērā minēto, tiek veikti grozījumi Ventspils pilsētas domes 2010. gada 15. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 5 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība fiziskajām un juridiskajām personām, kuras veic saimniecisko darbību Ventspils pilsētā".
2. Īss saistošo noteikumu grozījumu satura izklāsts Ar šiem grozījumiem tiek precizēti un papildināti priekšnosacījumi nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu saņemšanai, tai skaitā papildinot tos ar nosacījumu, ka nodokļa maksātājam nepieciešams iesniegt pašvaldībai de minimis atbalsta sistēmā sagatavotas un apstiprinātas veidlapas izdruku atbilstoši Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra noteikumu Nr. 715 "Noteikumi par de minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtību un de minimis atbalsta uzskaites veidlapu paraugiem" 1. pielikumam vai veidlapas identifikācijas numuru norādīt savā iesniegumā.
3. Informācija par saistošo noteikumu grozījuma ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu projektam nav ietekmes uz pašvaldības budžeta ieņēmumiem.
4. Informācija par saistošo noteikumu grozījuma ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Noteikumu pieņemšana neradīs ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Jautājums par grozījumu veikšanu saistošos noteikumos izskatīts Ventspils pilsētas domes Likumības komisijas 2019. gada 31. oktobra sēdē un Finanšu komitejas 2019. gada 28. novembra sēdē.
6. Informācija par sabiedrisko apspriešanu, saskaņošanu un konsultācijām ar privātpersonām Nav attiecināmas.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1. vietnieks infrastruktūras jautājumos J. Vītoliņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!