Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Valmieras pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valmieras pilsētas domes 2019. gada 28. novembra saistošie noteikumi Nr. 336 "Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 21.01.2020., Nr. 14 https://www.vestnesis.lv/op/2020/14.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 13

Grozījumi Ventspils pilsētas domes 2010. gada 15. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 5 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība fiziskajām un juridiskām personām, kuras veic saimniecisko darbību Ventspils pilsētā"

Vēl šajā numurā

21.01.2020., Nr. 14

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valmieras pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 336

Pieņemts: 28.11.2019.

OP numurs: 2020/14.8

2020/14.8
RĪKI

Valmieras pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 336

Valmierā 2019. gada 28. novembrī (prot. Nr. 15, 30. §)

Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā

Izdoti saskaņā ar Zvejniecības likuma
10. panta piekto daļu un Ministru kabineta
22.12.2015. noteikumu Nr. 799
"Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un
zemūdens medību kārtība" 15. punktu

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek organizēta lašveidīgo zivju licencētā makšķerēšana Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā esošajā Gaujas upes posmā.

2. Licencētā makšķerēšana Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā esošajā Gaujas upes posmā tiek organizēta saskaņā ar biedrības "Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība", reģistrācijas Nr. 50008235771, izstrādāto un Ministru kabineta noteiktajā kārtībā saskaņoto "Nolikumu par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā" (pielikumā).

3. Saistošie noteikumi ir spēkā trīs gadus no to spēkā stāšanās dienas.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J. Baiks

 

Pielikums
Valmieras pilsētas pašvaldības
domes 28.11.2019. saistošajiem noteikumiem
Nr. 336 (prot. Nr. 15, 30. §)

NOLIKUMS PAR LAŠVEIDĪGO ZIVJU LICENCĒTO MAKŠĶERĒŠANU GAUJĀ UN BRASLĀ

Izdots pamatojoties uz Zvejniecības likuma
10. panta piekto daļu un Ministru kabineta
22.12.2015. noteikumu Nr. 799
"Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un
zemūdens medību kārtība" 13. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Licencētā makšķerēšana paredzēta:

1.1. Gaujas upē, sākot no autoceļa A1 tilta pār Gauju (Ādažu novadā) augšup pret straumi līdz Abula upes ietekai Gaujā (Beverīnas novadā). Šis upes posms atrodas Ādažu, Inčukalna, Sējas, Krimuldas, Siguldas, Līgatnes, Pārgaujas, Amatas, Cēsu, Priekuļu, Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novadu un Valmieras pilsētas teritorijās.

1.2. Braslas upes posmā, kas atrodas Pārgaujas un Krimuldas novada teritorijās, no ietekas Gaujā augšup pret straumi līdz Braslas zivjaudzētavas teritorijas tuvākajai robežai.

2. Atbilstoši Civillikuma 1. pielikumam (1102. pantam) Gauja un Brasla ir publiskas upes, kurās zvejas tiesības pieder valstij.

3. Licencētā makšķerēšana Gaujas un Braslas upēs ieviesta saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumu Nr. 799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība" (turpmāk – noteikumi Nr. 799) 5.2. apakšpunktu, lai mazinātu antropogēno slodzi un radītu labvēlīgus apstākļus dabas resursu ilgtspējīgai un saudzējošai izmantošanai, zivju resursu pavairošanai un aizsardzībai, un makšķerēšanas tūrisma veicināšanai.

4. Licencētā makšķerēšana tiek īstenota saskaņā ar noteikumiem Nr. 799, Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumiem Nr. 800 "Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi" (turpmāk – noteikumi Nr. 800) un šo nolikumu.

5. Licencētā makšķerēšana, izmantojot spiningošanu vai mušiņmakšķerēšanu ar mākslīgo ēsmu attiecināma uz laša (Salmo salar) un taimiņa (Salmo trutta) ieguvi, un tā darbojas šī Nolikuma 8.1. punktā noteiktajā laika periodā un 8.2. punktā norādītajās diennakts stundās. Citu zivju makšķerēšanu, izņemot spiningošanu un mušiņmakšķerēšanu ar mākslīgo ēsmu, Gaujas un Braslas upju posmos, kuros ieviesta licencētā makšķerēšana, šī nolikuma 8.1. punktā minētajā periodā un 8.2. punktā norādītajās diennakts stundās drīkst veikt saskaņā ar noteikumiem Nr. 800, neiegādājoties licenci.

6. Licencēto makšķerēšanu Gaujas un Braslas upju posmos, saskaņā ar šī nolikuma 1. punktā norādīto pašvaldību pilnvarojumu, organizē biedrība "Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība" (turpmāk tekstā "GIAB"), kas izveidota Gaujas un tās baseina upju apsaimniekošanai. "GIAB" adrese: Spriņģu iela 4, Līgatne, Līgatnes novads, LV–4110, reģistrācijas Nr. 50008235771, kontakttālrunis 29412602, e-pasts: novadadome@ligatne.lv.

II. Licencētās makšķerēšanas noteikumi

7. Licencētā makšķerēšana Gaujā un Braslas upē tiek organizēta 6 (sešos) posmos, sākot no Ādažu novada līdz Burtnieku un Beverīnas novadiem (visu posmu robežas norādītas virzienā augšup pret straumi):

7.1. Pirmais posms – Gaujā no autoceļa A1 (Baltezers–Igaunijas robeža) tilta līdz autoceļa A3 (Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža) tiltam;

7.2. Otrais posms – Gaujā no autoceļa A3 (Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža) tilta līdz autoceļa P8 (Inciems–Sigulda–Ķegums) tiltam;

7.3. Trešais posms – Gaujā no autoceļa P8 (Inciems–Sigulda–Ķegums) tilta līdz Braslas upes ietekai Gaujā;

7.4. Ceturtais posms – Braslas upē no ietekas Gaujā līdz Braslas zivjaudzētavas teritorijas tuvākajai robežai (virzienā augšup pret straumi);

7.5. Piektais posms – Gaujā starp Braslas un Amatas ietekām;

7.6. Sestais posms – Gaujā starp Amatas un Abula ietekām.

8. Licencētā makšķerēšana Gaujā un Braslā notiek saskaņā ar noteikumiem Nr. 800 ar šādiem papildus nosacījumiem:

8.1. licencētās makšķerēšanas periods visos posmos ir no 1. janvāra līdz 30. aprīlim;

8.2. licences izmantošanas laika periods ir no astronomiskā saullēkta brīža līdz astronomiskā saulrieta brīdim licences norādītajā darbības posmā un termiņā;

8.3. licencētās makšķerēšanas nolikuma 8.1. punktā noteiktajā laika periodā 7. punktā aprakstītajos makšķerēšanas posmos makšķerēšana ar mākslīgo ēsmu (spiningošana, mušiņmakšķerēšana) atļauta tikai iegādājoties "Dienas licenci";

8.4. makšķernieks, iegādājoties vienu "Dienas licenci", lomā drīkst paturēt vienu mākslīgi ataudzētu (ar nogrieztu taukspuru) lasi (Salmo salar) vai vienu mākslīgi ataudzētu (ar nogrieztu taukspuru) taimiņu (Salmo trutta);

8.5. noķertie laši un taimiņi ar nenogrieztu taukspuru ir saudzīgi jāatlaiž! Lomā (pēc noķeršanas) paturēts lasis vai taimiņš ar svaigi nogrieztu taukspuru ir uzskatāms par rupju šī nolikuma pārkāpumu.

III. Vides un dabas resursu aizsardzības prasības

9. Licencētās makšķerēšanas posmi vai to daļas, kas atrodas Gaujā un Braslā, sākot no autoceļa A3 (Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža) tilta pār Gauju augšup pret straumi līdz P18 autoceļam Kocēnu un Beverīnas novadā, atrodas Eiropas nozīmes aizsargājamā dabas teritorijā Natura 2000 – Gaujas nacionālais parks, kurā jāievēro Gaujas nacionālā parka likuma un Ministru kabineta 2012. gada 2. maija noteikumu Nr. 317 "Gaujas nacionālā parka individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi" prasības.

10. Licencētās makšķerēšanas posma daļa, kas atrodas Gaujā no Valmieras pilsētas robežas ar Burtnieku un Beverīnas novadu augšup pret straumi līdz Abula upes ietekai Gaujā, atrodas Eiropas nozīmes aizsargājamā dabas teritorijā Natura 2000 – aizsargājamo ainavu apvidū "Ziemeļgauja", kurā jāievēro Ministru kabineta 2008. gada 20. novembra noteikumu Nr. 957 "Aizsargājamo ainavu apvidus "Ziemeļgauja" individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi" prasības.

IV. Licenču noformējums, skaits, maksa un izmantošanas kārtība

11. Lašveidīgo zivju licencētā makšķerēšana Gaujas un Braslas upju posmos nolikuma 8.1. punktā minētajā periodā atļauta tikai iegādājoties "Dienas licenci" kādam no šī nolikuma 7. punktā norādītajiem makšķerēšanas posmiem.

12. Licencē (paraugi pielikumos Nr. 7–Nr. 12) tiek uzrādīts licencētās makšķerēšanas organizētāja nosaukums un rekvizīti, makšķerēšanas posms, licences turētāja vārds, uzvārds un personas kods, licences kārtas numurs, licences izmantošanas datums un cena.

13. Katru gadu licencētās makšķerēšanas periodā pārdodamo "Dienas licenču" skaits ir ne vairāk kā 6240 licences kopā visiem licencētās makšķerēšanas posmiem. Vienā dienā pārdod ne vairāk kā 60 licences katram posmam, izņemot 4. posmu Braslas upē, kuram vienā dienā pārdod ne vairāk kā 30 licences.

14. Vienas "Dienas licences" iegādes cena katrā licencētās makšķerēšanas posmā ir 10 EUR (desmit euro).

15. Licencētās makšķerēšanas kontroles un uzraudzības nodrošināšanai, makšķerniekam jānodrošina "Dienas licences" piestiprināšana un makšķerēšanas laikā tās saglabāšana pie ārējā apģērba veidā, lai tā būtu pamanāma no attāluma, kā arī makšķerēšanas laikā jābūt klāt personu apliecinošam dokumentam. "Dienas licence" ir derīga tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu konkrētajai personai.

16. Saskaņā ar noteikumu Nr. 799 27. panta nosacījumiem (licences maksa netiek samazināta īpaši aizsargājamo ierobežoti izmantojamo zivju sugu – lašu un taimiņu ieguvei) šī nolikuma 14. punktā norādītās licences maksas samazināšana nav paredzēta.

V. Makšķerēšanas licenču realizācija

17. Makšķerēšanas licenču iegādes noformēšana, uzskaite un atskaites notiek vienotā elektroniskā vidē vienā patstāvīgā tiešsaistes sistēmā. "Dienas licences", var iegādāties tīmekļvietnē www.epakalpojumi.lv vai licenču pārdošanas vietās, kas publicētas tīmekļvietnē www.rivergauja.com.

18. Makšķerēšanai neizmantoto vai sakarā ar pārkāpumu izņemto licenču vērtība makšķerniekam netiek atlīdzināta.

VI. No makšķerēšanas licencēm iegūto līdzekļu izlietojums

19. No licenču realizācijas iegūtās kopējās summas licencētās makšķerēšanas organizētājs līdz 10. janvārim un 10. jūlijam valsts pamatbudžetā Zivju fonda dotācijas ieņēmumu veidošanai pārskaita 20 %.

20. Licencētās makšķerēšanas organizētāja rīcībā paliek 80 % no licenču realizācijā iegūtās kopējās summas, kas tiek izmantoti zivju krājumu pavairošanai (tai skaitā nārsta vietu atjaunošanai un nārsta vietu kvalitātes uzlabošanai), vides un zivju aizsardzības un licencētās makšķerēšanas organizēšanas un kontroles nodrošināšanai, makšķerēšanas tūrisma infrastruktūras attīstībai.

VII. Loma uzskaites atskaites sniegšana

21. Visiem licenču īpašniekiem par katru licencētās zivs noķeršanu, neatkarīgi vai tā tiek paturēta, vai atlaista, atskaitē par lomiem (pielikumi Nr. 7–Nr. 12) jānorāda:

21.1. licencētās makšķerēšanas posms un laiks, kad zivs tikusi noķerta;

21.2. vai zivs tikusi paturēta vai atlaista;

21.3. zivs suga;

21.4. zivs garumu un svaru, ja tā tiek uzmērīta un svērta, vai aptuveno garumu un svaru, ja zivs tiek atlaista un tāpēc netiek uzmērīta un svērta.

22. Atskaite par lomiem sniedzama arī tad, ja makšķerēšanas dienā zivis nav noķertas.

23. Licenču īpašniekiem izmantotā licence kopā ar atskaiti par lomiem ne vēlāk kā 10 dienu laikā pēc makšķerēšanas iesniedzama licences iegādes tīmekļvietnē www.epakalpojumi.lv vai jebkurā fiziskā licences iegādes vietā, kas publicēta tīmekļvietnē www.rivergauja.com.

24. Atskaites par lomiem nesniegšanas gadījumos, kā arī cita veida makšķerēšanas pārkāpumu gadījumos tiks liegta iespēja divu gadu laikā, no pārkāpuma konstatēšanas brīža, iegādāties jebkura veida licences makšķerēšanai Gaujā un Braslā.

VIII. Licencētās makšķerēšanas organizētāja sniegtie pakalpojumi un pienākumi

25. Sniegt informāciju par licencēto makšķerēšanu un ar to saistītajiem pakalpojumiem plašsaziņas līdzekļos.

26. Nodrošināt licenču pieejamību saskaņā ar šo Nolikumu.

27. Reģistrēt, uzskaitīt un realizēt makšķerēšanas licences atbilstoši šim Nolikumam un normatīvo aktu prasībām.

28. Nodrošināt no makšķerēšanas licenču realizācijas iegūto līdzekļu izlietojumu atbilstoši šim Nolikumam.

29. Licences un lomu uzskaites datus par pagājušo gadu vienu reizi gadā līdz 1. februārim iesniegt Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā "BIOR" (turpmāk – zinātniskais institūts "BIOR") zivju krājumu novērtēšanai.

30. Piedalīties vides un zivju resursu aizsardzības, uzraudzības un zivju krājumu papildināšanas pasākumos.

31. Noteikt atbildīgo personu, kas ir ieguvusi sabiedriskā vides inspektora vai pašvaldības pilnvarotās personas statusu un piedalās vides un zivju resursu aizsardzības un uzraudzības pasākumos.

32. Pie licencētās makšķerēšanas posmu sākumiem un beigām abos upes krastos izvietot informatīvās zīmes par licencēto makšķerēšanu un pamatinformāciju par licencētās makšķerēšanas pamatnosacījumiem.

33. Pēc licencētās makšķerēšanas sezonas veikt upju krastu sakopšanu, tai skaitā savācot sadzīves atkritumus, kas radušies saistībā ar licencēto makšķerēšanu.

34. Iepazīstināt makšķerniekus ar šo Nolikumu.

35. Nodrošināt informācijas sniegšanu un pastāvīgi atjaunot informāciju par licenču pārdošanas vietām, publicējot to tīmekļvietnē www.rivergauja.com, kā arī citos informācijas avotos.

36. Divas reizes gadā – līdz 15. jūlijam un 15. janvārim – iesniegt Lauku atbalsta dienestā pārskatus par licencēto makšķerēšanu, pārskatus pirms iesniegšanas saskaņojot ar pašvaldībām.

37. Katru gadu līdz 31. decembrim iesniegt Valsts vides dienestā pārskatu par veiktajiem dabas aizsardzības un kontroles pasākumiem, kā arī informāciju par licencētās makšķerēšanas organizēšanai nepieciešamās infrastruktūras izveidošanu un uzturēšanu. Pārskatu pirms iesniegšanas saskaņot ar attiecīgajām pašvaldībām.

38. Reģistrēt personas, kas ir pārkāpušas nolikumā noteikto lomu uzskaites kārtību, un neizsniegt tām licenci divu gadu laikā pēc pārkāpuma konstatēšanas.

IX. Pasākumu plāns zivju resursu pavairošanai, saglabāšanai un aizsardzībai nolikuma darbības laikā

39. "GIAB" organizē sadarbību kontroles jomā starp atbildīgajām institūcijām un ieinteresētajām personām zivju un vides resursu aizsardzībai un kontrolei Gaujas upes baseinā, t.i., starp licencētās makšķerēšanas organizēšanā iesaistītajām pašvaldībām, Valsts vides dienestu un Dabas aizsardzības pārvaldi. Sadarbībā ar zinātnisko institūtu "BIOR", Valsts vides dienestu un Dabas aizsardzības pārvaldi "GIAB" veic zivju dzīvotņu un nārsta vietu apsaimniekošanas pasākumus, dabīgo aizsprostu likvidēšanu (koku sanesumi, bebru radītie aizsprosti u.tml), zivju migrācijas ceļu atbrīvošanu u.tml., sekmējot Gaujas upes baseina ekosistēmas saglabāšanu un uzlabošanu, t.sk. mazo pietekupju tīrīšanu.

X. Licencētās makšķerēšanas un vides aizsardzības prasību ievērošanas kontrole

40. Licencētās makšķerēšanas noteikumu un vides aizsardzības noteikumu ievērošanu uzrauga Zvejniecības likuma 18. pantā minētās institūcijas, un uzraudzībā piedalās arī Zvejniecības likuma 20. pantā minētās personas.

41. Šī nolikuma 40. punktā minētās amatpersonas un pilnvarotās personas ir tiesīgas pārkāpuma gadījumā atsavināt makšķerēšanas licenci, kas izsniegta licencētajai makšķerēšanai Gaujā vai Braslā, kā arī pārbaudīt makšķernieka lomu un izmantotos makšķerēšanas rīkus un veikt citas darbības saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

XI. Noslēguma jautājumi

42. Nolikuma noteikumi attiecīgā Gaujas vai Braslas upju posmā vai posmos stājas spēkā, kad atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 45. panta noteiktajai kārtībai ir stājušies spēkā visu to pašvaldību apstiprinātie saistošie noteikumi, kuras teritorijā ietilpst attiecīgais posms vai posmi.

43. Licencētās makšķerēšanas nolikuma darbības ilgums ir 3 gadi no spēkā stāšanās dienas.

XII. Nolikuma pielikumi

44. Pirmā posma atrašanās vietas shēma (pielikums Nr. 1)

45. Otrā posma atrašanās vietas shēma (pielikums Nr. 2)

46. Trešā posma atrašanās vietas shēma (pielikums Nr. 3)

47. Ceturtā posma atrašanās vietas shēma (pielikums Nr. 4)

48. Piektā posma atrašanās vietas shēma (pielikums Nr. 5)

49. Sestā posma atrašanās vietas shēma (pielikums Nr. 6)

50. Pirmā posma "Dienas licences" paraugs (pielikums Nr. 7)

51. Otrā posma "Dienas licences" paraugs (pielikums Nr. 8)

52. Trešā posma "Dienas licences" paraugs (pielikums Nr. 9)

53. Ceturtā posma "Dienas licences" paraugs (pielikums Nr. 10)

54. Piektā posma "Dienas licences" paraugs (pielikums Nr. 11)

55. Sestā posma "Dienas licences" paraugs (pielikums Nr. 12)

56. Nolikuma par licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā saskaņojumi (pielikums Nr. 13)

 

Pielikums Nr. 6
Nolikumam par lašveidīgo zivju licencēto
makšķerēšanu Gaujā un Braslā

Sestais posms – Gaujā starp Amatas un Abula ietekām

 

Pielikums Nr. 12
Nolikumam par lašveidīgo zivju licencēto
makšķerēšanu Gaujā un Braslā

PRIEKŠPUSE

DIENAS LICENCE Nr. XXXXXXX
   
Lašveidīgo zivju - lasis (Salmo salar), taimiņš (Salmo trutta),
makšķerēšanai Gaujā. Posms Nr. 6 Gaujā starp
Amatas un Abuls ietekām

Licences cena 10,00 euro

Makšķernieks
(vārds, uzvārds)
(personas kods)
Licences derīguma termiņš 202_ gada __________________
(no astronomiskā saullēkta brīža līdz astronomiskā saulrieta brīdim)
 

 

Licences izsniedzējs: biedrīrība "Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība", Spriņģu iela 4, Līgatne, Līgatnes novads, LV – 4110, reģistrācijas Nr.50008235771, kontakttālrunis 29412602.
Ar savu parakstu apliecinu, ka esmu iepazinies ar Nolikumu "Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā"

 

Par konstatētajiem makšķerēšanas vai vides noteikumu pārkāpumiem ziņot:
"Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrībai" – tel. 25442000
Valsts Vides dienestam – tel. 26338800
Dabas aizsardzības pārvaldei – tel. 29433226

AIZMUGURE

LOMU UZSKAITES TABULA

Zivju suga Skaits Svars Garums Paturēta lomā / Atlaista
         
         
         
         
         
         
         
         
         

Makšķernieka paraksts _________________________

Licences īpašniekam, ne vēlāk kā 10 dienu laikā pēc makšķerēšanas, ir jāsniedz ziņas par lomiem. Atskaite sniedzama arī tad, ja makšķerēšanas dienā zivis nav noķertas. Ziņu nesniegšanas gadījumos, kā arī cita veida makšķerēšanas pārkāpumu gadījumos, tiks liegta iespēja divu gadu laikā, no pārkāpuma konstatēšanas brīža, iegādāties jebkura veida licences makšķerēšanai Gaujā un Braslā.

 

Paskaidrojuma raksts
Valmieras pilsētas pašvaldības 2019. gada 28. novembra saistošajiem noteikumiem Nr. 336 "Par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā"

Paskaidrojuma raksta sadaļa Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Atbilstoši Civillikuma I pielikumam (1102. pantam) Gauja no Tirzas upes ietekas līdz ietekai Rīgas jūras līcī (ieskaitot posmu pa robežu), Gaujas—Baltezera kanāls un posmā Lizuma pagasta teritorijā ir publiska upe, kurā zvejas tiesības pieder valstij. Atbilstoši Zvejniecības likuma 10. panta piektajai daļai pašvaldība izdod saistošos noteikumus par licencēto makšķerēšanu tās administratīvajā teritorijā esošajos ūdeņos, ja saskaņā ar normatīvajiem aktiem par licencēto makšķerēšanu, licencēto vēžošanu un licencētajām zemūdens medībām šajos ūdeņos paredzēta makšķerēšanas tiesību izmantošana ar īpašām atļaujām (licencēm).

Biedrība "Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība", kura saskaņā ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes 31.10.2019. lēmumu Nr. 317 (protokols Nr. 14, 13. §) "Par pilnvarojumu lašveidīgo zivju licencētas makšķerēšanas organizācijai Gaujā" ir pilnvarota organizēt lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujas upes posmā Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā, ir izstrādājusi "Nolikumu par lašveidīgo zivju licencēto makšķerēšanu Gaujā un Braslā", to saskaņojot ar Ministru kabineta 22.12.2015. noteikumu Nr. 799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība" 10. punktā noteiktajām iestādēm: Valsts vides dienesta 16.10.2019. saskaņojums Nr. 1-13.2-04/1651, Zemkopības ministrijas 30.10.2019. saskaņojums Nr. 4.1-9e/2252/2019, valsts zinātniskā institūta "Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR"" 15.10.2019. saskaņojums Nr. 30-3/1164-e un Dabas aizsardzības pārvaldes 29.10.2019. saskaņojums Nr. 3.15/224/2019-N10.

Saistošo noteikumu mērķis ir makšķerēšanas ietekmes uz vidi regulēšana, lai radītu labvēlīgus apstākļus lašveidīgo zivju krājumu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai, aizsardzībai un racionālai izmantošanai.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka licencētās makšķerēšanas kārtību, limitus, makšķerēšanas atļauju izsniegšanas kārtību un maksu, kā arī citus nosacījumus makšķerēšanai Gaujas upē, sākot no autoceļa A1 tilta pār Gauju (Ādažu novadā) augšup pret straumi līdz Abula upes ietekai Gaujā (Beverīnas novadā). Šis upes posms atrodas Ādažu, Inčukalna, Sējas, Krimuldas, Siguldas, Līgatnes, Pārgaujas, Amatas, Cēsu, Priekuļu, Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novadu un Valmieras pilsētas teritorijās.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz budžetu Saistošie noteikumi nerada izmaiņas pašvaldības budžetā.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Valmieras pilsētas pašvaldības pilnvarotā persona biedrība "Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība", reģistrācijas Nr. 50008235771, Spriņģu iela 4, Līgatne, Līgatnes novads, LV–4110, kontakttālrunis 29412602, e-pasts: novadadome@ligatne.lv.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J. Baiks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!