Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2019. gada 6. jūnija lēmums Nr. 102 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Ķekavas nami" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.06.2019., Nr. 117 https://www.vestnesis.lv/op/2019/117.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 103

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "LKP Solutions" saražotās siltumenerģijas tarifu

Vēl šajā numurā

11.06.2019., Nr. 117

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 102

Pieņemts: 06.06.2019.

OP numurs: 2019/117.3

2019/117.3
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 4 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.102

Rīgā 2019.gada 6.jūnijā (prot. Nr.23, 1.p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Ķekavas nami" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2019.gada 17.maijā saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Ķekavas nami", vienotais reģistrācijas numurs: 40003359306, juridiskā adrese: Rāmavas iela 17, Rāmava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2111 (turpmāk – SIA "Ķekavas nami"), 2019.gada 16.maija iesniegumu Nr.02-13/320 ar tam pievienoto noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojuma dokumentus.

Regulators konstatē un secina

1. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā daļā minētos gadījumus.

2. Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmuma Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) 43.8punkts noteic, ka Regulators pēc savas iniciatīvas vai komersanta pieprasījuma atbilstoši Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļai var dot uz noteiktu termiņu atļauju komersantam pašam noteikt tarifus saskaņā ar šo metodiku.

3. Metodikas 43.9punkts noteic, ja komersants ir saņēmis 43.8punktā minēto atļauju un komersants pieņem lēmumu par jauniem tarifiem, tad ne vēlāk kā 30 dienas pirms jauno tarifu spēkā stāšanās brīža komersants publicē tarifus oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", nosūta attiecīgajai pašvaldībai iedzīvotāju informēšanai un ievietošanai tās mājaslapā internetā un publicē savā mājaslapā internetā, ja tāda ir, un vienlaikus iesniedz Regulatoram pamatojumu jaunajiem tarifiem, iesniedzot Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju.

4. Saskaņā ar Metodikas 43.10punktu Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas izvērtē iesniegto tarifu atbilstību šai metodikai un iesniegto tarifu pamatojumu, un saskaņā ar Metodikas 43.11punktu, ja Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas nav pieņēmis lēmumu par iesniegto tarifu neatbilstību šai metodikai vai nav noraidījis iesniegto tarifu pamatojumu, tarifi stājas spēkā komersanta noteiktajā laikā.

5. SIA "Ķekavas nami" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi ir apstiprināti ar Regulatora 2012.gada 4.aprīļa lēmumu Nr.98 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Ķekavas nami" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 56.nr.) (turpmāk – Lēmums). Ar Lēmumu apstiprināto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas dabasgāzes kā kurināmā izmaksas.

6. Regulators 2019.gada 14.martā pieņēma lēmumu Nr.70 "Par tiesībām sabiedrībai ar ierobežotu atbildību SIA "Ķekavas nami" noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus" (Latvijas Vēstnesis, 2019, 54.nr.) (turpmāk – Regulatora atļauja), piešķirot SIA "Ķekavas nami" tiesības pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā cenas izmaiņu gadījumā.

7. Saskaņā ar Metodikas 43.9punktu, ņemot vērā Regulatora atļaujā piešķirtās tiesības noteikt tarifus, SIA "Ķekavas nami" 2019.gada 17.maijā (2019.gada 16.maijs Nr.02-13/320) iesniedza Regulatorā noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu pamatojumu un aprēķinu šādiem jaunajiem tarifiem:

7.1. siltumenerģijas ražošanas tarifs 41,90 EUR/MWh;

7.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs 12,03 EUR/MWh;

7.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifs 1,64 EUR/MWh;

7.4. siltumenerģijas gala tarifs (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti) 57,85 EUR/MWh.

8. Paziņojums par SIA "Ķekavas nami" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem ir publicēts 2019.gada 21.maija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 100.nr. Paziņojumā SIA "Ķekavas nami" noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu spēkā stāšanās datums norādīts 2019.gada 1.jūlijs.

9. Regulators, izvērtējot SIA "Ķekavas nami" iesniegtos noteiktos (piedāvātos) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus un to pamatojumu, secina, ka SIA "Ķekavas nami" noteiktie (piedāvātie) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi atbilst Metodikai un ir pamatoti. Līdz ar to SIA "Ķekavas nami" noteiktie siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi var stāties spēkā komersanta noteiktajā laikā – 2019.gada 1.jūlijā.

10. Ņemot vērā konstatētos tiesiskos un faktiskos apstākļus, secināms, ka Regulatoram, lai nodrošinātu tiesisko noteiktību un skaidrību, ir nepieciešams lemt arī par Lēmuma piemērošanu situācijā, kad būs stājušies spēkā SIA "Ķekavas nami" noteiktie siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi, nosakot, ka no 2019.gada 1.jūlija SIA "Ķekavas nami" nepiemēro ar Lēmumu apstiprinātos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

11. SIA "Ķekavas nami" pilnvarotais pārstāvis Regulatora padomes sēdē uzturēja lūgumu atzīt noteiktos (piedāvātos) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus par atbilstošiem Metodikai.

Saskaņā ar Metodikas 43.9, 43.10 un 43.11punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1. un 5.pantu, 9.panta otro daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo un ceturto daļu, 68.panta otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. atzīt SIA "Ķekavas nami" noteiktos (piedāvātos) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus (Latvijas Vēstnesis, 2019, 100.nr.):

- siltumenerģijas ražošanas tarifs 41,90 EUR/MWh;

- siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs 12,03 EUR/MWh;

- siltumenerģijas tirdzniecības tarifs 1,64 EUR/MWh;

- siltumenerģijas gala tarifs (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti) 57,85 EUR/MWh,

un to pamatojuma atbilstību Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2010.gada 14.aprīļa lēmumam Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika";

2. noteikt, ka no 2019.gada 1.jūlija SIA "Ķekavas nami" nepiemēro ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2012.gada 4.aprīļa lēmumu Nr.98 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Ķekavas nami" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 56.nr.) apstiprinātos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai SIA "Ķekavas nami" neievēro normatīvos aktus, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R.Irklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!