Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Valmieras pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valmieras pilsētas domes 2017. gada 23. februāra saistošie noteikumi Nr. 278 "Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2013.gada 29.augusta saistošajos noteikumos Nr.161 "Par reklāmas izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu Valmieras pilsētā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 25.07.2017., Nr. 146 https://www.vestnesis.lv/op/2017/146.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

25.07.2017., Nr. 146

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valmieras pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 278

Pieņemts: 23.02.2017.

OP numurs: 2017/146.11

2017/146.11
RĪKI

Valmieras pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.278

Valmierā 2017.gada 23.februārī

Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2013.gada 29.augusta saistošajos noteikumos Nr.161 "Par reklāmas izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu Valmieras pilsētā"

Apstiprināti ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes
23.02.2017. lēmumu Nr.87 (prot. Nr.2, 27.§)

Precizēti ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes
22.06.2017. lēmumu Nr.220 (prot. Nr.8, 9.§)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta pirmās daļas
7.punktu, Reklāmas likuma 7.panta trešo daļu, Ministru kabineta
30.10.2012. noteikumu Nr.732 "Kārtība, kādā saņemama
atļauja reklāmas izvietošanai publiskās vietās vai vietās,
kas vērstas pret publisku vietu" 28. un 45.punktu

Izdarīt Valmieras pilsētas pašvaldības 2013.gada 29.augusta saistošajos noteikumos Nr.161 "Par reklāmas izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu Valmieras pilsētā" (Latvijas Vēstnesis, 2013, Nr.199 (5005); 2014, Nr.13 (5072); 2016, Nr.5 (5577)) šādus grozījumus:

1. aizstāt noteikumu tekstā vārdus "Attīstības pārvalde" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Attīstības un būvniecības pārvalde" (attiecīgā locījumā);

2. svītrot noteikumu 57.punktā vārdus: "vai attiecīgā nekustamā īpašuma īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam";

3. svītrot noteikumu 59.punktā vārdus: "ja tas nav sasniedzams, tad attiecīgā nekustamā īpašuma īpašnieks vai tiesiskais valdītājs";

4. izteikt noteikumu 60.punkta otro teikumu šādā redakcijā: "Ja reklāmas devējs nav noskaidrojams vai tāda nav, tad par reklāmas vai reklāmas objekta demontāžu ir atbildīgs nekustamā īpašuma īpašnieks vai tiesiskais valdītājs";

5. svītrot noteikumu 61.2.apakšpunktā vārdus "vai attiecīgā nekustamā īpašuma īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam";

6. izteikt noteikumu 62.punktu šādā redakcijā:

"62. Noteikumu 61.punktā noteiktajos gadījumos Attīstības un būvniecības pārvalde ierakstītā pasta sūtījumā nosūta reklāmas devējam brīdinājumu par reklāmas vai reklāmas objekta demontāžu. Gadījumos, ja reklāmas devējs nav noskaidrojams vai tāda nav, tad brīdinājumu par reklāmas vai reklāmas objekta demontāžu Attīstības un būvniecības pārvalde nosūta attiecīgā nekustamā īpašuma īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam."

7. aizstāt noteikumu 66.punktā vārdus "nav sasniedzams" ar vārdiem "nav noskaidrojams vai tāda nav";

8. aizstāt noteikumu 67.punktā vārdus "nav sasniedzams" ar vārdiem "nav noskaidrojams vai tāda nav".

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J.Baiks

 

Paskaidrojuma raksts
Valmieras pilsētas pašvaldības 2017.gada 23.februāra saistošajiem noteikumiem Nr.278 "Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2013.gada 29.augusta saistošajos noteikumos Nr.161 "Par reklāmas izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu Valmieras pilsētā""

Paskaidrojuma raksta sadaļa

Informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes 2017.gada 26.janvāra sēdes lēmumu Nr.30 (protokols Nr.1, 30.§) "Par Valmieras pilsētas pašvaldības iestāžu "Attīstības pārvalde", "Valmieras pilsētas Būvvalde" un struktūrvienības "Kapitāla pārvaldības nodaļa" apvienošanu un iestādes "Attīstības un Būvniecības pārvalde" izveidošanu" tika izveidota Valmieras pilsētas pašvaldības iestāde "Attīstības un būvniecības pārvalde" (turpmāk – Attīstības un būvniecības pārvalde), kas pārņēma Valmieras pilsētas pašvaldības iestādes "Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvalde" (turpmāk – Attīstības pārvalde) funkcijas, t.sk. reklāmu/reklāmas objektu izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu Valmieras pilsētā, saskaņošanu, kas noteikts arī Attīstības un būvniecības pārvaldes nolikumā (apstiprināts ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes 2017.gada 23.februāra lēmumu Nr.84 (protokols Nr.2, 24.§)). Līdz ar to nepieciešams veikt grozījumus Valmieras pilsētas pašvaldības 2013.gada 29.augusta saistošajos noteikumos Nr.161 "Par reklāmas izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu Valmieras pilsētā" (turpmāk – saistošie noteikumi Nr.161), grozot noteikumos noteikto kompetento iestādi.

Saistošajos noteikumos Nr.161 nepieciešams precizēt nekustamā īpašuma īpašnieka vai tiesiskā valdītāja atbildību par reklāmu vai reklāmas objektu, ko reklāmas devējs izvietojis citai personai piederošā vai valdījumā esošā īpašumā. Nekustamā īpašuma īpašnieka vai tiesiskā valdītāja atbildība tiecas tiktāl, cik tā attiecas uz nekustamā īpašuma uzturēšanas pienākumu atbilstoši spēkā esošiem normatīvajiem aktiem, proti, lai no nekustamā īpašuma netiktu radīts kaitējums videi, citām personām piederošam īpašumam, cilvēku drošībai un veselībai u.tml. Gadījumā, ja reklāmas devējs neveic reklāmas vai reklāmas objekta demontāžu, saistošo noteikumu Nr.161 regulējums paredz reklāmas devēja administratīvo atbildību par saistošo noteikumu Nr.161 pārkāpšanu un tiesības pašvaldībai uzlikt par pienākumu veikt reklāmas vai reklāmas objekta demontāžu, kā arī organizēt nepieciešamos pasākumus reklāmas vai reklāmas objekta demontāžai. Saistošo noteikumu Nr.161 regulējums ir precizējams, paredzot, ka Pašvaldība uzliek par pienākumu nekustamā īpašuma īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam demontēt reklāmu vai reklāmas objektu tikai tādā gadījumā, ja reklāmas devējs nav noskaidrojams vai tāda nav. Saistošajos noteikumos Nr.161 lietotā vārdkopa "nav sasniedzams" jau ir lietota augstāka juridiskā spēka normatīvajā aktā – Paziņošanas likumā, proti, saskaņā ar Paziņošanas likuma 4.panta pirmo daļu fiziskajai personai dokumentu paziņo uz deklarētās dzīvesvietas adresi vai deklarācijā norādīto papildu adresi. Dokumentu var paziņot uz citu adresi gadījumā, ja adresāts norādījis uz objektīviem apstākļiem, kādēļ tas nepieciešams. Saskaņā ar Paziņošanas likuma 4.panta otro daļu juridiskai personai dokumentu paziņo uz tās juridisko adresi.

Paziņošanas likuma 11.panta pirmajā daļā ir noteikti gadījumi, kad dokumentu paziņo publiski – ja adresāta dzīvesvieta nav deklarēta, atrašanās vieta nav zināma un nav iespējams dokumentu paziņot adresāta pilnvarotajam pārstāvim. Pašvaldība dokumentu var paziņot ar publikāciju vietējā laikrakstā, un izliekot paziņojumu pašvaldības telpās (Paziņošanas likuma 11.panta otrā daļa). Līdz ar to, lai precizētu konkrētās vārdkopas "nav sasniedzams" mērķi saistošo noteikumu Nr.161 kontekstā, ņemot vērā to, ka ar to saistošajos noteikumos Nr.161 tiek noteikti gadījumi, kuriem iestājoties, pašvaldībai ir tiesības vērsties pret nekustamā īpašuma īpašnieku vai tiesisko valdītāju, vārdkopa "nav sasniedzams" aizstājama ar vārdiem "nav noskaidrojams vai tāda nav", jo reklāmas devēja pienākuma būt sasniedzamam nepildīšana (atbilstoši Paziņošanas likuma regulējumam) nav pietiekams pamats, lai par reklāmas vai reklāmas objekta demontāžu vērstos pret nekustamā īpašuma īpašnieku vai tiesisko valdītāju.

2. Īss projekta satura izklāsts Projektā paredzēts grozīt saistošajos noteikumos Nr.161 noteikto kompetento iestādi, aizstājot Attīstības pārvaldi ar Attīstības un būvniecības pārvaldi un precizēt reklāmas devēja un nekustamā īpašuma īpašnieka vai tiesiskā valdītāja atbildību par reklāmu vai reklāmas objektu, ko reklāmas devējs izvietojis citai personai piederošā vai valdījumā esošā īpašumā.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav attiecināms.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošo noteikumu projekts praktiski neietekmē uzņēmējdarbību Valmieras pilsētas pašvaldības teritorijā.

Saistošo noteikumu projekts paredz, ka reklāmu un reklāmas objektu izvietošanas saskaņošanu un kontroli par noteikumu ievērošanu veiks Attīstības un būvniecības pārvalde.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Attīstības un būvniecības pārvalde.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas ar privātpersonām nav veiktas.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J.Baiks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!