• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Kultūras ministrija
Kultūras ministrija publicē:
  • rīkojumus par grozījumiem Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Objekts iegūst vai zaudē valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusu pēc rīkojuma publicēšanas;
  • paziņojumus par ģerboņa reģistrāciju un ģerboņa aprakstu un attēlu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Kultūras ministrijas 2016. gada 4. janvāra rīkojums Nr. 2.5-1-1 "Grozījums Kultūras ministrijas 1998.gada 29.oktobra rīkojumā Nr.128 "Par Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.01.2016., Nr. 8 https://www.vestnesis.lv/op/2016/8.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Kultūras ministrijas rīkojums Nr. 2.5-1-2

Grozījums Kultūras ministrijas 1998.gada 29.oktobra rīkojumā Nr.128 "Par Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu"

Vēl šajā numurā

13.01.2016., Nr. 8

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Kultūras ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 2.5-1-1

Pieņemts: 04.01.2016.

OP numurs: 2016/8.7

2016/8.7
RĪKI

Kultūras ministrijas rīkojumi: Šajā laidienā 7 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Kultūras ministrijas rīkojums Nr.2.5-1-1

Rīgā 2016.gada 4.janvārī

Grozījums Kultūras ministrijas 1998.gada 29.oktobra rīkojumā Nr.128 "Par Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu"

Izdots saskaņā ar Ministru kabineta 2003.gada 29.aprīļa
noteikumu Nr.241 "Kultūras ministrijas nolikums" 9.11.punktu

Pamatojoties uz likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 15. pantu un Ministru kabineta 2003. gada 26. augusta noteikumu Nr.473 "Kārtība, kādā kultūras pieminekļi iekļaujami valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un izslēdzami no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta" (turpmāk – Noteikumi Nr.473) 13. punktu, kā arī izvērtējot Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (turpmāk – Inspekcija) iesniegto Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta (turpmāk – Pieminekļu saraksts) grozījumu projektu, Kultūras ministrija ir konstatējusi:

1. Inspekcija ir iesniegusi Kultūras ministrijā rīkojuma projektu par vietējās nozīmes arheoloģiskā pieminekļa "Lejaskaibēnu viduslaiku kapsēta (Kapu kalniņš)" (valsts aizsardzības Nr.610) (turpmāk – Objekts) izslēgšanu no Pieminekļu saraksta. Rīkojuma projektam klāt pievienoti šādi dokumenti:

1.1. izraksts no Inspekcijas Kultūras pieminekļu uzskaites komisijas 2012. gada 23. novembra sanāksmes protokola Nr.27/2012;

1.2. informācija par Objekta nosaukumu;

1.3. informācija par Objekta atrašanās vietu;

1.4. Objekta apraksts;

1.5. Objekta fotofiksācijas materiāli;

1.6. pamatojums Objekta izslēgšanai no Pieminekļu saraksta.

2. Saskaņā ar likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" (turpmāk – Likums) 1. pantu kultūras pieminekļi ir kultūrvēsturiskā mantojuma daļa – objekti un teritorijas, kuriem ir vēsturiska, zinātniska, mākslinieciska vai citāda kultūras vērtība un kuru saglabāšana nākamajām paaudzēm atbilst Latvijas valsts un tautas, kā arī starptautiskajām interesēm. Saskaņā ar Noteikumu Nr.473 3. punktu priekšlikumus par objektu izslēgšanu no Pieminekļu saraksta Inspekcija izskata, izvērtējot konkrētā objekta atbilstību kultūras pieminekļa statusam saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem, kā arī ņemot vērā attiecīgā objekta vēsturisko, zinātnisko, māksliniecisko vai citu kultūras vērtību un kultūras pieminekļu tipoloģiskās grupas izplatību Eiropā, Baltijas jūras reģionā, Latvijas valstī vai novadā. Objekta izslēgšanai no Pieminekļu saraksta atbilstoši Likuma 15. pantam, jākonstatē, ka tas pilnībā zaudējis kultūras pieminekļa vērtību. Saskaņā ar Noteikumu Nr.473 11. punktu, ja kultūras piemineklis pilnībā zaudējis kultūras pieminekļa vērtību, Inspekcija sagatavo Pieminekļu saraksta grozījumu projektu par kultūras pieminekļa izslēgšanu no Pieminekļu saraksta.

3. Objekts iekļauts Pieminekļu sarakstā ar Kultūras ministrijas 1998. gada 29. oktobra rīkojumu Nr.128 "Par valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu" (publicēts laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" 1998. gada 15. decembrī), kā vietējās nozīmes arheoloģiskais piemineklis ar nosaukumu "Lejaskaibēnu viduslaiku kapsēta (Kapu kalniņš)", valsts aizsardzības Nr.610, atrašanas vieta "Cēsu raj., Vecpiebalgas pag., pie Lejas Kaibēniem", bez datējuma. Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu Objekta atrašanās vieta šobrīd norādīta Vecpiebalgas novads, Vecpiebalgas pagasts, pie Lejas Kaibēniem.

4. Inspekcijā 2012. gada 23. novembrī izvērtēta Objekta atbilstība kultūras pieminekļa statusam un konstatēts, ka, iekļaujot Pieminekļu sarakstā "Lejaskaibēnu viduslaiku kapsētu (Kapu kalniņu)", kultūras piemineklim piešķirti divi aizsardzības numuri (Nr.610 – Vecpiebalgas novads, Vecpiebalgas pagasts un Nr.450 – Vecpiebalgas novads, Inešu pagasts), lai nodrošinātu pilnīgāku teritoriāla arheoloģiskā pieminekļa aizsardzību, kas atrodas pie divu pagastu robežas. Šobrīd sakarā ar administratīvi teritoriālo reformu un pārbaudot Objekta atrašanās vietu dabā, konstatēts, ka "Lejaskaibēnu viduslaiku kapsēta (Kapu kalniņš)" atrodas Vecpiebalgas novadā, Inešu pagastā. Ņemot vērā, ka "Lejaskaibēnu viduslaiku kapsēta (Kapu kalniņš)" neatrodas Vecpiebalgas pagastā, Vecpiebalgas novadā, arheoloģiskais piemineklis ar valsts aizsardzības Nr.610 ir izslēdzams no Pieminekļu saraksta. Ievērojot minēto, saskaņā ar Likuma 15. pantu ir pamats Objekta izslēgšanai no Pieminekļu saraksta.

5. Pamatojoties uz likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 15. pantu un Ministru kabineta 2003. gada 26. augusta noteikumu Nr.473 "Kārtība, kādā kultūras pieminekļi iekļaujami valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un izslēdzami no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta" 13. punktu, kā arī uz iepriekš minēto konstatējumu, Kultūras ministrija nolemj:

izdarīt ar Kultūras ministrijas 1998. gada 29. oktobra rīkojuma Nr.128 "Par valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu" 2. punktu apstiprinātajā Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā grozījumu un izslēgt no Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta šādu objektu:

610

Vietējās nozīmes

Arheoloģija

Lejaskaibēnu viduslaiku kapsēta (Kapu kalniņš)

Cēsu raj., Vecpiebalgas pag., pie Lejas Kaibēniem

 

5. Lēmuma pamatojums: likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 1. pants un 15. pants, Administratīvā procesa likuma 13. pants, 66. panta pirmās daļas 2. punkts, 76. pants, 188. panta pirmā daļa, Ministru kabineta 2003. gada 26. augusta noteikumu Nr.473 "Kārtība, kādā kultūras pieminekļi iekļaujami valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un izslēdzami no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta" 11., 12. un 13. punkts, Ministru kabineta 2003. gada 29. aprīļa noteikumu Nr.241 "Kultūras ministrijas nolikums" 9.11. punkts.

6. Rīkojums stājas spēkā nākamajā darba dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Mēneša laikā no šī rīkojuma spēkā stāšanās to var pārsūdzēt saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76. panta otro daļu un 188. panta pirmo daļu Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā (Baldones iela 1A, Rīga, LV–1007).

Kultūras ministre D.Melbārde

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!