Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2016. gada 22. novembra noteikumi Nr. 738 "Noteikumi par caurlaidēm, kas dod tiesības transportlīdzekļu vadītājiem darba uzdevumu pildīšanas laikā neievērot atsevišķas ceļu satiksmes noteikumu prasības". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.11.2016., Nr. 231 https://www.vestnesis.lv/op/2016/231.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 742

Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 1. marta noteikumos Nr. 136 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā "Zvejas flotes modernizācija""

Vēl šajā numurā

28.11.2016., Nr. 231

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 738

Pieņemts: 22.11.2016.

OP numurs: 2016/231.2

2016/231.2
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 13 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 738

Rīgā 2016. gada 22. novembrī (prot. Nr. 64 28. §)

Noteikumi par caurlaidēm, kas dod tiesības transportlīdzekļu vadītājiem darba uzdevumu pildīšanas laikā neievērot atsevišķas ceļu satiksmes noteikumu prasības

Izdoti saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma
45. panta 2.2 daļu un pārejas noteikumu 38. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā izsniedz un lieto caurlaidi, kas dod tiesības šo noteikumu 2. un 3. punktā minēto transportlīdzekļu vadītājiem darba uzdevumu pildīšanas laikā neievērot apstāšanās un stāvēšanas noteikumus un ceļa zīmju "Braukt aizliegts", "Mehāniskajiem transportlīdzekļiem braukt aizliegts" un "Kravas automobiļiem braukt aizliegts" (turpmāk – caurlaide) prasības;

1.2. kārtību, kādā kontrolē transportlīdzekļa apstāšanās un stāvēšanas noteikumu ievērošanu, lietojot caurlaidi;

1.3. gadījumus un kārtību, kādā anulē caurlaidi.

II. Caurlaides izsniegšana

2. Satiksmes ministrija caurlaidi izsniedz:

2.1. Pasta komersantu reģistrā reģistrēta pasta komersanta (turpmāk – pasta komersants) īpašumā vai turējumā reģistrētam transportlīdzeklim (turpmāk – pasta transportlīdzeklis), kuru izmanto pasta pakalpojumu sniegšanai;

2.2. Saeimas, Valsts prezidenta Kancelejas, Valsts kancelejas, Augstākās tiesas, Ģenerālprokuratūras un ministrijas (turpmāk – institūcija) īpašumā vai turējumā reģistrētam transportlīdzeklim (turpmāk – institūcijas transportlīdzeklis), ar kuru nogādā šo institūciju dokumentus.

3. Ja apsardzes komersants vai kredītiestādes iekšējās drošības dienests veic skaidras naudas inkasācijas apsardzi (turpmāk – inkasents), apsardzes komersanta vai kredītiestādes iekšējās drošības dienesta īpašumā vai turējumā reģistrētam transportlīdzeklim (turpmāk – inkasācijas apsardzes transportlīdzeklis) caurlaidi izsniedz Valsts policija.

4. Caurlaidi izgatavo atbilstoši noteiktam paraugam (1. pielikums). Caurlaides formāts ir 21 x 15 cm. Caurlaides priekšpusē gar caurlaides malām ir 3 cm plata josla zaļā krāsā ((Pantone Uncoated 336 U) RGB krāsu skalā – zaļš = Red (58), Green (114), Blue (103)). Zaļā josla ierāmē baltu taisnstūra laukumu, kura formāts ir 15 x 9 cm. Caurlaides augšējā malā norādīts datums, līdz kuram caurlaide derīga.

5. Caurlaidi izsniedz kalendāra gadam, un tā ir derīga līdz kalendāra gada beigām.

6. Lai saņemtu caurlaidi, pasta komersants un institūcija rakstveida iesniegumu transportlīdzekļa caurlaides saņemšanai (2. pielikums) iesniedz Satiksmes ministrijā, bet inkasents – Valsts policijā.

7. Ja iesniegumam ir pievienoti atbilstošie dokumenti un tie satur nepieciešamo informāciju, Satiksmes ministrija izsniedz caurlaidi viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas, par to informējot pasta komersantu vai institūciju.

8. Ja iesniegumam ir pievienoti atbilstošie dokumenti un tie satur nepieciešamo informāciju, Valsts policija izsniedz caurlaidi, par to informējot inkasentu:

8.1. viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas;

8.2. 15 dienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas, ja inkasents ir Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieks.

9. Satiksmes ministrija un Valsts policija attiecīgos datus par izsniegto caurlaidi reģistrē transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, norādot transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuru, caurlaides numuru, izsniegšanas datumu, derīguma termiņu un informāciju par caurlaides anulēšanu.

III. Caurlaides lietošana

10. Pasta transportlīdzekļa, inkasācijas apsardzes transportlīdzekļa un institūcijas transportlīdzekļa vadītājam ar izsniegto caurlaidi ir tiesības neievērot apstāšanās un stāvēšanas noteikumus un ceļa zīmju "Braukt aizliegts", "Mehāniskajiem transportlīdzekļiem braukt aizliegts" un "Kravas automobiļiem braukt aizliegts" prasības, ievērojot nosacījumu, ka transportlīdzekli novieto tā, lai tas neapdraudētu savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un iespējami mazāk traucētu gājēju un transportlīdzekļu pārvietošanos.

11. Transportlīdzekli novieto uz ietves, gājēju ceļa, velosipēdu ceļa, gājēju un velosipēdu ceļa, kopīga gājēju un velosipēdu ceļa (turpmāk – gājēju un velosipēdistu josla) tā, lai tas netraucētu gājējiem un velosipēdistiem pārvietoties un attālums no transportlīdzekļa līdz gājēju un velosipēdistu joslas malai vismaz vienā pusē būtu ne mazāks kā 1,50 metri.

12. Transportlīdzekļa stāvēšanas laikā caurlaidi novieto transportlīdzekļa kabīnē aiz priekšējā stikla, kreisajā apakšējā stūrī.

13. Pasta transportlīdzekļa vadītājs un inkasācijas apsardzes transportlīdzekļa vadītājs blakus caurlaidei novieto informāciju par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvēšanai. Stāvēšanas ilgums nedrīkst pārsniegt 30 minūtes.

14. Caurlaide pasta transportlīdzekļa vadītājam un inkasācijas apsardzes transportlīdzekļa vadītājam dod tiesības neievērot šo noteikumu 10. punktā norādītos ceļu satiksmi regulējošos noteikumus, ja šīs tiesības pamato ar aizpildītiem pavaddokumentiem (piemēram, reģistrācijas žurnālu, ceļazīmi) vai datiem elektroniskajā datu reģistrēšanas ierīcē, kas apliecina, ka transportlīdzeklis tiek izmantots atbilstoši caurlaides izsniegšanas mērķim.

15. Nedrīkst izgatavot caurlaides atvasinājumus, mainīt caurlaides datus, kā arī nodot caurlaidi lietošanā citai personai.

IV. Caurlaides lietošanas kontrole

16. Valsts policija un pašvaldības policija (turpmāk – policija) kontrolē, kā vadītājs, lietojot caurlaidi, ievēro transportlīdzekļa apstāšanās un stāvēšanas noteikumus.

17. Pasta transportlīdzekļa vadītājam un inkasācijas apsardzes transportlīdzekļa vadītājam, kas, novietojot transportlīdzekli stāvēšanai, lieto caurlaidi, ir pienākums pēc policijas amatpersonas pieprasījuma uzrādīt pavaddokumentu, kas pamato darba uzdevuma veikšanu konkrētajā adresē.

18. Ja transportlīdzekļa vadītājs nav ievērojis šo noteikumu 12., 13. vai 17. punktā noteiktās prasības, transportlīdzeklim izsniegtā caurlaide nedod tiesības neievērot šo noteikumu 10. punktā norādītos ceļu satiksmi regulējošos noteikumus, un policija, konstatējot šādus gadījumus, rīkojas atbilstoši kompetencei.

V. Caurlaides darbības anulēšana

19. Iestāde, kas izsniegusi caurlaidi, to anulē, izdarot attiecīgu ierakstu transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, ja:

19.1. pasta komersants, inkasents vai institūcija ierosina anulēt izsniegto caurlaidi;

19.2. pasta komersants, inkasents vai institūcija triju mēnešu laikā no caurlaides izsniegšanas datuma nav ieradusies saņemt caurlaidi;

19.3. pasta komersanta, inkasenta vai institūcijas iesniegtajos dokumentos, uz kuru pamata izsniegta caurlaide, ir norādīta nepatiesa informācija;

19.4. caurlaide ir nozaudēta;

19.5. pasta komersantam ir atņemtas tiesības sniegt pasta pakalpojumus vai pasta komersants ir izslēgts no pasta komersantu reģistra;

19.6. inkasentam ir anulēta speciālā atļauja (licence) inkasācijas apsardzes pakalpojumu sniegšanai vai iekšējās drošības dienesta reģistrācijas apliecība inkasācijas apsardzes nodrošināšanai.

20. Iestāde, kas izsniegusi caurlaidi, šo noteikumu 19.3. apakšpunktā paredzētajā gadījumā paziņo pasta komersantam, inkasentam vai institūcijai par caurlaides anulēšanu.

21. Pasta komersants, inkasents vai institūcija septiņu darbdienu laikā nodod caurlaidi iestādei, kas izsniegusi attiecīgo caurlaidi, ja:

21.1. beidzies caurlaides derīguma termiņš;

21.2. caurlaide ir anulēta;

21.3. ir mainījies transportlīdzekļa izmantošanas mērķis, transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs.

VI. Noslēguma jautājumi

22. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2008. gada 5. februāra noteikumus Nr. 61 "Kārtība, kādā izsniedz caurlaides pasta pārvadātāju transportlīdzekļiem, inkasācijas transportlīdzekļiem, Saeimas transportlīdzekļiem, Valsts prezidenta Kancelejas transportlīdzekļiem, Valsts kancelejas transportlīdzekļiem un ministriju transportlīdzekļiem, ar kuriem nogādā pasta sūtījumus" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 22. nr.; 2011, 17. nr.; 2012, 32., 197. nr.; 2013, 198. nr.).

23. Noteikumi stājas spēkā 2017. gada 1. janvārī.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Satiksmes ministra vietā –
zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

1. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 22. novembra
noteikumiem Nr. 738

Pasta, inkasācijas apsardzes un institūciju transportlīdzekļu caurlaides paraugs

I. Caurlaides priekšpuse (averss)

 

Derīga līdz:__.__.____.

 

 

 

CAURLAIDE

NR._________

 

CAURLAIDES SAŅĒMĒJS
TĀLRUNIS
  TRANSPORTLĪDZEKĻA VALSTS
REĢISTRĀCIJAS NUMURS
IZDEVĒJIESTĀDE
  Izdota 20__.gada __________
Amats
Paraksts
Z. v.

II. Caurlaides otra puse (reverss)

   

 

 
 

 

ATĻAUTS NEIEVĒROT TRANSPORTLĪDZEKĻU APSTĀŠANĀS UN STĀVĒŠANAS NOTEIKUMUS, KĀ ARĪ CEĻA ZĪMJU "BRAUKT AIZLIEGTS", "MEHĀNISKAJIEM TRANSPORTLĪDZEKĻIEM BRAUKT AIZLIEGTS" UN "KRAVAS AUTOMOBIĻIEM BRAUKT AIZLIEGTS" PRASĪBAS

 

 
   

 

 

Satiksmes ministra vietā –
zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 22. novembra
noteikumiem Nr. 738

Iesniegums transportlīdzekļa caurlaides saņemšanai

Lūdzu izsniegt transportlīdzekļa caurlaidi (caurlaides), lai nodrošinātu darba uzdevumu pildīšanu (atbilstošo atzīmēt ar x):

pasta pakalpojumu sniegšana

skaidras naudas inkasācijas apsardze

institūciju dokumentu nogādāšana

1. Caurlaides (caurlaižu) pieprasītājs

 
(komersanta/institūcijas nosaukums)
 
2. Komersanta/institūcijas reģistrācijas numurs  
3. Komersanta/institūcijas:  
juridiskā adrese  
pasta adrese  

4. Tālrunis* _______________ fakss ______________ e-pasts ______________

5. Komersanta/institūcijas vadītājs:  
amats  
vārds, uzvārds  

6. Dati par komersanta tiesībām sniegt pasta pakalpojumus vai veikt inkasācijas apsardzi:

6.1. pasta komersants reģistrēts pasta komersantu reģistrā
 
(reģistrācijas datums)

6.2. inkasentam izsniegta (atbilstošo atzīmēt ar x)

6.2.1. speciālā licence (atļauja) apsardzes darbības veikšanai

6.2.2. kredītiestāžu iekšējās drošības dienesta reģistrācijas apliecība.

7. Papildu ziņas (pēc komersanta/institūcijas ieskatiem)

8. Pievienoto dokumentu saraksts (atbilstošo atzīmēt ar x):

8.1. visiem caurlaižu pieprasītājiem:

8.1.1. īpašumā vai turējumā reģistrēto pasta pakalpojumu sniegšanai, inkasācijas apsardzei vai institūciju dokumentu nogādāšanai izmantojamo transportlīdzekļu saraksts (norādīt tabulā minēto informāciju un pievienot apliecinātu līguma kopiju par turējumā reģistrētā transportlīdzekļa lietošanas tiesisko pamatu)

Nr.
p. k.
Transportlīdzekļa nosaukums Transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numurs Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības numurs
1.      
2.      

8.1.2. apliecināta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības kopija

8.2. pasta komersantiem:

8.2.1. informācija par pasta komersanta iepriekšējā darbības gadā veikto pasta pakalpojumu apjomu (ja komersants jau darbojas) vai plānotās darbības aprakstu (ja komersants uzsāk darbību)

8.2.2. informācija par sniegtajiem (plānotajiem) pakalpojumiem un ģeogrāfisko teritoriju, kurā sniegti (plānoti) pakalpojumi

8.3. apsardzes komersantiem:

8.3.1. apliecināta vienošanās kopija par skaidras naudas savākšanu un nogādāšanu kredītiestādē. Vienošanās darbības termiņš nedrīkst būt īsāks par caurlaides derīguma termiņu

8.3.2. apsardzes komersanta izziņa, kurā norādīts caurlaižu nepieciešamības pamatojums, kā arī to kredītiestāžu un komersantu adreses, kurās plānota skaidras naudas savākšana un nogādāšana un kurās tiks lietota caurlaide skaidras naudas inkasācijas apsardzes laikā

8.4. kredītiestāžu iekšējās drošības dienestam:

kredītiestādes izziņa, kurā norādīts caurlaižu nepieciešamības pamatojums, kā arī to kredītiestādes filiāļu adreses, kurās plānota skaidras naudas savākšana un nogādāšana un kurās tiks lietota caurlaide skaidras naudas inkasācijas apsardzes laikā

9. Apliecinu, ka pieteikuma veidlapā un pievienotajos dokumentos sniegtā informācija ir patiesa un pilnīga.

Pielikumā ____________ dokumenti.

Iesnieguma iesniegšanas datums    
Iesniedzējs      
  (vārds, uzvārds)   (paraksts*)

Z.v.**

Piezīmes.

* Tālruņa numurs tiks norādīts uz caurlaides.

** Dokumenta rekvizītus "datums", "paraksts" un "Z.v." neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Satiksmes ministra vietā –
zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!