Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2014. gada 23. decembra noteikumi Nr. 839 "Kārtība, kādā nosaka soda naudas apmēru elektroenerģijas un dabasgāzes apgādē". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 13.01.2015., Nr. 8 https://www.vestnesis.lv/op/2015/8.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.14

Grozījumi Koncepcijā par publisko pakalpojumu sistēmas pilnveidi

Vēl šajā numurā

13.01.2015., Nr. 8

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 839

Pieņemts: 23.12.2014.

OP numurs: 2015/8.1

2015/8.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 41 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.839

Rīgā 2014.gada 23.decembrī (prot. Nr.72 63.§)

Kārtība, kādā nosaka soda naudas apmēru elektroenerģijas un dabasgāzes apgādē

Izdoti saskaņā ar Elektroenerģijas tirgus likuma 47.panta sesto daļu
un Enerģētikas likuma 105.panta sesto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – regulators) nosaka soda naudas apmēru par Elektroenerģijas tirgus likumā un Enerģētikas likumā noteikto prasību neievērošanu;

1.2. kārtību, kādā nosaka finanšu gada neto apgrozījumu soda naudas apmēra aprēķināšanai;

1.3. apstākļus, kādus regulators ņem vērā, aprēķinot soda naudas apmēru;

1.4. gadījumus, kad soda naudu var samazināt.

2. Noteikumi attiecas uz elektroenerģijas sistēmas operatoru, elektroenerģijas sistēmas īpašnieku, elektroenerģijas ražotāju, elektroenerģijas tirgotāju un elektroenerģijas tirgus dalībnieku, kā arī dabasgāzes sistēmas operatoru, dabasgāzes tirgotāju un tirgus dalībnieku (turpmāk – komersants).

II. Finanšu gada neto apgrozījuma noteikšanas kārtība

3. Soda naudu aprēķina procentos no komersanta iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma enerģētikas nozarē pirms dienas, kad konstatēta Elektroenerģijas tirgus likumā vai Enerģētikas likumā noteikto prasību neievērošana (turpmāk – pārkāpums). Ar iepriekšējo finanšu gadu šajos noteikumos saprot pēdējo noslēgto finanšu gadu.

4. Ja pārkāpumu izdarījusi ārvalsts komersanta filiāle, soda naudu aprēķina procentos no attiecīgā ārvalsts komersanta iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma enerģētikas nozarē.

5. Ja pārkāpumu izdarījusi fiziska persona, kura ir saimnieciskās darbības veicēja enerģētikas nozarē, soda naudu aprēķina procentos no iepriekšējā finanšu gada ieņēmumiem, kurus fiziskā persona guvusi no saimnieciskās darbības enerģētikas nozarē.

6. Ja komersantam nav apstiprināts iepriekšējā finanšu gada pārskats, soda naudu aprēķina procentos no komersanta neto apgrozījuma enerģētikas nozarē par pēdējiem pilnajiem 12 kalendāra mēnešiem līdz dienai, kad konstatēts pārkāpums.

7. Ja no darbības uzsākšanas līdz dienai, kad konstatēts pārkāpums, ir pagājis mazāk nekā gads, soda naudu aprēķina procentos no komersanta neto apgrozījuma enerģētikas nozarē, skaitot no dienas, kad uzsākta darbība, līdz pēdējam pilnajam mēnesim pirms dienas, kad konstatēts pārkāpums.

8. Ja komersanta iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījums izteikts ārvalstu valūtā, kopējo soda naudas apmēru euro nosaka pēc grāmatvedībā izmantojamā ārvalstu valūtas kursa dienā, kad konstatēts pārkāpums.

III. Soda naudas apmērs

9. Nosakot soda naudas apmēru, regulators izvērtē pārkāpuma radītās sekas un pārkāpuma ilgumu.

10. Ja pārkāpums nav tieši ietekmējis elektroenerģijas tirgus vai dabasgāzes tirgus pārskatāmību un konkurences līmeni tajā, tai skaitā elektroenerģijas vai dabasgāzes pārrobežu tirdzniecību, un elektroenerģijas vai dabasgāzes lietotāju iespējas saņemt nepārtraukti un droši piegādātu elektroenerģiju vai dabasgāzi pieprasītajā kvalitātē par pamatotām cenām un pārkāpuma dēļ komersants vai vertikāli integrēts komersants nav guvis tiešu vai netiešu labumu vai ieņēmumus, soda naudu nosaka līdz 0,15 procentiem no komersanta iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma enerģētikas nozarē.

11. Ja pārkāpums tieši vai netieši ietekmējis elektroenerģijas tirgus vai dabasgāzes tirgus pārskatāmību un konkurences līmeni tajā, tai skaitā elektroenerģijas vai dabasgāzes pārrobežu tirdzniecību, un elektroenerģijas vai dabasgāzes lietotāju iespējas saņemt nepārtraukti un droši piegādātu elektroenerģiju vai dabasgāzi pieprasītajā kvalitātē par pamatotām cenām, bet pārkāpuma dēļ komersants vai vertikāli integrēts komersants nav guvis tiešu vai netiešu labumu vai ieņēmumus, soda naudu nosaka līdz 1,5 procentiem no komersanta iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma enerģētikas nozarē.

12. Ja pārkāpums tieši vai netieši ietekmējis elektroenerģijas tirgus vai dabasgāzes tirgus pārskatāmību un konkurences līmeni tajā, tai skaitā elektroenerģijas vai dabasgāzes pārrobežu tirdzniecību, un elektroenerģijas vai dabasgāzes lietotāju iespējas saņemt nepārtraukti un droši piegādātu elektroenerģiju vai dabasgāzi pieprasītajā kvalitātē par pamatotām cenām un pārkāpuma dēļ komersants vai vertikāli integrēts komersants ir guvis tiešu vai netiešu labumu vai ieņēmumus, soda naudu nosaka no 0,15 līdz 10 procentiem no komersanta iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma enerģētikas nozarē.

13. Ņemot vērā pārkāpuma ilgumu, soda naudas apmēru procentos no komersanta iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma enerģētikas nozarē nosaka šādi:

13.1. ja pārkāpuma ilgums nepārsniedz gadu, saskaņā ar šo noteikumu 10., 11. un 12. punktu noteikto soda naudas apmēru nepalielina;

13.2. ja pārkāpums ilgst vairāk par gadu, bet nepārsniedz piecus gadus, soda naudas apmēru nosaka līdz 0,5 procentiem;

13.3. ja pārkāpums ilgst vairāk par pieciem gadiem, soda naudas ampēru nosaka līdz 1 procentam.

14. Regulators kopējo soda naudas apmēru var samazināt, ja pastāv vismaz viens no šādiem apstākļiem:

14.1. pārkāpums pārtraukts, tiklīdz komersants saņēmis no regulatora informāciju par iespējamo pārkāpumu;

14.2. komersants brīvprātīgi novērsis pārkāpuma sekas, pirms regulators pieņēmis lēmumu par pārkāpuma konstatēšanu;

14.3. komersants pēc savas iniciatīvas sniedzis pierādījumus, kuriem ir būtiska nozīme pārkāpuma konstatēšanā;

14.4. komersants atlīdzina personai zaudējumus, kas tai radušies saistībā ar komersanta izdarīto pārkāpumu.

15. Par pārkāpumu pastiprinošu uzskata apstākli, ka komersants kavē izmeklēšanu vai slēpj izdarīto pārkāpumu.

16. Kopējo soda naudas apmēru par vienu pārkāpumu aprēķina normatīvajos aktos noteiktajās robežās, summējot saskaņā ar šo noteikumu 10., 11. vai 12. punktu un 13. punktu noteiktās soda naudas un ņemot vērā šo noteikumu 14. vai 15. punktā minētos apstākļus.

17. Ja komersants izdarījis vairākus pārkāpumus un tie izskatīti vienlaikus vienā lietā, par katru pārkāpumu soda naudas apmēru nosaka atsevišķi. Galīgo soda naudas apmēru aprēķina tās soda naudas ietvaros, kas noteikta par smagāko pārkāpumu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!