Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2015. gada 27. janvāra saistošie noteikumi Nr. 137 "Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.02.2015., Nr. 33 https://www.vestnesis.lv/op/2015/33.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.3

Grozījums Daugavpils pilsētas domes 2007.gada 25.oktobra saistošajos noteikumos Nr.31 "Par Daugavpils pilsētas pašvaldības palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"

Vēl šajā numurā

17.02.2015., Nr. 33

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 137

Pieņemts: 27.01.2015.

OP numurs: 2015/33.9

2015/33.9
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.137

Rīgā 2015.gada 27.janvārī (prot. Nr.48, 12.§)

Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
15.panta pirmās daļas 4.punktu un 43.panta trešo daļu

1. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā reģistrējami un izskatāmi iesniegumi par bērnu uzņemšanu 1.klasē Rīgas pilsētas pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) vispārējās izglītības iestādēs, kas īsteno pamatizglītības programmas (turpmāk – Iestāde).

2. Saistošajos noteikumos ir lietoti šādi termini:

2.1. sistēma – Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esoša Valsts izglītības informācijas sistēma, kurā Iestāde ievada un aktualizē informāciju par bērnu uzņemšanai 1.klasē;

2.2. administrators – Iestādes darbinieks, kuram sistēmas pārzinis piešķīris sistēmas lietotāja tiesības un kurš veic informācijas par bērnu reģistrēšanu sistēmā;

2.3. bērna likumiskais pārstāvis – bērna vecāki vai persona, kas realizē bērna aizgādību;

2.4. mikrorajons – šo saistošo noteikumu pielikumā noteikta Rīgas pilsētas administratīvās teritorijas vienība, kurā deklarētajiem bērniem ir prioritāras tiesības tikt uzņemtiem attiecīgajai teritorijas vienībai piesaistītajai Iestādei;

2.5. mikrorajonu informācijas sistēma – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (turpmāk – Departaments) informācijas sistēma, kuras darbības mērķis ir nodrošināt informāciju par mikrorajoniem un tiem piesaistītajām Iestādēm.

3. Bērnu pieteikšana 1.klasē uzņemšanai speciālajā izglītības programmā notiek, pamatojoties uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

4. Bērnu pieteikšana uzņemšanai internātskolas 1.klasē notiek Ministru kabineta noteiktajā kārtībā un saskaņā ar internātskolas nolikumu.

5. Departaments nodrošina mikrorajonu informācijas sistēmas uzturēšanu un aktualizēšanu.

6. Mikrorajonu sadalījums nav attiecināms uz šādām Iestādēm:

6.1. Jankas Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskola;

6.2. Rīgas 1.speciālā internātpamatskola;

6.3. Rīgas 2.speciālā internātpamatskola;

6.4. Rīgas 3.speciālā pamatskola;

6.5. Rīgas 4.speciālā internātpamatskola;

6.6. Rīgas 5.speciālā internātpamatskola;

6.7. Rīgas 66.speciālā vidusskola;

6.8. Rīgas Igauņu pamatskola;

6.9. Rīgas internātvidusskola bērniem ar dzirdes traucējumiem;

6.10. Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskola;

6.11. Rīgas Kristīgā vidusskola;

6.12. Rīgas Lastādijas internātpamatskola;

6.13. Rīgas Lietuviešu vidusskola;

6.14. Rīgas Mūzikas internātvidusskola;

6.15. Rīgas sākumskola "Valodiņa";

6.16. Rīgas Sanatorijas internātpamatskola;

6.17. Rīgas speciālā internātpamatskola;

6.18. Rīgas Ukraiņu vidusskola;

6.19. Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs;

6.20. Rīgas Valdorfskola;

6.21. Strazdumuižas internātvidusskola – attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem;

6.22. Š.Dubnova Rīgas Ebreju vidusskola.

2. Iesniegumu par bērna uzņemšanu 1.klasē reģistrēšanas kārtība

7. Bērna likumiskais pārstāvis var pieteikt Iestādē bērnu uzņemšanai 1.klasē, kad bērns ir sasniedzis obligātās izglītības vecumu (5 gadi).

8. Bērna likumiskais pārstāvis var pieteikt bērnu uzņemšanai 1.klasē vairākās Iestādēs un vairākās pamatizglītības programmās.

9. Bērnu pieteikšana uzņemšanai 1.klasē Iestādē notiek:

9.1. vecākiem ierodoties Iestādē vai elektroniski iesniedzot iesniegumu šo saistošo noteikumu 2.2.apakšnodaļā noteiktajā kārtībā;

9.2. personai, kas realizē bērna aizgādību, vai pilnvarotajai personai ierodoties Iestādē.

2.1. Iesniegumu par bērna uzņemšanu 1.klasē reģistrēšana, ierodoties Iestādē

10. Lai Iestādē klātienē reģistrētu informāciju par bērnu uzņemšanai 1.klasē, pirms iesnieguma aizpildīšanas bērna likumiskais pārstāvis uzrāda personu apliecinošu dokumentu un bērna dzimšanas apliecību vai personu apliecinošu dokumentu un nepieciešamības gadījumā bāriņtiesas lēmumu par bērna ārpusģimenes aprūpi un/vai pilnvaru.

11. Administrators, reģistrējot iesniegumu par bērna uzņemšanu 1.klasē, sistēmā norāda:

11.1. bērna personas kodu un tiešsaistes režīmā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra iegūst un saglabā šādu informāciju par bērnu: vārds, uzvārds, dzimums, dzimšanas datums, valstiskā piederība un tās veids, bērna dzimšanas apliecības sērija, numurs, izdošanas datums, izdevējiestāde, derīguma termiņš, deklarētās dzīvesvietas adrese, ģimenes locekļi (vecāki, aizbildnis vai audžuģimene), to personas kodi un deklarētās dzīvesvietas adreses;

11.2. saskaņā ar bērna likumiskā pārstāvja norādījumiem sistēmā norāda:

11.2.1. izvēlēto pamatizglītības programmu;

11.2.2. plānoto mācību gadu, kad bērns uzsāks pamatizglītības ieguvi;

11.2.3. bērna likumiskā pārstāvja kontaktinformāciju (tālruni un/vai e-pasta adresi).

12. Pēc informācijas par bērnu reģistrēšanu sistēmā administrators izdrukā izveidoto iesniegumu un paraksta divus iesnieguma eksemplārus. Bērna likumiskais pārstāvis pārbauda iesniegumā norādīto informāciju un apstiprina to, parakstot abus iesnieguma eksemplārus. Vienu iesnieguma eksemplāru izsniedz bērna likumiskajam pārstāvim, otru iesnieguma eksemplāru reģistrē un glabā Iestādē.

2.2. Iesnieguma par bērna uzņemšanu 1.klasē Iestādē iesniegšana elektroniski

13. Lai reģistrētu informāciju par bērnu uzņemšanai 1.klasē, neierodoties Iestādē, bērna likumiskais pārstāvis nosūta iesniegumu uz Iestādes e-pasta adresi, norādot tajā bērna vārdu, uzvārdu, personas kodu, kā arī šo saistošo noteikumu 11.2.apakšpunktā minēto informāciju, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu.

14. Iestādē izdrukā elektroniski saņemto iesniegumu, izdara uz tā atzīmi par saņemšanas datumu, laiku, reģistrācijas numuru un rīkojas šo saistošo noteikumu 11.punktā noteiktajā kārtībā.

15. Ja iesniegums ir iesniegts elektroniski, bērna likumiskajam pārstāvim ir tiesības, ierodoties Iestādē un uzrādot personu apliecinošu dokumentu, lūgt administratoram no sistēmas izdrukāt, parakstīt un izsniegt iesniegumu.

16. Ja tiek konstatēts, ka elektroniski saņemtajā iesniegumā nav norādīta visa šo saistošo noteikumu 13.punktā minētā informācija vai arī tā ir kļūdaina, administrators, izmantojot bērna likumiskā pārstāvja iesniegumā norādīto kontaktinformāciju, precizē sniegto informāciju. Ja ar bērna likumisko pārstāvi nav iespējams sazināties, Iestāde informē bērna likumisko pārstāvi rakstiski, nosūtot vēstuli bērna likumiskajam pārstāvim uz iesniegumā norādīto deklarētās dzīvesvietas adresi.

3. Iesniegumu izskatīšanas kārtība

17. Departaments līdz katra gada 1.aprīlim Iestādēm nosaka atveramo 1.klašu skaitu. Ņemot vērā Departamenta noteikto izglītojamo maksimālo skaitu, Iestādes direktors līdz katra gada 1.maijam ar rīkojumu nosaka izglītojamo skaitu Iestādes nākamā mācību gada 1.klasēs.

18. Iestāde līdz katra gada 1.jūnijam atbilstoši noteiktajam 1.klašu un izglītojamo skaitam veic 1.klašu komplektēšanu nākamajam mācību gadam. Iestāde veido 1.klases pretendentu sarakstu, ņemot vērā sistēmā līdz katra gada 1.jūnijam reģistrēto informāciju par bērniem, šādā prioritārā secībā:

18.1. dzīvesvietas deklarācijas iesniegšanas secībā uzņem bērnus, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Iestādes mikrorajonā un kuriem Iestādē pamatizglītības programmā mācās brālis vai māsa;

18.2. dzīvesvietas deklarācijas iesniegšanas secībā uzņem bērnus, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Iestādes mikrorajonā;

18.3. iesniegumu iesniegšanas secībā uzņem bērnus, kuriem Iestādē pamatizglītības programmā mācās brālis vai māsa un kuru dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā;

18.4. iesniegumu iesniegšanas secībā uzņem Iestādes darbinieku bērnus, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā;

18.5. iesniegumu iesniegšanas secībā uzņem bērnus, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā;

18.6. iesniegumu iesniegšanas secībā uzņem bērnus, kuru dzīvesvieta nav deklarēta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

19. Iestāde piecu darba dienu laikā pēc 1.klases pretendentu saraksta sagatavošanas ierakstītā pasta sūtījumā nosūta paziņojumu bērna likumiskajam pārstāvim par bērna iekļaušanu nākamā mācību gada 1.klašu pretendentu sarakstā vai par atteikumu.

20. Pēc Iestādes paziņojuma saņemšanas par bērna iekļaušanu nākamā mācību gada 1.klašu pretendentu sarakstā bērna likumiskais pārstāvis 15 kalendāro dienu laikā iesniedz Iestādei iesniegumu par bērna uzņemšanu Iestādes 1.klasē vai par iesnieguma atsaukšanu.

21. Ja bērna likumiskais pārstāvis 15 kalendāro dienu laikā no paziņojuma saņemšanas brīža Iestādei nav iesniedzis iesniegumu par bērna uzņemšanu 1.klasē, iesniegums tiek anulēts, un Iestāde, ievērojot šo saistošo noteikumu 18.punktā noteikto prioritāro secību, nosūta nākamā pretendenta likumiskajam pārstāvim paziņojumu par bērna iekļaušanu 1.klašu pretendentu sarakstā.

4. Noslēguma jautājums

22. Atzīt par spēku zaudējušiem Rīgas domes 2008.gada 2.septembra saistošos noteikumus Nr.134 "Kārtība bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai 1.klasē Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestādē" (Latvijas Vēstnesis, 2008, Nr.157; 2009, Nr.206; 2011, Nr.22, Nr.99).

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 


Pielikums
Rīgas domes 2015.gada 27.janvāra
saistošajiem noteikumiem Nr.137

Rīgas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu mikrorajoni.
Latviešu mācībvalodas skolas

 

Rīgas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu mikrorajoni.
Mazākumtautību mācībvalodas skolas

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs


 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2015.gada 27.janvāra saistošajiem noteikumiem Nr.137 "Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs"

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā reģistrējami un izskatāmi iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas pilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs, kas īsteno pamatizglītības programmas.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Nepieciešams aktualizēt bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtību, kā arī vispārējās izglītības iestāžu mikrorajonu sadalījumu, kuru līdz šim ir noteikuši Rīgas domes 2008.gada 2.septembra saistošie noteikumi Nr.134 "Kārtība bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai 1.klasē Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestādē".

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Nav ietekmes uz pašvaldības budžetu.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Nav ietekmes uz uzņēmējdarbības vidi.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Administratīvās procedūras tiek atvieglotas – noteikumi paredz vecākiem iespēju arī elektroniski iesniegt iesniegumu par bērna reģistrēšanu uzņemšanai 1.klasē un iesniegumu par bērna uzņemšanu 1.klasē.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas ar privātpersonām nav notikušas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!