Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Valmieras pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valmieras pilsētas domes 2015. gada 18. jūnija saistošie noteikumi Nr. 232 "Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2011.gada 8.decembra saistošajos noteikumos Nr.119 "Par atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 9.11.2015., Nr. 219 https://www.vestnesis.lv/op/2015/219.21

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

09.11.2015., Nr. 219

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valmieras pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 232

Pieņemts: 18.06.2015.

OP numurs: 2015/219.21

2015/219.21
RĪKI

Valmieras pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.232

Valmierā 2015.gada 18.jūnijā

Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2011.gada 8.decembra saistošajos noteikumos Nr.119 "Par atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā"

Apstiprināti ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes
18.06.2015. lēmumu Nr.218 (prot. Nr.7, 7.§)

Izdoti saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma
8.panta pirmās daļas 3.punktu

Precizēti ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes
29.10.2015. lēmumu Nr.380 (prot. Nr.11, 10.§)

1. Izdarīt Valmieras pilsētas pašvaldības 2011.gada 8.decembra saistošajos noteikumos Nr.119 "Par atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā" (Latvijas Vēstnesis, 2012, Nr.1) šādus grozījumus:

1.1. papildināt 30.punktu ar 30.10.apakšpunktu šādā redakcijā:

"30.10. lai sekmētu sadzīves atkritumu dalītās vākšanas sistēmas attīstību, sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību izglītot atkritumu radītājus par atkritumu apsaimniekošanu, īpaši par sadzīves atkritumu dalītu vākšanu.";

1.2. izteikt 45.punktu šādā redakcijā:

"45. Maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido:

45.1. maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu, dalītās atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārkraušanas infrastruktūras objektu izveidi un uzturēšanu atbilstoši līgumam, ko noslēgusi pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs, kā arī izmaksas to sabiedrības izglītības pasākumu finansēšanai, kuri vērsti uz Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģiona atkritumu radītāju izglītošanu atkritumu apsaimniekošanas jomā tiktāl, ciktāl šīs izmaksas nav ietvertas tarifā par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā "Daibe";

45.2. sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā "Daibe", ņemot vērā atkritumu apsaimniekotāja saskaņā ar 45.1punktu pašvaldībai sniegto informāciju un aprēķinu;

45.3. dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu normatīvajos aktos noteiktajā apmērā, ņemot vērā atkritumu apsaimniekotāja saskaņā ar 45.1punktu pašvaldībai sniegto informāciju un aprēķinu.";

1.3. papildināt XI nodaļu ar 45.1punktu šādā redakcijā:

"45.1 Atkritumu apsaimniekotājam ne retāk kā vienu reizi gadā līdz 1.aprīlim ir pienākums iesniegt pašvaldībā informāciju par iepriekšējā gadā konstatēto savākto sadzīves atkritumu svara un tilpuma attiecību, kā arī proporciju starp apglabāšanai nodoto un faktiski apglabāto sadzīves atkritumu apjomu. Ja gadā, par kuru tiek sniegta minētā informācija, ir mainījusies svara un tilpuma attiecība vai proporcija starp apglabāšanai nodoto un faktiski apglabāto atkritumu apjomu attiecībā pret iepriekšējā atkritumu apsaimniekotāja iesniegtajā maksas aprēķinā norādīto par vairāk kā 10 %, apsaimniekotāja sniegtajai informācijai pievienojams precizēts maksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu aprēķins.";

2. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J.BaiksPaskaidrojuma raksts
Valmieras pilsētas pašvaldības 2015.gada 18.jūnija saistošajiem noteikumiem Nr.232 "Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2011.gada 8.decembra saistošajos noteikumos Nr.119 "Par atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā""

Paskaidrojuma raksta sadaļa Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Valsts kontroles 2015.gada 20.janvāra revīzijas ziņojumā Nr.2.4.1-14-11/2014 "Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanas atbilstība plānotajiem mērķiem un tiesību aktu prasībām" (turpmāk – VK ziņojums) norādītajam, kā arī SIA "ZAAO" 2015. gada 20.marta dalībnieku sapulcē (protokols Nr.1-2/1, 5.punkts) pieņemtajiem lēmumiem nepieciešams veikt izmaiņas maksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu struktūrā un aprēķināšanas kārtībā. VK ziņojumā ietverts ieteikums – lai nodrošinātu pamatotu izdevumu par atkritumu apglabāšanu iekļaušanu atkritumu radītāju, tajā skaitā iedzīvotāju, rēķinos, SIA "ZAAO" kā Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģiona atkritumu apsaimniekotājam, veicot mērījumus un novērojumus, attiecībā uz poligona tarifu noteikt faktiskajai situācijai atbilstošu pārrēķinu koeficientu no atkritumu svara uz tilpuma mērvienībām un rosināt samazināt atkritumu apsaimniekošanas maksu Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģiona pašvaldībās.
2. Īss projekta satura izklāsts Ar saistošiem noteikumiem tiek precizēti Valmieras pilsētas pašvaldības 2011.gada 8.decembra saistošajos noteikumos Nr.119 "Par atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā" noteiktie kritēriji, kuri veido maksu par atkritumu apsaimniekošanu:

1. maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu, dalītās atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārkraušanas infrastruktūras objektu izveidi un uzturēšanu atbilstoši līgumam, ko noslēgusi pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs, kā arī izmaksas to sabiedrības izglītības pasākumu finansēšanai, kuri vērsti uz Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģiona atkritumu radītāju izglītošanu atkritumu apsaimniekošanas jomā;

2. sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā "Daibe", ņemot vērā, atkritumu apsaimniekotāja pašvaldībai sniegto informāciju un aprēķinu;

3. dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu normatīvajos aktos noteiktajā apmērā, ņemot vērā, atkritumu apsaimniekotāja pašvaldībai sniegto informāciju un aprēķinu.

Atkritumu apsaimniekotājam ne retāk kā vienu reizi gadā līdz nākošā gada 1.aprīlim ir pienākums iesniegt pašvaldībā informāciju par iepriekšējā gadā konstatēto savākto sadzīves atkritumu svara un tilpuma attiecību, kā arī proporciju starp apglabāšanai nodoto un faktiski apglabāto sadzīves atkritumu apjomu. Ja gadā, par kuru tiek sniegta minētā informācija, ir mainījusies svara un tilpuma attiecība vai proporcija starp apglabāšanai nodoto un faktiski apglabāto atkritumu apjomu attiecībā pret iepriekšējā atkritumu apsaimniekotāja iesniegtajā maksas aprēķinā norādīto par vairāk kā 10%, apsaimniekotāja sniegtajai informācijai pievienojams precizēts maksas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu aprēķins.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu 1. Samazinās maksa par atkritumu apsaimniekošanu.

2. Saistošie noteikumi ir saistoši visām fiziskām un juridiskām personām Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Samazinās maksa par atkritumu apsaimniekošanu.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Kontroli par saistošo noteikumu izpildi veic Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvalde.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav attiecināms.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J.Baiks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!