Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2014. gada 16. decembra noteikumi Nr. 769 "Eiropas Savienības finanšu interešu aizsardzības koordinācijas padomes nolikums". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 18.12.2014., Nr. 252 https://www.vestnesis.lv/op/2014/252.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.770

Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 5.jūnija noteikumos Nr.230 "Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem"

Vēl šajā numurā

18.12.2014., Nr. 252

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 769

Pieņemts: 16.12.2014.

OP numurs: 2014/252.13

2014/252.13
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 14 Pēdējās nedēļas laikā 8 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.769

Rīgā 2014.gada 16.decembrī (prot. Nr.71 42.§)

Eiropas Savienības finanšu interešu aizsardzības koordinācijas padomes nolikums

Izdoti saskaņā ar
Valsts pārvaldes iekārtas likuma 13.pantu

I. Vispārīgais jautājums

1. Eiropas Savienības finanšu interešu aizsardzības koordinācijas padome (turpmāk – padome) ir konsultatīva koleģiāla institūcija, kuras mērķis ir veicināt vienotas Eiropas Savienības finanšu interešu aizsardzības valsts politikas ieviešanu un attīstību.

II. Padomes uzdevumi un tiesības

2. Padome veic šādus uzdevumus:

2.1. izskata budžeta un finanšu vadības jomas tiesību aktos noteikto informatīvo ziņojumu par neatbilstoši veiktajiem izdevumiem un sniedz viedokli par to;

2.2. piedalās Līguma par Eiropas Savienības darbību 325. panta 5. punktā minētā ziņojuma sagatavošanā;

2.3. izvērtē Eiropas Biroja krāpšanas apkarošanai (OLAF) informācijas pieprasījumus un sniedz Finanšu ministrijai atbalstu atbildīgās institūcijas noteikšanā konkrēto jautājumu izskatīšanai un atbilžu sagatavošanai;

2.4. sniedz Finanšu ministrijai ieteikumus par Eiropas Savienības finanšu interešu aizsardzības uzlabošanu;

2.5. atbilstoši kompetencei pēc Eiropas Biroja krāpšanas apkarošanai (OLAF) pieprasījuma sniedz Eiropas Biroja krāpšanas apkarošanai (OLAF) darbiniekiem nepieciešamo palīdzību, lai viņi varētu veikt savus uzdevumus.

3. Padomes sēdē padomes locekļi informē padomes priekšsēdētāju par sadarbību pārskata periodā ar Eiropas Biroju krāpšanas apkarošanai (OLAF).

4. Padomei ir šādas tiesības:

4.1. pieprasīt un saņemt no valsts pārvaldes iestādēm padomes darbam nepieciešamo informāciju, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā garantējot ierobežotas pieejamības informācijas saglabāšanu;

4.2. uzaicināt valsts un pašvaldību institūciju un nevalstisko sektoru pārstāvjus, kā arī citus ekspertus ar padomdevēja tiesībām piedalīties padomes sēdēs un ieteikumu izstrādē;

4.3. piedalīties Eiropas Komisijas, Eiropas Biroja krāpšanas apkarošanai (OLAF) organizētajās sanāksmēs un darba grupās;

4.4. ja nepieciešams, izveidot ekspertu darba grupas.

III. Padomes struktūra

5. Padomes personālsastāvā iekļauj valsts pārvaldes iestāžu, tiesu varas institūciju un konstitucionālo institūciju pārstāvjus, kuriem ir zināšanas un pieredze Eiropas Savienības finanšu interešu aizsardzībā vai krāpšanas un korupcijas apkarošanā, tajā skaitā:

5.1. divus Finanšu ministrijas pārstāvjus;

5.2. divus Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvjus;

5.3. Ģenerālprokuratūras pārstāvi;

5.4. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvi;

5.5. Tieslietu ministrijas pārstāvi;

5.6. Valsts kontroles pārstāvi;

5.7. Valsts policijas pārstāvi;

5.8. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvi;

5.9. Zemkopības ministrijas pārstāvi.

6. Padomes personālsastāvu apstiprina finanšu ministrs.

7. Padomes priekšsēdētājs ir Finanšu ministrijas valsts sekretārs.

IV. Padomes darba organizācija un lēmumu pieņemšana

8. Padomes priekšsēdētājs apstiprina padomes sēdes darba kārtību, sasauc un vada padomes sēdes, paraksta padomes sēdes protokolu un citus dokumentus. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā minētos uzdevumus veic padomes priekšsēdētāja norīkots padomes loceklis.

9. Padomes sekretariāta funkcijas veic Finanšu ministrija.

10. Padomes sekretariāts:

10.1. sagatavo padomes sēdes darba kārtību;

10.2. sagatavo padomes sēdes protokolu;

10.3. ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms padomes sēdes elektroniski paziņo visiem padomes locekļiem padomes sēdes laiku un darba kārtību, kā arī nosūta visiem padomes locekļiem padomes sēdē izskatāmos dokumentus;

10.4. piecu darbdienu laikā pēc padomes sēdes elektroniski nosūta sēdes protokola projektu visiem padomes locekļiem;

10.5. materiāltehniski nodrošina padomes darbu;

10.6. konsultējoties ar padomi, izvērtē Eiropas Biroja krāpšanas apkarošanai (OLAF) pieprasījumus un koordinē sadarbību un informācijas apmaiņu ar Eiropas Biroju krāpšanas apkarošanai (OLAF).

11. Padomes sēdes notiek ne retāk kā divas reizes gadā. Padomes priekšsēdētājs sasauc ārkārtas sēdi, ja to pieprasa vismaz viens padomes loceklis.

12. Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vairāk nekā puse no padomes locekļiem. Ja padomes loceklis nevar ierasties uz padomes sēdi, viņš var pilnvarot citu attiecīgās institūcijas pārstāvi piedalīties sēdē, par to elektroniski informējot padomes sekretariātu.

13. Padome lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, atklāti balsojot. Ja balsu skaits sadalās līdzīgi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss.

14. Padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

15. Padomes sēdes protokolē. Padomes sēdes protokolā norāda sēdes darba kārtībā iekļautos jautājumus, personas, kas piedalījušās sēdē, jautājumu apspriešanas kārtību un gaitu un pieņemtos lēmumus.

16. Padomes locekļi piecu darbdienu laikā pēc protokola projekta saņemšanas elektroniski informē padomes sekretariātu par saskaņojumu vai nosūta iebildumus. Pēc protokola parakstīšanas tā kopiju padomes sekretariāts elektroniski nosūta visiem padomes locekļiem.

V. Noslēguma jautājums

17. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2010. gada 23. marta noteikumus Nr. 269 "Eiropas Savienības finanšu interešu aizsardzības koordinācijas padomes nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 49. nr.; 2012, 7. nr.; 2013, 203. nr.).

Ministru prezidenta vietā –
finanšu ministrs Jānis Reirs

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!