Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2014. gada 14. oktobra noteikumi Nr. 631 "Latvijas Republikas iekšējo jūras ūdeņu, teritoriālās jūras un ekskluzīvās ekonomiskās zonas būvju būvnoteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.10.2014., Nr. 211 https://www.vestnesis.lv/op/2014/211.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.632

Noteikumi par ikgadēju valsts nodevu par atļaujas vai licences laukuma jūrā izmantošanu

Vēl šajā numurā

24.10.2014., Nr. 211

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 631

Pieņemts: 14.10.2014.

OP numurs: 2014/211.1

2014/211.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 19 Visi

Šī publikācija ir precizēta.
Precizējums: OP 2014/218.12

Ministru kabineta noteikumi Nr.631

Rīgā 2014.gada 14.oktobrī (prot. Nr.55 36.§)

Latvijas Republikas iekšējo jūras ūdeņu, teritoriālās jūras un ekskluzīvās ekonomiskās zonas būvju būvnoteikumi

Izdoti saskaņā ar Jūras vides aizsardzības un pārvaldības likuma
19.panta ceturtās daļas 1., 2., 3. un 4.punktu un Būvniecības likuma
5.panta pirmās daļas 2.punktu un otrās daļas 9.punktu

1. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā nosakāms licences laukums jūrā;

1.2. kārtību, kādā rīkojams konkurss par tiesībām izmantot licences laukumu jūrā;

1.3. kārtību, kādā izsniedzama, apturama vai anulējama licence laukuma izmantošanai jūrā;

1.4. prasības attiecībā uz būvju ekspluatāciju, kā arī uz to nojaukšanu pēc darbības pilnīgas izbeigšanas;

1.5. būvniecības procesa kārtību, būvniecības procesā iesaistītās institūcijas un atbildīgos būvspeciālistus;

1.6. būvniecības procesam nepieciešamos dokumentus un to saturu;

1.7. būvatļaujā iekļaujamos nosacījumus;

1.8. atkāpju saskaņošanas kārtību;

1.9. būvprojekta ekspertīzes apjomu;

1.10. par būvniecības procesa kontroli un tiesiskumu atbildīgo institūciju;

1.11. būves konservācijas kārtību;

1.12. būves novietojuma uzmērījumu veikšanas kārtību un kārtību, kādā būve pieņemama ekspluatācijā;

1.13. būvdarbu garantijas termiņus pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā.

2. Noteikumi attiecas uz būvēm Latvijas Republikas iekšējos jūras ūdeņos, teritoriālajā jūrā un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā (turpmāk – būve), izņemot ostu hidrotehniskās, vides aizsardzības, sakaru, transporta, robežapsardzības, valsts aizsardzības un militārās būves jūrā.

3. Par šajos noteikumos noteikto būvju būvniecības procesa kontroli un tiesiskumu ir atbildīga Ekonomikas ministrija, pildot būvvaldes funkcijas, bet Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā noteiktajos gadījumos – Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk – birojs).

4. Persona ir tiesīga šajos noteikumos noteiktos dokumentus iesniegt elektroniskā veidā, ja dokuments sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

5. Būvniecības ieceres dokumentāciju par plānoto būvniecību iesniedz Ekonomikas ministrijā. Ja būvniecība plānota Latvijas Republikas iekšējos jūras ūdeņos, teritoriālajā jūrā vai ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā un pašvaldības administratīvajā teritorijā, būvniecības ieceres dokumentāciju iesniedz Ekonomikas ministrijā un attiecīgajā būvvaldē un būvniecības process no ieceres līdz pieņemšanai ekspluatācijā katrā teritorijā noris atsevišķi.

6. Pēc Zemkopības ministrijas (komercdarbībai nepieciešamām būvēm zivsaimniecības nozarē) vai Ekonomikas ministrijas (energoapgādei un iepriekš neminētai komercdarbībai nepieciešamām būvēm, kā arī šo būvju projekta sagatavošanai nepieciešamajiem izpētes darbiem) (turpmāk arī – atbildīgās ministrijas) sagatavotā un noteiktā kārtībā izskatīšanai virzītā Ministru kabineta rīkojuma projekta apstiprināšanas par tiesībām izmantot licences laukumu jūrā, Ekonomikas ministrija izsniedz attiecīgo licenci (licenci izpētei, ja nepieciešams, būvatļauju un licenci ekspluatācijai) un tā tiek reģistrēta vienotā reģistrā, par kura izveidi un administrēšanu ir atbildīga Ekonomikas ministrija.

7. Mākslīgo salu (mākslīgi radīta sauszeme, kurai visapkārt ir ūdens) būvniecība pieļaujama, ja tā nenodara kaitējumu videi un netraucē atļauto būvju būvniecībai vai ekspluatācijai.

2. Laukuma noteikšana jūrā

8. Laukuma noteikšanu jūrā var ierosināt komersants, kas vēlas izmantot jūru būvju būvniecībai un to ekspluatācijai, izvēloties piemērotu laukumu jūrā atbilstoši uzstādāmajai tehnoloģijai.

9. Komersants iesniedz atbildīgajā ministrijā iesniegumu ar ierosinājumu noteikt laukumu jūrā.

10. Iesniegumam pievieno plānotā laukuma izvēles pamatojumu, shēmu un plānu elektroniskā veidā, norādot laukuma elipsoidālās (ģeogrāfiskās) koordinātas 1984. gada Pasaules Ģeodēziskajā koordinātu sistēmā (WGS84) (turpmāk – koordinātas), laukuma platību, attālumu līdz krastam un tā atrašanās vietu (shematiski) attiecībā pret jūras vai sauszemes teritoriju, kas saskaņots ar valsts akciju sabiedrību "Latvijas Jūras administrācija" (turpmāk – Latvijas Jūras administrācija) no kuģošanas drošības viedokļa, kā arī šo noteikumu 11. punktā minēto informāciju.

11. Iesniegumam atbilstoši plānotajām darbībām pievieno informāciju:

11.1. par plānoto darbību ietekmi uz bioloģisko daudzveidību un Eiropas nozīmes aizsargājamām dabas teritorijām (Natura 2000);

11.2. par oficiālajiem hidrogrāfiskiem mērījumiem;

11.3. par ģeomorfoloģiju;

11.4. par straumju un sanešu plūsmām;

11.5. par zemūdens akustiskajiem mērījumiem;

11.6. par kuģu satiksmi;

11.7. par izvēlētā laukuma daļas ģeoloģiju;

11.8. par hidroloģiskajiem, hidroķīmiskajiem un hidrobioloģiskajiem mērījumiem;

11.9. par vēja resursu mērījumiem.

12. Atbildīgā ministrija mēneša laikā no šo noteikumu 10. punktā minētā iesnieguma saņemšanas izskata iesniegumu un izvērtē, vai iesniegums, tam pievienotā informācija un dokumenti atbilst šo noteikumu un vides aizsardzības un jūras izmantošanas normatīvo aktu prasībām, un:

12.1. ja komersants nav iesniedzis visu šo noteikumu 10. punktā norādīto informāciju un dokumentus, pieprasa to iesniegt atbildīgajā ministrijā. Ja komersants pieprasīto informāciju vai dokumentus neiesniedz, atbildīgā ministrija noraida iesniegumu un par to rakstiski informē komersantu;

12.2. ja iesniegums, tam pievienotā informācija un dokumenti atbilst šo noteikumu un vides aizsardzības normatīvo aktu prasībām, atbildīgā ministrija to izvērtē, divu mēnešu laikā sagatavo Ministru kabineta rīkojuma projektu par laukuma jūrā noteikšanu un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā virza to izskatīšanai Ministru kabinetā.

13. Ministru kabinets, ņemot vērā atbildīgās ministrijas sniegto izvērtējumu, pieņem lēmumu par laukuma jūrā noteikšanu vai atteikumu noteikt laukumu jūrā. Atbildīgā ministrija 30 dienu laikā pēc Ministru kabineta lēmuma pieņemšanas par to informē komersantu.

3. Konkursa rīkošana par tiesībām izmantot laukumu jūrā

3.1. Konkursa komisija

14. Konkursa komisijas sastāvu apstiprina Ministru kabinets. Konkursa komisijā iekļauj vismaz vienu pārstāvi no Aizsardzības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Zemkopības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, ja nepieciešams, pieaicinot pārstāvjus no citām institūcijām ar padomdevēja tiesībām.

15. Konkursa komisijas darbu nodrošina atbildīgā ministrija.

16. Konkursa komisijai ir tiesības:

16.1. pieprasīt, lai pretendenti precizē iesniegto informāciju, ja tas nepieciešams pretendentu atlasei vai pretendentu pieteikumu vērtēšanai un salīdzināšanai. Ja pretendents konkursa komisijas noteiktajā termiņā nav iesniedzis prasīto informāciju, konkursa komisija pieņem lēmumu noraidīt pieteikumu. Atbildīgā ministrija par to rakstiski informē pretendentu un nosūta atpakaļ pieteikumu;

16.2. piesaistīt pretendentu pieteikumu izvērtēšanā neatkarīgus ekspertus. Ekspertu atzinumiem un viedokļiem ir ieteikuma raksturs, un konkursa komisijai, izvērtējot pretendentu pieteikumus, tie nav saistoši;

16.3. pieņemt lēmumu par konkursa uzvarētāja vai uzvarētāju noteikšanu laukuma izmantošanai jūrā;

16.4. pieņemt lēmumu par konkursa izbeigšanu, nenosakot konkursa uzvarētāju, ja neviens no konkursa pretendentiem neatbilst konkursa nolikumā noteiktajām prasībām;

16.5. pieņemt konkursa komisijai saistošus lēmumus par konkursa komisijas darba organizēšanu.

17. Konkursa komisijas pienākumi:

17.1. izskatīt visu pretendentu iesniegtos pieteikumus konkursam;

17.2. izvērtēt pretendentu iesniegtos dokumentus atbilstoši šajos noteikumos paredzētajai kārtībai.

18. Komisijas priekšsēdētājs ir attiecīgās atbildīgās ministrijas pārstāvis, kas:

18.1. organizē un vada konkursa komisijas darbu;

18.2. nosaka konkursa komisijas sēžu laiku un darba kārtību atbilstoši šajos noteikumos noteiktajai konkursa norises kārtībai un termiņiem;

18.3. sasauc un vada konkursa komisijas sēdes.

19. Komisijas priekšsēdētāju tā prombūtnes laikā aizvieto komisijas priekšsēdētāja vietnieks.

20. Konkursa komisijas sēdes ir slēgtas, izņemot pretendentu pieteikumu atvēršanas sēdi, par kuru atbildīgā ministrija paziņo ne vēlāk kā 10 dienas iepriekš, par to publicējot informāciju atbildīgās ministrijas tīmekļa vietnē.

21. Konkursa komisijas sēdes protokolē. Atbildīgā ministrija piecu darbdienu laikā pēc sēdes visiem konkursa komisijas locekļiem elektroniski nosūta saskaņošanai sēdes protokola projektu. Konkursa komisijas locekļi triju darbdienu laikā elektroniski saskaņo sēdes protokola projektu vai izdara tajā attiecīgus precizējumus. Ja triju darbdienu laikā pēc sēdes protokola projekta nosūtīšanas nav saņemti iebildumi, projektu uzskata par saskaņotu.

22. Konkursa komisijas sēdes protokolā ieraksta šādas ziņas:

22.1. komisijas nosaukums;

22.2. sēdes norises vieta, datums un laiks;

22.3. sēdes vadītāja un dalībnieku vārds un uzvārds;

22.4. šo noteikumu 14. punktā un 16.2. apakšpunktā minēto personu vārds, uzvārds, pārstāvētā institūcija un amats;

22.5. to komisijas locekļu vārds un uzvārds, kuri nepiedalās sēdē;

22.6. sēdes darba kārtības jautājumi;

22.7. komisijas lēmumi;

22.8. komisijas locekļu un uzaicināto personu viedokļi, kas atšķiras no komisijas pieņemtā lēmuma, ja kāds no sēdes dalībniekiem to pieprasa;

22.9. komisijas locekļu paraksts un tā atšifrējums.

23. Konkursa komisija lēmumus pieņem, atklāti balsojot. Ja balsu skaits sadalās līdzīgi, izšķirošā ir konkursa komisijas priekšsēdētāja balss.

24. Konkursa komisija ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vairāk nekā puse no komisijas locekļiem.

25. Konkursa komisijas locekļiem nav tiesību atturēties no balsošanas.

26. Atbildīgā ministrija piecu darbdienu laikā no lēmuma pieņemšanas rakstiski paziņo visiem konkursa dalībniekiem par konkursa komisijas lēmumiem, publicē tos oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un ievieto atbildīgās ministrijas tīmekļa vietnē.

3.2. Konkursa izsludināšanas kārtība

27. Atbildīgā ministrija mēneša laikā pēc tam, kad Ministru kabinets izdevis rīkojumu par laukuma noteikšanu jūrā, izsludina konkursu būvju būvniecībai jūrā Ministru kabineta rīkojumā noteiktajos laukumos (turpmāk – konkurss).

28. Uzaicinājumu piedalīties konkursā (turpmāk – uzaicinājums) publicē laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" un ievieto atbildīgās ministrijas tīmekļa vietnē.

29. Uzaicinājumā norāda šādu informāciju:

29.1. konkursa izsludinātājs (atbildīgā ministrija);

29.2. licences veids;

29.3. konkursa nolikuma publicēšanas vieta un laiks;

29.4. pieteikuma iesniegšanas termiņš;

29.5. cita informācija, kas pretendentiem var būt nepieciešama, lai kvalitatīvi sagatavotu pieteikumu konkursam.

30. Konkursa nolikumu izstrādā konkursa komisija un apstiprina atbildīgais ministrs. Konkursa nolikumā ietver:

30.1. informāciju par konkursa priekšmetu;

30.2. pieteikuma noformēšanas, iesniegšanas un reģistrēšanas kārtību;

30.3. pretendentu atlases prasības;

30.4. pieteikuma saturu un kvalifikācijas prasības konkursa dalībniekiem;

30.5. pieteikuma derīguma termiņu;

30.6. konkursa nolikuma skaidrošanas kārtību;

30.7. pieteikuma grozīšanas, papildināšanas un atsaukšanas kārtību;

30.8. pieteikumu atvēršanas kārtību;

30.9. pretendenta pieteikuma veidlapu un pretendenta pieredzes apliecinājuma veidlapu atbilstoši tā plānotajam jūras izmantošanas veidam;

30.10. minimālo punktu skaitu, kas jāsaņem, lai konkursa komisija varētu pieņemt lēmumu par licences piešķiršanu;

30.11. pretendenta pieteikumam papildus pievienojamos dokumentus;

30.12. kārtību, kādā pretendenti sazinās ar konkursa komisiju;

30.13. citu informāciju, kas nepieciešama konkursa norisei.

31. Ja konkursa pieteikums atbilst šo noteikumu 1. pielikumā un konkursa nolikumā minētajām prasībām, konkursa komisija to izvērtē, piešķirot punktus atbilstoši šo noteikumu 1. pielikumā minētajiem vērtēšanas kritērijiem.

3.3. Licence laukuma jūrā izmantošanai

32. Atbildīgā ministrija, ievērojot normatīvos aktus par paredzētās darbības akceptēšanas kārtību, iesniedz Ministru kabinetā projektu par licences piešķiršanu laukuma jūrā izmantošanai konkursa uzvarētājam, paredzot tajā licences izmantošanas nosacījumus.

33. Pēc tam kad Ministru kabinets ir pieņēmis lēmumu par licences piešķiršanu laukuma jūrā izmantošanai vai attiecīgā projekta noraidīšanu, atbildīgā ministrija 30 dienu laikā par to informē komersantu.

34. Šo noteikumu 33. punktā minētajā licencē norāda:

34.1. licences izsniegšanas pamatojumu un laukuma jūrā izmantošanas veidu;

34.2. informāciju par licences saņēmēju (komersanta firma, reģistrācijas numurs, reģistrācijas vieta un juridiskā adrese);

34.3. licences darbības laiku;

34.4. laukuma jūrā platību;

34.5. laukuma jūrā koordinātas;

34.6. konkursa uzvarētājam noteiktos pienākumus saskaņā ar šiem noteikumiem un citiem normatīvajiem aktiem.

35. Atbildīgā ministrija triju darbdienu laikā pēc šo noteikumu 33. punktā minētās licences izsniegšanas ievieto savā tīmekļa vietnē informāciju par laukuma jūrā izmantošanai izsniegtajām licencēm.

3.4. Licence laukuma jūrā izpētei

36. Ekonomikas ministrija izsniedz konkursa uzvarētājam licenci laukuma jūrā izpētei mēneša laikā pēc tam, kad Ministru kabinets ir pieņēmis lēmumu piešķirt licenci laukuma jūrā izmantošanai. Izpēte atbilstoši plānotajām darbībām jūrā veicama, ievērojot licencē noteikto izpētes darbu programmu.

37. Izpēti veic komersants par saviem līdzekļiem ne ilgāk kā divus gadus no dienas, kad Ekonomikas ministrija izsniegusi licenci izpētei komersanta iesniegumā norādītajā teritorijā.

38. Komersants ne vēlāk kā mēnesi pirms attiecīgo darbu uzsākšanas iesniedz Ekonomikas ministrijā izpētē veicamo darbu izpildes grafiku, kurā norāda plānotos darbu uzsākšanas un pabeigšanas termiņus.

39. Šo noteikumu 38. punktā minēto grafiku komersants iesniedz vienā eksemplārā, pievienojot tā elektronisku kopiju. Ekonomikas ministrija grafiku elektroniski nosūta Latvijas Jūras administrācijai saskaņošanai.

40. Izpētes darbos iegūto datu īpašnieks ir komersants.

41. Konkursa uzvarētājs mēneša laikā pēc izpētes pabeigšanas Ekonomikas ministrijā iesniedz visus iegūtos datus, paraugus un rezultātu apkopojumu.

42.  Ekonomikas ministrija un citas personas, kas šajos noteikumos noteiktajā kārtībā saņem izpētes darbos iegūtos datus, rīkojas ar tiem atbilstoši Informācijas atklātības likuma 5. panta otrajai daļai un 7. pantam. Komersantam ir tiesības noslēgt līgumu ar minētajām personām par komersantam piederošās ierobežotas pieejamības informācijas nodošanu.

43. Ja izpētes darbi ir saistīti ar kuģu kustību vai gaisa kuģu izmantošanu, komersants pirms attiecīgo darbu veikšanas darbus saskaņo ar Latvijas Jūras administrāciju vai valsts aģentūru "Civilās aviācijas aģentūra".

44. Kuģošanas režīmu ierobežo, kā arī informē par šajos noteikumos noteikto darbu veikšanu jūrā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par Latvijas ūdeņu izmantošanas kārtību un kuģošanas režīmu tajos. Gaisa kuģu izmantošanu ierobežo, kā arī informē par gaisa kuģa izmantošanu šajos noteikumos noteikto darbu veikšanā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par speciālo aviācijas darbu veikšanas kārtību.

45. Ja komersants vēlas veikt papildu izpētes darbus, kas nav norādīti licencē noteiktajā izpētes darbu programmā, tas ne vēlāk kā 30 dienas pirms papildu darbu uzsākšanas iesniedz Ekonomikas ministrijā papildus veicamo darbu programmu un to izpildes grafiku atbilstoši šo noteikumu 38. punktā minētajām prasībām. Komersants 60 dienu laikā pēc izpētes darbu pabeigšanas visus iegūtos datus, paraugus un rezultātu apkopojumu iesniedz Ekonomikas ministrijā.

46. Valsts nodevu par izpētes darbiem jūrā, ko nepieciešams veikt pirms būvju būvniecības, samaksā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

4. Būvniecības ieceres dokumentācija

47. Būvniecības ierosinātājs (konkursa uzvarētājs) pēc licences laukuma jūrā izpētes un ietekmes uz vidi novērtēšanas normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos vienojas ar būvprojekta izstrādātāju atbilstošā būvprojektēšanas jomā par attiecīgajai būvniecības iecerei nepieciešamās dokumentācijas izstrādi.

48. Būvprojekta izstrādātājs būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei var pieaicināt citus būvspeciālistus. Pieaicinātie būvspeciālisti paraksta viņu izstrādāto būvniecības ieceres dokumentāciju.

49. Būvniecības ieceres dokumentāciju izstrādā atbilstoši būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, ievērojot Būvniecības likumā noteiktos būvniecības principus.

50. Ja paredzētajai būvniecībai atbilstoši attiecīgajiem normatīvajiem aktiem ir nepieciešami tehniskie vai īpašie noteikumi, būvniecības ierosinātājs, izstrādājot būvniecības ieceres dokumentāciju, var pieprasīt un saņemt nepieciešamos tehniskos vai īpašos noteikumus no valsts institūcijām, kā arī inženiertīklu īpašniekiem.

51. Būvniecības ieceres dokumentāciju (būvniecības iesniegumu, būvprojektu minimālā sastāvā) izstrādā trijos eksemplāros, bet Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos – četros eksemplāros. Viens eksemplārs tiek glabāts Ekonomikas ministrijā, viens – birojā un pa vienam eksemplāram pie būvniecības ierosinātāja un būvprojekta izstrādātāja. Šā punkta nosacījumi par eksemplāru skaitu neattiecas uz elektroniski sagatavotajiem un iesniegtajiem dokumentiem.

52. Būvniecības ierosinātājs būvniecības iesniegumam (2. pielikums) pievieno būvprojektu minimālā sastāvā, kurš sastāv no:

52.1. būvniecības ierosinātāja pilnvaras, ja iesniegumu iesniedz pilnvarotā persona;

52.2. skaidrojoša apraksta, kurā norādīta informācija par būvniecības ieceres veikšanas vietu, būvniecības veidu, būvdarbu apjomu un veikšanas metodi, būvniecībā radušos atkritumu apsaimniekošanu, to apjomu un pārstrādes vai apglabāšanas vietu;

52.3. projektējamās teritorijas vispārīgā plāna ar būvju piesaisti licences laukumam jūrā (turpmāk – būvprojekta ģenerālplāns) atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:250; M 1:500; M 1:1000) uz jūras dziļuma mērījuma planšetes;

52.4. raksturīgiem griezumiem ar augstuma atzīmēm, izņemot gadījumu, ja būve tiek atjaunota vai nojaukta;

52.5. grafiskajiem dokumentiem ar būves vizuālo risinājumu un augstuma atzīmēm, ja būvei ir paredzēta virsūdens daļa, izņemot inženiertīklu būvniecību un gadījumu, ja būve tiek nojaukta;

52.6. ražotāja gatavā izstrādājuma tehniskās dokumentācijas būvē uzstādāmajām elektroenerģijas ražošanas iekārtām, ja tiek plānots uzstādīt šādas iekārtas;

52.7. rasējumiem, norādot būves kārtu robežas un secību, kā arī skaidrojošu aprakstu, ja būvniecība vai nodošana ekspluatācijā ir paredzēta pa būves kārtām;

52.8. informācijas par konkrētas Eiropas Savienības dalībvalsts normatīvā regulējuma piemērošanu, ja paredzēta būvprojekta izstrāde, piemērojot Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības.

53. Būvprojekts minimālā sastāvā papildus Būvniecības likuma 15. panta pirmās daļas 2. punktā noteiktajam ir saskaņojams ar Latvijas Jūras administrāciju no kuģošanas drošības viedokļa un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par to tehniskā nodrošinājuma pastāvīgu gatavību veikt avārijas seku neatliekamos likvidācijas darbus laukumā jūrā, ja būvdarbu vai būves ekspluatācija var radīt naftas vai bīstamo vai kaitīgo vielu piesārņojuma risku.

54. Personas saskaņojumu noformē uz būvprojekta ģenerālplāna vai kā atsevišķu vienošanos tā, lai no tās izrietētu nepārprotama personas piekrišana būvniecības iecerei.

5. Būvniecības ieceres izskatīšana un būvatļaujā iekļaujamie nosacījumi

55. Saņemot būvniecības iesniegumu, Ekonomikas ministrija Būvniecības likuma 12. panta ceturtās daļas 1. punktā noteiktajā termiņā izskata būvniecības ieceres atbilstību normatīvajiem aktiem un attiecīgajai licencei un pieņem lēmumu atbilstoši Būvniecības likuma 14. panta trešās daļas 1. punktam.

56. Ekonomikas ministrija, pieņemot lēmumu par būvniecības ieceres akceptu saskaņā ar Būvniecības likuma 14. panta trešās daļas 1. punktu, izdod būvatļauju (3. pielikums).

57. Būvatļaujā iekļauj:

57.1. projektēšanas nosacījumus, ietverot:

57.1.1. Ekonomikas ministrijā iesniedzamās būvprojekta daļas;

57.1.2. prasības tehnisko vai īpašo noteikumu saņemšanai no valsts institūcijām;

57.1.3. normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos – citiem dokumentiem, atļaujām vai saskaņojumiem noteiktās prasības;

57.2. būvdarbu uzsākšanas nosacījumus, ietverot:

57.2.1. prasības dokumentiem, kas iesniedzami atbildīgajiem būvspeciālistiem (saistību raksti, autoruzraudzības līgums);

57.2.2. prasības būves būvdarbu procesu fiksēšanai paredzētajiem dokumentiem (būvdarbu žurnāls, autoruzraudzības žurnāls, būvuzraudzības plāns);

57.2.3.  prasības dokumentiem par civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu (būvdarbu veicēja un atbildīgo būvspeciālistu apdrošināšanas polises);

57.2.4. normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos – citiem dokumentiem noteiktās prasības;

57.3. termiņus būvatļaujas nosacījumu izpildei.

58. Ekonomikas ministrija, lemjot par būvatļaujas piešķiršanu, var paredzēt, ka uz būvēm bez maksas jāizvieto Nacionālo bruņoto spēku jūras novērošanas vai glābšanas darbiem nepieciešamā aparatūra. Šajā gadījumā būvprojekts ir saskaņojams ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Izdevumus par aparatūras uzstādīšanu sedz Nacionālie bruņotie spēki.

59. Būvatļaujā iekļautie nosacījumi būvdarbu uzsākšanai izpildāmi divu gadu laikā no atzīmes veikšanas būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi.

60. Valsts nodevu par būvniecību jūrā samaksā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

6. Projektēšana

6.1. Būvprojekta izstrādāšana un tā sastāvs

61. Pēc būvatļaujas saņemšanas pasūtītājs organizē būvatļaujas projektēšanas nosacījumu izpildi. Nepieciešamos tehniskos vai īpašos noteikumus pieprasa attiecīgajām institūcijām, ja tie nav saņemti, izstrādājot būvprojektu minimālā sastāvā.

62. Būvprojektu izstrādā latviešu valodā. Pēc pasūtītāja vēlēšanās būvprojekta tekstuālo daļu var tulkot svešvalodā. Svešvalodā izstrādātā būvprojekta tekstuālā daļa tulkojama latviešu valodā.

63. Būvprojekta izstrādātājs izstrādā būvprojektu tādā apjomā, kāds ir noteikts šajos noteikumos un nepieciešams būvniecības ieceres realizācijai.

64. Saskaņojot ar Ekonomikas ministriju, būvprojektu var izstrādāt, piemērojot Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības. Nav pieļaujama vienlaikus vairāku Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu vai būvnormatīvu piemērošana viena konstruktīvā elementa vai vienas inženiertehniskās sistēmas projektēšanā viena objekta būvprojektā.

65. Būvprojektu, kura izstrādi un īstenošanu Latvijas Republikas teritorijā vismaz 40 % apmērā finansē starptautiskās finanšu institūcijas, Eiropas Savienība vai tās dalībvalstis (ja attiecīgās investīcijas nav jāatmaksā), var izstrādāt, piemērojot investētāja būvnormatīvus, ja tie nav pretrunā ar Eiropas standartizācijas organizācijas standartiem. Uz minēto būvprojektu un to īstenošanu attiecas pārējās Būvniecības likumā un šajos noteikumos noteiktās prasības. Piemērojot investētāja būvnormatīvus, tie nedrīkst pazemināt nacionālajos normatīvajos aktos būvei noteiktās būtiskās prasības.

66. Būvprojektam, izņemot būves nojaukšanas būvprojektu, ir šādas daļas:

66.1. vispārīgā daļa:

66.1.1. būvprojektēšanas uzsākšanai nepieciešamie dokumenti;

66.1.2. licences laukuma jūrā inženierizpētes dokumenti vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos;

66.1.3. skaidrojošs apraksts, kurā norādīta vispārīga informācija par būves tehniskajiem rādītājiem un lietošanas veidu atbilstoši būvju klasifikācijai (norādot klasifikācijas četrciparu kodu);

66.1.4. tehniskie vai īpašie noteikumi;

66.1.5. atļaujas un saskaņojumi;

66.1.6. vispārīgo rādītāju lapa ar būves laukuma koordinātām;

66.1.7. būvprojekta ģenerālplāns atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:250; M 1:500; M 1:1000) uz jūras dziļuma mērījuma planšetes;

66.1.8. savietotais projektējamo inženiertīklu plāns atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:250; M 1:500; M 1:1000) uz jūras dziļuma mērījuma planšetes;

66.2. arhitektūras daļa, izņemot zemūdens būves:

66.2.1. teritorijas vertikālais plānojums;

66.2.2. arhitektūras sadaļa:

66.2.2.1. grafiskie dokumenti ar būves vizuālo risinājumu un augstuma atzīmēm;

66.2.2.2. raksturīgie griezumi ar augstuma atzīmēm;

66.2.2.3. būvizstrādājumu specifikācijas;

66.3. inženierrisinājumu daļa:

66.3.1. būvkonstrukcijas;

66.3.2. būvei nepieciešamie inženiertīkli;

66.3.3. tehniskās shēmas un aprēķini;

66.3.4. būvizstrādājumu specifikācijas;

66.3.5. būvizstrādājumu uzstādīšanas un nostiprināšanas zīmējumi un apraksti;

66.3.6. citi inženierrisinājumi;

66.3.7. vides aizsardzības pasākumi;

66.4. darbu organizēšanas projekts;

66.5. ugunsdrošības pasākumu pārskats, izņemot zemūdens būvi:

66.5.1. apraksts, kas ietver būves ugunsdrošības raksturlielumus;

66.5.2. ģenerālplāna ugunsdrošības risinājumi (būvju izvietošana, ārējo inženiertīklu izbūve, ugunsdzēsības un glābšanas darbu nodrošināšana);

66.5.3. ugunsdrošības prasības būvkonstrukcijām un risinājumiem (piemēram, ugunsbīstamības risku izvērtēšana un ugunsbīstamo zonu apraksts, būvju ugunsnoturības pakāpe, prasības nesošām un norobežojošām būvkonstrukcijām, to ugunsizturības robežas un ugunsreakcijas klase, prasības būvkonstrukciju apdarei, ugunsslodze, dūmu aizsardzības risinājumi, prasības pret uguns un dūmu izplatīšanos ugunsgrēka gadījumā, speciālie ugunsdrošības pasākumi, ņemot vērā būvju īpatnības);

66.5.4. evakuācijas nodrošināšana;

66.5.5. sprādziena aizsardzības risinājumi, ja būve paredzēta sprādzienbīstamas vielas transportēšanai, ražošanai, apstrādei vai ieguvei;

66.5.6. ugunsaizsardzības sistēmas (ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, stacionāra ugunsdzēsības sistēma, ugunsgrēka izziņošanas sistēma, dūmu un karstuma kontroles sistēmas);

66.5.7. inženiertehnisko sistēmu ugunsdrošības risinājumi;

66.5.8. nepārtrauktas elektroapgādes nodrošināšana ugunsaizsardzības sistēmām;

66.5.9. īpašie ugunsdrošības pasākumi ekspluatācijas laikā;

66.6. būves ekspluatācijas instrukcija un būves darbības pārtraukšanas kārtība avārijas vai katastrofas gadījumā;

66.7. būvprojekta ekspertīze.

67. Rūpnieciskās ražošanas būvei papildus būvprojektā ietver tehnoloģisko daļu:

67.1. ražošanas procesu tehnoloģiskās shēmas;

67.2. iekārtu izvietojumu, shēmas un aprakstus;

67.3. ražošanas procesa tehniskos noteikumus vai aprakstus.

68. Būvei, ko finansē no publisko tiesību juridiskās personas, Eiropas Savienības politiku instrumentu vai citas ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļiem, papildus būvprojektā ietver ekonomisko daļu:

68.1. iekārtu, konstrukciju un materiālu aprēķina kopsavilkumu;

68.2. būvdarbu apjomus;

68.3. izmaksu aprēķinu (tāmi).

69. Būves nojaukšanas būvprojektam ir šādas daļas:

69.1. vispārīgā daļa:

69.1.1. būvprojektēšanas uzsākšanai nepieciešamie dokumenti;

69.1.2. zemesgabala inženierizpētes dokumenti vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos;

69.1.3. skaidrojošs apraksts, kurā norādīta vispārīga informācija par būves tehniskajiem rādītājiem un lietošanas veidu atbilstoši būvju klasifikācijai;

69.1.4. tehniskie vai īpašie noteikumi;

69.1.5. atļaujas un saskaņojumi;

69.1.6. vispārīgo rādītāju lapa;

69.1.7. teritorijas sadaļa:

69.1.7.1. būvprojekta ģenerālplāns atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:250; M 1:500; M 1:1000) uz jūras kartes;

69.1.7.2. savietotais demontējamo inženiertīklu plāns atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:250; M 1:500; M 1:1000) uz jūras kartes;

69.1.7.3. teritorijas vertikālais plānojums;

69.2. darbu organizēšanas projekts.

70. Būvprojekta vadītājs uz būvprojekta titullapas un būvprojekta ģenerālplāna, kurā ir arī būvobjektu raksturojošie galvenie rādītāji, ar parakstu apliecina, ka būvprojektā ir iekļautas un izstrādātas visas nepieciešamās daļas atbilstoši būvatļaujā ietvertajiem nosacījumiem (4. pielikums).

71. Būvprojekta daļas vadītājs uz attiecīgās būvprojekta daļas galvenās rasējuma lapas (vispārīgo rādītāju lapas) ar parakstu apliecina, ka būvprojekta daļas risinājumi atbilst Latvijas būvnormatīvu un citu normatīvo aktu, kā arī tehnisko vai īpašo noteikumu prasībām (4. pielikums). Ja būvprojektu izstrādā, piemērojot Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības, būvprojekta daļas vadītājs uz attiecīgās būvprojekta daļas galvenās rasējuma lapas (vispārīgie rādītāji) ar parakstu apliecina, ka būvprojekta daļas risinājumi atbilst Latvijas būvnormatīvu un citu normatīvo aktu un Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskajām, kā arī tehnisko vai īpašo noteikumu prasībām (4. pielikums). Būvprojekta visu daļu vispārīgo rādītāju lapas paraksta būvprojekta vadītājs.

72. Atsevišķas būvprojekta daļas, rasējumu vai teksta tehniskais izstrādātājs paraksta katru izstrādāto rasējuma lapu vai teksta sadaļu. Ja izstrādātājam nav attiecīgā sertifikāta, rasējuma lapas paraksta arī daļas vai būvprojekta vadītājs, kas tās pārbaudījis.

6.2. Darbu organizēšanas projekta saturs

73. Darbu organizēšanas projektu izstrādā visam būvdarbu apjomam (būvprojektam), un tam ir šādas daļas:

73.1. skaidrojošs apraksts;

73.2. būvdarbu ģenerālplāns;

73.3. situācijas plāns, ja būvniecības process paredzēts arī ārpus būvlaukuma;

73.4. darba aizsardzības plāns;

73.5. būvdarbu kalendāra plāns, ja to pieprasa pasūtītājs.

74. Skaidrojošajā aprakstā raksturo vispārējos un speciālos būvniecības apstākļus, iespējamos sarežģījumus un īpatnības, pamato būvdarbu kopējo ilgumu, kā arī norāda svarīgākos vides aizsardzības pasākumus un ieteikumus kvalitātes kontroles nodrošināšanai un organizēšanai būvlaukumā.

75. Būvdarbu ģenerālplānu izstrādā atsevišķiem būvniecības posmiem un tajā atzīmē būvējamās, esošās un pagaidu būves, norādot tām pastāvīgās un pagaidu pieslēgšanās vietas inženiertīkliem, kā arī materiālu un konstrukciju nokraušanas laukumus.

76. Izstrādājot darba organizācijas projektus ekspluatācijā esošas būves pārbūvei vai atjaunošanai, kas jāveic, nepārtraucot tās pamatfunkciju izpildi:

76.1. darbu organizēšanas projektā papildus norāda, kādi darbi kādā secībā veicami, nepārtraucot būves pamatfunkciju, un kādi darbi kādā secībā un kādos termiņos veicami paredzēto pamatfunkciju izpildes pārtraukumos;

76.2. būvdarbu ģenerālplānos norāda būves, kuru funkcionēšana tiek pārtraukta uz laiku vai pilnīgi;

76.3. skaidrojošajā aprakstā norāda pasākumus, kas potenciāli nodrošinās netraucētu būves pamatfunkciju izpildi un būvdarbu veikšanu.

6.3. Būvprojekta atkāpju no tehniskajām prasībām saskaņošana

77. Ja kādas tehnisko vai īpašo noteikumu prasības nevar izpildīt, būvprojekta tehniskie risinājumi saskaņojami ar institūcijām, kuras noteikušas attiecīgās prasības. Atkāpes no tehniskajiem vai īpašajiem noteikumiem saskaņojamas laikus projektēšanas gaitā. Atzīmi par saskaņojumu izdara uz būvprojekta ģenerālplāna vai atbilstoši izmaina tehniskos vai īpašos noteikumus.

78. Ja būvniecību regulējošo normatīvo aktu tehniskās prasības nevar izpildīt, Būvniecības likuma 9. panta trešās daļas noteiktajos gadījumos tās pieļaujams saskaņot ar attiecīgajām valsts un pašvaldību institūcijām. Saskaņošana veicama būvatļaujas projektēšanas nosacījumu izstrādes laikā. Atzīmi par saskaņojumu izdara uz būvprojekta ģenerālplāna.

6.4. Būvprojekta ekspertīze

79. Būvprojekta ekspertīzi, izņemot nojaukšanas būvprojektu, veic visam būvprojektam.

80. Ja risināmi strīdus jautājumi par būvprojekta atbilstību normatīvajiem aktiem un tehniskajos vai īpašajos noteikumos noteiktajām prasībām, būvprojekta ekspertīzi veic par tām būvprojekta daļām vai sadaļām, par kurām būvniecības dalībniekiem radies strīds.

81. Būvprojekta ekspertīzes atzinumu pasūtītājs pievieno būvprojekta dokumentācijai.

6.5. Būvprojekta saskaņošana un izskatīšana

82. Izstrādāto būvprojektu saskaņo pasūtītājs, Latvijas Jūras administrācija (no kuģošanas drošības viedokļa) un citas personas atbilstoši būvatļaujā ietvertajiem projektēšanas nosacījumiem.

83. Izstrādātā būvprojekta oriģinālu trijos eksemplāros (ar atbildīgā būvprojekta izstrādātāja un pasūtītāja oriģināliem parakstiem un saskaņojumiem uz būvobjekta ģenerālplāna rasējuma lapas), bet Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos – četros eksemplāros, ja nepieciešams, ar būvprojekta ekspertīzes atzinumu, iesniedz Ekonomikas ministrijā būvatļaujas projektēšanas nosacījumu izpildes termiņa laikā. Viens eksemplārs tiek glabāts Ekonomikas ministrijā un pa vienam eksemplāram pie pasūtītāja un būvprojekta izstrādātāja vai atbildīgā būvspeciālista attiecīgajā projektēšanas jomā. Šā punkta nosacījumi par eksemplāru skaitu neattiecas uz elektroniski sagatavotajiem un iesniegtajiem dokumentiem.

84. Ekonomikas ministrija izvērtē izstrādātā būvprojekta atbilstību būvatļaujā ietvertajiem projektēšanas nosacījumiem un normatīvajiem aktiem.

85. Ja izpildīti visi projektēšanas nosacījumi, Ekonomikas ministrija Būvniecības likuma 12. panta piektajā daļā noteiktajā termiņā izdara atzīmi būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi. Pēc atzīmes izdarīšanas būvatļaujā būvprojekta viens eksemplārs glabājas Ekonomikas ministrijā.

86. Ja Ekonomikas ministrija konstatē, ka nav izpildīti visi projektēšanas nosacījumi vai nav saņemti visi nepieciešamie saskaņojumi vai atļaujas, tā uzdod pasūtītājam pārstrādāt būvprojektu vai saņemt trūkstošos saskaņojumus vai atļaujas. Izskatītā būvprojekta viens eksemplārs glabājas Ekonomikas ministrijā.

87. Pēc Ekonomikas ministrijas konstatēto trūkumu novēršanas pasūtītājs atkārtoti iesniedz būvprojektu izvērtēšanai Ekonomikas ministrijai būvatļaujas projektēšanas nosacījumu izpildes termiņa laikā.

88. Pēc būvatļaujā ietverto projektēšanas nosacījumu izpildes pasūtītājs iesniedz Ekonomikas ministrijā būvdarbu uzsākšanai nepieciešamos dokumentus.

7. Būvdarbi

7.1. Būvatļaujas būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpilde un būvdarbu veikšanas termiņš

89. Ja būvatļaujā iekļautie būvdarbu uzsākšanas nosacījumi ir izpildīti un pasūtītājs iesniedzis tajā norādītos dokumentus, Ekonomikas ministrija Būvniecības likuma 12. panta piektajā daļā noteiktajā termiņā:

89.1. izdara atzīmi būvatļaujā par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi;

89.2. būvatļaujā norāda pasūtītāja pieprasīto būvdarbu veikšanas ilgumu, bet ne ilgāk par būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas termiņu, izņemot gadījumu, ja būvdarbu veicēja apdrošināšanas līgums ir noslēgts uz gadu par visiem tā veicamajiem būvobjektiem;

89.3. atbilstoši vispārīgajiem būvnoteikumiem būvatļaujā norāda maksimālo būvdarbu veikšanas ilgumu, līdz kuram iespējams pagarināt būvatļauju (būvdarbu veikšanu) un līdz kuram būve nododama ekspluatācijā;

89.4. būvatļaujai pievieno pielikumu (5. pielikums), kurā norāda būvdarbu veicēju un pieaicinātos būvspeciālistus.

90. Ekonomikas ministrija var pagarināt būvdarbu veikšanas ilgumu pēc šo noteikumu 92. vai 93. punktā minēto nosacījumu izpildes.

91. Ja būve, kurai veikts ietekmes uz vidi novērtējums atbilstoši likumam "Par ietekmes uz vidi novērtējumu", nav nodota ekspluatācijā noteiktajā termiņā, pasūtītājam likumā "Par ietekmes uz vidi novērtējumu" noteiktajā kārtībā jāveic sākotnējais ietekmes uz vidi izvērtējums, ja ir mainījušies faktiskie un tiesiskie apstākļi, uz kuru pamata tika uzsākta būvniecība. Ja ir mainījušies faktiskie vai tiesiskie apstākļi, Ekonomikas ministrija var pieņemt lēmumu par jūras plānojumam neatbilstošas būves nojaukšanu.

92. Ja saskaņā ar šo noteikumu 91. punktu ir atkārtoti izvērtēta būvniecības iecere, būvatļauju (būvdarbu veikšanu) pagarina uz Ekonomikas ministrijas noteikto laiku, bet ne ilgāk kā uz trim gadiem, ja Ekonomikas ministrijā ir uzrādīta aktuālā būves kadastrālās uzmērīšanas lieta būvei, kurai normatīvajos aktos ir paredzēta kadastrālā uzmērīšana, un iesniegts būves novietnes uzmērījums, kā arī Ekonomikas ministrijā iesniegta atbilstoša attiecīgā būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polises kopija.

93. Ja būve, kurai nav veikts ietekmes uz vidi novērtējums atbilstoši likumam "Par ietekmes uz vidi novērtējumu", vai tās kārta (ja būvi paredzēts īstenot pa būves kārtām) nav nodota ekspluatācijā noteiktajā termiņā, būvatļauju (būvdarbu veikšanu) pagarina uz pasūtītāja pieprasīto laiku, ja Ekonomikas ministrijā ir uzrādīta aktuālā būves kadastrālās uzmērīšanas lieta būvēm, kurām normatīvajos aktos ir paredzēta kadastrālā uzmērīšana, un iesniegts būves novietnes uzmērījums, kā arī Ekonomikas ministrijā iesniegta atbilstoša attiecīgā būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polises kopija.

94. Būvdarbu laikā var mainīt būvdarbu veicēju vai pieaicināto būvspeciālistu, ja par to informē Ekonomikas ministriju un iesniedz jaunā būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polises kopiju vai jaunā būvspeciālista saistību rakstu un jaunā būvspeciālista profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises kopiju. Jaunais būvdarbu veicējs vai jaunais pieaicinātais būvspeciālists ir tiesīgs uzsākt pienākumu izpildi būvlaukumā pēc jauna būvatļaujas pielikuma (5. pielikums) izsniegšanas.

7.2. Būvdarbu sagatavošana

95. Būvdarbu sagatavošanu uzsāk pēc tam, kad saņemtā būvatļauja kļuvusi neapstrīdama un izpildīti būvatļaujā ietvertie nosacījumi.

96. Būvdarbu sagatavošanu un būvdarbus veic būvdarbu veicējs.

97. Pasūtītāja un būvdarbu veicēja savstarpējās saistības nosaka būvdarbu līgums, kas noslēgts atbilstoši šiem noteikumiem, Latvijas būvnormatīviem un citiem normatīvajiem aktiem un kurā minēti arī būvdarbu sagatavošanas darbi.

98. Pasūtītājs saņem ar būvdarbu veikšanu saistītās atļaujas un pirms būvdarbu uzsākšanas:

98.1. izsniedz būvdarbu veicējam būvprojektu un Ekonomikas ministrijas akceptētās būvatļaujas kopiju ar atzīmi par būvdarbu uzsākšanai izvirzīto nosacījumu izpildi;

98.2. norīko vienu vai vairākus darba aizsardzības koordinatorus, ja būvdarbus veiks vairāk nekā viens būvdarbu veicējs, atbilstoši normatīvajiem aktiem darba aizsardzības jomā.

99. Būvdarbu veicējs nodarbina vienu vai vairākus darba aizsardzības speciālistus vai piesaista kompetento speciālistu vai institūciju atbilstoši normatīvajiem aktiem darba aizsardzības jomā.

100. Ja būvdarbu veicējs noslēdzis būvdarbu līgumus ar atsevišķu būvdarbu veicējiem, viņš izsniedz būvatļaujas kopiju katram atsevišķu būvdarbu veicējam.

101. Būvdarbu sagatavošanas procesā veicami nepieciešamie organizatoriskie pasākumi, kā arī darbi būvlaukumā un ārpus tā, lai nodrošinātu būvdarbu sekmīgu norisi un visu dalībnieku saskaņotu darbību.

102. Būvdarbu veicējs, saņemot būvprojektu, pārliecinās, vai nav nepieciešami detalizētāki rasējumi. Ja būvdarbu veicējs nav pieprasījis detalizētāku rasējumu izstrādi vai pats nav tos izstrādājis, būvdarbu veicējs ir atbildīgs par iespējamām sekām. Detalizētākus rasējumus var izstrādāt arī būvdarbu gaitā, un tie saskaņojami ar būvprojekta izstrādātāju un pasūtītāju.

7.3. Būvdarbu veikšanas dokumentācija

103. Ja būvdarbu laikā nepieciešami citādi risinājumi, nekā paredzēts būvprojektā, to īstenošana pieļaujama pēc būvprojekta izmaiņu veikšanas Būvniecības likumā un vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos.

104. Būvdarbi organizējami un veicami saskaņā ar būvprojektu un tā sastāvā esošo darbu organizēšanas projektu, kā arī darbu veikšanas projektu.

105. Darbu veikšanas projektu, pamatojoties uz būvprojektu, izstrādā būvdarbu veicējs (galvenais būvdarbu veicējs), bet atsevišķajiem un speciālajiem darbiem – atsevišķu būvdarbu veicēji. Darbu veikšanas projekta sastāvdaļas nosaka saskaņā ar normatīvajiem aktiem par darbu veikšanas projektu, bet projekta detalizācijas pakāpi nosaka tā izstrādātājs atkarībā no veicamo darbu specifikas un apjoma.

106. Atkarībā no būvdarbu apjoma un paredzētā būvdarbu ilguma darbu veikšanas projektu izstrādā visai būvei vai būvdarbu ciklam.

107. Ja darbu veikšanas projektu izstrādā atsevišķu būvdarbu veicējs, minētais projekts saskaņojams ar galveno būvdarbu veicēju. Pamatojoties uz būvkomersanta vadītāja izdotu pilnvarojumu, darbu veikšanas projektu apstiprina atsevišķu būvdarbu veicēja būvspeciālists (amatpersona). Būves atjaunošanas vai pārbūves darbu veikšanas projekts saskaņojams arī ar būvprojekta izstrādātāju un pasūtītāju.

108. Darbu veikšanas projektu nodod atbildīgajam būvdarbu vadītājam pirms būvprojektā paredzēto būvdarbu uzsākšanas.

109. Darbu veikšanas projekts ir pieejams būvlaukumā strādājošajiem būvspeciālistiem un kontrolējošām institūcijām.

110. Ierakstus būvdarbu žurnālā būvdarbu vadītājs veic katru darbdienu, un tiem ir jāraksturo faktiskā situācija būvlaukumā. Būvuzrauga un autoruzrauga būvdarbu žurnālā izteiktie iebildumi vai norādījumi ir uzskatāmi par izpildītiem, ja būvuzraugs vai autoruzraugs veicis attiecīgu atzīmi būvdarbu žurnālā. Ierakstus būvdarbu žurnālā veic arī atsevišķu būvdarbu veicēju būvdarbu vadītāji par saviem veiktajiem darbiem.

7.4. Būvdarbu veikšana un kvalitātes kontrole

111. Par darba aizsardzību būvlaukumā atbilstoši kompetencei ir atbildīgs būvdarbu veicēja (galvenā būvdarbu veicēja) atbildīgais būvdarbu vadītājs, bet par atsevišķiem darbu veidiem – atsevišķu būvdarbu veicēju būvdarbu vadītāji. Būvdarbu vadītāji ievēro darba aizsardzības koordinatora norādījumus.

112. Būvdarbu kvalitāte nedrīkst būt zemāka par Latvijas būvnormatīvos un citos normatīvajos aktos vai būvdarbu līgumā noteiktajiem būvdarbu kvalitātes rādītājiem.

113. Būvdarbu kvalitātes kontroles sistēmu katrs būvdarbu veicējs izstrādā atbilstoši savam profilam, veicamo darbu veidam un apjomam. Būvdarbu kvalitātes kontrole ietver:

113.1. būvdarbu veikšanas dokumentācijas, piegādāto materiālu, izstrādājumu un konstrukciju, ierīču, mehānismu un līdzīgu iekārtu sākotnējo kontroli;

113.2. atsevišķu darba operāciju vai darba procesa tehnoloģisko kontroli;

113.3. pabeigtā (nododamā) darba vai būvdarbu cikla (konstrukciju elementa) noslēguma kontroli.

114. Darbi, kuru pārbaude pēc pilnīgas būvdarbu pabeigšanas nav iespējama, pieņemami ar segto darbu aktu uzreiz pēc to izpildes.

115. Pabeigtās nozīmīgās konstrukcijas un segtos darbus, kā arī izbūvētās ugunsdrošības inženiertehniskās sistēmas (ārējā un iekšējā ugunsdzēsības ūdensapgādes sistēma, automātiskā un neautomātiskā ugunsaizsardzības sistēma) pieņem ekspluatācijā ar pieņemšanas aktu (6., 7. un 8. pielikums).

116. Nav pieļaujama būvdarbu turpināšana, ja pasūtītājs vai būvuzraugs (ja tiek veikta būvuzraudzība) un būvdarbu veicēju pārstāvji nav sastādījuši un darbu izpildes vietā parakstījuši segto darbu pieņemšanas aktu. Ja būvuzraugs vai autoruzraugs konstatē veikto darbu neatbilstību būvprojektam vai būvdarbu tehnoloģijas prasībām, turpmākie darbi jāpārtrauc, veicot attiecīgu ierakstu būvdarbu vai autoruzraudzības žurnālā un norādot izpildes termiņu. Darbi turpināmi pēc tam, kad visi parakstījuši attiecīgo segto darbu aktu.

117. Ja būvdarbu gaitā veidojas pārtraukums, kura laikā iespējami ar aktu pieņemto segto darbu bojājumi, pirms būvdarbu atsākšanas veicama atkārtota iepriekš veikto segto darbu kvalitātes pārbaude un sastādāms attiecīgs akts.

118. Pasūtītājs būvdarbu kvalitātes kontrolei vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos pieaicina būvuzraugu.

119. Pasūtītājs pieaicina būvprojekta izstrādātāju autoruzraudzības veikšanai vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos.

120. Pirms uzsākt būvdarbus, pasūtītājs nosūta informāciju par būvdarbu uzsākšanu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, lai nodrošinātu, ka tiek pielāgota to jūras novērošanas sistēma un pilnveidoti plāni glābšanas un meklēšanas darbiem jūrā.

121. Ja būvdarbu veikšana saistīta ar iedarbību uz jūras gultni un var radīt paaugstinātu apdraudējumu, būvdarbu veicējs vai pasūtītājs:

121.1. pirms būvdarbu uzsākšanas saskaņo ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem gultnes drošības pārbaudes nepieciešamību (sprādzienbīstami priekšmeti, piesārņojoši un bīstami nogrimuši objekti utt.);

121.2. kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem veic gultnes drošības pārbaudi;

121.3. ziņo Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par atrastajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem, kā arī par sprādzienbīstamajiem priekšmetiem, kurus nepieciešams iznīcināt;

121.4. slēdz līgumu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par gultnes drošības pārbaudē atrasto militāra rakstura priekšmetu iznīcināšanu un kompensē šo priekšmetu iznīcināšanā izlietotos resursus;

121.5. līdz būvdarbu uzsākšanai saskaņo ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem rīcības plānu, kurš paredz glābšanas tehniskā nodrošinājuma gatavību personālam, kas tiek nodarbināts būvju būvniecības un ekspluatācijas laikā.

122. Ja gultnes drošības pārbaudē ir konstatēti sprādzienbīstami priekšmeti, kuru iznīcināšanai nepieciešams tehniskais aprīkojums, kura nav Nacionālo bruņoto spēku rīcībā, Nacionālie bruņotie spēki 10 dienu laikā pēc šo noteikumu 121.3. apakšpunktā minētā ziņojuma saņemšanas par to rakstiski informē būvdarbu veicēju. Pēc minētās informācijas saņemšanas būvdarbu veicējs sprādzienbīstamo priekšmetu iznīcināšanai piesaista kompetentu personu, ar kuru tas slēdz līgumu par sprādzienbīstamo priekšmetu iznīcināšanu. Līguma projektu pirms tā parakstīšanas būvdarbu veicējs saskaņo ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

7.5. Vides aizsardzības nosacījumi

123. Būvdarbi organizējami un veicami tā, lai kaitējums videi būtu iespējami mazāks. Vides un dabas resursu aizsardzības, sanitārajās un drošības aizsargjoslās būvdarbi organizējami un veicami, ievērojot normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus un prasības. Dabas resursu patēriņam jābūt ekonomiski un sociāli pamatotam.

124. Veicot būves atjaunošanu, pārbūvēšanu vai nojaukšanu, ja iespējams, veic būvniecībā radušos atkritumu pārstrādi un reģenerāciju. Visus būvniecībā radītos atkritumus apsaimnieko atbilstoši normatīvajiem aktiem atkritumu apsaimniekošanas jomā.

7.6. Būves konservācija būvdarbu pārtraukšanas vai apturēšanas gadījumā

125. Būves konservāciju veic, ja pēc būvdarbu pārtraukšanas vai apturēšanas var rasties bīstamība videi, cilvēku dzīvībai vai veselībai vai bīstami bojājumi konstrukcijās.

126. Lēmumu par būvdarbu pārtraukšanu var pieņemt pasūtītājs, par to paziņojot Ekonomikas ministrijai vai birojam. Šo noteikumu 125. punktā noteiktajā gadījumā pirms būvdarbu pārtraukšanas pasūtītājs iesniedz saskaņošanai Ekonomikas ministrijā vai birojā būves konservācijas darbu veikšanas projektu.

127. Būves konservācijas darbu veikšanas projektā norāda:

127.1. nepieciešamo pabeidzamo darbu sarakstu;

127.2. kā tiks novērsts būvkonstrukciju noturības zudums un būves elementu turpmākā bojāšanās;

127.3.  kā tiks novērsta bīstamība cilvēku dzīvībai un veselībai vai videi;

127.4. būves konservācijas darbu veikšanas kalendāra plānu.

128. Ja iestāde, kas nav Ekonomikas ministrija vai birojs, atbilstoši kompetencei ir apturējusi būvdarbus, minētā iestāde par to nekavējoties paziņo Ekonomikas ministrijai vai birojam.

129. Ekonomikas ministrija vai birojs mēneša laikā pēc šo noteikumu 126. un 128. punktā minētās informācijas saņemšanas par būvdarbu pārtraukšanu vai apturēšanu veic objekta apsekošanu un pieņem lēmumu par atļauju pārtraukt būvdarbus, saskaņo būves konservācijas darbu veikšanas projektu vai pieņem lēmumu par būves konservāciju.

130. Ja pēc objekta apsekošanas konstatēta būves konservācijas nepieciešamība, bet pasūtītājs nav iesniedzis Ekonomikas ministrijā vai birojā būves konservācijas darbu veikšanas projektu, Ekonomikas ministrija vai birojs lēmumā par būves konservāciju norāda:

130.1. būves konservācijas iemeslus;

130.2. būves konservācijas nosacījumus (arī pasākumus, kas veicami, lai nodrošinātu būves konstrukciju drošību, stabilitāti un neaizskaramību, kā arī būves konservācijas darbu veikšanas projekta apjomu, ja tas ir nepieciešams);

130.3. termiņu būves konservācijas darbu veikšanas projekta iesniegšanai.

131. Ekonomikas ministrija vai birojs mēneša laikā no būves konservācijas darbu veikšanas projekta saņemšanas, izvērtējot tā atbilstību normatīvo aktu prasībām, saskaņo to vai pieņem lēmumu, kurā norāda konstatētos trūkumus un šo trūkumu novēršanas termiņu.

132. Pēc šo noteikumu 131. punktā minētā lēmuma izpildes pasūtītājs atkārtoti vēršas Ekonomikas ministrijā vai birojā.

133. Veicot būves konservācijas darbus, uz tiem attiecināmas būvdarbu veikšanas prasības, tai skaitā prasības par būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu. Būvdarbu veicēja civiltiesiskā atbildība apdrošināma uz visu konservācijas darbu īstenošanas laiku.

134. Būvdarbi ir uzskatāmi par pārtrauktiem ar dienu, kad Ekonomikas ministrija vai birojs ir pieņēmusi lēmumu par atļauju apturēt būvdarbus vai kad pasūtītājs ir pabeidzis būves konservācijas darbus atbilstoši Ekonomikas ministrijas vai biroja saskaņotajam būves konservācijas darbu veikšanas projektam.

135. Ja pēc būvdarbu pārtraukšanas Ekonomikas ministrija vai birojs konstatē, ka būve var radīt bīstamību videi, cilvēku dzīvībai vai veselībai vai tai ir bīstami bojātas konstrukcijas, Ekonomikas ministrija vai birojs pieņem lēmumu par būves konservāciju šajā nodaļā noteiktajā kārtībā.

136. Ja pēc būvdarbu apturēšanas Ekonomikas ministrija vai birojs konstatē, ka nepieciešama būves konservācija, Ekonomikas ministrija vai birojs pieņem lēmumu par būves konservāciju šajā nodaļā noteiktajā kārtībā.

8. Pieņemšana ekspluatācijā un nojaukšanas darbu pieņemšana

137. Pirms būves pieņemšanas ekspluatācijā vai būves nojaukšanas ierosināšanas būvdarbu veicējs veic būves vai būvlaukuma izpildmērījumu.

138. Pēc pasūtītāja rakstiska pieprasījuma institūcijas, kuras ir izdevušas tehniskos vai īpašos noteikumus, pārbauda un 14 dienu laikā no iesnieguma saņemšanas atbilstoši kompetencei sniedz atzinumu par būves gatavību ekspluatācijai vai būves nojaukšanu, tās atbilstību tehniskajiem noteikumiem un normatīvo aktu prasībām.

139. Ierosinot būves pieņemšanu ekspluatācijā vai nojaukšanas pieņemšanu, pasūtītājs Ekonomikas ministrijā vai Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos – birojā iesniedz šādus dokumentus:

139.1. apliecinājumu par būves gatavību ekspluatācijai vai būves nojaukšanu (9. pielikums);

139.2. būvprojekta izmainītās daļas, kuras būvdarbu veikšanas laikā pieļaujams mainīt saskaņā ar vispārīgajos būvnoteikumos noteikto;

139.3. būves novietnes uzmērījuma plānu ar reljefa un būvju augstumu un dziļuma atzīmēm, izņemot būves nojaukšanu;

139.4. būvlaukuma uzmērījuma plānu, ja būve tiek nojaukta;

139.5. aktuālu kadastrālās uzmērīšanas lietu, ja attiecīgā būve atbilstoši normatīvajiem aktiem tiek kadastrāli uzmērīta;

139.6. šo noteikumu 138. punktā minēto institūciju atzinumus;

139.7. nozīmīgo konstrukciju un segto darbu pieņemšanas aktus, izņemot būves nojaukšanu;

139.8. būvdarbu žurnālu;

139.9. būvprojektā paredzēto tehnoloģisko iekārtu, speciālo sistēmu un iekārtu pārbaudes protokolus un pieņemšanas aktus, kā arī atbilstību apliecinošu dokumentāciju, izņemot būves nojaukšanu;

139.10. iebūvēto būvizstrādājumu atbilstību apliecinošu dokumentāciju;

139.11. autoruzraudzības žurnālu, ja būvdarbu laikā ir veikta autoruzraudzība normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā;

139.12. būvprojekta izstrādātāja atzinumu par veikto būvdarbu atbilstību būvprojektam, ja nav veikta autoruzraudzība;

139.13. būvuzrauga pārskatu par būvuzraudzības plāna izpildi, ja būvdarbu laikā ir veikta būvuzraudzība normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

140. Šo noteikumu 139.1., 139.2., 139.3., 139.4., 139.6., 139.12., 139.13. un 139.14. apakšpunktā minēto dokumentu kopijas pasūtītājs nodod glabāšanā Ekonomikas ministrijas vai biroja arhīvā.

141. Būvdarbus pieņem Ekonomikas ministrija vai birojs. Birojs pieņemšanas darbā pieaicina Ekonomikas ministrijas amatpersonu. Ja ekspluatācijā tiek nodota zivsaimniecības nozarei nepieciešama būve, pieņemšanas darbā pieaicina Zemkopības ministrijas amatpersonu. Pieaicinātā Ekonomikas ministrijas vai Zemkopības ministrijas amatpersona paraksta aktu par būves pieņemšanu ekspluatācijā vai nojaukšanas darbu pieņemšanu.

142. Pasūtītājs, pieaicinot būvdarbu veicēju vai tā pilnvarotu pārstāvi, uzrāda būvvaldei vai birojam būvi vai būvlaukumu.

143. Ekonomikas ministrijas vai biroja uzdevums ir novērtēt būves gatavību ekspluatācijai vai nojaukšanai, pamatojoties uz Ekonomikas ministrijā vai birojā iesniegtajiem šo noteikumu 139. punktā minētajiem dokumentiem, kā arī atbilstību normatīvajiem aktiem būvniecības jomā un būvprojektam.

144. Ekonomikas ministrijai vai birojam, pieņemot būvi ekspluatācijā vai pieņemot nojaukšanu, ir tiesības pieaicināt būvuzraugu un būvprojekta izstrādātāju. Pieaicinātais būvuzraugs vai būvprojekta izstrādātājs paraksta aktu par būves pieņemšanu ekspluatācijā vai nojaukšanas pieņemšanu.

145. Ekonomikas ministrija vai birojs nav tiesīgs pieņemt būvi ekspluatācijā vai būves nojaukšanu, ja kāda no šo noteikumu 138. punktā minētajām institūcijām nav sniegusi pozitīvu atzinumu par būves gatavību pieņemšanai ekspluatācijā vai būves nojaukšanu.

146. Būves kārtu var pieņemt ekspluatācijā, ja tās būvdarbi ir pilnīgi pabeigti un ir veikti visi attiecīgajai būves kārtai paredzētie ugunsdrošības, darba aizsardzības un vides aizsardzības pasākumi.

147. Pārbūvējamas un atjaunojamas būves inženiertīklus, par kuru izbūvi izsniegta ar attiecīgo būvi vienota būvatļauja, atļauts pievienot ekspluatācijā esošiem inženiertīkliem un uzsākt to ekspluatāciju, pirms saņemts akts par būves pieņemšanu ekspluatācijā (turpmāk – akts) (10. pielikums), ja par attiecīgo inženiertīklu gatavību pieņemšanai ekspluatācijā atbilstoši būvprojektam un izpilddokumentācijai ir parakstīti šo noteikumu 138. punktā minētie atzinumi.

148. Ekonomikas ministrija vai birojs 14 dienu laikā no apliecinājuma par būves gatavību ekspluatācijai vai nojaukšanu saņemšanas, saskaņojot ar pasūtītāju būves vai būvlaukuma uzrādīšanas termiņu, ar aktu pieņem veiktos būvdarbus vai, ja būve nojaukta, izdot izziņu par būves neesību (11. pielikums), vai pieņem lēmumu par konstatētajām atkāpēm.

149. Aktā norāda ar pasūtītāju un būvdarbu veicēju saskaņotu termiņu, kurā pasūtītājs var prasīt, lai būvdarbu veicējs par saviem līdzekļiem novērš būvdarbu defektus (trūkumus), kas atklājušies pēc būvdarbu pieņemšanas. Minētais termiņš, skaitot no akta parakstīšanas, nedrīkst būt mazāks par pieciem gadiem.

150. Aktu sastāda trijos eksemplāros, bet, ja būvi pieņem ekspluatācijā birojs, – četros eksemplāros. Divus eksemplārus izsniedz pasūtītājam, pa vienam eksemplāram glabājas Ekonomikas ministrijas arhīvā un birojā. Šā punkta nosacījumi par eksemplāru skaitu neattiecas uz elektroniski sagatavotajiem un iesniegtajiem dokumentiem.

151. Ja, pamatojoties uz vienu būvprojektu un būvatļauju, ekspluatācijā tiek pieņemtas vairākas būves, akta sesto sadaļu "Būves tehniski ekonomiskie rādītāji" aizpilda katrai būvei atsevišķi.

152. Būve ir uzskatāma par pieņemtu ekspluatācijā pēc akta parakstīšanas.

153. Būve uzskatāma par nojauktu pēc izziņas parakstīšanas par būves neesību.

154. Ja veiktie būvdarbi neatbilst akceptētajai iecerei vai būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, Ekonomikas ministrija vai birojs lēmumā par konstatētajām atkāpēm norāda konstatētās atkāpes no būvatļaujas vai būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un šo atkāpju novēršanas termiņu.

155. Pēc šo noteikumu 154. punktā minētajā lēmumā norādīto atkāpju novēršanas pasūtītājs atkārtoti vēršas Ekonomikas ministrijā vai birojā. Ja pasūtītājs ir novērsis konstatētās atkāpes, Ekonomikas ministrija vai birojs ar aktu pieņem būvi ekspluatācijā vai izdod izziņu par būves neesību.

9. Licences izsniegšana būvju ekspluatācijai

156. Ekonomikas ministrija piecu darbdienu laikā no akta parakstīšanas izsniedz konkursa uzvarētājam licenci būvju ekspluatācijai.

157. Šo noteikumu 156. punktā minētajā licencē norāda:

157.1. licences izsniegšanas pamatojumu, norādot apliecinājuma par būves gatavību ekspluatācijai un akta pieņemšanas datumu un numuru;

157.2. licences darbības laiku;

157.3. licences pagarināšanas kārtību;

157.4. licences saņēmējam noteiktos pienākumus saskaņā ar šiem noteikumiem un citus nosacījumus.

158. Valsts nodevu par būvju ekspluatāciju jūrā samaksā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

159. Būvi pēc darbības pilnīgas izbeigšanas vai licences par tiesībām izmantot licences laukumu jūrā anulēšanas par saviem līdzekļiem nojauc pasūtītājs (konkursa uzvarētājs) vai tā tiesību pārņēmējs. Būves nojaukšanai personai nepieciešama būvatļauja.

10. Licences laukuma jūrā izmantošanai apturēšana vai anulēšana

160. Atbildīgā ministrija pieņem lēmumu apturēt vai anulēt licenci laukuma jūrā izmantošanai uz laiku līdz 12 mēnešiem, ja tā konstatē, ka netiek pildīti licencē minētie pienākumi vai pārkāpti nosacījumi un normatīvo aktu prasības.

161. Licenci laukuma jūrā izmantošanai anulē, ja licences adresāts:

161.1. būvatļaujā norādītajā termiņā nav uzsācis būvju ekspluatāciju;

161.2. izmanto jūras teritoriju tādā veidā, kāds nav noteikts licencē;

161.3. atkārtoti nepilda licencē minētos pienākumus vai pārkāpj nosacījumus vai normatīvo aktu prasības.

162. Licenci laukuma jūrā izmantošanai aptur, ja:

162.1. licences adresāts pārkāpj licencē minētos nosacījumus vai normatīvo aktu prasības;

162.2. laukuma jūrā izmantošana rada draudus cilvēka veselībai vai videi.

163. Ja šo noteikumu 160. punktā minētajā lēmumā ir noteikts, ka licences darbība apturēta līdz konstatēto trūkumu vai pārkāpumu novēršanai, pēc tam, kad saņemta informācija par trūkumu novēršanu, atbildīgā ministrija pieņem lēmumu atjaunot licences darbību laukuma jūrā izmantošanai.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis 

1.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

Pretendentu vērtēšanas pamatkritēriji

1. Zivsaimniecības nozarē nepieciešamo iekārtu ierīkošanai un ekspluatācijai vai būvju būvniecībai un ekspluatācijai Latvijas Republikas iekšējos jūras ūdeņos, teritoriālajā jūrā un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā noteikti šādi pretendentu vērtēšanas kritēriji:

Nr.
p. k.
Kritēriju grupa Kritērijs Punktu skaits
1.1. Pieredze saldūdens un jūras akvakultūras audzētavu izveidē un ekspluatācijā Pieredze jūras akvakultūras audzētavu izveidē vairāk nekā 5 gadi 10
Pieredze jūras akvakultūras audzētavu izveidē 5 gadi un mazāk 8
Pieredze tikai saldūdens akvakultūras audzētavu izveidē vairāk nekā 5 gadi 5
Pieredze tikai saldūdens akvakultūras audzētavu izveidē 5 gadi un mazāk 3
Nav 0
1.2. Videi draudzīgu tehnoloģiju izmantošana Tiks izmantotas videi draudzīgas tehnoloģijas 10
Tiks izmantotas videi daļēji draudzīgas tehnoloģijas 5
Netiks izmantotas videi draudzīgas tehnoloģijas 0
1.3. Veterināro prasību nodrošināšana Plānotas papildu darbības akvakultūras dzīvnieku slimību profilaksei un monitoringam 5
Nodrošinātas minimālās prasības 0
1.4. Audzējamās sugas Vietējas izcelsmes sugas 10
Svešzemju sugas 5
Ģenētiski modificētas un triploīdās sugas 0
1.5. Kuģošanas drošības nodrošināšana Plānoti pasākumi papildus obligāti noteiktajiem 5
Nodrošinātas minimālās prasības 0
1.6. Cilvēku drošība jūrā Plānoti pasākumi papildus obligāti noteiktajiem 5
Nodrošinātas minimālās prasības 0

2. Energoapgādei un iepriekš neminētai komercdarbībai nepieciešamo būvju būvniecībai un ekspluatācijai Latvijas Republikas iekšējos jūras ūdeņos, teritoriālajā jūrā un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā noteikti šādi pretendentu vērtēšanas kritēriji:

Nr.
p. k.
Kritēriju grupa Kritērijs Punktu skaits
2.1. Pieredze energoapgādei un iepriekš neminētai komercdarbībai nepieciešamo būvju izveidē un ekspluatācijā jūrā vai uz sauszemes Pieredze energoapgādei un iepriekš neminētai komercdarbībai nepieciešamo būvju izveidē jūrā vairāk nekā 5 gadi 10
Pieredze energoapgādei un iepriekš neminētai komercdarbībai nepieciešamo būvju izveidē jūrā 5 gadi un mazāk 8
Pieredze energoapgādei un iepriekš neminētai komercdarbībai nepieciešamo būvju izveidē tikai uz sauszemes vairāk nekā 5 gadi 5
Pieredze energoapgādei un iepriekš neminētai komercdarbībai nepieciešamo būvju izveidē tikai uz sauszemes 5 gadi un mazāk 3
Nav 0
2.2. Videi draudzīgu tehnoloģiju izmantošana Tiks izmantotas videi draudzīgas tehnoloģijas 10
Tiks izmantotas videi daļēji draudzīgas tehnoloģijas 5
Netiks izmantotas videi draudzīgas tehnoloģijas 0
2.3. Kuģošanas drošības nodrošināšana Plānoti pasākumi papildus obligāti noteiktajiem 5
Nodrošinātas minimālās prasības 0
2.4. Cilvēku drošība jūrā Plānoti pasākumi papildus obligāti noteiktajiem 5
Nodrošinātas minimālās prasības 0

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis 

2.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

Ekonomikas ministrijai

Būvniecības iesniegums

Būvniecības ierosinātājs  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds vai juridiskās personas nosaukums)
   
  (fiziskās personas kods vai juridiskās personas reģistrācijas numurs)
   
  (dzīvesvietas vai juridiskā adrese, tālruņa numurs)
   
  (elektroniskā pasta adrese)
Lūdzu izskatīt iesniegumu    
  (būves nosaukums)
    būvniecībai/nojaukšanai.

1. Būvniecības veids (vajadzīgo atzīmēt):

jauna būvniecība   ierīkošana pārbūve   atjaunošana;
restaurācija   nojaukšana novietošana  

2. Ziņas par būvniecības ieceres objektu:

2.1. būves paredzētais/esošais lietošanas veids  
  (atbilstoši būvju klasifikācijai)
2.2. būves apbūves laukums (m2)  
2.3. būves augstums (m)  
2.4. būves dziļums (m)  
2.5. būves materiāls  
2.6. būves kadastra apzīmējums (esošām)  
2.7. nojaukšanas metode (nojaukšanas gadījumā)  
2.8. būvniecībā radīto atkritumu apsaimniekošana (nojaukšanas gadījumā)
2.9. būvniecībā radīto atkritumu apjoms (nojaukšanas gadījumā)
2.10. būvniecībā radīto atkritumu pārstrādes un apglabāšanas vieta (nojaukšanas gadījumā)
2.11. teritorijas sakārtošanas veids (nojaukšanas gadījumā)  
2.12. būves īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs un/vai lietotājs
   
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs)

3. Ziņas par skarto nekustamo īpašumu vai tā daļu:

3.1. nekustamā īpašuma kadastra numurs  
3.2. būves, zemes vienības vai zemes vienības daļas kadastra apzīmējums

4. Ziņas par būvniecības finansējuma avotu:

 privātie līdzekļi

 publisko tiesību juridiskās personas līdzekļi

 Eiropas Savienības politiku instrumentu līdzekļi

 citi ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļi

5. Pilnvarotā persona  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, tālruņa numurs e-pasta adrese vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, tālruņa numurs)
Juridiskās personas norādītā kontaktpersona  
  (vārds, uzvārds,
personas kods, tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese)
6. Būvprojekta minimālajā sastāvā izstrādātājs
(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, būvkomersanta reģistrācijas apliecības numurs)
7. Būvprojekta izstrādātāja sniegtā informācija par plānoto būvprojekta sastāvu, to nepieciešamo daļu, sadaļu izstrādi
 
8. Informācija par konkrētas Eiropas Savienības dalībvalsts normatīvā regulējuma piemērošanu, ja paredzēta būvprojekta izstrāde, piemērojot Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības
 
(Eiropas Savienības dalībvalsts)

9. Būvprojekta izstrādātāja apliecinājums:

Risinājumi atbilst būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un vietējās pašvaldības saistošajiem noteikumiem.

Būvprojekta izstrādātājs      
  (paraksts)   (datums)

10. Atbildi uz iesniegumu un būvatļauju vēlos saņemt (vajadzīgo atzīmēt):

 pa pastu uz iesniegumā norādīto adresi

 elektroniski uz elektroniskā pasta adresi (atbilstoši Paziņošanas likuma 9. panta otrajai daļai)

 personīgi Ekonomikas ministrijā

11. Pieprasījumu par papildu informācijas (dokumentu) iesniegšanu un/vai lēmumu
par atbildes sniegšanas termiņa pagarināšanu sūtīt elektroniski uz elektroniskā pasta adresi  ________________________________________

12. Būvniecības ierosinātāja apliecinājumi:

Apliecinu, ka pievienotie dokumenti (kopijas) ir autentiski, patiesi un pilnīgi.

Būvniecības ierosinātājs      
  (vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)

13. Pielikumā – iesniegtie dokumenti (vajadzīgo atzīmēt):

 būvprojekts minimālā sastāvā uz __________ lp.

 būvniecības ierosinātāja pilnvara (ja iesniegumu iesniedz pilnvarota persona) uz __________ lp.

 citi dokumenti: _____________________________ uz ___________ lp.

Būvniecības ierosinātājs      
  (vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)

Aizpilda Ekonomikas ministrija

14. Atzīme par būvniecības ieceres akceptu

Būvatļaujas numurs _________________________ , datums ___________________________

Ekonomikas ministrijas darbinieks  
  (amats)
(vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)

15. Lēmums par atteikšanos izdot būvatļauju

Lēmuma numurs _______________________ , datums _______________________

Ekonomikas ministrijas darbinieks  
  (amats)
(vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)

Piezīmes.

1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

2. Būvniecības iesnieguma attiecīgās ailes paplašina, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 3.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

Ekonomikas ministrija

Būvatļauja Nr.______

Izdota  
  (būvniecības ierosinātāja (pasūtītājs) – fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,
 
dzīvesvietas adrese, tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese vai
 
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, tālruņa numurs)
    būvniecībai/nojaukšanai.
(objekta (būves) nosaukums)  

1. Būvniecības veids (vajadzīgo atzīmēt):

 jauna būvniecība  ierīkošana  pārbūve
atjaunošana  nojaukšana  novietošana

2. Ziņas par būvniecības ieceres objektu:

2.1. būves paredzētais/esošais lietošanas veids  
  (atbilstoši būvju klasifikācijai)
2.2. būves apbūves laukums (m2)  
2.3. būves augstums (m)  
2.4. būves dziļums (m)  
2.5. būves materiāls  
2.6. būves kadastra apzīmējums (esošām)  
2.7. nojaukšanas metode (nojaukšanas gadījumā)  
2.8. būvniecībā radīto atkritumu apsaimniekošana (nojaukšanas gadījumā)
2.9. būvniecībā radīto atkritumu apjoms (nojaukšanas gadījumā)
2.10. būvniecībā radīto atkritumu pārstrādes un apglabāšanas vieta (nojaukšanas gadījumā)
2.11. teritorijas sakārtošanas veids (nojaukšanas gadījumā)
2.12. būves īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs un/vai lietotājs
   
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs)

 

3. Ziņas par skarto nekustamo īpašumu vai tā daļu:

3.1. nekustamā īpašuma kadastra numurs  
3.2. būves, zemes vienības vai zemes vienības daļas kadastra apzīmējums
   

4. Būvprojekta izstrādātājs
   
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, sertifikāta numurs vai
 
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, būvkomersanta reģistrācijas apliecības numurs)
5. Jūras plānojumā noteiktā jūras atļautā izmantošana
6. Būvdarbu īstenošanas vietas pārbaude  
(apsekošanas datums)
Atzinums par būves pārbaudi  
  (numurs un datums)

Projektēšanas nosacījumi

7. Projektēšanas nosacījumi (vajadzīgo atzīmēt):

7.1.   tehniskie vai īpašie noteikumi un to izdevēju saskaņojumi:
  7.1.1. ar valsts institūcijām:
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  7.1.2. ar inženiertīklu turētājiem:
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
7.2.   tehniskie vai īpašie noteikumi, ja nav nepieciešams saskaņojums no to izdevēja:
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
7.3.   citu institūciju saskaņojumi:
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
  (nosaukums, adrese, kontaktinformācija)
7.4.  būvprojekta sastāvs:
   vispārīgā daļa
   arhitektūras daļa
   inženierrisinājumu daļa
   darbu organizēšanas projekts
   ugunsdrošības pasākumu pārskats
   tehnoloģiskā daļa
   ekonomiskā daļa
7.5.   būvprojekta izstrāde, piemērojot  
  (Eiropas Savienības dalībvalsts)
nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības
7.6.   būvprojekta ekspertīze  
7.7.   prasības būvniecības atkritumu apsaimniekošanai  
7.8.   citas prasības atbilstoši jūras plānojumā noteiktajam
7.9.   būvspeciālistu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana:
   būvprojekta izstrādātājam
   būvprojekta vadītājam
   būvprojekta ekspertam
8. Projektēšanas nosacījumu izpildes termiņš  
  (datums)

Būvdarbu uzsākšanas nosacījumi

9. Būvdarbu uzsākšanas nosacījumi

Ekonomikas ministrijā iesniedzamie dokumenti (vajadzīgo atzīmēt):

 izstrādāts un saskaņots būvprojekts

 informācija par būvprojekta īstenošanas kopējām izmaksām

 informācija par būvdarbu veicēju (juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

 būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polises kopija

 būvdarbu žurnāls

 atbildīgā būvdarbu vadītāja un būvdarbu vadītāju saistību raksti

 atbildīgā būvuzraugu un būvuzraugu saistību raksti

 atbildīgo būvspeciālistu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises kopijas

 būvuzraudzības plāns

 autoruzraudzības līgums

 autoruzraudzības žurnāls

 informācija par darba aizsardzības koordinatoru (vārds, uzvārds, personas kods, tālruņa numurs), ja būvdarbus veic vairāk nekā viens būvdarbu veicējs

 citi dokumenti, ja to paredz normatīvie akti __________________________________

________________________________________________________________________

Ekonomikas ministrijas atzīmes un lēmumi

10. Atzīme par projektēšanas nosacījumu izpildi  
  (datums)

Pēc atzīmes izdarīšanas par projektēšanas nosacījumu izpildi būvdarbu uzsākšanas nosacījumi jāizpilda divu gadu laikā.

Ekonomikas ministrijas atbildīgā amatpersona  
  (amats)
(vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)
11. Atzīme par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi  
  (datums)
Ekonomikas ministrijas atbildīgā amatpersona  
  (amats)
     
(vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)

12. Pēc atzīmes izdarīšanas par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi maksimālais būvdarbu veikšanas ilgums ir ________________________ gadi

12.1. būvdarbi veicami līdz  
  (datums)
12.2. būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polisē norādītais apdrošināšanas periods
12.3. inženierbūves nodošana ekspluatācijā veicama līdz  
  (datums)
Ekonomikas ministrijas atbildīgā amatpersona  
  (amats)
(vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)
Šo būvatļauju (administratīvo aktu) mēneša laikā pēc tā spēkā stāšanās var apstrīdēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā
                        .
(iestādes nosaukums, adrese)
13. Būvatļauja pagarināta līdz  
  (datums)
Ekonomikas ministrijas atbildīgā amatpersona  
  (amats)
     
(vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)

Piezīmes.

1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

2. Būvatļaujas attiecīgās ailes paplašina, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 4.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

Apliecinājumu paraugi

I. Būvprojekta vadītāja apliecinājums

Šajā būvprojektā ir iekļautas un izstrādātas visas nepieciešamās daļas atbilstoši būvatļaujā ietvertajiem nosacījumiem.

Būvprojekta vadītājs      
    (vārds, uzvārds, sertifikāta numurs)
(datums)    (paraksts)

II. Būvprojekta daļas vadītāja apliecinājums

Šī būvprojekta __________________________________________ daļas risinājumi atbilst Latvijas būvnormatīvu un citu normatīvo aktu, kā arī tehnisko vai īpašo noteikumu prasībām.

Būvprojekta daļas vadītājs      
    (vārds, uzvārds, sertifikāta numurs)
(datums)    (paraksts)

III. Būvprojekta daļas vadītāja apliecinājums1

Šī būvprojekta __________________________________________ daļas risinājumi atbilst Latvijas būvnormatīvu un citu normatīvo aktu un Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskajām, kā arī tehnisko vai īpašo noteikumu prasībām.

Būvprojekta daļas vadītājs      
    (vārds, uzvārds, sertifikāta numurs)
     
(datums)    (paraksts)

Piezīmes.

1. 1Aizpilda, ja būvprojekts izstrādāts, piemērojot Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības;

2. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 5.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

Ekonomikas ministrijas

  būvatļaujas Nr.   pielikums Nr.  
(datums)   (numurs)   (kārtas numurs)
1. Būvdarbu veicējs  
  (juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs,
būvkomersanta apliecības reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, tālruņa numurs)

2. Pieaicinātie būvspeciālisti:

2.1. atbildīgais būvdarbu vadītājs  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs)
2.2. būvdarbu vadītājs  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, būvkomersanta reģistrācijas apliecības numurs)
2.3. atbildīgais būvuzraugs  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, būvkomersanta reģistrācijas apliecības numurs)
2.4. būvuzraugs  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, būvkomersanta reģistrācijas apliecības numurs)
2.5. atbildīgais autoruzraugs  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, būvkomersanta reģistrācijas apliecības numurs)
2.6. autoruzraugs  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, būvkomersanta reģistrācijas apliecības numurs)
2.7. darba aizsardzības koordinators  
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, tālruņa numurs)
Ekonomikas ministrijas atbildīgā amatpersona  
  (amats)
     
(vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)

Piezīmes.

1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

2. Būvatļaujas pielikuma attiecīgās ailes paplašina, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 6.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

Nozīmīgo konstrukciju pieņemšanas akts

___________. gada _______. __________________

1. Objekta nosaukums  
2. Konstrukcijas nosaukums  
3. Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,
dzīvesvietas adrese un tālruņa numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese un tālruņa numurs)

4. Komisijas sastāvs:

4.1.  Būvdarbu veicējs/atbildīgais būvdarbu vadītājs
(vārds, uzvārds, amats, sertifikāta numurs)
4.2. Būvprojekta izstrādātājs/autoruzraugs
(vārds, uzvārds, amats, sertifikāta numurs)
4.3. Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)/būvuzraugs
(vārds, uzvārds, amats, sertifikāta numurs)
5. Komisija veica apskati (ārējo pārbaudi) un kvalitātes pārbaudi konstrukcijām, kuras izpildījis

6. Komisija konstatēja:

6.1. Pieņemšanai uzrādītas šādas konstrukcijas:  
  (konstrukciju uzskaitījums un īss raksturojums)
(konstrukciju uzskaitījums un īss raksturojums)
6.2. Darbi izpildīti saskaņā ar  
  (būvprojekta izstrādātāja vārds un uzvārds vai
juridiskās personas nosaukums un būvprojekta nosaukums un rasējuma numurs)
6.3. Konstrukcijās lietoti šādi materiāli, konstrukcijas un izstrādājumi:
(norādīt sertifikātus vai citus kvalitāti apliecinošus dokumentus)

6.4. Darba gaitā novirzes no būvprojekta nav/ir pieļautas (nevajadzīgo svītrot).

Pieļautās novirzes saskaņotas ar  
  (attiecīgā institūcija,
rasējuma numurs un saskaņošanas datums)

7. Komisijas lēmums:

Darbi ir veikti atbilstoši būvprojektam, būvnormatīviem un standartiem, un tie ir pieņemti.

Būvdarbu veicēja pārstāvis  
  (vārds, uzvārds, paraksts)
Būvprojekta izstrādātāja pārstāvis  
  (vārds, uzvārds, paraksts)
Būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) pārstāvis (būvuzraugs)  
  (vārds, uzvārds, paraksts)

Piezīme. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 7.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

Segto darbu pieņemšanas akts

___________. gada _______. __________________

1. Objekta nosaukums  
   
2. Darba nosaukums  
3. Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,
dzīvesvietas adrese un tālruņa numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese un tālruņa numurs)

 

4. Komisijas sastāvs:

4.1.  Būvdarbu veicējs/atbildīgais būvdarbu vadītājs
(vārds, uzvārds, amats, sertifikāta numurs)
4.2. Būvprojekta izstrādātājs/autoruzraugs
(vārds, uzvārds, amats, sertifikāta numurs)
4.3. Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)/būvuzraugs
(vārds, uzvārds, amats, sertifikāta numurs)
5. Komisija veica apskati (ārējo pārbaudi) un kvalitātes pārbaudi segtajiem darbiem, kurus izpildījis
   

6. Komisija konstatēja:

6.1. Pieņemšanai uzrādīts  
  (īss darba raksturojums)
6.2. Darbi izpildīti saskaņā ar  
  (būvprojekta izstrādātāja vārds un uzvārds vai
juridiskās personas nosaukums un būvprojekta nosaukums un rasējuma numurs)
6.3. Veicot darbus, lietoti šādi materiāli, konstrukcijas un izstrādājumi:
 
(norādīt sertifikātus vai citus kvalitāti apliecinošus dokumentus)
6.4. Darba gaitā novirzes no būvprojekta nav/ir pieļautas (nevajadzīgo svītrot).
Pieļautās novirzes saskaņotas ar  
  (attiecīgā institūcija,
rasējuma numurs un saskaņošanas datums)

7. Komisijas lēmums:

Darbi ir veikti atbilstoši būvprojektam, būvnormatīviem un standartiem, un tie ir pieņemti.

Būvdarbu veicēja pārstāvis  
  (vārds, uzvārds, paraksts)
Būvprojekta izstrādātāja pārstāvis  
  (vārds, uzvārds, paraksts)
Būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) pārstāvis (būvuzraugs)  
  (vārds, uzvārds, paraksts)

Piezīme. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 8.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

Ugunsdrošībai nozīmīgas inženiertehniskās sistēmas pieņemšanas akts

___________. gada _______. __________________

1. Objekta nosaukums    
     
2. Inženiertehniskās sistēmas nosaukums  
3. Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,
dzīvesvietas adrese un tālruņa numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese un tālruņa numurs)

4. Komisijas sastāvs:

4.1. Būvdarbu veicējs/atbildīgais būvdarbu vadītājs
(vārds, uzvārds, amats, sertifikāta numurs)
4.2. Būvprojekta izstrādātājs/autoruzraugs
(vārds, uzvārds, amats, sertifikāta numurs)
4.3. Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)/būvuzraugs
(vārds, uzvārds, amats, sertifikāta numurs)
5. Komisija veica darbu kvalitātes un darbspējas pārbaudi sistēmai, kuru ierīkoja
(juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs un juridiskā adrese vai
fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs un dzīvesvietas adrese)

6. Komisija konstatēja:

6.1. Pieņemšanai uzrādīta  
  (sistēma kopumā vai sistēmas montāžas kārta)
6.2. Sistēma ierīkota saskaņā ar  
  (būvprojekta attiecīgās sadaļas izstrādāšanas
datums, nosaukums, numurs, rasējuma numurs)
un sistēmā izmantoto iekārtu, ierīču un materiālu tehnisko specifikāciju.

6.3. Sistēmā samontētas šādas pamata iekārtas, ierīces un materiāli:

Nr.p. k. Nosaukums Tips, marka Mērvienība Skaits Piezīmes
1.          
2.          
3.          

7. Izmaiņas saskaņotajā sistēmas tehniskajā projektā nav/ir pieļautas (nevajadzīgo svītrot). Pieļautās novirzes saskaņotas ar

(attiecīgā institūcija, rasējuma numurs un saskaņošanas datums,
norādīt kādi kompensējošie pasākumi ir veikti)

8. Aktam pievienota šāda dokumentācija (vajadzīgo atzīmēt):

 sistēmas iekārtu un ierīču tehniskās pases

 sistēmas iekārtu, ierīču un materiālu atbilstības deklarācijas

 sistēmas ekspluatācijas dokumentācija (instrukcija)

 cita tehniskā dokumentācija, kas raksturo sistēmu un tās darbības parametrus (vajadzīgo ierakstīt) _________________________

9. Komisijas lēmums:

  ir izbūvēta atbilstoši
(sistēma kopumā vai sistēmas montāžas kārta)  

būvprojektam, būvnormatīviem un standartiem. Sistēma ir pieņemta un gatava ekspluatācijai.

Būvdarbu veicēja pārstāvis  
  (vārds, uzvārds, paraksts)
Būvprojekta izstrādātāja pārstāvis  
  (vārds, uzvārds, paraksts)
Būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) pārstāvis (būvuzraugs)  
  (vārds, uzvārds, paraksts)

Piezīme. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis 

9.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

APLIECINĀJUMS
par būves gatavību ekspluatācijai/būves nojaukšanu

(nevajadzīgo svītrot)

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,
dzīvesvietas adrese un tālruņa numurs
vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese un tālruņa numurs)
paziņo, ka  
  (būves nosaukums)
būvdarbi/nojaukšanas darbi (nevajadzīgo svītrot), kas veikti, pamatojoties uz būvatļauju Nr._______, ko
  izsniegusi Ekonomikas ministrija, ir pabeigti.  
(datums)    

1. Ziņas par uzbūvēto objektu:

1.1. būves paredzētais/esošais lietošanas veids (kods)  
  (atbilstoši būvju klasifikācijai)
1.2. būves raksturlielumi  
1.3. būves materiāls (izņemot nojaukšanu)  
1.4. būves kadastra apzīmējums  
1.5. būves īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs
   
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs)

2. Ziņas par skarto nekustamo īpašumu vai tā daļu:

2.1. nekustamā īpašuma kadastra numurs  
2.2. zemes vienības, būves kadastra apzīmējums  

3. Ziņas par būvniecību:

3.1. būvniecības sākta   un pabeigta  
  (datums)    (datums)
3.2. veiktie būvdarbi atbilst būvprojektam, ko izstrādājis
(būvprojekta izstrādātājs vārds, uzvārds, sertifikāta numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, būvkomersanta reģistrācijas apliecības numurs)

3.3. izmaiņas un atkāpes saskaņotajā būvprojekta ir/nav pieļautas (nevajadzīgo svītrot). Pieļautās izmaiņas un atkāpes saskaņotas noteiktā kārtībā un atzīmētas tehniskajā dokumentācijā

3.4. būvprojekta īstenošanā piedalījušies šādi būvniecības dalībnieki:

3.4.1. būvdarbu veicējs  
  (juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs,
būvkomersanta apliecības reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, tālruņa numurs)
3.4.2. atbildīgais būvdarbu vadītājs  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs)
3.4.3. būvuzraugs (ja tiek veikta būvuzraudzība)  
   
(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs)
3.4.4. būvprojekta izstrādātājs (ja tiek veikta autoruzraudzība)
   
(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs)
3.5. būvniecībā radīto atkritumu apsaimniekošanu veica
   
(atkritumu apsaimniekotāja nosaukums)

4. Apliecina, ka:

4.1. būve ir gatava pieņemšanai ekspluatācijā/ir nojaukta (nevajadzīgo svītrot)

4.2. visi būvniecībā radušies atkritumi ir apsaimniekoti atbilstoši normatīvajiem aktiem par atkritumu apsaimniekošanu

4.3. būvprojektā paredzētās tehnoloģiskās iekārtas, speciālās sistēmas un iekārtas ir uzstādītas, pārbaudītas un noregulētas atbilstoši būvprojektam un normatīvajiem aktiem būvniecībā (izņemot nojaukšanu)

4.4. inženiertīkli, speciālās sistēmas un iekārtas ir demontētas atbilstoši būvprojektam – ja būve tiek nojaukta

4.5. pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā _____ gadu laikā atklājušos būvdarbu defektus būvdarbu veicējs novērsīs par saviem līdzekļiem

4.6. būvniecības kopējās izmaksas ir __________ euro, to skaitā publisko tiesību juridiskās personas, Eiropas Savienības politiku instrumentu vai citas ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļi – ____________ euro

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)      
  (vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)
Būvdarbu veicējs      
  (vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)
Atbildīgais būvdarbu vadītājs      
  (vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)
Būvuzraugs (ja tiek veikta būvuzraudzība)
       
(vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)
Būvprojekta izstrādātājs      
  (vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)

Piezīmes.

1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

2.  Apliecinājuma attiecīgās ailes paplašina, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis
10.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

AKTS

par ______________________________________________________________
(būves nosaukums un būves kadastra apzīmējums)
___________________________________________ pieņemšanu ekspluatācijā

     
(akta sastādīšanas vieta)   (datums)

1. Būvniecības vieds (vajadzīgo atzīmēt):

 jauna būvniecība ierīkošana pārbūve
atjaunošana novietošana  

 

2. Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,
dzīvesvietas adrese un tālruņa numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese un tālruņa numurs)

3. Pieņemšanas darbu veic Ekonomikas ministrija/Būvniecības valsts kontroles birojs (nevajadzīgo svītrot):

3.1. būvinspektors  
  (vārds, uzvārds, būvniecības kontroles tiesību apliecības numurs)
3.2. pašvaldības arhitekts  
  (vārds, uzvārds, sertifikāta numurs)
3.3. cita amatpersona  
  (vārds, uzvārds, amats)

4. Pieņemšanas darbā pieaicināti (pēc Ekonomikas ministrijas/Būvniecības valsts kontroles biroja (nevajadzīgo svītrot) uzaicinājuma):

4.1. būvuzraugs  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs)
4.2. būvprojekta izstrādātājs  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs)
4.3. būvdarbu veicējs  
  (juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs,
būvkomersanta apliecības reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, tālruņa numurs)
4.4. cita amatpersona  
  (specialitāte, amats, vārds, uzvārds)

5. Būvvalde/Būvniecības valsts kontroles birojs (nevajadzīgo svītrot) iepazinās ar:

5.1. tās rīcībā nodotu būvprojektu  _________ sējumos;

5.2. būvdarbu izpildi un būvdarbu izpildes dokumentāciju:

5.2.1. būvdarbu žurnālu Nr._________________

5.2.2. autoruzraudzības žurnālu Nr.___________

5.2.3. nozīmīgo konstrukciju un segto darbu pieņemšanas aktiem uz ______ lp. ___________ sējumā(-os);

5.2.4. būvuzrauga pārskatu par būvuzraudzības plāna izpildi uz __________ lp.

6. Ekonomikas ministrija/Būvniecības valsts kontroles birojs (nevajadzīgo svītrot) izvērtēja:

6.1. būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) apliecinājumu par būves gatavību ekspluatācijai

6.2. šādu valsts, pašvaldību un citu institūciju atzinumus:

6.2.1.        atzinums Nr.______ uz lp._______
  (institūcija)   (datums)  
6.2.2.        atzinums Nr.______ uz lp._______
  (institūcija)   (datums)  
6.2.3.        atzinums Nr.______ uz lp._______
  (institūcija)   (datums)  
6.2.4.        atzinums Nr.______ uz lp._______
  (institūcija)   (datums)  
6.2.5.        atzinums Nr.______ uz lp._______
  (institūcija)   (datums)  
6.3. būvprojekta izstrādātāja    atzinumu Nr.____________ uz ____________ lp.
    (datums)    

7. Ekonomikas ministrija/Būvniecības valsts kontroles birojs (nevajadzīgo svītrot) uzklausīja pieņemšanas darbā pieaicinātās amatpersonas un speciālistus un konstatēja:

7.1. būvdarbi veikti, pamatojoties uz būvatļauju Nr.___________________, ko  
  (datums)
 izsniegusi Ekonomikas ministrija  
7.2. būvniecības sākta   un pabeigta  
  (datums)    (datums)
7.3. būve atbilst būvprojektam, ko izstrādājis  
(būvprojekta izstrādātāja vārds, uzvārds, sertifikāta numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, būvkomersanta reģistrācijas apliecības numurs)

7.4. Izmaiņas un atkāpes saskaņotajā būvprojektā nav/ir pieļautas (nevajadzīgo svītrot). Pieļautās izmaiņas un atkāpes saskaņotas noteiktā kārtībā un atzīmētas tehniskajā dokumentācijā

8. Būves tehniski ekonomiskie rādītāji:

8.1. būve:

8.1.1. būves lietošanas veids ______________________________________________________

8.1.2. būves garums ___________________________________________ m;

8.1.3. būves augstums ___________________________________________ m;

8.1.4. būves dziļums ___________________________________________ m;

8.1.5. būves virsūdens daļa ___________________________________________ m;

8.1.6. būves zemūdens daļa ___________________________________________ m;

8.1.7. citi parametri ___________________________________________ ;

8.1.8.  būves tehniskais raksturojums:

Nr.
p. k.
Būves lietošanas veids (kods atbilstoši būvju klasifikācijai) Konstrukciju materiāls Šķērsgriezums (mm) Daudzums (m)

8.1.9. inženiertehniskais aprīkojums (vajadzīgo atzīmēt):

8.1.9.1. elektroapgāde:

   centralizētā

   autonomā (   vēja     ūdens     saules     cita)

8.1.9.2 drošības sistēmas:

   aizsargsignalizācijas sistēma;

   ārkārtas apstākļu apziņošanas sistēma

8.1.9.3. cits aprīkojums:

    (norādīt atbilstošo)
    (norādīt atbilstošo)
    (norādīt atbilstošo)

 

8.2. ārējie inženiertīkli:

8.2.1. inženiertīklu lietošanas veids ___________________________________________

8.2.2. trases kopgarums ___________________________________________  m

8.2.3. inženiertīklu tehniskais raksturojums:

Nr.
p. k.
Inženiertīklu lietošanas veids (kods atbilstoši būvju klasifikācijai) Konstrukciju materiāls Šķērsgriezums (mm) Daudzums (m)

9. Būvniecības kopējās izmaksas (pēc būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) apliecinājuma) ir ______________________ euro, t. sk. būvdarbu izmaksas _________________ euro.

10. Inženiertīkli un iekārtas pārbaudītas un atzītas par derīgām ekspluatācijai ar attiecīgiem atzinumiem, kas pievienoti šim aktam.

11. Iekārtas uzbūvētas, samontētas, noregulētas, izmēģinātas un pieņemtas ar attiecīgiem dokumentiem, kas pievienoti šim aktam.

12. Atliktie būvdarbi jāpabeidz šādā apjomā un termiņos:

Nr.
p. k.
Darba nosaukums Mērvienība Daudzums Pabeigšanas termiņš
1.
2.
3.

13. Pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā ____ gadu laikā atklājušos būvdarbu defektus galvenais būvdarbu veicējs novērsīs par saviem līdzekļiem.

14. Būvvalde/Būvniecības valsts kontroles birojs (nevajadzīgo svītrot) ierosina atzīt

(būves nosaukums)

par derīgu ekspluatācijai.

15. Par būvi ir ierosināta tiesvedība (apstrīdēta būvatļauja) _______________________________ tiesā, lietas numurs __________________________.

16. Pieņemšanas akts sastādīts _____________ eksemplāros. Izpilddokumentācija nodota glabāšanai

.
Būvinspektors  
  (vārds, uzvārds, paraksts)
Pašvaldības arhitekts  
  (vārds, uzvārds, paraksts)
Cita amatpersona  
  (vārds, uzvārds, paraksts)

Pieaicinātie:

būvuzraugs      
  (vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)
autoruzraugs      
  (vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)
       
(specialitāte, amats, vārds, uzvārds, paraksts)

Ar aktu iepazinās:

būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)      
  (vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)
būvdarbu veicējs       
  (vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)

Piezīmes.

1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

2. Akta 8.2. punktu aizpilda atbilstoši situācijai, ja vienlaikus ar būvi tiek izbūvēti arī ārējie inženiertīkli.

3. Ja būve tiek pārbūvēta vai atjaunota, akta 8. punktu aizpilda tādā apjomā, kas raksturo būvē veiktās izmaiņas.

4. Akta attiecīgās ailes paplašina, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 11.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
noteikumiem Nr.631

IZZIŅA
par būves neesību

          ar
(būves nosaukums)  
kadastra apzīmējumu ________________ (ja tāds piešķirts), kas atrodas ___________________________________________, ir nojaukta. 

1. Ziņas par nojaukto būvi:

1.1. būves īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs vai lietotājs
   
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs)
1.2. būves grupa  
  (atbilstoši vispārīgajiem būvnoteikumiem)
1.3. būves lietošanas veids  
  (atbilstoši būvju klasifikācijai)
2. Ziņas par nekustamo īpašumu, kurā nojaukta būve:
2.1. nekustamā īpašuma kadastra numurs  
2.2. zemes vienības kadastra apzīmējums  

3. Ziņas par būvniecību:

3.1. būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)  
  (fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,
dzīvesvietas adrese un tālruņa numurs vai
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese un tālruņa numurs)

3.2. būvdarbi veikti, pamatojoties uz (vajadzīgo atzīmēt):

  paskaidrojuma rakstu Nr. _____________
  (datums)  
  būvatļauju Nr. _____________
  (datums)  
3.3. objekts apsekots      
  (datums)    
Ekonomikas ministrijas/Būvniecības valsts kontroles biroja atbildīgā amatpersona
       
(amats)
(vārds, uzvārds, paraksts)   (datums)

Piezīme. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!