Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2014. gada 16. janvāra likums "Grozījumi Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.01.2014., Nr. 17 https://www.vestnesis.lv/op/2014/17.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Likums

Grozījums likumā "Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās"

Vēl šajā numurā

24.01.2014., Nr. 17

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 16.01.2014.

OP numurs: 2014/17.7

2014/17.7
RĪKI

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā

Izdarīt Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2005, 14.nr.; 2007, 15.nr.; 2008, 5.nr.; 2009, 3., 6., 15., 21.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 38., 101.nr.; 2011, 80.nr.; 2013, 193.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 3.panta trešo daļu ar 4.1 punktu šādā redakcijā:

"41) Ministru kabineta tiesības noteikt personu, tai skaitā privātpersonu (turpmāk — Ministru kabineta noteikta institūcija), kura, sākot ar 2014.gada 1.martu, īsteno deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu — zemes izpirkuma (pirkuma) līgumu slēgšanu, šo līgumu izpildes kontroli un neizpirktās zemes nodošanu pašvaldības īpašumā;".

2. Papildināt 4.pantu ar sesto daļu šādā redakcijā:

"(6) Privātpersonas izdevumi, kas saistīti ar šajā likumā tai deleģētā valsts pārvaldes uzdevuma izpildi — zemes izpirkuma (pirkuma) līgumu slēgšanu, šo līgumu izpildes kontroli un neizpirktās zemes nodošanu pašvaldības īpašumā —, tiek segti Ministru kabineta noteiktajā kārtībā no pakalpojuma ieņēmumiem un rezerves fonda līdzekļiem, kas izveidots, pamatojoties uz likumu "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju"."

3. 23.pantā:

papildināt pantu ar 11.daļu šādā redakcijā:

"(112) Ministru kabinets nosaka institūciju, kura, sākot ar 2014.gada 1.martu, valsts vārdā slēdz lauku zemes izpirkuma (pirkuma) līgumus un kontrolē šo līgumu izpildi.";

papildināt divpadsmito daļu ar jaunu trešo teikumu šādā redakcijā:

"Šādā gadījumā, sākot ar 2014.gada 1.martu, zemes izpirkuma (pirkuma) līgumu ar bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem slēdz tā Ministru kabineta noteiktā institūcija, kura nodrošina zemes izpirkšanas (pirkšanas) procesu.";

papildināt četrpadsmito daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Sākot ar 2014.gada 1.martu, attiecīgo pieņemšanas un nodošanas aktu paraksta institūcija, kuru saskaņā ar šā panta 11.2 daļu noteicis Ministru kabinets."

4. 24.pantā:

papildināt pantu ar 4.1 daļu šādā redakcijā:

"(41) Ministru kabinets nosaka institūciju, kura, sākot ar 2014.gada 1.martu, valsts vārdā slēdz pilsētu zemes izpirkuma (pirkuma) līgumus un kontrolē šo līgumu izpildi.";

papildināt piekto daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Sākot ar 2014.gada 1.martu, attiecīgo pieņemšanas un nodošanas aktu paraksta institūcija, kuru saskaņā ar šā panta 4.daļu noteicis Ministru kabinets."

5. Papildināt 25.panta 1.1 daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Šādā gadījumā, sākot ar 2014.gada 1.martu, zemes izpirkuma (pirkuma) līgumu ar bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem slēdz tā institūcija, kuru saskaņā ar 23.panta 11.2 daļu noteicis Ministru kabinets."

6. Papildināt 26.panta 1.1 daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Šādā gadījumā, sākot ar 2014.gada 1.martu, zemes izpirkuma (pirkuma) līgumu ar bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem slēdz tā institūcija, kuru saskaņā ar 24.panta 4.1 daļu noteicis Ministru kabinets."

7. 27.pantā:

izteikt piekto daļu šādā redakcijā:

"(5) Piešķirtos privatizācijas sertifikātus likumā "Par privatizācijas sertifikātiem" noteiktajā kārtībā ieskaita privatizācijas sertifikātu kontā, ja konta atvēršanai vai papildus piešķirto privatizācijas sertifikātu ieskaitīšanai nepieciešamos dokumentus sertifikātu saņēmējs iesniedzis personai, kurai Ministru kabinets saskaņā ar likuma "Par privatizācijas sertifikātiem" 3.1 pantu ir deleģējis valsts pārvaldes uzdevumu apkalpot privatizācijas sertifikātu kontu (turpmāk — privatizācijas sertifikātu kontu turētājs), četru mēnešu laikā pēc tam, kad attiecīgie pašvaldības dokumenti un personas, kurai Ministru kabinets saskaņā ar likuma "Par privatizācijas sertifikātiem" 3.1 pantu ir deleģējis valsts pārvaldes uzdevumu administrēt privatizācijas sertifikātu apriti, apstiprinātās ziņas iesniegtas privatizācijas sertifikātu kontu turētājam.";

izteikt septīto daļu šādā redakcijā:

"(7) Strīdus, kas rodas saistībā ar šā panta piekto daļu, izskata Ekonomikas ministrija. Ekonomikas ministrijas lēmumu var pārsūdzēt tiesā."

8. 28.pantā:

izteikt pirmās daļas 2.punktu šādā redakcijā:

"2) tiesības dzēst privatizācijas sertifikātus ir ieguvusi pēc 2005.gada 30.septembra vai pēc 2007.gada 31.augusta, bet pēc tam 12 mēnešu laikā nav vērsusies pie privatizācijas sertifikātu kontu turētāja un nav veikusi saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem privatizācijas sertifikātu dzēšanai paredzētās darbības.";

izteikt otrās daļas 2.punktu šādā redakcijā:

"2) tiesības dzēst privatizācijas sertifikātus ir ieguvusi pēc 2005.gada 30.septembra vai pēc 2007.gada 31.augusta, bet pēc tam 12 mēnešu laikā nav vērsusies pie privatizācijas sertifikātu kontu turētāja un nav veikusi saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem privatizācijas sertifikātu dzēšanai paredzētās darbības."

9. Aizstāt 32.panta ceturtajā daļā vārdus "valsts akciju sabiedrību "Latvijas Hipotēku un zemes banka"" ar vārdiem un skaitļiem "valsts akciju sabiedrību "Latvijas Hipotēku un zemes banka" vai šā likuma 23.panta 11.2 daļā vai 24.panta 4.1 daļā minēto institūciju".

10. Izteikt 37.panta pirmās daļas 6.punktu šādā redakcijā:

"6) par lēmumu, ko pieņēmusi valsts akciju sabiedrība "Latvijas Hipotēku un zemes banka" vai tā Ministru kabineta noteiktā institūcija, kura nodrošina zemes izpirkšanas (pirkšanas) procesu;".

11. Pārejas noteikumos:

papildināt 46.punktu ar teikumu šādā redakcijā:

"Sākot ar 2014.gada 1.martu, maksimālo norēķinu termiņu ir tiesīga pagarināt tā institūcija, kuru saskaņā ar šā likuma 23.panta 11.2 daļu vai 24.panta 4.1 daļu noteicis Ministru kabinets.";

papildināt pārejas noteikumus ar 51.punktu šādā redakcijā:

"51. Līdz brīdim, kad Ministru kabinets nosaka institūciju, kura pildīs šajā likumā noteikto valsts pārvaldes uzdevumu — nodrošināt zemes izpirkšanas (pirkšanas) procesu —, šajā likumā noteiktos uzdevumus veic valsts akciju sabiedrība "Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum"."

Likums stājas spēkā 2014.gada 1.februārī.

Likums Saeimā pieņemts 2014.gada 16.janvārī.

Valsts prezidents A.Bērziņš

Rīgā 2014.gada 24.janvārī

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!