Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Pārtikas un veterinārais dienests
Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors publicē rīkojumus par karantīnas teritorijas noteikšanu un rīkojumus par karantīnas atcelšanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Pārtikas un veterinārā dienesta 2014. gada 7. augusta rīkojums Nr. 213 "Par Āfrikas cūku mēra karantīnas teritorijas noteikšanu Madonas novada Ļaudonas un Kalsnavas pagastos, Krustpils novada Variešu pagastā un Pļaviņu novada Aiviekstes pagastā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 8.08.2014., Nr. 155 https://www.vestnesis.lv/op/2014/155.27

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr.211

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "KULDĪGAS ŪDENS" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem Kuldīgas pilsētā un Priedaines ciemā, Kurmāles pagastā, Kuldīgas novadā

Vēl šajā numurā

08.08.2014., Nr. 155

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Pārtikas un veterinārais dienests

Veids: rīkojums

Numurs: 213

Pieņemts: 07.08.2014.

OP numurs: 2014/155.27

2014/155.27
RĪKI

Pārtikas un veterinārā dienesta rīkojumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums Nr.213

Rīgā 2014.gada 7.augustā

Par Āfrikas cūku mēra karantīnas teritorijas noteikšanu Madonas novada Ļaudonas un Kalsnavas pagastos, Krustpils novada Variešu pagastā un Pļaviņu novada Aiviekstes pagastā

Sakarā ar to, ka tika konstatēta meža cūku saslimšana ar Āfrikas cūku mēri (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" 2014. gada 7. augusta testēšanas pārskats Nr. DZ-2014-V-55178.01), Birzītēs, Ļaudonas pagasta Madonas novadā, pamatoties uz Ministru kabineta 2004. gada 17. februāra noteikumu Nr. 83 "Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība" 65. punktu, X nodaļu, EK Lēmumu 2003/422/EK, kas apstiprina Āfrikas cūku mēra diagnostikas rokasgrāmatu, nosaku:

1. Apstiprināt Āfrikas cūku mēra (turpmāk tekstā – ĀCM) karantīnas teritoriju (inficēto teritoriju), kurā ietilpst šādas administratīvās teritorijas: Madonas novada Ļaudonas un Kalsnavas pagasti, Krustpils novada Variešu pagasts un Pļaviņu novada Aiviekstes pagasts.

2. Aizliegts no novietnēm, kas atrodas karantīnas teritorijā (inficētajā teritorijā) (saskaņā ar šī rīkojuma 1. punktu) izvest cūkas (t.sk. nebrīvē audzētas meža cūkas) bez Pārtikas un veterinārā dienesta (turpmāk tekstā – PVD) valsts veterinārā inspektora izsniegtas, atļaujas.

3. Aizliegts no novietnēm, kas atrodas inficētajā teritorijā (saskaņā ar šī rīkojuma 1. punktu) izvest cūku spermu, olšūnas vai embrijus.

4. Aizliegts organizēt medības bez PVD inspektora piedalīšanās.

5. Karantīnas teritorijā (inficētajā teritorijā) nomedītajām vai atrastajām beigtām meža cūkām aizliegts veikt eviscerāciju, ādas novilkšanu vai to sadalīšanu bez saskaņošanas ar PVD inspektoru.

6. Aizliegts laist pārtikas apritē meža cūku gaļu, kas iegūta šī rīkojuma 1. punktā minētajā teritorijā.

7. Aizliegts novietnē ienest nošautu vai atrastu beigtu mežacūku ķermeņus vai to līķus, vai jebkādu citu inficētu materiālu vai priekšmetu (medību apģērbs, apavi, medību inventārs utt.), kas var būt infekcijas izplatītājs.

8. Visas personas, kuras ir atradušas beigtas meža cūkas vai to ķermeņa daļas, nekavējoties informēt PVD.

9. Visām tām personām, kurām ir bijusi saskare ar meža cūkām, veikt higiēnas pasākumus ĀCM ierosinātāja izplatīšanās samazināšanai.

10. Cūku īpašniekiem vai turētājiem:

10.1. pie novietņu ieejām vai izejām novietot ar piemērotiem dezinfekcijas šķīdumiem piesūcinātus paklājus;

10.2. turēt visus dzīvniekus tikai to atrašanās vietās vai izolēt citā, mežacūkām nepieejamā vietā;

10.3. nodrošināt apstākļus, kas ierobežotu mežacūku piekļūšanu materiāliem vai priekšmetiem (lopbarība, novietnes inventārs utt.), kuri var nonākt saskarē ar mājas cūkām;

10.4. izveidot un uzglabāt reģistru, uzskaitot cūku skaitu pa grupām – sivēnus līdz 30 kg dzīvsvarā, cūkas virs 30 kg dzīvsvarā, sivēnmātes un kuiļus.

11. Personām, kuras skar šajā rīkojumā noteiktie pienākumi, sadarboties un nodrošināt noteiktajās teritorijās iespēju PVD inspektoriem veikt uzraudzību un citus nepieciešamos pasākumus, nekavējoties pēc PVD inspektora pieprasījuma.

12. Publicēt šo rīkojumu oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

13. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

14. Kontroli par rīkojuma izpildi paturu sev.

Pielikumā: ĀCM karantīnas teritorija.

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora pienākumu izpildītājs E.Oļševskis

 

 

Pielikums
2014.gada 7.augusta Valsts galvenā pārtikas
un veterinārā inspektora rīkojumam Nr.213

ĀCM karantīnas (inficētā) teritorija

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!