Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un tās padotībā esošas iestādes publicē informāciju par izveidotajiem mikroliegumiem īpaši aizsargājamo sugu un biotopu aizsardzībai likumos noteiktajos dabas rezervātos un nacionālajos parkos.

Oficiālajā izdevumā publicē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izdotos rīkojumus par:

  • nelikumīgu domes izdoto saistošo noteikumu vai to atsevišķu punktu apturēšanu;
  • nelikumīgu domes izdoto saistošo noteikumu vai to atsevišķu punktu atzīšanu par spēku zaudējušiem;
  • domes priekšsēdētāja atstādināšanu no amata. Domes priekšsēdētājs uzskatāms par atstādinātu no amata pienākumu pildīšanas ar dienu, kad publicēts ministra rīkojums.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 2014. gada 15. janvāra paziņojums "Par Babītes novada pašvaldības 2012.gada 26.septembra saistošo noteikumu Nr.15 "Par pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā Babītes novadā" atsevišķu punktu atzīšanu par spēku zaudējušiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.01.2014., Nr. 12 https://www.vestnesis.lv/op/2014/12.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi

Par Daugavpils pilsētas domes 2002.gada 12.septembra saistošo noteikumu Nr.7 "Celtniecības atkritumu apsaimniekošanas noteikumi Daugavpils pilsētā" atzīšanu par spēku zaudējušiem

Vēl šajā numurā

17.01.2014., Nr. 12

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Veids: paziņojums

Pieņemts: 15.01.2014.

OP numurs: 2014/12.4

2014/12.4
RĪKI

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas paziņojumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra paziņojums

Rīgā 2014.gada 15.janvārī

Par Babītes novada pašvaldības 2012.gada 26.septembra saistošo noteikumu Nr.15 "Par pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā Babītes novadā" atsevišķu punktu atzīšanu par spēku zaudējušiem

1. Babītes novada dome 2012.gada 25.jūlijā pieņēma saistošos noteikumus Nr.15 "Par pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā Babītes novadā" (turpmāk – saistošie noteikumi Nr.15).

Saistošo noteikumu Nr.15 3.punkts paredzēja, ka Babītes novada pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) Sociālo lietu komiteja viena mēneša laikā izskata personu iesniegumus un dokumentus par palīdzības dzīvokļa jautājumu risināšanā (turpmāk – palīdzība) sniegšanu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un saistošajiem noteikumiem Nr.15 un sagatavo vienu no šādiem dokumentiem: 1) atzinumu par palīdzības sniegšanu un dzīvojamās telpas piešķiršanu, par kura apstiprināšanu lemj pašvaldības dome; 2) atzinumu par atteikumu sniegt personai palīdzību, kuru pašvaldības dome pieņem Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistošo noteikumu Nr.15 5.punkts paredzēja, ka pašvaldība ir tiesīga sniegt palīdzību personai, kura vismaz piecus gadus ir deklarējusi savu dzīvesvietu Babītes novada administratīvajā teritorijā un kuras ģimenes īpašumā nav dzīvošanai derīga dzīvojamā māja, dzīvojamā telpa vai cits nekustamais īpašums vairāk kā 10 ha platībā, kā arī pēdējo 10 gadu laikā nav pārdevusi vai kā citādi atsavinājusi un darījuma rezultātā zaudējusi lietošanas tiesības uz attiecīgo nekustamo īpašumu, izņemot saistošo noteikumu 9., 11.4., 11.6., 12.6. un 13.punktā noteiktajos gadījumos.

Saistošo noteikumu Nr.15 11.9.apakšpunkts paredzēja, ka saistošo noteikumu Nr.15 11.3.1.-11.3.3.apakšpunktā minētajām personām ierādāms sociālais dzīvoklis.

Saistošo noteikumu Nr.15 23.punkts paredzēja, ka papildus saistošo noteikumu Nr.15 22.punktā noteiktajam pašvaldības dome vai pašvaldības Sociālo lietu komiteja ir tiesīga pieņemt lēmumu atteikt palīdzību, vienlaikus atceļot arī iepriekš pieņemto atzinumu vai lēmumu par palīdzības sniegšanu, šādos gadījumos: 1) ja persona atsakās no palīdzības, iesniedzot par to attiecīgu iesniegumu; 2) persona sniegusi nepatiesas ziņas par apstākļiem, kuri bijuši par pamatu palīdzības sniegšanai; 3) zuduši apstākļi, kas bijuši par pamatu palīdzības sniegšanai šai personai; 4) persona pēc pašvaldības pieprasījuma nav iesniegusi dokumentus, kas apliecina tiesības saņemt saistošajos noteikumos Nr.15 noteikto palīdzību; 5) personai sniegta palīdzība, bet persona novilcina palīdzības sniegšanas procesu, nepamatoti atsakoties no vismaz trim dzīvojamo telpu īres piedāvājumiem; 6) ja personai pieder cits nekustamais īpašums, no kura var gūt ikmēneša ienākumus; 7) ja darba spējīga persona pirms palīdzības lūgšanas ilgāk kā deviņus mēnešus nestrādā algotu darbu un nav reģistrējusies kā bezdarbnieks Nodarbinātības valsts aģentūrā.

2. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – ministrija) saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 45.panta otro daļu izvērtēja saistošo noteikumu Nr.15 tiesiskumu un nosūtīja pašvaldībai 2012.gada 3.septembra atzinumu Nr.17-1e/12343, kurā pamatoja saistošo noteikumu Nr.15, tajā skaitā 3., 5., 23.punkta un 11.9.apakšpunkta, prettiesiskumu, lūdza pašvaldību ņemt vērā ministrijas atzinumā minēto un precizētus saistošos noteikumus Nr.15 nosūtīt ministrijai.

3. Babītes novada dome 2012.gada 26.septembra sēdē pieņēma lēmumu "Par Babītes novada domes 25.07.2012. saistošo noteikumu Nr.15 "Par pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā Babītes novadā" precizēšanu" (protokols Nr.12, 27.§), daļēji ņemot vērā ministrijas 2012.gada 3.septembra atzinumā Nr.17-1e/12343 izteiktos iebildumus par saistošajiem noteikumiem Nr.15, tajā skaitā par 3., 5., 23.punktu un 11.9.apakšpunktu.

Babītes novada dome, nesniedzot uz normatīvo aktu regulējumu balstītus argumentus, nolēma atstāt negrozītu saistošo noteikumu Nr.15 5.punktā noteikto dzīvesvietas deklarēšanas periodu (vismaz pieci gadi), jo šis nosacījums tika iekļauts saistošajos noteikumos Nr.15 ar mērķi piešķirt priekšrocības tiem Babītes novada iedzīvotājiem, kuri Babītes novadā dzīvo ilgāku laiku, un izvairītos no gadījumiem, kad citu administratīvo teritoriju iedzīvotāji, kuri zaudējuši dzīvojamo platību, apzināti pasliktina savu situāciju, ievācoties dzīvošanai nepiemērotās dzīvojamās platībās, pēc tam lūdzot palīdzību pašvaldībai. Pamatojums ministrijas iebildumu par saistošo noteikumu 3., 23.punktu un 11.9.apakšpunktu neņemšanai vērā lēmumā vispār netika sniegts. Babītes novada dome pieņēma saistošos noteikumus Nr.15 precizētajā redakcijā un atcēla 2012.gada 25.jūlija lēmumu "Par saistošo noteikumu "Par pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā Babītes novadā" izdošanu" (protokols Nr.9, 19.§).

4. Saistošie noteikumi Nr.15 atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 45.panta ceturtajai, piektajai un sestajai daļai ir publicēti pašvaldības laikraksta "Babītes Ziņas" pielikumā 2012.gada 16.oktobrī un stājušies spēkā 2012.gada 17.oktobrī.

5. Ministrija 2012.gada 9.novembra atzinumā Nr.17-1e/14778 atkārtoti izteica iebildumus par saistošajiem noteikumiem Nr.15, tajā skaitā par 3., 5., 23.punktu un 11.9.apakšpunktu, pamatojot to prettiesiskumu, un lūdza pašvaldību nodrošināt saistošo noteikumu Nr.15 atbilstību ārējiem normatīvajiem aktiem ar augstāku juridisko spēku.

Pašvaldība nav izdarījusi grozījumus saistošajos noteikumos Nr.15 atbilstoši ministrijas 2012.gada 9.novembra atzinumā Nr.17-1e/14778 minētajam.

6. Latvijas Valsts prezidenta kanceleja 2013.gada 3.oktobrī nosūtīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram vēstuli Nr.1905 "Par Babītes novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem", kurā informēja, ka, izvērtējot privātpersonas iesniegumu, iepazinās ar saistošajiem noteikumiem Nr.15 un konstatēja to neatbilstību likuma "Par pašvaldībām" un likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" normām, kā arī citiem normatīvajiem aktiem. Īpašu uzmanību Latvijas Valsts prezidenta kanceleja vērsa uz saistošajos noteikumos Nr.15 ietvertajām prettiesiskajām normām, kas paredz ierobežojošus nosacījumus palīdzības dzīvokļa jautājumu sniegšanai. Latvijas Valsts prezidenta kanceleja lūdza vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru nodrošināt pašvaldības darbības tiesiskumu, kā arī izvērtēt iespēju atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 49.pantam apturēt saistošo noteikumu Nr.15 atsevišķu prettiesisku punktu darbību.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs 2013.gada 24.oktobra vēstulē Nr.17.18-1e/10136 informēja Babītes novada domes priekšsēdētāju par Latvijas Valsts prezidenta kancelejas 2013.gada 3.oktobra vēstulē Nr.1905 minēto un atkārtoti norādīja uz ministrijas atzinumos par saistošajiem noteikumiem Nr.15 izteiktajiem iebildumiem. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs lūdza Babītes novada domes priekšsēdētāju nekavējoties nodrošināt saistošo noteikumu Nr.15 tiesiskumu.

Pašvaldība 2013.gada 25.novembra vēstulē Nr.2-3/2822 pauda viedokli, ka saistošo noteikumu Nr.15 5.punkts nav pretrunā ar likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 4.panta pirmo daļu, bet ir iekļauts saistošajos noteikumos Nr.15, lai nepieļautu minētās likuma normas ļaunprātīgu izmantošanu un dzīvojamās platības pieprasīšanu Pierīgas novados.

7. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs 2013.gada 17.decembrī izdeva rīkojumu Nr.417 "Par Babītes novada pašvaldības 2012.gada 26.septembra saistošo noteikumu Nr.15 "Par pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā Babītes novadā" atsevišķu punktu darbības apturēšanu" (turpmāk – rīkojums).

8. Ministrija, atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 49.panta pirmajai daļa, rīkojumu 2013.gada 20.decembrī ir publicējusi oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" (Nr.250 (5056)) un 2013.gada 18.decembrī ir nosūtījusi Babītes novada domes priekšsēdētājam.

9. Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 49.panta otro daļu Babītes novada domes priekšsēdētājam divu nedēļu laikā pēc rīkojuma saņemšanas bija jāsasauc domes ārkārtas sēde, kurā jāizskata jautājums par saistošo noteikumu Nr.15 3., 5., 23.punkta un 11.9.apakšpunkta atcelšanu, un domes ārkārtas sēdes laiks un norises vieta laikus jāpaziņo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram.

Saskaņā ar ministrijas rīcībā esošo informāciju Babītes novada domes priekšsēdētājs nav sasaucis ārkārtas sēdi, kurā tiktu izskatīts jautājums par saistošo noteikumu Nr.15 3., 5., 23.punkta un 11.9.apakšpunkta atcelšanu, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs nav saņēmis informāciju par šādas domes ārkārtas sēdes laiku un norises vietu. Līdz ar to Babītes novada domes priekšsēdētājs nav izpildījis likuma "Par pašvaldībām" 49.panta otrās daļas noteikumus.

10. Likuma "Par pašvaldībām" 49.panta piektā daļa nosaka, ja domes priekšsēdētājs nepilda šā panta otrās daļas noteikumus, nelikumīgie saistošie noteikumi vai to atsevišķs punkts atzīstams par spēku zaudējušu. Par to vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs paziņo oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

11. Ņemot vērā augstāk minēto un pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām" 49.panta piekto daļu, paziņoju, ka Babītes novada pašvaldības 2012.gada 26.septembra saistošo noteikumu Nr.15 "Par pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā Babītes novadā" 3., 5., 23.punkts un 11.9.apakšpunkts tiek atzīts par spēku zaudējušu.

12. Paziņojumu publicēt oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra p.i.
ekonomikas ministrs D.Pavļuts

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!