Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 29. janvāra noteikumi Nr. 65 "Oficiālo publikāciju noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 1.02.2013., Nr. 23 https://www.vestnesis.lv/op/2013/23.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta sēdes protokols Nr.6

Ministru kabineta sēdes protokols

Vēl šajā numurā

01.02.2013., Nr. 23

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 65

Pieņemts: 29.01.2013.

OP numurs: 2013/23.6

2013/23.6
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.65

Rīgā 2013.gada 29.janvārī (prot. Nr.6 30.§)

Oficiālo publikāciju noteikumi

Izdoti saskaņā ar Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma
13.panta pirmo daļu un 18.panta pirmo daļu, Komerclikuma 11.panta
 trešo daļu, Politisko partiju likuma 18.panta otro daļu un
 Eiropas ekonomisko interešu grupu likuma 6.panta otro daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. maksu par oficiālo publikāciju (turpmāk – oficiālās publikācijas maksa), maksas iekasēšanas kārtību un atvieglojumus;

1.2. maksu par oficiālās publikācijas un tīmekļa vietnē www.likumi.lv sistematizēto tiesību aktu nodošanu atkalizmantošanai (turpmāk – informācijas atkalizmantošanas maksa);

1.3. politisko partiju reģistra ziņu publicēšanas kārtību.

2. Tieslietu ministrija sadarbībā ar oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (turpmāk – oficiālais izdevums) izdevēju ne retāk kā reizi trijos gados pārskata oficiālās publikācijas maksas un informācijas atkalizmantošanas maksas apmērus un piemērojamos atvieglojumus un iesniedz Ministru kabinetā priekšlikumus par to aktualizācijas nepieciešamību.

II. Oficiālās publikācijas maksas un informācijas atkalizmantošanas maksas apmēri un oficiālās publikācijas maksas atvieglojumi

3. Oficiālās publikācijas maksas un informācijas atkalizmantošanas maksas apmēri noteikti šajos noteikumos un šo noteikumu pielikumā.

4. Par uzņēmumu reģistra žurnāla un komercreģistra ierakstu publicēšanu nav jāmaksā, ja:

4.1. ieraksts saistīts ar administratīvo teritoriju pārveidošanu, robežu vai nosaukuma maiņu, kā arī ielas nosaukuma vai ēku numerācijas maiņu;

4.2. ieraksts izdarīts, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, un tiesa pati to nosūta reģistra iestādei;

4.3. ieraksts saistīts ar uzņēmumu reģistra žurnālā ierakstīta subjekta vai komersanta likvidāciju vai tā izslēgšanu no reģistra.

5. Par Eiropas ekonomisko interešu grupas reģistra ierakstu publicēšanu nav jāmaksā, ja:

5.1. ieraksts saistīts ar administratīvo teritoriju pārveidošanu, robežu vai nosaukuma maiņu, kā arī ielas nosaukuma vai ēku numerācijas maiņu;

5.2. ieraksts izdarīts, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, un tiesa pati to nosūta reģistra iestādei;

5.3. ieraksts saistīts ar Eiropas ekonomisko interešu grupas likvidāciju vai tās izslēgšanu no reģistra.

6. Par politisko partiju reģistra ierakstu publicēšanu nav jāmaksā, ja:

6.1. ieraksts izdarīts, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, un tiesa pati to nosūta reģistra iestādei;

6.2. ieraksts saistīts ar politiskās partijas likvidatora iecelšanu vai politiskās partijas likvidācijas faktu.

7. Šo noteikumu 4.3., 5.3. un 6.2.apakšpunktā minēto oficiālo publikāciju nodrošināšanas izmaksas iekļautas oficiālās publikācijas maksā par jauna uzņēmumu reģistra žurnālā ierakstāma subjekta, komersanta, Eiropas ekonomisko interešu grupas vai politiskās partijas dibināšanas ieraksta publicēšanu.

8. Amatu konkursu rezultātu publikācijas maksa ir iekļauta amatu konkursu izsludināšanas publikācijas maksā (šo noteikumu pielikuma I sadaļas 13.punkts).

9. Oficiālās publikācijas maksas atvieglojumu 50 procentu apmērā piešķir personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I vai II grupas invaliditāti, personām, kas saņem vecuma pensiju, politiski represētajām personām, maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes locekļiem un maznodrošinātām vai trūcīgām personām, kas ir informācijas radītājas. Minētie atvieglojumi nav attiecināmi uz uzņēmumu reģistra žurnāla, komercreģistra, politisko partiju reģistra, laulāto mantisko attiecību reģistra un Eiropas ekonomisko interešu grupu reģistra ierakstu oficiālajām publikācijām.

10. Oficiālās publikācijas maksas atvieglojumu 90 procentu apmērā piemēro oficiālajai publikācijai, kas saistīta ar tiesu iestāžu paziņojumiem, ja to oficiālu publicēšanu paredz ārējie normatīvie akti un tiesas izdevumus uzņēmusies valsts.

11. Oficiālās publikācijas maksas atvieglojumu 90 procentu apmērā piemēro oficiālajai publikācijai, kas saistīta ar piedziņu izpildu lietās, kurās piedzinējs atbrīvots no sprieduma izpildes izdevumu samaksas.

12. Ja informācijas iesniedzējs vēlas informāciju publicēt konkrētā oficiālā izdevuma izdošanas datumā vai tuvākajā oficiālā izdevuma laidienā, iesniedzot informāciju līdz pulksten 12.00 dienu iepriekš, oficiālās publikācijas maksai piemēro koeficientu 1,5.

III. Samaksas kārtība par oficiālo publikāciju

13. Samaksu par oficiālo publikāciju veic pirms oficiālās publikācijas publicēšanas, ja citi ārējie normatīvie akti vai vienošanās ar oficiālā izdevuma izdevēju nenosaka citu maksāšanas kārtību.

14. Samaksu par uzņēmumu reģistra žurnāla, komercreģistra, Eiropas ekonomisko interešu grupas reģistra, politisko partiju reģistra un laulāto mantisko attiecību reģistra ierakstu izsludināšanu veic pirms attiecīgā reģistrācijas pieteikuma iesniegšanas reģistra iestādē. Pieteikuma iesniedzējs sniedz reģistra iestādei informāciju par samaksu, norādot maksājuma datumu, maksājuma dokumenta numuru, juridiskai personai – nosaukumu, fiziskai personai – vārdu un uzvārdu, kā arī uzrāda samaksu apliecinošu dokumentu. Reģistra iestāde fiksē minēto informāciju un informē par to oficiālā izdevuma izdevēju, iesniedzot attiecīgo informāciju publicēšanai.

IV. Politisko partiju reģistra ziņu publicēšana

15. Politisko partiju reģistra ierakstus publicēšanai oficiālajā izdevumā reģistra iestāde iesniedz vienas darbdienas laikā pēc ieraksta izdarīšanas.

16. Oficiālā izdevuma izdevējs nodrošina politisko partiju reģistra ierakstu publicēšanu oficiālajā izdevumā četru darbdienu laikā pēc attiecīgās informācijas saņemšanas no reģistra iestādes.

V. Noslēguma jautājumi

17. Atzīt par spēku zaudējušiem:

17.1. Ministru kabineta 2002.gada 27.decembra noteikumus Nr.599 "Noteikumi par komercreģistra ierakstu izsludināšanas izmaksu apmēriem un iekasēšanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2002, 190.nr.; 2006, 74.nr.; 2010, 76.nr.; 2012, 106.nr.);

17.2. Ministru kabineta 2007.gada 23.janvāra noteikumus Nr.76 "Noteikumi par politisko partiju reģistra ierakstu publicēšanas kārtību, izmaksu apmēru un maksas iekasēšanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2007, 19.nr.);

17.3. Ministru kabineta 2004.gada 10.augusta noteikumus Nr.706 "Noteikumi par Eiropas ekonomisko interešu grupu reģistra ierakstu izsludināšanas izmaksu apmēriem un iekasēšanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 132.nr.).

18. Oficiālā izdevuma izdevējs līdz 2013.gada 31.decembrim nodrošina noslēgto vienošanos par oficiālo publikāciju nodrošināšanu atbilstību šiem noteikumiem.

19. Ja ziņas vai ieraksti ir saistīti ar Komerclikuma 185.1 panta pirmās daļas noteikumiem atbilstošas sabiedrības ar ierobežotu atbildību pamatkapitāla palielināšanu, līdz 2013.gada 31.decembrim maksa par to izsludināšanu ir četri lati.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Tieslietu ministrs J.Bordāns 

Pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 29.janvāra
noteikumiem Nr.65

Oficiālās publikācijas maksas un informācijas atkalizmantošanas maksas apmēri

I. Oficiālās publikācijas maksas apmēri

Nr.
p.k.

Publikācijas veids

Mērvienība

Cena bez PVN (LVL)

1. Komercreģistra ziņas
1.1. jauns komersants, tai skaitā pēc reorganizācijas (jauns reģistrācijas numurs)

gab.

19,00

1.2. jauna Komerclikuma 185.panta pirmās daļas noteikumiem atbilstoša sabiedrība ar ierobežotu atbildību (jauns reģistrācijas numurs)

gab.

10,00

1.3. komersanta filiāle

gab.

13,00

1.4. ziņas, kas saistītas ar komersanta dibināšanas dokumentiem, reorganizācijas līguma projektu un to grozījumiem

gab.

6,50

1.5. ziņas, ja izdara vairākus grozījumus viena komersanta komercreģistra ierakstos un dibināšanas dokumentos, kas reģistrācijai pieteikti vienlaikus

gab.

6,50

1.6. citi komercreģistra ieraksti vai kļūdu labojumi

gab.

6,50

2. Eiropas ekonomisko interešu grupu reģistra ziņas
2.1. ziņas par ierakstu vai ieraksta grozījumu veikšanu Eiropas ekonomisko interešu grupu reģistrā

gab.

6,50

2.2. ziņas, ja izdara vairākus grozījumus vienas Eiropas ekonomisko interešu grupas reģistra ierakstos, kas reģistrācijai pieteikti vienlaikus

gab.

6,50

3. Uzņēmumu reģistra žurnāla ziņas
3.1. jauna kooperatīvā sabiedrība

gab.

19,00

3.2. jauna zemnieka vai zvejnieka saimniecība

gab.

13,00

3.3. jauns individuālais (ģimenes) uzņēmums

gab.

13,00

3.4. grozījumi vai izmaiņas uzņēmumu reģistra žurnāla ierakstos

gab.

6,50

3.5. ziņas, ja izdara vairākus grozījumus viena uzņēmumu reģistra žurnāla ierakstītā subjekta žurnāla ierakstos un dibināšanas dokumentos, kas reģistrācijai pieteikti vienlaikus

gab.

6,50

4. Paziņojumi akcionāriem, dalībniekiem, biedriem
4.1. paziņojums līdz 500 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

27,50

4.2. par katru nākamo rakstu zīmi pēc 500 rakstu zīmēm

rakstu zīme

0,055

5. Darbības pārskati
5.1. paziņojums līdz 500 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

27,50

5.2. par katru nākamo rakstu zīmi pēc 500 rakstu zīmēm

rakstu zīme

0,055

6. Paziņojumi kreditoriem vai maksātnespēja
paziņojums

gab.

12,00

7. Laulāto mantiskās attiecības
paziņojums

gab.

6,50

8. Politisko partiju reģistra ziņas
8.1. politiskās partijas vai to apvienības reģistrācija reģistrā

gab.

19,00

8.2. citi politisko partiju reģistra ieraksti un grozījumi

gab.

6,50

8.3. ziņas, ja izdara vairākus grozījumus vienas partijas partiju reģistra ierakstos, kas reģistrācijai pieteikti vienlaikus

gab.

6,50

9. Paziņojumi par teritoriālo plānošanu
9.1. paziņojums līdz 500 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

27,50

9.2. par katru nākamo rakstu zīmi pēc 500 rakstu zīmēm

rakstu zīme

0,055

10. Izsoles
10.1. paziņojums līdz 600 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

20,00

10.2. paziņojums no 601 līdz 900 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

25,00

10.3. paziņojums no 901 līdz 1200 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

35,00

10.4. paziņojums no 1201 līdz 1500 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

45,00

10.5. paziņojums no 1501 līdz 1800 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

55,00

10.6. paziņojums no 1801 līdz 2600 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

65,00

10.7. paziņojums no 2601 līdz 3600 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

95,00

10.8. paziņojums no 3601 līdz 4900 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

130,00

10.9. paziņojums no 4901 līdz 6700 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

150,00

10.10. paziņojums no 6701 līdz 10 000 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

210,00

10.11. par katru nākamo rakstu zīmi pēc 10 000 rakstu zīmēm

rakstu zīme

0,033

11. Privatizācijas ziņas
11.1. paziņojums līdz 500 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

27,50

11.2. par katru nākamo rakstu zīmi pēc 500 rakstu zīmēm

rakstu zīme

0,055

12. Piegādes un darbu izpildes pasūtījumi
12.1. paziņojums līdz 500 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

27,50

12.2. par katru nākamo rakstu zīmi pēc 500 rakstu zīmēm

rakstu zīme

0,055

13. Amatu konkursu ziņas
izsludināšana vai atkārtota izsludināšana

gab.

13,00

14. Mantojumu ziņas
paziņojums ar Latvijas zvērināta notāra sastādītu tekstu

gab.

8,00

15. Uzaicinājumi uz tiesu vai nokārtot saistības
paziņojums

gab.

10,00

16. Tiesu nolēmumi
paziņojums

gab.

6,50

17. Promocijas darbi
paziņojums

gab.

6,50

18. Pašvaldību saistošie noteikumi

rakstu zīme

0,0165

19. Dokumentu un zīmogu atsaukumi
paziņojums

gab.

8,00

20. Pilnvaru atsaukumi
paziņojums

gab.

8,00

21. Citas publikācijas
21.1. paziņojums līdz 500 rakstu zīmēm (ieskaitot)

gab.

27,50

21.2. par katru nākamo rakstu zīmi pēc 500 rakstu zīmēm

rakstu zīme

0,055

22. Papildu maksājumi
attēls, kas prasa papildu nestandarta apstrādi (piemēram, klienta logo)

gab.

14,00

II. Informācijas atkalizmantošanas maksas apmēri par dokumentiem elektroniskā formā, standartizētā apjomā un izmantojot specializētas sagatavošanas metodes*

Nr.
p.k.

Informācijas veids

Mērvienība

Cena bez PVN (LVL)

1.

Dokuments

gab.

0,40

2.

Oficiālo publikāciju viena grupa (mēnesī)

gab.

15,00

3.

Oficiālo publikāciju visas grupas (mēnesī)

komplekts

90,00

Piezīme. * Izņemot ziņas no komercreģistra, uzņēmumu reģistra žurnāla, politisko partiju reģistra, Eiropas ekonomisko interešu grupu reģistra un paziņojumus par laulāto mantiskajām attiecībām. Minēto ziņu atkalizmantošanu organizē Uzņēmumu reģistra informācijas sistēmas turētājs saskaņā ar Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 18.panta otro daļu.

Tieslietu ministrs J.Bordāns

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!