Laidiens: 07.07.2026., Nr. 127

Uzaicinājumi uz tiesu

OP 2026/127.UT1

Rīgas pilsētas tiesas tiesneses G. Rozītes-Pupkevičas lietvedībā atrodas vienkāršotās procedūras civillieta SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" un dzīvojamās mājas Rīgā, Sergeja Eizenšteina ielā 69, dzīvokļu īpašnieku kopības prasībā pret Emīlu Broku par naudas piedziņu.

Rīgas pilsētas tiesa informē EMĪLU BROKU, dzim. 1981. gada 1. jūlijā, ka civillieta SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" un dzīvojamās mājas Rīgā, Sergeja Eizenšteina ielā 69, dzīvokļu īpašnieku kopības prasībā pret Emīlu Broku par naudas piedziņu saskaņā ar Civilprocesa likuma 250.25 panta pirmajā daļā noteikto kārtību tiks izskatīta rakstveida procesā 2026. gada 16. oktobrī.

Lietu izskatīs Rīgas pilsētas tiesas tiesnese G. Rozīte-Pupkeviča.

Atbilstoši Civilprocesa likuma 20. pantam pusēm ir tiesības rakstiski pieteikt tiesnesei motivētu noraidījumu, ja pastāv kāds no Civilprocesa likuma 19. pantā norādītajiem iemesliem noraidījuma pieteikšanai.

Uz lietas izskatīšanu rakstveida procesā Emīlam Brokam nav jāierodas.


OP 2026/127.UT2

Rīgas pilsētas tiesa uzaicina trešo personu ALLIANZ GLOBAL CORPORATE&SPECIALITY SE, kuras pēdējā zināmā juridiskā adrese ir 60 Gracechurch Street, Londona, EC3V 0HR, Lielbritānija, ierasties 2026. gada 14. septembrī plkst. 10.30 tiesas telpās Rīgā, Daugavgrīvas ielā 58, 111P. zālē, kā trešo personu civillietā Nr. C771027222 maksātnespējīgās SIA "PNB Banka" prasībā pret Oliver Ronald Bramwell, Annu Verbicki, Dmitrii Kalmykov, Lauru Poču-Rozenblūmu, Grigory Guselnikov, Igor Smolin, Andri Ruseli, Peter Michael Odinstov un August Gustav Paul Hanning par zaudējumu piedziņu. Tiesa uzaicina Allianz Global Corporate&Speciality SE ierasties tiesā noteiktajā laikā. Neierašanās gadījumā lieta tiks izskatīta bez jūsu klātbūtnes.


OP 2026/127.UT3

Rīgas pilsētas tiesas izskatīšanā atrodas civillieta Nr. C771141926 AS "Latvijas Gāze" vienkāršotās procedūras prasībā pret Alekseju Čerņajevu par parāda piedziņu.

Paziņojam atbildētājam ALEKSEJAM ČERŅAJEVAM, dzim. 1966. gada 2. septembrī, kura pēdējā zināmā dzīvesvietas adrese ir Motoru iela 3-71, Rīga, LV-1055, Latvija, ka prasību rakstveida procesā (bez lietas dalībnieku piedalīšanās) skatīs tiesnese L.vVazdiķe.

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 250.21 pantu atbildētājam ir tiesības iesniegt tiesā paskaidrojumus - paskaidrojumu veidlapa pieejama tiesā vai interneta vietnē www.elieta.lv, sadaļā "Dokumentu paraugi". Paskaidrojumu neiesniegšana nav šķērslis sprieduma sastādīšanai lietā un, ja atbildētājs nelūgs lietas izskatīšanu tiesas sēdē, lieta tiks izskatīta rakstveida procesā 2026. gada 20. oktobrī.

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 250.25 panta 2.1 daļu tiesa sastāda spriedumu atbilstoši Civilprocesa likuma 193. pantā noteiktajam sprieduma saturam, ja puse tai rakstiski iesniedz sprieduma sastādīšanas lūgumu. Lūgumu iesniedz tiesai 10 dienu laikā no saīsinātā sprieduma sastādīšanas dienas, un uz šo termiņu neattiecas šā likuma 48. panta ceturtās daļas otrajā teikumā noteiktais.

Atbilstoši Civilprocesa likuma 250.25 panta 2.3 daļai panta 2.1 daļā noteiktajā gadījumā spriedumu sastāda 20 dienu laikā pēc sprieduma sastādīšanas lūguma iesniegšanas termiņa beigām. Sprieduma sastādīšanas lūguma neiesniegšanas gadījumā spriedums stāsies spēkā pēc sprieduma sastādīšanas lūguma iesniegšanas termiņa izbeigšanās. Ja pēc sprieduma sastādīšanas lūguma tiesa sastāda spriedumu, tas stājas spēkā Civilprocesa likuma 203. pantā noteiktajā kārtībā (Civilprocesa likuma 250.27 pants).

Atbilstoši Civilprocesa likuma 19. pantam lietas dalībniekiem ir tiesības pieteikt tiesnesim noraidījumu, ja tiesnesis:

1) šīs lietas iepriekšējā izskatīšanā ir bijis lietas dalībnieks, liecinieks, eksperts, tulks vai tiesas sēdes sekretārs;

2) ir radniecības attiecībās līdz trešajai pakāpei vai svainības attiecībās līdz otrajai pakāpei ar kādu no lietas dalībniekiem;

3) ir radniecības attiecībās līdz trešajai pakāpei vai svainības attiecībās līdz otrajai pakāpei ar kādu no tiesnešiem, kas ir tās tiesas sastāvā, kura izskata lietu;

4) ir personīgi tieši vai netieši ieinteresēts lietas iznākumā vai ir citi apstākļi, kas rada pamatotas šaubas par viņa objektivitāti.


OP 2026/127.UT4

Zemgales rajona tiesa paziņo, ka tās lietvedībā atrodas civillieta Nr. C73640425, Latvijas Mobilais Telefons SIA vienkāršotās procedūras prasība par naudas piedziņu no Sandras Gedušas. Paziņojam SANDRAI GEDUŠAI, dzim. 1990. gada 5. janvārī, ka 2026. gada 17. augustā Zemgales rajona tiesas tiesnese A. Vancāne, minēto prasību izskatīs rakstveida procesā (bez lietas dalībnieku piedalīšanās). Atbildētājam ir Civilprocesa likumā noteiktās procesuālās tiesības, tai skaitā iesniegt rakstveida paskaidrojumus, pilnīgi vai daļēji atzīt prasību, celt iebildumus pret prasību, iepazīties ar lietas materiāliem un izgatavot to atvasinājumus, iesniegt pierādījumus, pieteikt lūgumus, izteikt savus argumentus un apsvērumus, celt iebildumus pret citu dalībnieku lūgumiem, argumentiem, apsvērumiem, noslēgt izlīgumu, lūgt lietas iztiesāšanu tiesas sēdē, pieteikt noraidījumus tiesnesim. Paskaidrojumu neiesniegšana nav šķērslis sprieduma taisīšanai lietā. Civilprocesa likumā minētās civilprocesuālās tiesības, kas saistītas ar lietas sagatavošanu iztiesāšanai, puses ir tiesīgas izmantot ne vēlāk kā septiņas dienas pirms lietas izskatīšanas. Atbilstoši Civilprocesa likuma 194. panta pirmās daļas 3. punktam un otrajai daļai, tiesa vienkāršotās procedūras lietās sastāda saīsināto spriedumu, kura motīvu daļā tiek norādīti tikai normatīvie akti, pēc kuriem vadījusies tiesa.

Saīsinātais spriedums lietas dalībniekiem būs pieejams tiešsaistes sistēmā https://www.elieta.lv/web/#/pakalpojumi 2026. gada 17. augustā, kas uzskatāms par sprieduma sastādīšanas datumu. Saskaņā ar Civilprocesa likuma 250.25 panta 2.1 daļu tiesa sastāda spriedumu, atbilstoši šā likuma 193. pantā noteiktajam sprieduma saturam, ja puse rakstiski iesniedz sprieduma sastādīšanas lūgumu. Lūgums par sprieduma sastādīšanu ir iesniedzams tiesai 10 dienu laikā no saīsinātā sprieduma sastādīšanas dienas. Uz šo termiņu neattiecas šā likuma 48. panta ceturtās daļas otrajā teikumā noteiktais.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)