Laidiens: 19.08.2020., Nr. 159

Dažādi sludinājumi

OP 2020/159.DA1

Paziņojums

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija informē VINCAS RAIŠIS (dzim.15.03.2003.) un LIEPA RAIŠYTE (dzim.20.07.1996.), ka 07.08.2020. sēdē būve Mazajā Smilšu ielā 13, Rīgā, kadastra apzīmējums 01000060099001, tika klasificēta kā vidi degradējoša būve. Ar lēmuma redakciju var iepazīties RD Īpašuma departamentā.


OP 2020/159.DA2

Paziņojums

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija informē ELENA CHUMAKOVA (dzim.31.10.1957.) un CLAUDIO CAREDDA (dzim.08.12.1965.), ka 07.08.2020. sēdē būve Matīsa ielā 85, Rīgā, kadastra apzīmējums 01000370040003, tika klasificēta kā vidi degradējoša būve. Ar lēmuma redakciju var iepazīties RD Īpašuma departamentā.


OP 2020/159.DA3

Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada Baltijas pētniecības programma

3. projektu konkurss

Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Norvēģijas Pētniecības padomi un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju izsludina Latvijā 3. projektu konkursu Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta Baltijas pētniecības programmas ietvaros.

Baltijas pētniecības programmas galvenais mērķis ir veicināt uz pētījumiem balstītu zināšanu attīstību Baltijas valstīs, izmantojot sadarbību pētniecībā starp Norvēģiju, Islandi un Lihtenšteinu un Baltijas valstīm. Programmas laikā tiek izsludināti trīs atklāti konkursi: viens Igaunijā, viens Lietuvā un viens Latvijā, attiecīgi 2020. gadā.

Programma palīdzēs samazināt ekonomiskās un sociālās atšķirības Eiropas Ekonomikas zonā un stiprināt divpusējās attiecības starp donorvalstīm un Igauniju, Latviju un Lietuvu, izmantojot finansiālu ieguldījumu pētniecības jomā. Programmas galvenais rezultāts ir stiprināta Baltijas pētniecības veiktspēja starptautiskā mērogā. Plānotie sasniedzamie rezultāti un iznākumi, kā arī to rādītāji, ir pieejami šeit: https://eeagrants.lv/2020/08/14/baltijas-petniecibas-programmas-3-projektu-konkurss/.

Baltijas pētniecības programma stiprinās sadarbību pētniecības jomā ar mērķi veicināt spēcīgu un ilgtspējīgu sadarbību, papildinātību, spēju un kompetences veidošanu un nodrošinās soli turpmākiem sadarbības pētniecības projektiem ES un reģionālā līmenī. Svarīgs programmas mērķis ir iepazīstināt ar Baltijas reģionālo pievienoto vērtību un stiprināt cilvēkresursus pētniecībā, veicinot starptautiskās attiecības un iesaistot projektos doktorantus un pēcdoktorantus.

Sadarbības projektu starp trīs Baltijas valstīm un donorvalstīm - Norvēģiju, Islandei un Lihtenšteinu - īstenošana jāpabeidz līdz 2024. gada 30. aprīlim ar kopējo budžetu 23,5 miljoni euro.

Tiek sagaidīti sadarbības projekti piecās fundamentālo un lietišķo zinātņu tēmās un apakštēmās.

Latvijas projektu konkursā 2020.gadā projektiem jāatbilst vismaz vienai no tālāk minētajām apakštēmām:

1. tēma. Sabiedrības veselība un e-veselība

Projektam šajā tematiskajā jomā jārada jaunas zināšanas par slimību profilaksi un veselības aprūpi, kas vērsta uz pacientu.

• 1.1. apakštēma. Populācijā balstīti pētījumi par uzvedības faktoriem saistībā ar veselību (alkohola un apreibinošo vielu lietošana un atkarība, fiziskā aktivitāte, sēdošs dzīvesveids un diēta, garīgā veselība) un to ietekmi uz slimību profilaksi;

• 1.2. apakštēma. E-veselība un integrētā aprūpe;

• 1.3. apakštēma. Sirds un asinsvadu slimību vai vēža profilakse, to personalizēta, uz pacientu vērsta aprūpe.

2. tēma. Migrācija un sociālā iekļaušana

Projektam šajā tematiskajā jomā jāsniedz ieguldījums migrācijas procesu izpētē un migrācijas radīto sabiedrības izaicinājumu risināšanā, kā arī citu, ar sociālo iekļaušanu un nevienlīdzību saistītu izaicinājumu risināšanā.

Tiek sagaidīts, ka papildu imigrācijas radīto izaicinājumu pētījumos tiek apskatītas arī emigrācijas sekas, piemēram "smadzeņu aizplūde" un iedzīvotāju skaita samazināšanās.

Pētījumam jāveido ietekme uz rīcībpolitiku, sniedzot rekomendācijas rīcībpolitikai un izmantojot arī citus ceļus.

•·2.1. apakštēma. Sociālās iekļaušanas pētniecība, kas ietver nevienlīdzības modeļu un tendenču analīzi plašākā mērogā, piemēram, pētot ekonomisko nevienlīdzību, nevienlīdzību izglītībā, ģeogrāfisko vai minoritāšu un majoritāšu nevienlīdzību;

• 2.2. apakštēma. Pētījums, kas koncentrējas uz trešo valstu valstspiederīgo [1] migrāciju uz Eiropas Ekonomikas zonas valstīm (EEZ)/Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) valstīm, kā arī migrāciju EEZ/EBTA iekšienē;

• 2.3. apakštēma. Migrācijas pētniecība starp Baltijas valstīm un Skandināvijas valstīm.

3. tēma. Kiberdrošība un sabiedrības drošība

Projektam šajā tematiskajā jomā jāpalīdz risināt pētniecības izaicinājumus, kas saistīti ar publisko un privāto infrastruktūru (jo īpaši kritisko infrastruktūru) un vispārējo digitālo drošību EEZ/EBTA valstīs, jo īpaši, lai aizsargātu cilvēkus no ļaunprātīgām kiberdarbībām.

• 3.1. apakštēma. Pētījumi par kiberdrošību, kuros tiek pētīti jautājumi par datu aizsardzību un tiešsaistes darbību drošumu publiskām un privātām institūcijām/organizācijām un sabiedrībai kopumā;

• 3.2. apakštēma. Pētījums sabiedrības drošības jomā, kurā tiek vērsta uzmanība uz dažādu neatliekamās palīdzības pakalpojumu un krimināltiesību sistēmas funkciju optimizāciju.

4. tēma. Reģionālā ekonomiskā attīstība, nodarbinātība, darba tirgus regulējums un sociālā politika

Projektam šajā tematiskajā jomā jāpalīdz risināt izaicinājumus, kas saitīti ar urbanizācijas, iedzīvotāju emigrācijas un sabiedrības novecošanas ietekmi uz ekonomiski mazāk attīstītiem reģioniem, kuros samazinās iedzīvotāju skaits, ekonomiskā aktivitāte, produktivitāte un sociālo pakalpojumu pieejamība un kvalitāte.

Projektā īpaši gaidīta ir padziļināta kvantitatīvo metožu un plaša spektra datubāzu izmantošana.

• 4.1. apakštēma. Reģionu sociālās un ekonomiskās transformācijas izaicinājumi iedzīvotāju skaita samazināšanās, novecošanas un zemas produktivitātes kontekstā;

• 4.2. apakštēma. Kvalitatīvu sociālo pakalpojumu pieejamības nodrošināšanas risinājumi, dzīvotspējīga un godīga darba tirgus politikas scenāriji;

• 4.3. apakštēma. Risinājumi reģionu labklājības stiprināšanai, veicot sociālās un darba tirgus rīcībpolitikas un tās ietekmes uz iedzīvotājiem un mājsaimniecībām salīdzinošo analīzi.

5. tēma. Inovatīvi risinājumi efektīvai un ilgtspējīgai resursu izmantošanai

Pētījumiem šajā tematiskajā jomā jāsniedz pienesums globāli aktuālo jautājumu risināšanā attiecībā uz energoefektivitātes uzlabošanu, dekarbonizāciju un atbildīgu resursu izmantošanu. Projekti var ietvert materiālu, tehnoloģiju, digitālo risinājumu vai sociālekonomisko aspektu izpēti vismaz vienā no apakštēmām:

• 5.1. apakštēma. Efektīvas urbānās enerģijas sistēmas (ēkas, rūpniecība, pakalpojumi, transports un mobilitāte);

• 5.2. apakštēma. Atjaunojamā enerģija vietējām enerģijas sistēmām;

• 5.3. apakštēma. Alternatīvās degvielas transportam un siltumapgādei;

• 5.4. apakštēma. Atkritumi kā resurss, atkritumu apritīgas izmantošanas risinājumi (var attiekties uz jebkura veida atkritumiem, piemēram, pārtika, materiāli, ūdens, tekstils);

• 5.5. apakštēma. Drošas un ilgtspējīgas pārtikas sistēmas;

• 5.6. apakštēma. Ilgtspējīga ūdens un ūdens resursu apsaimniekošana.

Projektu iesniedzēji un projekta partneri no Latvijas, Lietuvas un / vai Igaunijas un Norvēģijas/ vai Islandes un / vai Lihtenšteinas ir pētniecības organizācijas, kā noteikts ES nostādnēs par valsts atbalstu pētniecībai, attīstībai un inovācijām (2014/ C 198/01). Kā papildu projekta partneri var piedalīties trešo valstu pētniecības organizācijas, kas reģistrētas valstīs ārpus Baltijas valstīm vai Norvēģijas, Islandes vai Lihtenšteinas. Lūdzu ņemt vērā to, ka trešo valstu pētniecības organizācijas izmaksas netiek segtas no projekta līdzekļiem.

Projektu iesniedzējiem no Latvijas un projekta partneriem no Latvijas, ja tādi ir, ir jābūt reģistrētiem Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā - https://sciencelatvia.lv.

Projektu iesniedzēji projektus iesniedz Valsts izglītības attīstības aģentūrā elektroniski, izmantojot sistēmu rsgrants.viaa.gov.lv. Tiešsaistes sistēma ir pieejama projektu iesniedzējiem no 2020. gada 19. augusta. Projektu iesniegšanas termiņš ir 2020. gada 19. oktobris.

Projektu iesniegšanas noteikumi un procedūras ir aprakstītas vadlīnijās projektu iesniedzējiem, kas pieejamas šeit: https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/baltijas-petniecibas-programmas-2020-gada-konkursa-dokumenti-un-vadlinijas/.

Projektu īstenošanas ilgums ir 36 mēneši. Projektu īstenošanu plānots uzsākt 2021. gada 1. ceturksnī, taču ne agrāk kā dienā, kad Valsts izglītības attīstības aģentūra ir pieņēmusi lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu projekta īstenošanai. Projektu maksimālais izdevumu attiecināmības termiņš ir 2024. gada 30. aprīlis.

Pieteikumi ar projekta iesniedzēju un projekta partneri no divām Baltijas valstīm un vienu donorvalsts partneri var pieteikties projekta minimālajam līdzfinansējumam 300 000 euro un maksimālajam līdzfinansējumam līdz 800 000 euro (ieskaitot netiešās izmaksas un PVN).

Pieteikumi ar projekta iesniedzēju un projekta partneriem no visām Baltijas valstīm un vienu donorvalsts partneri var pieteikties projekta minimālajam līdzfinansējumam 300 000 euro un maksimālajam līdzfinansējumam līdz 1 000 000 euro (ieskaitot netiešās izmaksas un PVN).

Projektu konkursā pieejamā kopējā summa ir 7 541 272 euro.

Programmas līdzfinansējuma likme projektam ir līdz 100% no kopējām attiecināmajām projekta izmaksām, ja tiek ievēroti visi piemērojamie nacionālie un ES noteikumi par valsts atbalstu. Visas atlikušās projekta izmaksas sedz projekta īstenotājs un projekta partneri atbilstoši savai projekta budžeta daļai.

Projekta attiecināmās izmaksas ir personāla izmaksas (projektā iesaistītā personāla izmaksas), ceļa un uzturēšanās izmaksas personālam, kurš piedalās projektā, apakšuzņēmēju izmaksas (ne vairāk kā 15% no kopējā projekta budžeta), citas izmaksas (palīgmateriāli) un netiešās izmaksas (vienota likme 25% apmērā no projekta kopējām tiešajām attiecināmajām izmaksām, izņemot tiešās attiecināmās izmaksas apakšlīgumu slēgšanai). Izmaksas ir attiecināmas, ja tās ir pamatotas, nepieciešamas un tieši saistītas ar projektu.

Norvēģijas pētniecības institūti, kā alternatīvu netiešo izmaksu vienotajai likmei 25% apmērā, var izmantot vienības izmaksas, kas noteiktas, pamatojoties uz stundas likmēm, kas saistītas ar "personāla izmaksām" un "netiešajām izmaksām", ko katram pētniecības institūtam apstiprinājusi Norvēģijas Pētniecības padome. Vienības izmaksas var būt daļa no līdzfinansējuma, ko piešķir donorvalsts pētniecības institūtiem, kuri piedalās pētniecības programmas projektos, ja:

• institūts nepieprasa papildu personāla izmaksas vai netiešās izmaksas par dalību projektā;

• ka tiek ievēroti vispārīgie noteikumi par izdevumu attiecināmību, kas ietverti EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada tiesiskajā regulējumā, ja tiek pieprasītas jebkuras citas izmaksas, piemēram, ceļa izdevumi.

Projektu vērtēšanas noteikumi un procedūras ir aprakstītas vadlīnijās projektu vērtētājiem, kas pieejamas šeit: https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/baltijas-petniecibas-programmas-2020-gada-konkursa-dokumenti-un-vadlinijas/.

Katru projektu vērtē trīs starptautiski neatkarīgi eksperti, sagatavojot konsolidēto vērtējumu, uz kā pamata tiek sagatavots projektu saraksts prioritārā secībā tā iesniegšanai programmas komitejai. Valsts izglītības attīstības aģentūra ņems vērā programmas komitejas priekšlikumus par finansējuma piešķiršanu projektiem.

PAPILDU INFORMĀCIJA

Atsauces:

1) Projektu iesniegumu atlases nolikums (latviešu un angļu valodā), pieejams šeit: https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/baltijas-petniecibas-programmas-2020-gada-konkursa-dokumenti-un-vadlinijas/;

2) Noteikumi par Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta ieviešanu 2014. - 2021. gadā (angļu valodā), pieejami šeit: https://eeagrants.org/resources/regulation-implementation-eea-grants-2014-2021;

3) Ministru kabineta 2020.gada 2.jūnija noteikumi Nr.333 "Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas "Pētniecība un izglītība" aktivitātes "Baltijas pētniecības programma" un aktivitātes "Stipendijas" īstenošanas noteikumi", pieejami šeit: https://likumi.lv/ta/id/315147-eiropas-ekonomikas-zonas-finansu-instrumenta-un-norvegijas-finansu-instrumenta-2014-2021-nbspgada-perioda-programmas-petnieciba;

4) Pētniecības programmu vadlīnijas (angļu valodā), pieejamas šeit: https://eeagrants.org/resources/2014-2021-guideline-research-programmes;

5) Vadlīnijas projektu iesniedzējiem (angļu valodā), pieejams šeit: https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/baltijas-petniecibas-programmas-2020-gada-konkursa-dokumenti-un-vadlinijas/;

6) Vadlīnijas projektu vērtētājiem (angļu valodā), pieejams šeit: https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/baltijas-petniecibas-programmas-2020-gada-konkursa-dokumenti-un-vadlinijas/;

7) Sasniedzamie rezultāti un iznākumi, to rādītāji (latviešu valodā), pieejami šeit: https://eeagrants.lv/petnieciba-un-izglitiba/dokumenti/baltijas-petniecibas-programmas-2020-gada-konkursa-dokumenti-un-vadlinijas/.

Jautājumus par projektu konkursu lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@viaa.gov.lv.

__________

[1] Personas, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices Konfederācijas valstspiederīgie.


OP 2020/159.DA4

Paziņojums

Latvijas Republikas Kultūras ministrija kā Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020.gada plānošanas perioda (turpmāk - fonds) deleģētā iestāde (turpmāk - deleģētā iestāde) izsludina aktivitātes "Latviešu valodas lietošanas publiskajā telpā, tai skaitā daudzveidīgu pieeju latviešu valodas apguvē, attīstīšana" (turpmāk - aktivitāte) atklātu konkursu "Latviešu valodas mācības trešo valstu pilsoņiem (3.posms)" (turpmāk - atklāts konkurss).

Aktivitātes tiešais mērķis: veicināt personu, kuras ir trešo valstu pilsoņi un kuras likumīgi uzturas Latvijas teritorijā (turpmāk - mērķa grupa), iekļaušanos Latvijas Republikas izglītības sistēmā un darba tirgū, kā arī uzlabot pakalpojumu pieejamību mērķa grupai.

Atklātā konkursa ietvaros pieejamais finansējums viena projekta īstenošanai ir ne vairāk kā 689 918,50 euro un ne mazāk kā 30 000,00 euro, ko veido fonda finansējums 75% apmērā un valsts budžeta finansējums 25% apmērā.

Projektu iesniegumu iesniedzēji un to sadarbības partneri var būt Latvijas Republikas tiešās vai pastarpinātās valsts pārvaldes iestādes, atvasinātas publiskas personas, citas valsts iestādes vai privāto tiesību juridiskas personas vai starptautiskas organizācijas pārstāvniecības Latvijas Republikā, kas darbojas integrācijas jomā, kuru atbalsta fonds.

Projekta iesnieguma iesniedzējs var iesniegt vienu projekta iesniegumu deleģētajā iestādē līdz 2020.gada 17.septembrim vienā no šādiem veidiem:

1) klātienē darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00 Rīgā, K.Valdemāra ielā 11a, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Dokumentu pārvaldības nodaļā (2.stāvā, 21.kabinetā);

2) nosūtot pa pastu līdz projektu iesniegumu iesniegšanas termiņa beigām uz adresi: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, K.Valdemāra iela 11 a, Rīga, LV-1364;

3) elektroniska dokumenta formā, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu un apliecinātu ar laika zīmogu, sūtot uz elektroniskā pasta adresi: pasts@km.gov.lv līdz 2020.gada17.septembrim plkst. 17.00.

Atklātu konkursu aktivitātē izsludina, pamatojoties uz Ministru kabineta 2015.gada 28.jūlija noteikumiem Nr.432 "Iekšējās drošības fonda un Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014.-2020.gada plānošanas dokumentu izstrādes un projektu iesniegumu atlases kārtība" (turpmāk - MK noteikumi Nr.432).

MK noteikumi Nr.432 un projekta iesnieguma sagatavošanai nepieciešamie materiāli pieejami Kultūras ministrijas tīmekļa vietnē www.km.gov.lv.

Deleģētās iestādes rīkotais informatīvais seminārs par aktivitātes īstenošanu notiks 2020.gada 3.septembrī plkst.10.00 Latvijas Republikas Kultūras ministrijā, Rīgā, Z.A.Meierovica bulvārī 14, 4.stāvā, Semināru zālē. Pieteikšanās dalībai seminārā līdz 2020.gada 27.augustam, nosūtot dalībnieka vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju uz e-pastu: PMIF@km.gov.lv un Liene.Upeniece@km.gov.lv.


OP 2020/159.DA5

Lūgums atsaukties

Apbedīšanas birojs "Ritus" lūdz pieteikties pa tālr. 25447797 tālāk minēto personu piederīgos sakarā ar viņu nāvi:

VADIMS HOMENKO, dzim. 25.09.1945., miris 23.07.2020.;

VILNIS KALNAVĀRS, dzim. 23.07.1979., miris 21.07.2020.;

ANATOLIJS ŠIŠKINS, dzim. 16.07.1962., miris 08.08.2020.;

GUNĀRS REĶIS, dzim. 21.03.1947., miris 11.08.2020.

10 dienas pēc publikācijas mirušās personas tiks kremētas. Mirušo personu saraksts www.ritus.lv.


OP 2020/159.DA6

Paziņojums par tarifa projektu

SIA "Kocēnu komunālā saimniecība", vienotais reģistrācijas Nr.44103096618, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 2020.gada 13.augustā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza tarifa projektu, kas ir aprēķināts saskaņā ar 2016.gada 14.janvāra lēmuma Nr.1/2 "Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika".

Sabiedrisko pakalpojumu veids

Spēkā esošais tarifs* (bez PVN)

Piedāvātais tarifs (bez PVN)

Tarifa palielinājums/ samazinājums* (%)

Ūdensapgādes pakalpojums

0,89

1,17

31,46

Kanalizācijas pakalpojums

1,24

1,65

33,06

Piedāvātais tarifs varētu stāties spēkā ar 2020.gada decembri. Spēkā esošā tarifa izmaiņas ir saistītas ar SIA "Kocēnu komunālā saimniecība" izstrādāto jauno tarifa projektu ar mērķi nodrošināt ekonomiski pamatotu, pašreizējām uzņēmuma izmaksām atbilstošu ūdenssaimniecības tarifu Kocēnu novadā. Šobrīd, lai nodrošinātu ūdens piegādi lietotājiem un notekūdeņu savākšanu, to novadīšanu līdz attīrīšanas iekārtām, uzņēmuma pamatkapitālā ieguldītas inženierkomunikācijas un būves, kas līdz iepriekš apstiprinātam tarifam bija nodotas bezatlīdzības lietošanā no Kocēnu novada domes. Līdz ar to izstrādātajā tarifa projektā iekļautas uzņēmuma īpašumā esošo uz regulējamo ūdenssaimniecības pakalpojumu attiecināmo inženierkomunikāciju un būvju nolietojuma izmaksas.

Iepazīties ar tarifa projektā ietverto vispārpieejamo informāciju, kā arī sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus par ūdenssaimniecības tarifa projektu lietotājs var SIA "Kocēnu komunālā saimniecība" birojā Alejas ielā 8, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, katru darba dienu no plkst.9.00 līdz 12.00 un no plkst.12.30 līdz 16.00, iepriekš sazinoties ar SIA "Kocēnu komunālā saimniecība" valdes locekli Māri Heinolu, tālr. 20217455, e-pasts: kks@kocenunovads.lv.

Priekšlikumus un ieteikumus par tarifa projektu rakstveidā vai elektroniski var iesniegt SIA "Kocēnu komunālā saimniecība" Alejas ielā 8, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, LV-4220, e-pasts: kks@kocenunovads.lv, kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai Rīgā, Ūnijas ielā 45, faksa Nr.67097277, elektroniskā pasta adrese: sprk@sprk.gov.lv 20 dienu laikā no šī paziņojuma publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)