Laidiens: 05.01.2018., Nr. 4

Dažādi sludinājumi

OP 2018/4.DA1

Paziņojums

Nodrošinājuma valsts aģentūra informē INESI ŠMIDRI par nekustamā īpašuma "Ineses A" (nekustamā īpašuma kadastra Nr. 4466 006 0118, zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 4466 006 0118, 0,0343 ha platībā Demenes pagastā, Daugavpils novadā (turpmāk - Īpašums)) atsavināšanas nepieciešamību sabiedrības vajadzību nodrošināšanai.

Saskaņā ar Latvijas Republikas valsts robežas likuma 13. panta ceturto daļu valstij ir ekskluzīvas īpašuma tiesības uz zemi valsts robežas joslā. Privātpersonu īpašumā esošā zeme valsts robežas joslā ir atsavināma uz vienošanās pamata, bet, ja tādas nav, atbilstoši Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumam.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2012. gada 14. augusta noteikumu Nr. 550 "Noteikumi par Latvijas Republikas valsts robežas joslu, pierobežas joslu un pierobežu, kā arī pierobežas, pierobežas joslas un valsts robežas joslas norādījuma zīmju un informatīvo norāžu paraugiem un to uzstādīšanas kārtību" 2.2. apakšpunktā noteikto Latvijas Republikas valsts robežas joslas platums robežai ar Krievijas Federāciju (turpmāk - valsts robežas josla) ir 12 metri. Atsavināmais nekustamais īpašums ir nepieciešams valsts robežas joslas izveidošanai.

Ņemot vērā iepriekš minēto un saskaņā ar Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma 18. pantā noteikto uzaicinām jūs piedalīties atsavināmā nekustamā īpašuma atlīdzības noteikšanā un 30 kalendāro dienu laikā no paziņojuma saņemšanas dienas sniegt Nodrošinājuma valsts aģentūrai šādus dokumentus un informāciju:

1) par atsavināmo nekustamo īpašumu un dokumentus, kas raksturo atsavināmo nekustamo īpašumu, tajā skaitā dokumentus, kas raksturo tā sastāvu, stāvokli, uz tā gulstošās nastas un apgrūtinājumus, ienesīgumu, un citus dokumentus par atsavināmo nekustamo īpašumu, kas varētu ietekmēt atsavināmā nekustamā īpašuma vērtības noteikšanu;

2) par zaudējumiem, kādi nekustamā īpašuma īpašniekam varētu rasties, ja nekustamais īpašums tiktu atsavināts, un iespējamo zaudējumu apmēru, kā arī šo zaudējumu un to iespējamo apmēru pamatojošos dokumentus;

3) par inženierbūvēm un inženierkomunikācijām, kuras saskaņā ar Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma 24. panta pirmo daļu atsavināmā nekustamā īpašuma īpašnieks pieprasa institūcijai izbūvēt.

Papildus informējam, ka Nodrošinājuma valsts aģentūrai ir tiesības atlīdzināt tikai tos zaudējumus, kas atsavināma nekustama īpašuma īpašniekam radušies attiecīgā īpašuma atsavināšanas procesā un kuru apliecinošus dokumentus īpašnieks Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma noteiktajā kārtībā un termiņos iesniegs Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Saskaņā ar Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma 19. panta pirmo daļu ja nekustamā īpašuma īpašnieks paziņojumā minēto informāciju norādītajā termiņā nesniedz vai paziņo, ka atlīdzības noteikšanā nepiedalīsies, nekustamo īpašumu novērtē, ņemot vērā to informāciju, kuru institūcija var iegūt bez nekustamā īpašuma īpašnieka piedalīšanās un kura raksturo šo īpašumu tā apsekošanas dienā (pielikumā).

Uzaicinājums piedalīties atsavināmā Īpašuma apsekošanā novērtēšanas darbu veikšanai jums tiks nosūtīts vēlāk.

Paziņojumā minētos dokumentus lūdzam nosūtīt pa pastu Nodrošinājuma valsts aģentūrai Čiekurkalna 1. līnijā 1, k-2, Rīgā, LV-1026 (ar atzīmi "projekta vadītājam G. Liepiņam"), vai uz e-pasta adresi gunars.liepins@agentura.iem.gov.lv 30 kalendāro dienu laikā no paziņojuma saņemšanas.


OP 2018/4.DA2

Paziņojums par tarifa projektu

SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi", VRN 436030, 22128, Dobeles šoseja 34, Jelgava, LV-3007, 28.12.2017. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (turpmāk − Regulators) iesniedza sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu projektu atkritumu poligonā "BRAKŠĶI" (II kārta 3. un 4. sektors), Līvbērzes pagasts, Jelgavas novads, kas aprēķināts saskaņā ar Regulatora padomes 2017. gada 16. februāra lēmumu Nr. 1/5 "Sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifa aprēķināšanas metodika".

SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" spēkā esošais sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs ir 30,90 EUR/t (bez PVN un bez DRN), un tas ir spēkā no 2017. gada 1. aprīļa (SPRK lēmums 02.02.2017).

Regulatorā iesniegto sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojumu tarifu projektu veido:

SADZĪVES ATKRITUMU APGLABĀŠANAS TARIFS (bez PVN un DRN):

Sadzīves atkritumu apglabāšanas komponente*, EUR/t

31,27

DRN starpības komponente, EUR/t

Pie DRN  likmes 35 EUR/t saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu

20,05

Pie DRN  likmes 43 EUR/t saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu

24,64

Pie DRN  likmes 50 EUR/t saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu

28,65

Sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifs bez DRN, EUR/t

Pie DRN  likmes 35 EUR/t saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu

11,22

Pie DRN  likmes 43 EUR/t saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu

6,63

Pie DRN  likmes 50 EUR/t saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu

2,62

* Atbilst jēdzienam "spēkā esošais sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs".

  Kopējais maksājums, kāds veidojas sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma lietotājiem pēc plānotajām izmaiņām, varētu būt:

Sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs (bez PVN un bez DRN), EUR/t

DRN likme saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu, EUR/t

Maksājums ar DRN (bez PVN), EUR/t

Laikposmā

11,22

35,00

46,22

01.01.2018. - 31.12.2018.

6,63

43,00

49,63

01.01.2019. - 31.12.2019.

2,62

50,00

52,62

No 01.01.2020.

Tarifu izmaiņas ir saistītas ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 41. panta un pārejas noteikumu 31. punkta prasību izpildi.

Iepazīties ar tarifu projektā ietverto vispārpieejamo informāciju, kā arī sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus par sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifa projektu lietotājs var SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" birojā Dobeles šosejā 34, Jelgavā, katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 12.00, iepriekš sazinoties ar valdes locekli, tālr. 63007720.

Priekšlikumus un ieteikumus par tarifu projektu rakstveidā vai elektroniski var iesniegt SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi", Dobeles šoseja 34, Jelgava, LV-3007, e-pasta adrese: info@komunalie.lv, kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (Rīgā, Ūnijas ielā 45, fakss 67097277), e-pasta adrese: sprk@sprk.gov.lv, 20 dienu laikā no šī paziņojuma publicēšanas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

02.01.2018.


OP 2018/4.DA3

Mērsraga ostas pārvalde paziņo, ka ar Mērsraga ostas valdes 2017.gada 20.decembra lēmumu Nr.3/2017-3 apstiprinātas un četrdesmit piecas dienas pēc šīs publikācijas stāsies spēkā "Mērsraga ostas maksas" šādā redakcijā:

Mērsraga ostas maksas

Izdotas, pamatojoties uz Likuma par ostām 4.nodaļas 13., 14. un 15.pantu

1. Vispārīgie noteikumi

1. Mērsraga ostas maksas (turpmāk - Ostas maksas) nosaka kuģu maksājumu apjomu par kuģu ienākšanu un iziešanu no ostas, kā arī ostā sniegto pakalpojumu tarifu robežlīmeņus.

2. Izmantoto terminu skaidrojums:

2.1. Kuģa BT - kuģa kopējās ietilpības rādītājs, kas noteikts saskaņā ar 1969.gada Starptautisko konvenciju par kuģu tilpības mērīšanu (gross tonnage GT);

2.2. Kalendārais gads - laika posms no 1.janvāra plkst. 00.00 līdz 31.decembrim plkst. 24.00;

2.3. Valsts dienestu kuģis - kara un krasta apsardzes, muitas, hidrogrāfijas, Valsts vides dienesta, zinātnes - pētniecības kuģis, glābšanas kuģis, kurš normatīvajos aktos noteiktā kārtībā veic attiecīgo Latvijas vai ārvalsts dienestu uzdevumus;

2.4. Hospitāļu kuģis - kuģis, kuram šāds apzīmējums ir dots kuģa klasifikācijas apliecībā,

2.5. Vietējas satiksmes kuģis - kuģis, kurš uztur satiksmi starp ostām valsts teritorijā;

2.6. Pasažieru kuģis - kuģis, kuram ir pasažieru kuģa drošības apliecība un kurš paredzēts un tiek izmantots tikai pasažieru pārvadājumiem;

2.7. Kruīza kuģis - pasažieru kuģis, kurš veic starptautisku reisu ar ilgumu ne mazāku par 60 stundām izklaides nolūkos. Kruīza kuģis pārvadā tikai pasažierus, neveicot nekādas kravas operācijas. Kruīza maršrutā bez sākuma un gala ostas ir iekļauti vismaz vēl divu citu ostu apmeklējumi;

2.8. Ostas flotes kuģis - kuģis, kurš veic apkalpošanas funkcijas ostā - ledlauzis, velkonis, liellaiva, peldošais celtnis, bunkurētājs, notekūdeņu, bilžu ūdeņu un atkritumu savācējs, ūdenslīdēju un citi kuģi, kuri pieder vai kurus nomā ostas pārvalde un ostas uzņēmēji,

2.9. Mācību kuģis - kuģis, kuram šāds apzīmējums ir dots kuģa klasifikācijas apliecībā,

2.10. Zinātniski pētnieciskais kuģis - kuģis, kuram šāds apzīmējums ir dots kuģa klasifikācijas apliecībā,

2.11. Labdarības misiju kuģis - kuģis, kas veic labdarības braucienus vai pārvadā humānās palīdzības kravas Latvijas valstij, ar nosacījumu, ka labdarības kravas svars ir lielāks par 50% no kuģa pilnas kravnesības vai ostā izkrautās labdarības kravas apjoms ir lielāks par pusi no kopējā ostā izkrautā kravas apjoma,

2.12. Atpūtas kuģis - sportam vai atpūtai paredzēts kuģis,

2.13. komercdarbībai izmantojams atpūtas kuģis - atpūtas kuģis, kuru paredzēts izmantot ienākumu gūšanai, piemēram, pasažieru vai kravu pārvadāšanai, iznomāšanai, kuģu vadītāju apmācībai,

2.14. Mazais kuģis - kuģis ar ietilpību mazāku par 200 GT,

2.15. Specializētie kuģi - velkonis ar liellaivu, kā arī velkonis ar kuģi, kuram nedarbojas dzinējs;

2.16. Kabotāžas kuģis - Latvijas karoga kuģis, kas veic pārvadājumus vai pārvietojas balastā starp Latvijas ostām,

2.17. Zivrūpniecības kuģis - kuģis, kurš nodarbojas ar zvejniecību vai veic zivju apstrādi;

2.18. Ārkārtēji apstākļi - reāli draudi kuģa apkalpes, kravas, pasažieru vai kuģa drošībai (force majeure);

2.19. Brīvguļa - piestātnes izmantošana bez kravas operācijām vairāk nekā 10 diennaktis pēc kārtas;

2.20. Svētku dienas - Latvijas Republikas normatīvos aktos noteiktās valsts svētku dienas,

2.21. Balasta ūdeņi - ūdeņi, kurus kuģis ir uzņēmis balasta cisternās vai citās šim mērķim paredzētās tilpnēs kuģa noturības nodrošināšanai;

2.22. Sateču ūdeņi - ar naftu un naftas produktiem piesārņoti ūdeņi, kuri uzkrājas mašīntelpās, sūkņu telpās un tamlīdzīgi;

2.23. Notekūdeņi - ūdeņi no tualetēm, kambīzēm un tamlīdzīgi.

3. Mērsraga ostā ir noteiktas šādas ostas maksas:

3.1. tonnāžas maksa,

3.2. kanāla maksa,

3.3. sanitārā maksa,

3.4. mazo kuģu maksa,

3.5. piestātnes maksa,

3.6. loču maksa,

3.7. pasažieru maksa.

4. Mērsraga ostas pārvalde (turpmāk - Ostas pārvalde) apstiprina tarifu robežlīmeņus šādiem pakalpojumiem, ko sniedz ostā:

4.1. tauvošanas darbu izpilde,

4.2. atkritumu un piesārņoto ūdeņu pieņemšana,

4.3. ostas velkoņu un citu peldošo līdzekļu izmantošana,

4.4. ugunsdzēsēju pakalpojumi,

4.5. dzeramā ūdens piegāde.

5. Ostas maksas un pakalpojumu tarifu robežlīmeņi ir noteikti euro (EUR).

6. Ostā iekasēto tonnāžas, kanāla, mazo kuģu, loču maksu, kā arī piestātnes, pasažieru un sanitāro maksu saņem ostas pārvalde. Pēc ostas pārvaldes un piestātnes īpašnieka savstarpējas vienošanās no līdzekļiem, kas iegūti kā piestātnes maksa, īpašniekam var tikt atlīdzināti piestātnes uzturēšanas izdevumi. Maksu par ostā sniegtajiem pakalpojumiem saņem pakalpojumu sniedzējs.

7. Mērsraga ostas valdei ir tiesības lemt par speciālu atlaižu piešķiršanu Ostas maksām atsevišķiem kuģiem.

8. Mērsraga ostas pārvaldei ir tiesības, slēdzot individuālu līgumu uz noteiktu laika periodu, izņēmuma gadījumos izmainīt kuģim piemērojamās ostas maksas un atlaides ostas maksām, kā arī ostas pakalpojumiem piemērojamos tarifu robežlīmeņus. Katra izņēmuma piemērošanai jābūt ekonomiski pamatotai un saistītai ar ostas attīstības nodrošināšanu - nepieciešamību paplašināt ostas sniegto pakalpojumu klāstu, jaunu pārvadājumu vai kuģošanas līniju ieviešanu. Piemērojot izņēmumus ostas maksām vai ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņiem, ievēro kuģa karoga un izcelsmes valsts diskriminācijas aizlieguma principu.

9. Ostas maksas un maksa par pakalpojumu izmantošanu tiek aprēķinātas pēc kuģa BT (Gross tonnage GT), atpūtas kuģiem - pēc ūdensizspaida (Displacement) tonnāžas, kas uzrādīta peldlīdzekļa reģistrācijas apliecībā. Ja ostu apmeklē velkonis ar liellaivu, tad ostas maksas aprēķina no liellaivas un velkoņa BT summas.

10. Krastaprūpes rēķinos tiek uzrādīti visi ostas maksu un maksu par pakalpojumiem aprēķini, uzrādot likmes, pielietoto likmju paaugstinājumu vai pazeminājumu, laika aprēķinu kopā un tajā skaitā virsstundas un svētku dienas.

11. Ostas maksu un maksas par pakalpojumiem aprēķinos laiks ostā tiek noapaļots. Laiks mazāks par 30 minūtēm tiek pieņemts par 0,5 stundām, bet laiks virs 30 minūtēm līdz pilnai stundai par 1,0 stundu.

12. Maksu par ostā saņemtajiem pakalpojumiem un ostas maksas no kuģiem iekasē kuģu aģents, ar kuru Ostas pārvalde ir noslēgusi līgumu.

13. Ja kuģa kapteinis neizmanto aģenta pakalpojumus, tad par ostas maksu nomaksāšanu atbild kuģa īpašnieks.

14. Ja kuģa kapteinis neizmanto aģenta pakalpojumus, kuģim noteiktās ostas maksas un maksa par pakalpojumiem jāapmaksā līdz iziešanai no ostas.

15. Saskaņā ar Latvijas Republikas normatīviem aktiem ostas kapteinim ir tiesības kuģim aizliegt iziet no ostas, ja nav samaksātas ostas maksas vai maksa par pakalpojumiem.

16. No ostas maksām, izņemot loču maksu, tiek atbrīvoti šādi kuģi:

16.1. Latvijas valsts un ārvalstu dienestu kuģi;

16.2. Ārvalstu kuģi, kuri uzaicināti oficiālā vizītē;

16.3. Hospitāļu kuģi;

16.4. Vietējas satiksmes pasažieru kuģi;

16.5. Mērsraga ostas flotes kuģi;

16.6. Mācību kuģi;

16.7. Zinātniski pētnieciskie kuģi;

16.8. Labdarības misiju kuģi;

16.9. Atpūtas kuģi, izņemot komercdarbībai izmantojamus atpūtas kuģus;

16.10. Kuģi, kuri ienāk ostā ārkārtas apstākļu spiesti;

17. Ja kuģim paredzētas vairākas ostas maksu atlaides, tad tiek piemērota tikai viena - lielākā atlaide.  

2. Ostas maksas

2.1. Tonnāžas maksa

18. Tonnāžas maksa tiek aprēķināta atsevišķi par katru kuģa ienākšanu ostā un iziešanu no ostas.

19. Mērsraga ostā ir noteikta tonnāžas maksas standartlikme 0,25 EUR/BT;

20. Sākot ar septīto kuģa ienākšanas vai iziešanas reizi kalendārā gada laikā, tonnāžas maksas likme tiek noteikta 0,20 EUR/BT.

21. Ja kuģis ienāk vai iziet no ostas balastā vai ja kuģī iekrautās vai izkrautās kravas daudzums ostā nepārsniedz 50% no kuģa pilnas kravnesības DW (izņemot kuģiem ar kūdras kravu), tonnāžas maksa tiek samazināta par 25 %.

2.2. Kanāla maksa

22. Kanāla maksa tiek aprēķināta atsevišķi par katru kuģa ienākšanu un par kuģa iziešanu no ostas.

23. Mērsraga ostā ir noteikta kanāla maksas standartlikme 0,20 EUR/BT.

2.3. Sanitārā maksa

24. Sanitārā maksa tiek aprēķināta par vienu kuģa apmeklējuma reizi. Sanitārā maksa ietver visu veidu atkritumu un piesārņoto ūdeņu pieņemšanu, izņemot piesārņotos balasta ūdeņus vai tanku mazgājamos ūdeņus.

25. Mērsraga ostā ir noteikta šāda sanitārā maksa:

25.1. kuģiem, kuri apgādāti ar atkritumu un piesārņojuma utilizācijas iekārtām - 0,095 EUR/BT;

25.2. pārējiem kuģiem - 0,12 EUR/BT.

26. No sanitārās maksas tiek atbrīvotas liellaivas bez ekipāžas.

27. No sanitārās maksas atbrīvotie kuģi par piesārņoto ūdeņu un cieto atkritumu nodošanu maksā saskaņā ar 40.un 41. punktā noteiktajiem tarifiem.

2.4. Mazo kuģu maksa

28. Mazo kuģu maksa tiek aprēķināta atsevišķi par katru kuģa ienākšanu un kuģa iziešanu no ostas.

29. Mērsraga ostā ir noteikta mazo kuģu maksa 0,06 EUR/BT.

30. Mazie kuģi Mērsraga ostā no citām ostas maksām ir atbrīvoti, izņemot piestātnes maksu.

2.5. Piestātnes maksa

31. Piestātnes maksa tiek iekasēta EUR par 1 BT par katru viena īpašnieka piestātnes vai piestātņu izmantošanas gadījumu no visiem kuģiem, kuri atrodas pie piestātnes.

32. Mērsraga ostā ir noteikta šāda piestātnes maksa:

32.1. par piestātnes izmantošanu pasažieru un kraušanas operācijām (neatkarīgi no izmantošanas laika):

32.1.1. standartlikme - 0,082 EUR/BT;

32.1.2. kuģiem, kas stāv blakus citam, pie piestātnes pietauvotam kuģim, ir pietauvoti pie piestātnes ar priekšgalu vai tālāk par vienu kuģa korpusu, sākot ar otru - 0,041 EUR/BT;

32.1.3. kravas kuģiem kabotāžā - 0,024 EUR/BT;

32.1.4. kravas kuģiem kabotāžā, kas stāv blakus citam, pie piestātnes pietauvotam kuģim, ir pietauvoti pie piestātnes ar priekšgalu vai tālāk par vienu kuģa korpusu, sākot ar otru - 0,012 EUR/BT.

32.2. par piestātnes izmantošanu bez kravas operācijām (par diennakti vai tās daļu):

32.2.1. standartlikme - 0,04 EUR/BT;

32.2.2. zivrūpniecības kuģi - 0,02 EUR/BT;

32.2.3. kuģiem brīvguļā (virs 10 diennaktīm) - 0,02 EUR/BT, bet ne mazāk kā 10 EUR/diennaktī.

2.6. Loču maksa

33. Loču maksa tiek aprēķināta atsevišķi par katru loča pakalpojumu izmantošanas reizi (kuģa ienākšanu, kuģa pārvietošanos pa ostas akvatoriju un kuģa iziešanu no ostas ar loča palīdzību).

34. Mērsraga ostā noteikta loču maksa 0,15 EUR/BT.

35. Loču maksai piemēro šādus paaugstinājumus:

35.1. Sestdienās, svētdienās, valsts svētku dienās no plkst. 6.00 līdz plkst. 22.00 par 50%;

35.2. Sestdienās, svētdienās, valsts svētku dienās no plkst. 22.00 līdz plkst. 6.00 par 100%;

35.3. Darbdienās no plkst. 22.00 līdz plkst. 6.00 par 25%;

35.4. Ja loča pakalpojumu sniegšanas laiks sākas pirms šo dienu un/vai laika iestāšanās vai beidzas pēc šo dienu un/vai laika izbeigšanās, tad pakalpojuma maksa tiek aprēķināta uz to dienu un/vai laiku, uz kuru attiecas pakalpojuma lielākā daļa.

2.7. Pasažieru maksa

36. Pasažieru maksu nosaka par katru pasažieri, kas atrodas uz kuģa, kuģim ienākot ostā un kuģim izejot no ostas.

37. Pasažieru maksu aprēķina pēc šādām likmēm:

37.1. 1 EUR par katru pasažieri, kuģim ienākot ostā;

37.2. 1 EUR par katru pasažieri, kuģim izejot no ostas.

38. Bērni līdz 12 gadu vecumam ir atbrīvoti no pasažieru maksas.

3. Ostas pakalpojumi

3.1. Par tauvošanas darbu izpildi

39. Maksimāli pieļaujamā maksa par tauvošanas darbu izpildi Mērsraga ostā tiek iekasēta par katru operāciju (pietauvošana, attauvošana, pārtauvošana) pēc šādiem tarifiem:

Kuģa bruto tonnāža BT

EUR par operāciju

Līdz 600

38

no 601 līdz 1200

60

no 1201 līdz 2100

66

no 2101 līdz 3700

77

No 3700 līdz 5000

95

No 5001 līdz 6000

108

6001 un vairāk

125

40. Pakalpojumiem par tauvošanas darbu izpildi piemēro tarifu paaugstinājumus:

43.1. Sestdienās, svētdienās, valsts svētku dienās no plkst. 6.00 līdz plkst. 22.00 par 50%;

43.2. Sestdienās, svētdienās, valsts svētku dienās no plkst. 22.00 līdz plkst. 6.00 par 100%;

43.3. Darbdienās no plkst. 22.00 līdz plkst. 6.00 par 25%;

43.4. Ja tauvošanas pakalpojumu sniegšanas laiks sākas pirms šo dienu un/vai laika iestāšanās vai beidzas pēc šo dienu un/vai laika izbeigšanās, tad pakalpojuma maksa tiek aprēķināta uz to dienu un/vai laiku, uz kuru attiecas pakalpojuma lielākā daļa.

3.2. Par atkritumu un piesārņoto ūdeņu pieņemšanu

44. Maksimāli pieļaujamās maksas par piesārņoto balasta, sateču un naftu saturošo ūdeņu nodošanu speciāli aprīkotam transportam vai ostas piesārņoto ūdeņu attīrīšanas iekārtās tiek noteikta pēc šādiem tarifiem:

44.1. speciāli aprīkotam transportam 25 EUR/m3;

44.2. attīrīšanas iekārtās 20 EUR/m3.

45. Cietie atkritumi no kuģiem iesaiņotā veidā tiek savākti piestātnē, kurā kuģis atrodas, pēc likmes 20 EUR/m3.

3.3. Par ostas velkoņu un citu peldošo līdzekļu izmantošanu

46. Maksimāli pieļaujamā maksa par velkoņu izmantošanu tauvošanas un attauvošanas, kā arī darbos, kas nav saistīti ar kuģu tauvošanu, tiek noteikta pēc šādiem tarifiem:

Dzinēja jauda (ZS)

EUR/stundā

Līdz 200

75

no 201 līdz 300

115

no 301 līdz 400

140

no 401 līdz 500

160

no 501 līdz 600

180

no 601 līdz 700

210

no 701 līdz 1000

260

no 1001 līdz 1500

300

Vairāk nekā 1500

400

47. Par apmaksājamo velkoņa darba laiku tiek skaitīts laiks no velkoņa atiešanas brīža no tā bāzēšanās piestātnes līdz atgriešanās brīdim pie šīs piestātnes.

48. Pakalpojumu maksas par ostas velkoņu visiem kuģiem tiek pazeminātas par 50%, ja velkoņi tiek izmantoti pēc principa "pavadībā" ("stand by"), par ko jābūt obligātai norādei loču kvītī.

49. Pakalpojumu maksas par ostas velkoņu un citu peldošo līdzekļu izmantošanu visiem kuģiem tiek paaugstinātas:

49.1. Sestdienās, svētdienās, valsts svētku dienās no plkst. 6.00 līdz plkst. 22.00 par 20%;

49.2. Sestdienās, svētdienās, valsts svētku dienās no plkst. 22.00 līdz plkst. 6.00 par 25%;

49.3. Darbdienās no plkst. 22.00 līdz plkst. 6.00 par 15%.

50. Ja pakalpojumu sniegšanas laiks sākas pirms šo dienu iestāšanās vai beidzas pēc šo dienu izbeigšanās, tad pakalpojuma maksa tiek aprēķināta uz to dienu un/vai laiku, uz kuru attiecas pakalpojuma lielākā daļa.

3.4. Par ugunsdzēsēju pakalpojumiem

51. Maksimāli pieļaujamā maksa par ugunsdzēsēju personāla dežūru uz kuģa vai pie kuģa tiek noteikta pēc likmes EUR 9,00 stundā.

52. Maksimāli pieļaujamā maksa par ugunsdzēšanai aprīkotas mašīnas dežūru pie kuģa tiek noteikta pēc likmes EUR 50,00 stundā.

3.5. Par dzeramā ūdens piegādi

53. Maksimāli pieļaujamā maksa par dzeramā ūdens piegādi kuģiem Mērsraga ostā no piestātnes ir noteikta 10,00 EUR/m3.

 

4. Noslēguma jautājumi

54. Noteikumus publicē latviešu valodā.

55. Ja rodas strīds par šo noteikumu piemērošanu saistībā ar kuģa klasifikācijas apliecībā norādīto statusu, kuģa statusu nosaka atkarībā no veicamās funkcijas ostā un konkrētā pārvadājuma veida.

56. Noteikumu interpretācijā un jebkuru domstarpību risināšanā saistībā ar šo noteikumu piemērošanu piemēro Latvijas Republikas normatīvos aktus.

57. Jebkuri strīdi un domstarpības saistībā ar šo noteikumu piemērošanu, risināmi pārrunu ceļā ar ostas pārvaldi. Ja radušās domstarpības atrisināt neizdodas, strīds izšķirams Latvijas tiesā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

58. Ostas izdevumu un ieņēmumu līdzsvarošanai atbilstoši tirgus situācijai transporta nozarē ostas maksas un ostas pakalpojumu tarifu robežlīmeņus pārskata reizi gadā.

59. Noteikumus publicē izdevumā "Latvijas Vēstnesis", un tie stājas spēkā 45 dienas pēc to publikācijas.

60. Ar šo noteikumu spēkā stāšanās brīdi spēku zaudē ar 2014.gada 28.janvāra Mērsraga ostas valdes lēmumu Nr.1/2014-4 apstiprinātās Mērsraga ostas maksas.

Mērsraga ostas valdes priekšsēdētājs Roberts Šiliņš


OP 2018/4.DA4

Paziņojums par atvērtā ieguldījumu fonda apakšfonda ABLV High Yield CIS RUB Bond Fund likvidācijas ieņēmumu sadali fonda ieguldītājiem

Sabiedrība ABLV Asset Management, IPAS, paziņo, ka 2017. gada 27. septembrī uzsāktās atvērtā ieguldījumu fonda ABLV High Yield CIS Bond Fund apakšfonda ABLV High Yield CIS RUB Bond Fund likvidācijas procesa noslēgumā 2017.gada 29. decembrī pēc visu kreditoru prasību apmierināšanas atlikušie ABLV High Yield CIS RUB Bond Fund likvidācijas ieņēmumi tika izmaksāti fonda ieguldītājiem, pārskaitot tos uz ieguldītāju naudas kontiem ABLV Bank, AS.

Par vienu ABLV High Yield CIS RUB Bond Fund apliecību tika izmaksāti 414,46303893 RUB (Krievijas rubļi).

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)